تعبیر خواب چاقو: 33 نشانه شناسی و تعبیر دیدن چاقو در خواب

چاقو یک نماد رایج در خواب‌ها نیست. اگر خواب یک یا چند چاقو دیدید، شاید این رویا نشان بدهد که لازم است چیزی یا کسی از زندگی شما کم شود. و آن چیز ممکن است یک رابطه یا عادتی باشد که به شما آسیب می‌رساند. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات جالبی درباره تعبیر خواب چاقو بخوانید.

دیدن خواب چاقو معمولا نشان می‌دهد که چیزهایی در زندگی‌تان وجود دارند که باید از شرشان خلاص شوید و گاهی نشانه‌ای است مبنی بر این‌که باید برای مقابله با برخی مشکلات و حل و فصل آن‌ها دست به کار شوید.

این خواب در عین حال ممکن است نیاز به مقابله با مشکلات و احساس آرامش و آزادی پس از آن را نشان بدهد.

گاهی اوقات این رویا ممکن است سمبل آدم‌هایی در زندگی‌تان باشد که ذهن تیزی دارند. همچنین می‌تواند خشونت شما یا شخص دیگری را نشان دهد.

میزان خشونت آن شخص را می‌توان با میزان تیزی یا کندی چاقویی که در خواب دیده‌اید، تعیین کرد.

این رویاها گاهی اوقات نشان می‌دهند که لازم است چیزی را به چند بخش مختلف تقسیم کنید تا مقابله با آن آسان‌تر شود.

چاقو در خواب همچنین می‌تواند نشان‌دهنده‌ی وجود دشواری‌هایی در زندگی شما باشد. گاهی اوقات ممکن است احساس ناامنی را در وجودتان و نیازی را که برای مورد حفاظت قرار گرفتن دارید، نشان دهد.

خواب دیدن در مورد چاقو ممکن است جدایی و درگیری‌های احساسی را نشان دهد.

شاید شما به خاطر فقدان چیزی یا تغییری که اخیرا رخ داده‌است، دچار رنج و عذاب هستید، یا از نظر احساسی آسیب‌ دیده‌اید یا مورد تهدید واقع شده‌اید. شاید خواب‌تان ترسی را که بابت این فقدان یا تغییرات پیش آمده در وجودتان احساس می‌کنید، نشان دهد.

چاقوهای کند اغلب حرکت رو به جلوی آهسته را نشان می‌دهند و تیز بودن نشانه‌ای از تسکین سریع است.

خواب زنان در مورد چاقو اغلب نشان‌دهنده‌ی ترس آن‌ها از چیزی غیرمعمول است که احتمالا در زندگی آن‌ها اتفاق می‌افتد.

۱. تعبیر خواب چاقو (برای مردان)

اگر درخواب دیدید که از یک چاقو استفاده می‌کنید، چنین رویایی ممکن است نشانه‌ی خوبی نباشد. در واقع استفاده از چاقو در خواب نشان‌دهنده‌ی پرخاشگری شماست و این‌که باید روی رفتار و خلق و خوی‌تان کنترل داشته باشید.

۲. تعبیر خواب چاقو بسیار تیز

اگر در خواب یک چاقوی بسیار تیز را دیدید، چنین رویایی علامت خوبی نیست، و احتمالا نشان می‌دهد کسی که به شما نزدیک است، مثلا یکی از اعضای خانواده‌تان، یک دوست، یا حتی شریک زندگی‌تان، ممکن است در آینده‌ی نزدیک به شما خیانت کند. عمل این شخص ممکن است شما را به شدت ناامید کند.

۳. تعبیر خواب چاقو کند

اگر درخواب یک چاقوی کند ببینید، چنین رویایی ممکن است نشان دهد که برای به انجام رساندن یک پروژه یا وظایفی که بر عهده‌تان است به اندازه‌ی کافی مجهز یا ماهر نیستید. این رویا همچنین ممکن است نشان‌دهنده‌ی ناکارآمدی شما در بعضی از قسمت‌های زندگی‌تان باشد.

این خواب در عین حال ممکن است نشانه‌ای باشد از این‌که مورد حمله‌ی کسی قرار گرفته‌اید و آماده‌ی رد کردن حمله‌ی او یا دفاع از خودتان نیستید.

