۹ تعبیر خواب زنده شدن مرده و برگشتن مرده

در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا تعبیر خواب زنده شدن مرده را بدانید. پس از آنکه یکی از عزیزانتان از دنیا می رود، شما می ترسید از اینکه دیگر هرگز قادر نیستید دوباره با او دیدار کنید. ابتدا حالت صدای او یا چهره اش وقتی که می خندید را از یاد می برید. خیلی طول نمی کشد که احساس می کنید گویی هر چیزی در مورد آن شخص را به تدریج فراموش کرده و از یاد می برید. اما وقتی بالاخره آن فرد عزیز و محبوب را در خواب می بینید، شاید تا اندازه ای برایتان آرامش بخش باشد. حتی اگر خوابی که دیده اید ماجرایی خوشایند و چندان مثبت را به تصویر نکشیده باشد اما همین که بار دیگر نزدیک کسی بوده اید که دوستش می دارید احساس خوبی را در شما به وجود می آورد. در ادامه این نوشتار با ما همراه باشید تا تعبیر خواب زنده شدن مرده را بدانید.

چرا خواب زنده شدن مرده را می بینیم

اگرچه دیدن فردی که مرده و از دنیا رفته است در خواب ممکن است ابتدا برایتان تسکین دهنده باشد اما در عین حال تجربه ای ترسناک هم خواهد بود. شاید بترسید از اینکه مرده به زمین آمده تا شما را برای اشتباهی که مرتکب شده اید یا بحث و دعوایی که قبلا با او داشته اید متهم کند. شاید نگرانی شما این است که آن فرد کار ناتمامی در این دنیا داشته یا شاید فکر می کنید چیزی جایی غلط است. اگر دیدن زنده شدن مرده در خواب موجب ترس و نگرانی در شما شده است، با ما همراه باشید تا به شما نشان دهیم که چرا چنین چیزی رخ می دهد.

احساس تاسف و اندوه

از دست دادن یک نفر پدیده ای آسان نیست. اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید شاید از قبل بدانید که این فرد با بیماری خاصی دست و پنجه نرم می کند. به این ترتیب فرد دلبند و محبوب شما زمان کافی برای جبران مافات و خداحافظی با همه را دارد. در برخی از موارد، افراد خانواده زمان کافی برای خداحافظی کردن با همدیگر را ندارند. یک حمله وحشیانه یا تصادف ماشین می تواند قبل از آنکه شما خودتان را برای این ماجرا آماده کنید، عزیزی را از شما بگیرد.

در این وضعیت، اوضاع سخت تر از همیشه می شود. هرچقدر تلاش می کنید تا به خودتان کمکی کنید و از درد و رنج این فقدان بکاهید، قادر به انجام این کار نیستید. شما می دانید که بابت دعوایی که با او کرده بودید یا حرف تندی که به او زده بودید هرگز در برابر او اظهار تاسف نکرده بودید و به همین دلیل احساس می کنید که در گذشته گیر افتاده اید. در چنین شرایطی ممکن است فرد محبوب و مورد علاقه خودتان را در خواب ببینید. شما این فرد را در حالیکه زنده است در خواب خود می بینید زیرا دوست دارید فرصت دیگری داشته باشید تا بتوانید با او صحبت کنید. این فرصتی برای شما است تا به جبران مافات گذشته بپردازید. شاید در زندگی واقعی قادر به انجام این کار نبوده اید و حالا ذهن ناخودآگاه تان فرصت دیگری در خواب به شما داده است.

تعبیر خواب زنده شدن مرده

۱.دلتنگی

پاسخ شفاف دیگری که به این وضعیت می توان داد این است که شما دلتنگ فردی هستید که از دنیا رفته است. شما دیگر آن فرد را در کنار خودتان ندارید و ندیدن او موجب دلتنگی شما شده است. همین دلتنگی شما موجب می شود که آن فرد در خواب شما ظاهر شود. بعلاوه وقتی بیش از اندازه به فرد عزیز و محبوب از دنیا رفته خودتان فکر کنید، او را در خواب خواهید دید. ذهن ناخودآگاه شما از افکار و خاطرات شما تغذیه می کند تا خواب های شما را پدید آورد. اگر تمام مدت در حال فکر کردن به عزیز از دست رفته خود هستید پس احتمال اینکه بالاخره او را در خواب ببینید چند برابر خواهد شد.

