تعبیر خواب چشم: 32 تعبیر و تفسیر دیدن چشم در خواب

چشم‌ها واقعا پنجره روح هستند و از طریق چشم‌ها می‌توانید نا امیدی، خوشحالی و عواطف مختلف یک فرد را ببینید. به همین دلیل، نگاه یک فرد به شما – چه از شما خوشش بیاید چه نه – نشان‌گر خوبی است. دیدن چشم در خواب بسیار رایج است زیرا ما روزانه چشم‌های زیادی را می‌بینیم و به چشمان دیگران نگاه می‌کنیم اما مانند هر چیز دیگری، دیدن چشم در خواب می‌تواند معنای نمادین متعددی داشته باشد. در ادامه با ما همراه باشید تا تعبیر خواب چشم را بدانید.

۱. خواب زنی با چشمان نافذ

اگر در خواب زنی را با چشمان نافذ و نگاه گیرا دیدید، نشان‌دهنده بدشانسی است. هر چیزی که در روزهای بعد شروع می‌کنید به یک فاجعه تبدیل می‌شود بنابراین، بهتر است مدتی دست به کاری نزنید و آرام باشید.

۲. دیدن چشمان سیاه در خواب

اگر شخصی که در خواب شماست، چشمانی سیاه داشت، نشانه مشکل در زندگی عشقی شماست. شریک شما سرد می‌شود و بدون دلیل خاصی شما را پس می‌زند. همچنین ممکن است درمورد مسائلی که مدت زیادی است شما را ناراحت کرده اما راجع به آن‌ها صحبت نکرده‌اید با شریک خود بحث کنید.

مراقب حرف‌های خود باشید و تا زمانی که ماجرا را نفهمیده‌اید، حالت تدافعی نگیرید. فقط در این صورت است که می‌فهمید باید چگونه رفتار کنید و چه موضعی بگیرید.

۳. دیدن چشمان قهوه‌ای در خواب

دیدن چشمان قهوه‌ای در خواب، فریب را نشان می‌دهد. کسی که نمی‌شناسید یا کسی که او را خوب نمی‌شناسید ممکن است شما را فریب دهد تا کاری انجام دهید که برای شما خطرناک باشد.

از نزدیک شدن به افراد غریبه اجتناب کنید و اجازه ندهید به زندگی شخصی شما نزدیک شوند. با این کار می‌توانید در برابر آن‌ها و کارهایی که انجام می‌دهند از خودتان مراقبت کنید.

۴. دیدن چشمان آبی در خواب

اگر چشمانی آبی را در خواب ببینید، در کار یا شغل خود به مشکل می‌خورید. این مشکل به دلیل اشتباهی که از شما سر می‌ز‌ند به وجود می‌آید و نمی‌توانید کسی دیگر را برای آن سرزنش کنید.

قبل از این‌که از هر کاری دست بکشید، شاید بهتر باشد روش متفاوتی را امتحان کنید. اگرچه این مشکلات بر سر راه شما قرار می‌گیرند اما به این معنا نیستند که حل نمی‌شوند.

۵. دیدن چشمان خاکستری در خواب

اگر چشمانی که در خواب دیدید خاکستری بودند، ممکن است از شما سوء استفاده شود. مراقب افرادی که در اطراف‌تان هستند باشید و به هر کسی که می‌بینید اعتماد نکنید. ممکن است این فرد فقط بخواهد اطلاعاتی در مورد شما به دست بیاورد و بعدها علیه خود شما از آن‌ها استفاده کند.

از موقعیت‌های مشکوک نیز دوری کنید زیرا اگر چیزی به چشم‌تان خوب نیاید، احتمالا برای‌تان خوب نیست!

۶. دیدن چشمان خون گرفته در خواب

دیدن چشمان خون گرفته در خواب نیز می‌تواند برای‌تان بدشانسی بیاورد. ممکن است همه چیز برای مدتی بد پیش برود و شما نتوانید تعادل را در زندگی حفظ کنید. زندگی‌تان زیر و رو می‌شود و نمی‌توانید تمام قسمت‌های آن را جمع کنید.

قبل از این‌که تسلیم شوید، به دنبال راه حلی برای بدشانسی باشید یا این‌که مدتی کنار بکشید و آرام باشید تا این دوران بگذرد.

۷. دیدن مرد یک چشم در خواب

اگر مردی را در خواب دیدید که فقط یک چشم داشت، با دوران پر از چالشی در زندگی روبه‌رو خواهید شد که نا امیدی‌های زیادی را برای شما به ارمغان می‌آورد.

این دوره از زندگی ضرورتا خیلی هم بد نیست – البته اگر به درستی از آن استفاده کنید. سعی کنید تا می‌تواند از آن یاد بگیرید و وقت خود را صرف شکایت از بخت خود نکنید.