۴. خواب یک چاقوی زنگ‌زده

اگر در خواب‌تان یک چاقوی زنگ‌زده را دیدید، چنین رویایی علامت خوبی نیست. این خواب احتمالا نشان‌دهنده‌ی ناخرسندی شما است در اثر برخی مسائلی که در خانه یا محل کار شما را ناراحت می‌کند.

۵. تعبیر خواب چاقو جیبی

اگر در خواب‌تان یک چاقوی جیبی دیدید، چنین رویایی ممکن است نشانگر سرکوب برخی احساسات منفی مانند خشم باشد.

این خواب همچنین ممکن است نشان‌دهنده‌ی اطمینان شما نسبت به توانایی‌هایی باشد که برای حل هر مشکلی که ممکن است با آن روبرو شوید، دارید. این خواب گاهی اوقات آمادگی شما را نشان می‌دهد.

۶. خواب چاقویی که روی آن خون است

اگر در خواب یک چاقوی خونین را دیدید، چنین رویایی ممکن است احساس گناه یا پشیمانی را نشان بدهد که به دلیل آسیب زدن به کسی در خودتان حس می‌کنید.

این خواب در عین حال ممکن است واهمه و ترس تان را نشان بدهد از این‌که به نوعی مجبور خواهید بود تاوان کاری را که کرده‌اید، پس بدهید.

خواب چاقوی خونین گاهی اوقات هم ممکن است نشان‌دهنده‌ی غلبه بر یک مشکل یا خطر بزرگ باشد.

۷. تعبیر خواب چاقو تاشو

اگر در خواب‌تان یک چاقوی تاشو دیدید، چنین رویایی ممکن است تمایل و قصد شما را برای دفاع از تصمیمات‌تان نشان دهد. این خواب همچنین می‌تواند نشان دهد که برای شما صحبت کردن در مورد احساسات‌تان با دیگران کار دشواری است.

۸. خواب یک مجموعه چاقو

دیدن یک مجموعه چاقو در خواب، ممکن است آشفتگی عاطفی و روانی را نشان دهد که در حال حاضر گرفتارش شده‌اید، مرحله‌ای که ممکن است برای مدتی طول بکشد.

شاید شما می‌ترسید رابطه‌ای را در زندگی‌تان پایان بدهید.

۹. خواب نگاه کردن به چند چاقو

اگر در خواب مشغول دیدن چند جاقو هستید، چنین رویایی معمولا نشانه‌ی خوبی نیست، در واقع این خواب نشان‌دهنده‌ی خشم یا پرخاشگری است.

همچنین، گاهی اوقات این رویا ممکن است نیازی را نشان بدهد که برای خلاص شدن از برخی خاطرات آزاردهنده در خودتان احساس می‌کنید. در واقع شما تمایل دارید این خاطرات را فراموش کنید تا بتوانید به زندگی‌تان ادامه دهید.

۱۰. خواب نگه داشتن یک چاقو در دست‌تان

دیدن یک چاقو در دست‌تان، ممکن است نشان‌دهنده‌ی میل شما برای حمله به کسی یا نیاز شما به دفاع در برابر کسی باشد.

۱۱. خواب دیدن در مورد داشتن یک مجموعه چاقوی تیز در دست

اگر درخواب ببینید که یک مجموعه چاقوی تیز در دست‌تان نگه داشته‌اید، باید منتظر اتفاق خوبی باشید چرا که این خواب ممکن است نشان دهد که برای پایان دادن به یک رابطه‌ی عاطفی سمی و ادامه دادن زندگی‌تان آماده هستید.

۱۲. خواب مردی که شما را با یک چاقو در دست دنبال می‌کند (برای زنان)

ممکن است در خواب ببینید که یک مرد با چاقویی در دستش شما را تعقیب می‌کند. چنین رویایی نشان می‌دهد که می‌ترسید شریک زندگی‌تان شما را ترک کند و تنها بمانید.

این خواب در عین حال ممکن است نشان‌دهنده‌ی تلاش شما برای خشنود کردن شریک زندگی‌تان باشد.

گاهی اوقات دیدن این خواب ممکن است نشان‌دهنده‌ی تلاش شما برای جلوگیری از رفتار جنسی تهاجمی همسرتان نسبت به شما باشد.

۱۳. آسیب زدن به خودتان با چاقو

این‌که در خواب ببینید با یک چاقو به خودتان آسیب می‌زنید، به نوعی یک هشدار است. در واقع چنین رویایی ممکن است در مورد رفتارتان یا برخی از عادت‌ها یا اعتیادتان و همچنین نیاز به خلاص شدن از شر آن‌ها، به شما هشدار دهد.

۱۴. تعبیر خواب چاقو خوردن توسط کسی که می‌شناسید

دیدن چاقو خوردن در خواب آن هم توسط کسی که می‌شناسید معمولا به شما هشدار می‌دهد که به اقدامات آن فرد نسبت به خودتان دقت بیش‌تری داشته باشید.

۱۵. خواب از پشت چاقو خوردن توسط دوست‌تان

اگر در خواب ببینید که یکی از دوستان‌تان با چاقو از پشت به شما ضربه می‌زند وقت آن رسیده که یک بازنگری در روابط‌تان داشته باشید. در واقع چنین رویایی نشان می‌دهد که لازم است بررسی کنید و ببینید دوستان واقعی شما چه کسانی هستند. در میان آن‌ها دشمنانی نیز وجود دارند و شما ممکن است از قبل در مورد آن‌ها دچار سوء ظن شده باشید.

۱۶. خواب مورد حمله قرار گرفتن با یک چاقو

اگر درخواب ببینید که کسی با چاقو به شما ضربه می‌زند، معلوم می‌شود که اخیرا دچار خجالت و عذاب شده‌اید به این دلیل که چیزی را که با آن موافق نبوده‌اید، رد کرده‌اید.

رپورتاژ

گاهی اوقات هم این رویا ممکن است فردی را در زندگی شما نشان دهد که شما فکر می‌کنید در تلاش است از شما انتقام بگیرد.

در عین حال این احتمال هم وجود دارد که این خواب وجود یک دشمن قدرتمند را نشان بدهد.

ممکن است در حال حاضر عواقب حسادت شخصی را نسبت به خودتان تجربه می‌کنید.

۱۷. خواب کشتن کسی با چاقو

اگر در خواب‌تان ببینید که کسی را با یک چاقو کشته‌اید، باید منتظر اتفاقات خوبی باشید!‌ چنین رویایی واقعا یک نشانه‌ی خوب است، و احتمالا تمایلات عاشقانه‌ی شما را نسبت به کسی (شاید حتی همان کسی که در خواب دیدید) نشان می‌دهد.

این رویا میل شما را برای ورود به یک رابطه‌ی رمانتیک و پرشور با شخص خاصی نشان می‌دهد.

۱۸. خواب مادرتان که با یک چاقو شما را تهدید می‌کند

این‌که در خواب ببینید مادرتان شما را با یک چاقو تهدید می‌کند، اصلا نشانه‌ی خوبی نیست، احتمالا در روابط‌تان با اعضای خانواده یا دوستان‌تان دچار درگیری و اختلاف خواهید شد.

این رویا همچنین ممکن است نشان‌دهنده‌ی کاهش پیوند و روابط شما با نزدیکان‌تان باشد. گاهی اوقات این رویا یک درگیری واقعی با مادرتان و لزوم حل مشکل را در اسرع وقت نشان می‌دهد.

۱۹. خواب مورد حمله قرار گرفتن توسط چند چاقو

این‌که در خواب ببینید وسط چند چاقو مورد حمله قرار گرفته‌اید، اصلا نشانه‌ی خوبی نیست. این رویا معمولا نشان می‌دهد که دشمنان زیادی در اطراف شما وجود دارند و در واقع باید برای مراقبت از خودتان اقداماتی انجام بدهید.

۲۰. خواب خودکشی با چاقو

اگر در خواب ببینید که با چاقو خودتان را می‌کشید، ابدا نگران نشوید! هر چه‌قدر هم که این خواب ترسناک به نظر برسد، به هر حال نشان می‌دهد که دوران خوبی در انتظارتان است.

در صورتی که پای مسایل مالی و فرصت‌های کسب و کاری به میان بیاید،‌ فوق‌العاده خوش‌ شانس خواهید بود، بنابراین با خیال راحت توجه‌تان را به این جوانب از زندگی‌تان معطوف کنید.

سرمایه‌گذاری هم ایده‌ی بدی نیست! زیرا در طول این مدت هر کاری که انجام بدهید موفقیت‌آمیز خواهد بود.