مطلب مرتبط: تعبیر خواب سقوط هواپیما: ۱۲ تعبیر دیدن انفجار و تصادف هواپیما در خواب

۲. گوشتان به نصیحت های دیگران بدهکار نیست

برخی افسانه ها بر این باورند که اموات به خواب ما می آیند تا ما را نصیحت کنند یا هشداری به ما بدهند. اگرچه احتمالا این مورد چندان صحت ندارد اما اساس و پایه آن را حقیقتی تشکیل می دهد. برخی اوقات، ما در زندگی روزانه خود مرتکب اشتباهاتی می شویم که خود به آن ها واقف یا آگاه نیستیم. شاید فکر می کنید که کار درستی را انجام می دهید و راغب نیستید به توصیه های دیگران هم گوش بدهید.

در این وضعیت، فردی که مرده است به خواب شما بر می گردد تا به شما اندرز و نصیحتی که به آن نیاز دارید را بدهد. دوست متوفی شما در واقع شما را نصیحت نمی کند بلکه ذهن ناخودآگاه تان است که تصویر او را انتخاب می کند تا صورت او همان کسی باشد که به شما اندرزی می دهد. ذهن ناخودآگاه شما می فهمد که شما درگیر مساله یا مشکلی هستید و به همین ترتیب فردی مهربان و صمیمی را انتخاب می کند تا در خواب به شما هشدار یا نصیحتی بدهد. از آنجایی که شما اساسا فردی هستید که مایل نیست به پند و اندرزها توجهی نشان بدهد، این خواب در واقع روش ذهن ناخودآگاه شما برای گول زدن و وارد کردن شما در مسیری درست است.

۳. در برابر گذشته پذیرش ندارید

شما دوست دارید فردی که از دنیا رفته است همچنان زنده باشد و به همین دلیل هم او را در خواب خود زنده می بینید. حتی اگر منطق شما این حقیقت را می داند که آن فرد به جهانی دیگر عزیمت کرده اما بخشی از ذهن شما این حقیقت را باور نکرده است. ذهن ناخودآگاه شما همچنان احساس می کند که فرد مورد علاقه و از دنیا رفته شما می تواند در پیرامون شما راه برود و حتی برای صرف شام در کنارتان می نشیند و شما را همراهی می کند. از آنجایی که بخشی از شما همچنان مرگ وی را نپذیرفته است، شما همچنان در خواب او را واقعی و زنده می بینید.

تعابیر دیگر

از زمان پیدایش انسان این خواب هم همواره وجود داشته و مورد توجه بشر قرار گرفته است و بسته به این که خواب بیننده در کدام قسمت از این کره خاکی زندگی می کند، تعبیری متفاوت خواهد داشت. در یکی از کتاب های باستانی و قدیمی دیدن زنده شدن مرده در خواب نمادی از اتفاقات خوشایند در زندگی خانوادگی خواب بیننده است. انسان های دوران باستان این خواب را نشانه ای مثبت و نمادی از ازدواج یا عروسی می دانستند.

در فرهنگ پاگان ها دیدن زنده شدن مرده در خواب نشان دهنده آن است که خواب بیننده باید درخواست مرده را به جای آورد تا به این ترتیب مانع از خشم خدایان شود. در فرهنگ دیگری هم گفته می شود که دیدن یکی از خویشاوندان از دنیا رفته در خواب آن هم درست قبل از مراسم ازدواج نشان دهنده آن است که این ازدواج سرانجام خوبی نخواهد داشت. با این وجود هیچ اجماع کلی در مورد تعبیر این خواب وجود ندارد و بهترین کار این است که آنچه در خواب اتفاق افتاده است را خواب بیننده خود تحلیل کند و خصوصی ترین تعبیر مرتبط با خواب خود را پیدا کند.