۸. دیدن فردی با چشمان چپ در خواب

دیدن فردی با چشمان چپ در خواب نشانه خوش‌شانسی است. این دوره بهترین دوران برای انجام کار و چیزهایی که دوست دارید است زیرا هر کاری که شروع می‌کنید، انتهایی خوش خواهد داشت. سعی کنید تمام پروژه‌های قبلی خود را تمام کنید و حتی کار روی پروژه‌های جدید را شروع کنید زیرا این دوره خوش‌شانسی، در بهترین حالت خود است.

این خواب، نشانه خوش‌شانسی در زندگی شخصی نیز هست. اگر هنوز هم آن فرد خاص را ملاقات نکرده‌اید، این دوره، از نظر روابط عاطفی، کمی فعال‌تر است. در میان افراد عالی که ملاقات می‌کنید، شخصی کاملا مناسب شما وجود دارد. بنابراین وقت خود را هدر ندهید و تحقیق را شروع کنید.

۹. دیدن چشمان زیبا در خواب

اگر کسی را در خواب دیدید که زیباترین چشمانی که تا کنون دیده‌اید را داشت، از فردی که به شما نزدیک است نا امید خواهید شد. این فرد می‌تواند شریک، عضو خانواده یا شخص نزدیک دیگری باشد که ممکن است به شما خیانت کند و احساس بدی به شما ‌بدهد.

۱۰. دیدن چشمان بزرگ در خواب

دیدن چشمان بزرگ در خواب، نشانه ثروت و دارایی است. همه چیزهای مربوط به اقتصاد طبق برنامه پیش می‌رود و شما به این دلیل بسیار راضی و خوشحال خواهید بود.

این زمان، زمان خوبی برای سرمایه‌گذاری پولی در پروژه‌های جدید است. هر ریالی را که سرمایه‌گذاری می‌کنید، مقدار بیشتری به شما بازمی‌گردد. فقط مراقب باشید گزینه‌های سرمایه گذاری خود را به درستی بررسی کنید

۱۱. دیدن آسیب چشمی در خواب

اگر در خواب دیدید که چشم‌تان دچار آسیب شد، در میان افرادی گیر می‌افتید که تمام برنامه‌های شما را خراب کرده و شما را از تمام مسئولیت‌هایی که دارید دور می‌کنند. قبل از این‌که به کسی نزدیک شوید، دقت کنید تا ببینید زندگی و عادات روزانه خود را چگونه پیش می‌برند.

اگر این افراد، زمان و پول خود را صرف مسائل بی‌ارزش می‌کنند، باید از آن‌ها دوری کنید. اگر تصمیم گرفتید که نزدیک آن‌ها بمانید، ممکن است باعث بدهکار شدن شما شوند یا این‌که زندگی شما را کاملا تغییر دهند و باعث شوند فراموش کنید واقعا که هستید.

۱۲. دیدن چشمان روشن در خواب

چشمان روشن در زندگی واقعی زیبا هستند و این ویژگی مثبت را در خواب نیز دارند. چشمان روشن نماد فرشته‌ نگهبان که در زندگی دارید هستند. این فرد، مربی و مشاور شما در همه موارد است و شما بسیار قدردان او هستید.

اگر فردی این چنینی در زندگی ندارید، این خواب می‌تواند نشانه این باشد که فردی را پیدا می‌کنید که کاملا این‌گونه است.

۱۳. دیدن چشم‌های خودتان در خواب

اگر چشم‌های خودتان را در خواب بینید، چنین خوابی می‌تواند اشاره به بیداری، دانش، درک و گاهی پدیدار آمدن افکار موجود در ناخودآگاه‌تان باشد.

گاهی هم این خواب حکایت از پرده‌برداری از اشتیاق‌ها و آرزوهای پنهان یا سرکوب شده دارد.

۱۴. خواب چشم‌های کسی را دیدن

اگر چشم‌های آدم‌های زیادی خواب ببینید، چنین خوابی ممکن است به نیاز شروع توجه کردن به طرز فکر و ایده‌های مردم اشاره داشته باشد.

۱۵. خواب از دست دادن بینایی چشم‌ها

رپورتاژ

اگر در خواب ببینید بینایی‌ چشم‌های‌تان را  از دست می‌دهید، چنین خوابی معمولا نشانه‌ی خوبی نیست،‌ و حکایت از آن دارد که بصیرت یا منطق‌تان را از دست خواهید دارد. شاید این خواب به از دست دادن فرصتی نیز اشاره داشته باشد، که به خاطر ترس از پیگیری آن است.

این خواب می‌تواند نشانه‌ی گیجی و آشفتگی نیز باشد.

۱۶. خواب برگشتن چشم‌ها رو به داخل به سمت مغز

اگر چنین خوابی ببینید نشانگر آن است که باید نسبت به چیزی هوشیار و مراقب باشید.

این خواب می‌تواند دلالت بر نیاز به نگرش به درونیات‌تان و اعتماد به بصیرت‌تان دارد. همچنین می‌تواند نماد بیدرای معنوی نیز باشد.

۱۷. خواب چرخاندن تخم چشم‌ها

اگر خواب ببینید چشم‌های‌تان را می‌چرخانید، این خواب ممکن است به آزرده بودن از چیزی دلالت داشته باشد.

