تعبیر خواب بیمارستان: ۲۸ نشانه و تعبیر دیدن بیمارستان در خواب

تعبیر خواب بیمارستان چیزی است که این روزها خیلی از افراد به دنبالش هستند. دیدن خواب بیمارستان به طور کلی نشان می‌دهد که شما یا کسی که نزدیک به شما است، نیاز به درمان فیزیکی، روانی یا معنوی دارد یا این‌که ممکن است این شخص در حال حاضر تحت درمان باشد. برای دریافت یک تصویر واضح از خواب بیمارستان، نوع درد، بیماری یا موضوع خواب بیمارستان را در نظر داشته باشید.

در نهایت، بیماری که در خواب بیمارستان دیده‌اید می‌تواند همان فردی باشد که در حال حاضر تحت درمان است. اگر در خواب ببینید از شخصی مانند دوست پسر یا دوست دخترتان در بیمارستان دیدن می‌کنید، احتمالا رابطه‌ی بین شما و آن فرد نیاز به بهبودی دارد. با این حال، اگر در خواب ببینید که کسی در بیمارستان به دیدار شما می‌آید، به این معنی است که آسیب دیده‌اید و به کمک نیاز دارید.

مانند بسیاری از تعبیرهای خواب، خواب دیدن در مورد یک بیمارستان معمولا زمانی معنای عمیق یا ثانویه دارد که شما به طور کلی سر و کار چندانی با بیمارستان ندارید. به عنوان مثال، اگر به علت بیماری مدام به بیمارستان مراجعه می‌کنید یا اگر یک پرستار یا پزشک هستید، دیدن خواب بیمارستان معنای چندان مهمی نمی‌تواند داشته باشد. در این صورت، دیدن خواب بیمارستان ممکن است یک بازتاب ساده از تجربیات روزانه‌ی شما باشد.

۱. خواب یک بیمارستان خالی و متروک

این خواب نشان می‌دهد که یک مسئله‌ی پزشکی در زندگی واقعی‌تان وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. یک بیمارستان خالی که هیچ کس در آن نیست، نشان می‌دهد که شما در گذشته علائم یک مشکل جسمانی یا روحی را نادیده گرفته‌اید. اگر از بیمارستانی که در خواب‌تان بود، دچار ترس شده بودید، معلوم می‌شود که فکر ابتلا به این بیماری‌ها در وجودتان واهمه ایجاد کرده‌است.

اگر در یک بیمارستان متروک هستید و هیچکس برای کمک به شما وجود نداشته باشد، معلوم می‌شود که شما در مورد اختلال خاصی که دارید دچار سردرگمی شده‌اید. این احتمال وجود دارد که اخیرا یک بیماری در شما تشخیص داده شده یا بیمار بوده‌اید و درد خاصی را تجربه می‌کنید که قابل درمان نیست.

۲. دیدن تخت بیمارستان در خواب

تخت معمولا محل استراحت و خواب است اما در مورد بیمارستان ممکن است به این معنا باشد که مدت طولانی‌تری بستری خواهید بود. شاید شما از شرایط زندگی‌تان خسته شده باشید، و بنابراین باید کمی استراحت کنید و بخوابید تا خودتان را درمان کنید.

دیدن یک بخش از بیمارستان در خواب نشان می‌دهد که شما دوست دارید یک گروه پشتیبانی پیدا کنید یا افرادی که مسائل زندگی واقعی شما درک می‌کنند و با شما همدردی می‌کنند.

۳. دیدن  لباس بیمارستان در خواب

لباس بیمارستان در خواب آسیب‌پذیری یا مورد مراقبت بودن از سوی دیگران را نشان می‌دهد. شما لباس‌های‌تان را درمی‌آورید و لباس بیمارستان را می‌پوشید، که نشان می‌دهد که عوامل بازدارنده را از خودتان دور کرده‌اید و به پرستاران و پزشکان وابسته خواهید بود. شما بخشی از قدرت خود را از دست می‌دهید تا شخص دیگری بتواند از شما مراقبت کند.

۴. دیدن بیمارستان روانی در خواب

بیمارستان روانی، معمولا جنون را در زندگی روزمره شما نشان می‌دهد. شاید درک واقعیت برای شما دشوار است یا این‌که احساس می‌کنید همه‌ی آدم‌های دیگر دیوانه هستند. خواب دیدن در مورد یک دوست یا کسی که دوست‌اش دارید ممکن است نشان دهد که شما کارهای آن‌ها را در زندگی واقعی درک نمی‌کنید.

۵. کار کردن در بیمارستان

اگر در خواب ببینید که یک پزشک یا پرستار هستید و کارتان را انجام می‌دهید، به نوع بیمارانی که می‌بینید دقت و توجه داشته باشید. دیدن یک بیمار که او را می‌شناسید، نشان می‌دهد که شما توانایی درمان شخصی که درون‌تان است را دارید. اگر تمرکز روی درمان قسمت‌های خاصی از بدن‌تان باشد، قسمت‌های مختلف بدن، بخش‌های مختلف زندگی شما را نشان می‌دهند که به بهبود نیاز دارند. به عنوان مثال، درمان یک دست توسط شما به عنوان یک دکتر نشان می‌دهد که ممکن است بتوانید به یک نفر در زمینه‌های کاری انگیزه بدهید.

خواب‌هایی که در مورد دیگر مشاغل بیمارستان هستند مانند مسئول آزمایشگاه یا متخصص بیهوشی هر کدام معنای خاص خود را دارند. به عنوان مثال، دیدن یک متخصص بیهوشی در خواب، نشان می‌دهد که شما می‌خواهید کاری کنید که دیگران دردشان را فراموش کنند.

۶. دیدن بیمارستان در حین بارداری

زمانی که شما در زندگی واقعی باردار هستید، این خواب ممکن است راهی برای آماده‌سازی ذهن شما برای مراجعه به بیمارستان برای به دنیا آوردن کودک‌تان باشد. ذهن شما در حال بررسی مراحل و گام‌های بالقوه‌ای است که آن‌ها را پشت سر خواهید گذاشت.

۷. رفتن به بیمارستان

رفتن به یک بیمارستان در خواب نشانه‌ای است به این معنا که شما تغییراتی را در جهت بهبود رفاه روحی، عاطفی، یا فیزیکی ایجاد می‌کنید و سبک زندگی متعادل‌تری را انتخاب خواهید کرد.

۸. با شکست مواجه شدن روش‌های درمانی

اگر در خواب ببینید روش‌های درمانی یا یک عمل جراحی با شکست مواجه شده به این معنا است که شما در برخورد درست با مسائل شکست خورده و دچار مشکل خواهید شد. شاید در تلاش هستید که راه‌حلی سریع برای رفع مشکل پیش‌آمده پیدا کنید که در واقع مشکل واقعی را مورد هدف قرار نمی‌دهد. توصیه‌های بد یا تلاش‌های بدون دقت ممکن است سبب شکل گرفتن شرایط فعلی شما باشند.

۹. عدم پذیرفته شدن در خواب

این‌که در خواب ببینید که شما را در بیمارستان نمی‌پذیرند و بستری نمی‌شوید، ممکن است احساسات شما را در مورد عدم توانایی حل مشکلات یا درگیر یک مشکل شدن را نشان بدهد. ممکن است در حالا حاضر دچار بحران شده باشید.

۸. مرد جوانی که خواب ببیند در بیمارستان است

مرد جوانی که خواب ببیند در بیمارستان است احتمالا در زندگی بیداری با یکی از دوستان‌اش دچار مشکل شده‌است و دوست دارد رابطه‌اش را با او ترمیم کند.

۹. بازگشت به بیمارستان

خواب برگشتن به بیمارستانی که قبلا در آن درمان شده‌اید، یک نشانه‌ی بد است. این خواب وجود آسیب و صدمات روحی یا فیزیکی را نشان می‌دهد. نسبت به اوضاع سلامتی‌تان دقت زیادی به خرج بدهید.

۱۰. خواب بستری شدن در بیمارستان

خواب پذیرفته شدن در بیمارستان نشانه‌ی خوبی نیست. در واقع این خواب بدخواهان شما را نشان می‌دهد که در تلاش هستند نقشه‌ای برای شکست دادن شما بریزند. به رفتار زشت آن‌ها توجهی نشان ندهید. فقط بکوشید موفق شوید و از آن‌ها پیشی بگیرید. احتمالا آن‌ها فقط حسادت می‌کنند. توهین‌های آن‌ها را به خودتان نگیرید.