۲۱. تعبیر خواب چاقو خراب

دیدن یک چاقوی خراب که پر از فرورفتگی است،‌ نشان می‌دهد که اتفاقات بد و ناخوشایندی در زندگی شما رخ خواهد داد.

در مورد دیگران نیز دقت به خرج بدهید زیرا ممکن است آن‌ها سبب بروز مشکلاتی در زندگی‌تان شوند. جزئیات کار و زندگی‌تان را به کسی نگویید و بهتر است در مورد مسایل شخصی‌تان ساکت بمانید. به این ترتیب کسی آسیبی به شما وارد نخواهد کرد و شاید حتی از بروز این اتفاق ناخوشایند جلوگیری کنید!

۲۲. افتادن چاقو در خواب

این‌که در خواب ببینید که چاقو از دست‌تان می‌افتد، می‌تواند هم نشان‌دهنده‌ی اتفاقات خوشایند و هم سمبل اتفاقات ناخوشایند باشد. این خواب نشان می‌دهند که به زودی با یک مرد ملاقات خواهید کرد.

این مرد می‌تواند حامل اخبار بد یا خوب باشد، بنابراین زمان صحبت با این آدم دقت کنید و اطلاعات زیادی در اختیار وی نگذارید.

۲۳. خواب دیدن شخصی که یک چاقو در دست دارد

اگر در خواب‌تان کسی را با یک چاقو در دست دیدید، چنین رویایی ممکن است نشان دهد که شخص دیگری در زندگی‌تان شما را به نوعی کنترل می‌کند. شاید این شخص چوب لای چرخ‌تان می‌گذارد.

۲۴. خواب حمله کردن به یک شیر با چاقو

اگر خواب ببینید با چاقویی که دست‌تان گرفته‌اید به یک شیر حمله می‌کنید یعنی قرار است سرتان کلاه برود و از سوی رقبا رفتار ناعادلانه‌ای با شما خواهد شد چون آن‌ها از بی‌احتیاطی شما نهایت استفاده را خواهند برد یا مسائل مهم مربوط به پروژه‌های کسب و کار یا کارهایی را که اکنون در دست گرفته‌اید نادیده خواهند گرفت.

۲۵. خواب کشتن خودتان با چاقو

اگر در خواب ببینید سعی دارید با چاقو خودکشی کنید به نوعی پیش بینی کننده‌ی خوش‌شانسی زیاد است. وقتی فقط خودتان را با چاقو زخمی کنید، این خواب می‌تواند پیش بینی شادی زیاد و وجود لذتی باشد که به زودی در زندگی به شما روی خواهد آورد.

۲۶. خواب چاقوی زنگ زده

دیدن خوابی درباره‌ی یک چاقوی زنگ زده، چه بخواهید از آن استفاده کنید یا نخواهید، در خواب شما نمودی آشکار دارد، و اغلب نشانه‌ی ناراحتی و نارضایتی از خانه و خانواده است. ممکن است نمودی از سختی‌ها یا ناسازگاری‌های مالی بین اعضای خانواده نیز باشد که بر جو منزل تاثیری منفی می‌گذارد.

۲۷. خواب چاقوی شکسته

اگر در خواب چاقوی شکسته ببینید یا استفاده کنید نماد بد شگونی است و پیش‌گویی می‌کند که رویداد یا شرایطی غیرمنتظره می‌تواند به زودی تمامی آرزوها و رویاهای‌تان را نابود کند. چنین خوابی می‌گوید که هر نقشه‌ی بزرگی که در حال حاضر روی آن کار می‌کنید به تعویق خواهد افتاد، احتمالا تا زمانی نامحدود، مگر آنکه دخالت‌های مهمی انجام شود.

۲۸. خواب زخمی شدن با چاقو

زخمی شدن با چاقو در خواب نوعی هشدار و پیش بینی از ورود شر و شرارت به زندگی‌تان است. مشخصا، زخمی که توسط چاقویی تیز به وجود آمده باشد اغلب به بر هم خوردن نقشه‌ها یا دسیسه‌ توسط رقبای حسود و سایرین که دوست ندارند موقعیت و موفقیت شما را ببینند خواهد انجامید.

۲۹. خواب انداختن چاقو

انداختن چاقو کف زمین در خواب، چه به عمد بوده باشد چه تصادفی، نشانگر آن است که به زودی مردی غریبه به شما سر خواهد زد. این رویداد احتمالا در خانه شما یا اطراف محله‌تان انجام می‌شود. با اینکه اشاره‌ای نشده است این دیدار ماهیتی مثبت دارد یا منفی اما بهتر است برای این رودررویی آمادگی لازم را داشته باشید.

۳۰. دیدن یک دست (یک سری) چاقو در خواب

دیدن خوابی که در آن یک دست چاقو به عنوان هدیه دریافت می‌کنید – چه از کسی باشد که نزدیک به شما است چه نه – نماد بد یمنی است که از قربانی شدن شما در یک کلاهبرداری یا فریفته شدن توسط آدمی که به او اعتماد دارید آن هم در آینده‌ای نزدیک حکایت دارد.

۳۱. خواب چاقوی کند

دیدن خوابی که در آن به صورت ناموفق سعی در استفاده از چاقویی کند دارید پیامی از ناخودآگاه‌تان است. این پیام نشان می‌دهد که زمان بزرگ شدن و بالغانه‌تر رفتار کردن است چون جهان که حول محور شما نمی‌چرخد! اگر در حال حاضر نگران پروژه‌ یا کاری هستید که مشغول انجامش هستید، تصویر چاقوی کند در خواب ممکن است نشانگر نیاز به کنار گذاشتن ترس‌ها و تردیدهای دست و پا گیر نیز باشد که شما را از رسیدن به اهداف‌تان باز داشته‌اند.

۳۲. خواب چاقوی گم شده

اینکه خواب چاقوی گم شده‌ای را ببینید – چه قصد استفاده از آن را در آن لحظه داشته باشید یا نداشته باشید – نشانگر آن است که فعالیت‌های جنسی برای‌تان کار سخت یا یک جور اجبار به نظر خواهد رسید به جای اینکه لذت بخش باشد. ممکن است مشکلات خصوصی داشته باشید و به خاطر نگرانی، استرس، و خستگی از آن اشتیاق و میل جنسی کافی و لازم برخوردار نباشید.

۳۳. خواب خریدن چاقو

خریدن چاقوی تزئینی در خواب نشانگر آن است که شخصیتی سلطه طلب دارید و دلتان می‌خواهد همه را به خم شدن و زانو زدن در برابر اراده‌ی آهنین‌تان وا دارید. ممکن است برای مردم گردن کلفتی و قلدری کنید تا مجبورشان کنید کارهایی را که می‌خواهید و آن‌ها دوست ندارد فقط به صرف آن که به سود شما است برای‌تان انجام بدهند. این قضیه حتی ممکن است به همسر یا شریک عشقی‌تان نیز تسری پیدا کند، که باید با شما برابر  باشد، اما در واقعیت چنین نیست و گویی برای خدمت به شما و براورده کردن امیال و آرزوهای‌تان ساخته شده است. اگر به تحمیل خواسته‌های‌تان بر دیگران ادامه بدهید، ممکن است دست آخر ببینید که تنهای تنها مانده‌اید!

تعبیر خواب حیوانات: ۳۱ تعبیر دیدن جانوران و حیوانات در خواب

تعبیر خواب گرگ: ۶۹ تعبیر دیدن گرگ در خواب

تعبیر خواب خروس: ۲۷ نماد و نشانه شناسی و تعبیر دیدن خروس در خواب

تعبیر خواب اسب سواری: ۶۳ تعبیر خواب مختلف مربوط به اسب سواری

تعبیر خواب لاک پشت: ۱۴ تعبیر دیدن لاک پشت در خواب

تعبیر خواب سگ سیاه: ۱۴ تعبیر و نشانه شناسی سگ سیاه در خواب

تعبیر خواب سگ سفید: ۲۶ تعبیر دیدن سگ سفید برای دختر مجرد، متاهل و مردان در خواب

تعبیر خواب گاو سیاه ، سفید و رنگی: ۴ تعبیر دیدن گاو در خواب بر اساس رنگ

تعبیر خواب گاو: ۱۷ تعبیر دیدن گاو در خواب که بسیار دقیق و واقعی است

منبع  مای دریمز سیمبولیسم
نوشته‌های مرتبط