۴. تعبیر خواب زنده شدن مادری که مرده است

رپورتاژ

مادر بطور کلی نمادی از پرورش، مراقبت، هدایت و امنیت است. مادر در زندگی واقعی آرامش و راهنمایی های خودش را در اختیار فرزند قرار می دهد. اگر در خواب ببینید که مادر مرده شما زنده شده است، تعبیر آن است که شما آن بخش از وجود مادر خودتان را کم دارید. شما در نتیجه غم و اندوه یا به هر دلیل دیگری از نشانه های ذهن ناخودآگاه تان غافل شده اید؛ نشانه هایی که نیازتان به آن ویژگی ها در زندگی واقعی را به شما نشان می دهند.

در بیشتر موارد، این نوع خواب ها به این مفهوم است که یا شما دلتنگ مادر از دنیا رفته خودتان هستید یا اینکه اکنون به برخی از این ویژگی هایی که مادرتان در دوران حیات خود نیاز شما به آن ها را تامین می کرده است احتیاج دارید. اگر در خواب ببینید که با مادر خود که از دنیا رفته و حالا در خواب زنده شده است حرف می زنید، تعبیر آن است که سعی می کنید از نظر و عقیده او در روبرو شدن با مشکلی در زندگی واقعی خود استفاده کنید. بعلاوه شاید ذهن ناخودآگاه شما احساس می کند که مادر شما پیغام مهمی برایتان دارد که شما باید بیدار شوید و به این پیغام گوش بدهید. این پیغام می تواند پیامی از جانب روح او باشد یا شاید توصیه ای است که اگر مادرتان همچنان در قید حیات بود شاید به شما ارائه می داد.

۵. تعبیر خواب زنده شدن پدری که از دنیا رفته است

اگر در خواب ببینید که پدر مرحوم شما دوباره زنده شده است، این خواب می تواند نمادی از چند چیز باشد. پدر در خواب نمادی از محافظت، حمایت، قدرت، استقلال و تصمیم گیری است. یک علت اصلی برای دیدن این خواب این است که شما می خواهید در زندگی واقعی خود از این ویژگی ها برخوردار باشید. شاید در گرفتن تصمیمی یا مدیریت پروژه ای با مشکل روبرو شده اید و به همین دلیل ذهن ناخودآگاه شما سعی می کند تا از طریق این خواب شما را به سمت اقدام و عمل هل بدهد.

بعلاوه شاید دلتنگ پدرتان هستید و این خواب را می بینید. حتی اگر سال ها از مرگ پدرتان می گذرد، هنوز هم خاطرات شما از پدرتان در ذهن ناخودآگاه شما باقی مانده است. این خاطرات بطور تصادفی در خواب شما ظاهر می شوند یا وقتی در زندگی واقعی خود به حمایت بیشتری نیاز داشته باشید، ممکن است چنین خوابی را ببینید.

۶. تعبیر خواب زنده شدن برادری که مرده است

گفته می شود که دعوا کردن با برادر در خواب نشان دهنده آن است که در زندگی واقعی رابطه شما با کسی از بین می رود یا شما با کسی دعوا خواهید کرد. در وضعیتی خوشایندتر، دیدن برادر در خواب نمادی از اتحاد، هماهنگی خانوادگی و داشتن دوستی است که همیشه حامی و پشتیبان شما است. اگر در خواب ببینید که برادر مرحوم شما زنده شده است، تعبیر آن است که شما در زندگی واقعی از داشتن چنین دوست یا فردی در خانواده خود محروم هستید.

برای درک درست معنای این خواب باید با دقت آنچه در خواب اتفاق افتاده است را مورد بررسی قرار دهید. آیا برادرتان به شما پیامی می دهد؟ آیا با شما جر و بحث می کند یا شما را نادیده می گیرد؟ این جزئیات کلیدی تعبیر اصلی خواب تان و آنچه که در ذهن ناخودآگاه شما در جریان است را به شما نشان می دهند. برخی اوقات ساده ترین توضیح برای دیدن زنده شدن برادر مرده در خواب این است که شما از حضور او در زندگی واقعی محروم و بی بهره مانده اید.

۷. تعبیر خواب زنده شدن خویشاوندی که از دنیا رفته است

اگر در خواب یکی از خویشاوندان مرحوم خود را ببینید که زنده شده است، تعبیر آن است که چیزی که آن را گم کرده یا از دست داده اید به شما باز خواهد گشت. این خواب همچنین می تواند نشان دهنده ویژگی ها و خصوصیاتی باشد که در زندگی واقعی خود فاقد آن ها هستید. برای مثال، اگر عمویی داشتید که همیشه احساس عشق و امنیت را در شما به وجود می آورد و حالا از دنیا رفته و در خواب او را زنده می بینید، تعبیر آن است که شاید شما در زندگی واقعی خود به عشق و امنیت بیشتری نیاز دارید. ذهن ناخودآگاه شما از طریق این خواب راهی به سمت نیازهای عاطفی تان را به شما نشان می دهد.

از طرف دیگر، دلتنگی برای آن شخص می تواند علت دیدن این خواب باشد. شاید احساس می کنید که او پیام مهمی را برای شما به همراه داشته است. اگرشما یکی از اهداف خودتان را رها کرده اید و این فرد همواره شما را در جهت تحقق اهدافتان ترغیب و تشویق می کرده است، پس حضور او در خواب شما نماد آن است که باید بار دیگر در مسیر اهداف خود قرار بگیرید و دوباره بر آنچه که در زندگی می خواهید تمرکز کنید.

۸. تعبیر خواب زنده شدن دوستی که مرده است

احتمالا وقتی در بحرانی به سر می برید یا سخت تلاش می کنید تا تصمیم دشواری را بگیرید، یکی از دوستان خوب خود را در خواب می بینید. دیدن زنده شدن دوستی که مرده است در خواب نشان دهنده آن است که شما در تصمیم گیری به کمی حمایت نیاز دارید. برخی اوقات هم دیدن دوست مرده ای که در خواب زنده شده است تعبیر آن است که شما از حضور این فرد در زندگی محروم شده اید و دلتنگ او هستید.

همچنین این خواب می تواند گویای این حقیقت باشد که شما فاقد یکی از ویژگی ها یا خصوصیات اخلاقی بارز این فرد هستید. اگر دوستی که از دنیا رفته است را در خواب ببینید و این فرد در دوران حیات خود عاشق زندگی بوده و همیشه از زندگی خود لذت می برده است، احتمالا شما در دوران رویارویی با مشکلات و زمانیکه به کسی نیاز دارید تا حال و احوال شما را بهتر کند او را در خواب خود می بینید. به رفتار و گفتار او در خواب دقت کنید تا بتوانید تعبیر بهتری از خواب خود به دست بیاورید.

۹. تعبیر خواب در آغوش گرفتن مرده

برخی فرهنگ ها بر این باورند که در آغوش گرفتن مرده در خواب اگر که برای مدت کوتاهی به طول بیانجامد نمادی از طول عمر است. در فرهنگ تعبیر خواب اسلامی، آغوش طولانی مدت به معنای آن است که شما مرگ خودتان را در آغوش گرفته اید. در آغوش گرفتن در خواب می تواند نشان دهنده نیاز شما به عشق ورزیدن به خودتان باشد. شاید احساس می کنید قادر نیستید به خودتان عشق بورزید یا توسط فرد دیگری دوست داشته شوید و به همین دلیل در خواب می بینید که مرده ای را در آغوش گرفته اید.

فردی که در خواب شما ظاهر می شود می تواند نشان دهنده مفهوم خواب شما باشد. اگر او فردی باشد که در زندگی واقعی خود معمولا او را در آغوش می گرفته اید، تعبیر آن است که شما دلتنگ او هستید و همچنان به عشق و حمایت او نیاز دارید. این تعبیر بویژه زمانی صادق است که خویشاوند، والدین یا دوست خودتان را در خواب ببینید که او را در آغوش گرفته اید. همچنین شاید در زندگی واقعی خود به حمایت بیشتری نیاز دارید و به همین دلیل ذهن ناخودآگاه شما یاد عزیز از دست رفته ای را برای شما زنده می کند تا به این ترتیب شما را حمایت کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده -فاطمه یحیی

منبع:everydayknow

تعبیر خواب زنده شدن مرده: ۹ تعبیر دیدن زنده شدن و برگشتن مرده در خواب


 

نوشته‌های مرتبط