کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تست هوش با ۱۰ بازی فکری

تست هوش

در این نوشتار در باره تست هوش یا آی کیو شما به کمک ۱۰ بازی فکری پراخته می شود. فکر میکنید بهره هوشی یا آی کیو شما به نسبت دوستان یا خواهر و برادرتان بالاتر است؟

تست هوش

فکر می‌کنید در حل معماها و بازی‌های فکری خیلی باهوش و زرنگ هستید؟ در این صورت ده بازی فکری برای‌تان در نظر گرفتیم که می‌توانند حداقل برای چند دقیقه ذهن‌تان را درگیر کنند. این بازی‌ها منطق‌تان و هم‌چنین ظرفیت تفکر جانبی‌ یا فراتر از محدودیت‌های ذهنی‌تان را می‌آزماید. البته این بازی‌ها آن‌چنان سخت هم نیستند، ولی مطمئن هستیم به راحتی هم نمی‌توانید همه‌ی آنها را حل کنید! زود دست به کار شوید و اگر فکر می‌کنید جواب صحیح را پیدا کرده‌اید، آن را در بخش دیدگاه‌ها در پایین این مطلب بنویسید.

#۱۰ – معمای خانواده

آی کیو

نخستین پاسخی که به ذهن‌تان رسید، چه بود؟ بیش‌تر فکر کنید!

# ۹ – کبریت و ریاضی

آی کیو

بسیار خوب، مطمئنا می‌دانید ۷ + ۵ قطعا ۲ نمی‌شود. حالا پرسش این است، می‌توانید تنها با جابه‌جایی یک عدد از کبریت‌ها دو طرف تساوی را برابر کنید؟

# ۸ – چند تا مربع؟

آی کیو

با دقت به این شکل نگاه کنید و همه‌ی مربع‌ها را بشمارید. برای دستیابی به پاسخ درست این مسئله، خیلی هم به فکر خلاق نیاز ندارید!

# ۷ – پرنده، خرگوش و خوک

آی کیو

با استفاده از اطلاعات موجود در این شکل باید مجموع وزن پرنده، خوک و خرگوش را به‌دست آورید. برای حل این مسئله باید کمی از قدرت منطق استنباط و نتیجه‌گیری‌تان استفاده کنید.

# ۶ – معادله‌ی میوه

آی کیو

حاصل جمع ردیف آخر، چه عددی است؟ این معما تقریبا شبیه معمای قبلی است، زیرا در این یکی هم باید به سادگی از منطق استنباط‌تان استفاده کنید. متوجه شدید؟ پس، لطفا پاسخ را در بخش دیدگاه بنویسد.

# ۵ – آزمون هوش سریع

آی کیو

این هم یک آزمون هوش سریع است که باید از طریق اعداد و استدلال ریاضی انجام‌اش دهید. ارتباط منطقی میان این تساوی‌ها را بیابید. این یکی شاید کمی سخت باشد…… آیا جواب درست را پیدا کردید؟ پس اگر به جواب رسیدید، لطفا آن را در بخش دیدگاه با دیگران به اشتراک بگذارید!

# ۴ – فقط برای نابغه‌ها!

آی کیو

مسیر منطقی تساوی‌ها را تا پایان ادامه دهید و پاسخ ردیف آخر را محاسبه کنید. عجله نکنید… بیش‌تر در مورد پاسخ فکر کنید و حتما جواب درست‌ را با ما نیز در میان بگذارید.

# ۳ – رابطه‌ی منطقی

آی کیو

به این محاسباتِ جمع تا پایین به دقت نگاه کنید؛ آیا می‌توانید رابطه‌ی منطقی بین این اعداد را تشخیص دهید؟ اگر متوجه‌ی الگوی این محاسبات شدید، لطفا آن را با ما نیز در میان بگذارید!

# ۲ – آزمون تجسم فضایی

آی کیو

تصور کنید این هرم را از بالا نگاه می‌کنید. فکر می‌کنید کدام‌یک از این چهار عکس را خواهید دید – الف، ب، پ، ت؟ اگر تصور می‌کنید پاسخ درست را پیدا کرده‌اید، لطفا آن را در بخش دیدگاه با دیگران نیز در میان بگذارید!

# ۱ – منطق الاکلنگی

1

آخرین و شاید سخت‌ترین تست هوش . به هر یک از شکل‌های الاکلنگی در ردیف بالا به دقت نگاه کنید، و الگوی منطقی آنها را از چپ به راست بیابید. پاسخ صحیح کدام‌یک از این گزینه‌ها است: الف، ب، پ، ت، ث؟ اگر به جواب رسیدید، حتما ما را نیز در جریان بگذارید.

با سپاس فراوان

مطلب مرتبط: این ۵ عادت روان‌شناختی آی کیو عملکردی شما را پایین می‌آورند


 ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: آنکاور دیسکاور – uncoverdiscover

تست هوش

آزمودن میزان آی کیو

سنجش آی کیو


پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی