۶ دلیل که افراد اهل سفر در محل کار موفق تر هستند

اگر شما هم در زمره افراد اهل سفر هستید باید به شما بگوییم که حتما در محل کار و در حیطه وظایف شغلی تان موفق تر هستید. برای این ادعا هم ۶ دلیل خوب داریم. با ما در این نوشتار همراه باشید تا دلایل مان را بازگو کنیم.
” ما برای فرار از زندگی سفر نمی‌کنیم، بلکه سفر می‌کنیم که زندگی از ما فرار نکند.” همه‌ی ما به تعطیلات نیاز داریم. دست‌کم سالی یک بار. دوبار بهتر است. اینکه تصمیم بگیرید در کشور خود سفر کنید یا خارج از آن به بودجه‌تان بستگی دارد . اما در نهایت، اگر بخواهیم به خودمان آرامش دهیم، به سبک زندگی زمینی پرهیاهوی‌مان، و فشارهای دائمی دفتر کار مزه دهیم، نیاز به استراحت داریم. کار بدون تفریح  آدم را خسته و ملال‌انگیز می‌کند. منظور ما از “تفریح”، یک چمدان، چند دست لباس، لوازم ضروری، بلیت، گذرنامه، و رفتن برای گشت‌وگذار در دنیا است.
آدم‌هایی که غالبا سفر می‌روند در محل کار موفق‌تر از کسانی می‌شوند که چندان سفر نمی‌روند، زیرا این سفر کردن به ذهن فرد تنوع ‌می‌دهد. می‌خواهید جزئیات بیش‌تری بدانید؟ ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید چرا افراد اهل سفر در محل کار موفق تر هستند.

۱. افراد اهل سفر روشن‌فکر هستند

آدم‌هایی که درگیر کارهای دفتری هستند، به ویژه مدیران رده بالای دفتر مرکزی شرکت‌ها، اتفاق نظر داشتند که به محض بازگشت از سفر تمرکز بیش‌تری روی کارها دارند. ذهن‌شان تازه می‌شود ، و نسبت به دنیا دید بازتری پیدا می‌کنند. آن‌ها جاه‌طلب‌تر هستند، دید شفاف‌تری به هرچیز دارند، و مهم‌تر آن‌که مثبت‌اندیش‌تر هستند.

۲. طیف وسیع‌تری در شبکه‌سازی دارند

زمانی‌که برای یک  همایش، یا کارگاه‌هایی از کشوری دیگر دیدن می‌کنید، دوست دارید با آدم‌هایی از بخش‌های مختلف دنیا ملاقات کنید. این کار به شما کمک می‌کند خودتان را تشویق کنید یک شبکه‌ی اجتماعی بسازید. این آدم‌ها در لیست‌های تماس شما باقی می‌مانند. اگر می‌خواهید شبکه‌تان را گسترش دهید این نکته‌ی مهمی است.

۳. افراد اهل سفر در سازمان‌دهی خوب هستند.

رپورتاژ
اگر کار شما شامل مسائل منطقی منابع انسانی، حساب‌داری، یا هر چیزی مربوط به کار با پول می‌شود، باعث می‌شود بهتر سازماندهی کنید. چگونه؟ اگر برنامه‌ریزی کرده‌اید به کشور دیگری سفر کنید، صرف‌نظر از این‌که تنها، با خانواده، یا دوستان به سفر می‌روید یا حتی سفرهای کاری، چیزهای بسیاری می‌بینید ‌- چیزهایی مانند نگهداری از گذرنامه، واحد پول متفاوت، کجا بمانید، چه کارهایی انجام دهید،کجا غذا بخورید، مراقبت از همراهان‌تان و… . به محض آن‌که به دفتر بازگردید تکمیل وظایف‌تان آسان‌تر به نظر خواهد رسید.

۴- آن‌ها در مورد فرهنگ‌های دیگر چیزهای زیادی می‌دانند

زمانی‌که به سفر خارجی می روید، چشم‌تان به روی فرهنگ‌های مختلف باز می‌شود. داشتن تجارب چندفرهنگی دست  اول به شما کمک خواهد کرد بفهمید آدم‌ها چگونه با موقعیت‌های مختلف مرتبط با زندگی یا کارهای دفتری کنار می‌آیند. مشاهده‌ی سبک بین‌المللی کار شما را قادر خواهد ساخت که برخی از آن ها را نیز در شغل خود به کار بگیرید.

۵. افراد اهل سفر در معاشرت کردن بهتر هستند.

سفر بین‌المللی به معنای کسب دانش درباره‌ی فرهنگ‌ها، زبان‌ها، و… مختلف است. آن فرهنگ‌ها، زبان‌ها، و هر‌ چیز دیگر، با  آن‌چه شما دارید متفاوت است. شما می‌توانید پیش از بازدید از آن کشور یک جلسه‌ی کوتاه زبان بگذرانید، یا یک کتاب ترجمه شده بخرید، اما هرکاری که بکنید این مهارت‌های اجتماعی شما است که همواره امتحان خواهد شد. این‌ها شامل صبوری‌، نزاکت‌، و آداب معاشرت‌تان می‌شود و این که چه‌قدر خوب در آن کشور با محلی‌ها صحبت می‌کنید. اگر بتوانید در این ” آزمون” موفق شوید، به راحتی می‌توانید در حرفه‌تان پیشرفت کنید.
وقتی ابزار الکترونیک شما هنگ می‌کند چه اتفاقی می‌افتد؟ آن را راه‌اندازی مجدد یا تازه‌سازی می‌کنید، و دوباره به خوبی شروع به کار می‌کند. به همین صورت همه‌‌ی ما نیاز داریم گاهی به مغزمان نیروی تازه‌ای بدهیم. و بهترین روش این است که استراحت کنیم، حتی اگر برای یک دوره‌ی کوتاه زمانی باشد. خارج رفتن درمان بهتری است. یک سفر دل‌پذیر باعث می‌شود کارهای روزمره و و زندگی پرتب‌و‌تاب‌تان را فراموش کنید. سفرهای این چنینی باعث می‌شوند عاشق دنیا شوید، به شما انرژی می‌دهند، و از شما شخص بهتری می‌سازند. به محض برگشتن به خانه، می‌دانید که آماده‌اید با ذهنی تازه با واقعیت رو‌برو شوید.
” یک فرد خوش‌سفر، فرد شاغل زیرکی است. نگرشی از سفر بین‌المللی به دست می‌آید که نمی‌توان آن را در هیچ کلاس درس یا محیط دفتری پیدا کرد.”
‌- فیلیپ لاکامپ، معاون ارشد رئیس کثی پاسیفیک در آمریکا
نوشته‌های مرتبط