۱۱ . ترک کردن بیمارستان در خواب

ترک کردن بیمارستان در خواب نشانه‌ی بسیار خوبی است. این خواب نشان می‌دهد که به زودی بهبود خواهید یافت. تنها کاری که باید انجام بدهید این است که توصیه‌های پزشک‌تان را به دقت رعایت کنید و خودتان را نبازید. به زودی به روند عادی زندگی‌تان باز خواهید گشت.

۱۲. تعبیر خواب مرخص شدن از بیمارستان

رپورتاژ

مرخص شدن از بیمارستان در خواب، به ویژه پس از درمان شدن و رهایی از بیماری یا مراقبت‌های پس از سانحه، اغلب به عنوان نشانه‌ای مثبت در زمینه‌ی درگیری‌ها یا رقابت‌هایی است که در حال حاضر تجربه می‌کنید. بالاخص، این نماد نشانگر آن است که حتی اگرچه این فرد یا گروه سعی داشته‌ است نقشه‌های شما را نقش بر آب بکند و دیگران را علیه شما بسیج کند، اما شما در مشاجراتی که پیش رو خواهید داشت پیروز می‌شوید.

۱۳. تعبیر خواب بیمار و در بیمارستان بودن

اینکه خودتان را در خواب در بیمارستان به عنوان یک بیمار ببینید، چه به تازگی بیمار شده باشید یا بهبود یافته باشید، اغلب نمایانگر چنین واقعه‌ای در عالم بیداری است، یعنی ممکن است به خاطر یک ناراحتی وخیم و جدی به مراقبت‌های پزشکی نیاز داشته باشید.

۱۴. تعبیر خواب عیادت از کسی در بیمارستان

اینکه در خواب ببینید به عیادت کسی در بیمارستان می‌روید که بیمار است یا صدمه و جراحت دیده است اغلب نوعی پیش بینی از پی بردن به اخباری ناخوشایند و اساسا شوکه کننده در آینده‌ای نزدیک است. آنچه از این خبرها می‌آموزید می‌تواند به طور کلی دیدگاه شما را درباره‌ی شخص یا موضوع مد نظرتان تغییر دهد.

۱۵. تعبیر خواب بودن در قسمت پذیرش بیمارستان

دیدن چنین خوابی به نوعی نمایانگر اشتیاق عمیق شما برای ارتباط برقرار کردن با کسی است. این خواب یعنی یا می‌خواهید کسی را به زندگی خود دعوت کنید یا بخشی از زندگی کسی بشوید که او را می‌شناسید.

۱۶. تعبیر خواب بخش اورژانس یا فوریت‌های بیمارستان

اینکه خواب ببینید به گشت و گذار در اورژانس بیمارستان می‌پردازید یا اینکه در آنجا پذیرش شده‌اید و تحت شرایطی وخیم هستید اغلب نمایانگر ترس‌های درونی یا حس ششم‌تان است مبنی بر اینکه چیز خطرناکی در شرف وقوع است. اما، اینکه بتوانید خطر پیش رو را کشف و درک کنید به نوبه‌ی خود به آرامش درونی‌تان کمک می‌کند.

۱۷. خواب ببینید دوست ندارید از بیمارستان مرخص شوید

اگر در خواب در وضعیتی باشید که مردد هستید یا نمی‌دانید باید از بیمارستان مرخص بشوید یا نه معمولا نشانه‌ای از ترس‌های شما در عالم بیداری است. به ویژه این علامت به افزایش اضطراب موقع ارتباط با آدم‌ها و کارهای خارج از منطقه‌ی امن و راحت خانه دلالت دارد.

۱۸. تعبیر خواب تحت درمانی های بی ثمر قرار گرفتن در بیمارستان

پذیرش شدن در بیمارستان به عنوان بیمار و قرار گرفتن تحت درمان‌های بی‌ثمری که هیچ کمکی به شما نمی‌کند نمایانگر تقلای شما برای رسیدن به تعادل و ثبات بین وظایف و مسئولیت‌های متعددی است که در زندگی روزمره دارید.

۱۹. تعبیر خواب با ماشین رساندن کسی به بیمارستان

دیدن چنین خوابی، چه خودتان داوطلبانه این کار را انجام بدهید چه قسمتی از شغل‌تان باشد، پیش بینی کننده‌ی دریافت خبرهای غافلگیر کننده اما مثبت در آینده‌ای نزدیک است. با آنکه ممکن است این اطلاعات در ابتدا کمی گیج کننده باشند اما شادمانی و رضایتمندی زیادی برای‌تان به بار می‌آورد که غافلگیری اولیه را به دست فراموشی می‌سپارید.

۲۰. تعبیر خواب استخدام شدن در بیمارستان

چنین خوابی دیدن به نوعی پیش بینی کننده‌ی وضعیتی است که در آن ممکن است مسئولیت کمک به سایر آدم‌ها را برای حل مشکلات‌شان به عهده بگیرید.

۲۱. تعبیر خواب ساختمان بیمارستان از دور

دیدن ساختمان یک بیمارستان از دور در خواب را می‌توان به عنوان نماد و نشانه‌ای تعبیر کرد که زندگی‌تان در آینده‌ای نزدیک احتمالا خالی از استرس و لذت بخش خواهد شد.

۲۲. معاشقه و عشوه‌گری با یک بیمار در بیمارستان

دیدن چنین خوابی برای زنان می‌تواند به آن اشاره داشته باشد که در روابط‌اش به ویژه در ازدواج شخصیت غالب است. این خواب به معنی آن است که شما در روابط حرف اول را می‌زنید و در خانواده نقش رئیس را ایفا می‌کنید.

۲۳. تعبیر خواب دیدن بیماران زخمی در بیمارستان

این خواب را معمولا در زمینه‌ی تعامل و ارتباط با دیگران به عنوان نشانه‌ای منفی تعبیر می‌کنند. و معمولا پیش بینی کننده‌ی دوره‌ی زمانی است که در آن آدم‌ها با شما به سردی برخورد می‌کنند و به چیزهایی که برای تان مهم است اهمیت و بهایی نمی‌دهند.

۲۴. تعبیر خواب معاینه شدن در بیمارستان

معاینه شدن توسط یک پزشک یا پرستار در محیط بیمارستان چه معاینات روتین باشد چه معاینات جدی‌تر، نوعی پیش بینی مثبت برای سلامتی جسمی و رهایی از بیماری‌هایی است که شما را رنج می‌داده است و همچنین نشان دهنده‌ی آن است که سر حال و قبراق به زندگی ادامه می‌دهید.

۲۵. تعبیر خواب درمان با آب در یک بیمارستان

دیدن چنین خوابی نشان از آن دارد که می‌توانید رویدادی بد موقع یا ناخواسته ، مثلا جلسه یا وقت ملاقاتی را، تا موقعیتی و زمانی که برای‌تان بهتر است به تاخیر بیندازید.

۲۶. تعبیر خواب مادر و مادربزرگ فوت شده در بیمارستان

اساسا چنین خوابی به معنی هشداری برای شما است که اجازه ندهید ناراحتی و شرایط بد شما را نسبت به این حقیفت کور کند که دوستان و اعضای خانواده ای در کنارتان هستند که حاضرند برای‌تان هر کاری انجام دهند اما این امر فقط به شرطی و مادامی محقق خواهد شد که از آن‌ها درخواست یاری کنید.

۲۷. تعبیر خواب ناتوانی در عیادت از مادر در بیمارستان

اینکه خواب ببینید مادرتان در بیماستان بستری است و نمی‌توانید به عیادتش بروید و او جان خود را در آنجا از دست می‌دهد می‌تواند استعاره‌ای از درک خودتان باشد نسبت به شخصیتی که مادرتان تا به امروز برای اطرافیان و شما ایفا کرده است. از طرفی مادرتان می‌تواند به منشاء خبرهایی غافلگیر کننده باشد که می‌تواند دیدگاه‌تان را نسبت به او تغییر دهد و شاید باعث شود احساس یاس و خجالت زدگی کنید.

۲۸. تعبیر خواب بیمارستان شلوغ

بودن در بیمارستانی که کیپ تا کیپ پر از بیمار و پرسنل است می‌تواند به نوعی پیش بینی کننده‌ی شروع جنگ و درگیری‌های مسلحانه باشد. افزایش میزان مجروحان و قطع عضو شده‌ها می‌تواند به راحتی نمایانگر تصویری از آنچه در جنگ‌ها اتفاق می‌افتد باشد. اقدامات نظامی یا مبارزاتی که احتمالا رخ خواهند داد ممکن است در نزدیکی شما اتفاق بیفتند یا تا درصد بسیار زیاد و غیر عادی بر دوستان و اعضای خانواده‌تان هم به صورت مستقیم و هم غیر مستقیم تاثیر بگذارند.

منبع بازده - dreamlookup
نوشته‌های مرتبط