شاید فقط به تظاهر برای پذیرش کسی یا چیزی اشاره می‌کند.

۱۸. خواب ببینید چیزی داخل چشم‌تان رفته

اگر خواب ببینید چیزی داخل چشم‌تان رفته است، چنین خوابی معمولا نشانه‌ی خوبی نیست، و حکایت از مواجهه با بعضی از موانع را دارد.

همچنین ممکن است به مبهم بودن قضاوت در مورد چیزی نیز اشاره داشته باشد.

۱۹. خواب قی کردن گوشه‌ی چشم

اگر در خواب ببینید چشم‌های‌تان قی کرده‌اند، چنین خوابی ممکن است به واضح ندیدن یک وضعیت اشاره داشته باشد. این خواب همچنین ممکن است حاکی از مبهم بودن قضاوت درباره‌ی چیزی باشد.

۲۰. خواب شستن چشم‌ها

اگر خواب ببینید چشم‌های‌تان را می‌شویید، چنین خوابی به گیج بودن در رابطه با چیزی یا نیاز به شفافیت در وضعیتی یا درباره‌ی مشکلی اشاره دارد.

۲۱. خواب چشم آسیب دیده یا بسته شده

اگر خواب ببینید چشم‌های بسته شده یا تا حدودی آسیب دیده است، چنین خوابی احتمالا به رد، یا اجتناب از یافتن حقیقت درباره‌ی چیزی اشاره می‌کند.

۲۲. خواب از کاسه درآمدن چشم کسی

اگر خواب ببینید چشمان کسی را از حدقه در می‌آورید، این خواب ترس‌ شما را از اینکه کسی درباره‌تان چیزهایی را بداند بیان می‌کند.

۲۳. خواب ببینید نمی‌توانید چشم‌های‌تان را باز کنید

اگر خواب ببینید نمی‌توانید چشم‌های‌تان را باز کنید، چنین خوابی نشانه‌ی امتناع از دیدن یا اذعان به چیزی است.

۲۴. خواب چشم‌های گربه‌ای دیدن

اگر خواب ببینید چشم‌های گربه‌ای دارید، چنین خوابی ممکن است به توانایی‌تان در حل بعضی مشکلات یا مسائل دلالت داشته باشد. شاید به معنی خوب دیدن چیزی در شرایط بد باشد. همچنین می‌تواند به کارآمد بودن‌تان نیز اشاره داشته باشد.

۲۵. خواب چشم ماهی

اگر در خواب چشم ماهی ببینید یا بخورید، چنین خوابی ممکن است بر نیاز به نگاه کردن به یک وضعیت از زاویه‌ای بازتر دلالت داشته باشد.

همچنین این خواب می‌تواند به درک غلط نسبت به یک وضعیت اشاره داشته باشد.

۲۶. خواب بسته بودن چشم‌ها

اگر خواب دیدید چشم‌های‌تان بسته است، چنین خوابی معمولا به اجتناب از صمیمیت یا حقیقت دلالت دارد. شاید نمی‌خواهید چیزی را بپذیرید.

۲۷. خواب چشم‌های غمگین

اگر خواب چشم‌های غمگین ببینید، چنین خوابی ممکن است نشانگر بی‌فایده و نتیجه دیدن موقعیت و وضعیتی باشد. همچنین ممکن ست به نا امید بودن از چیزی اشاره داشته باشد.

۲۸. خواب داشتن یک چشم

اگر در خواب ببینید یک چشم دارید، چنین خوابی ممکن است به کله‌شق بودن اشاره داشته باشد و نپذیرفتن نقطه نظرات دیگران.

۲۹. خواب داشتن چشم سوم

اگر در خواب ببینید چشم سوم دارید، چنین خوابی پیامی است برای آنکه توجه‌تان را به شهود و بصیرت خود بدهید و به درون خود نگاهی بیندازید.

۳۰. خواب چشم‌هایی که خونریزی می‌کنند

اگر در خواب چشم‌هایی را دیدید که خونریزی می‌کردند، چنین خوابی ممکن است به آگاه بودن از وضعیت تضعیف شده‌تان در یک موقعیت خاص اشاره داشته باشد.

همچنین شاید حکایت از استرسی که می‌گذراندید داشته باشد.

شاید مشکلات و مسائلی دارید که قادر به حل کردنشان نیستید.

۳۱. خواب چشم‌های قلمبه و بیرون زده

اگر خواب ببینید چشم کسی بیرون زده، چنین خوابی ممکن است به تحت نفوذ و فشار کسی بودن اشاره داشته باشد.

۳۲. خواب ببینید کف دست‌تان یک چشم هست

بودن چشم کف دست‌تان در خواب در واقع نماد بدی نیست. بر عکس، نشان دهنده‌ی حفاظت و با طلسم‌هایی که چنین تصویری را تداعی می‌کنند هم معنی است. این خواب یعنی کسی مراقب است تا مبادا سلامت شما تهدید بشود.

منبع mydreamsymbolism
نوشته‌های مرتبط