آیا پروتزها تاریخ انقضا دارند

این یکی از سوالاتی است که بیشتر از همه از من پرسیده می شود. همانطور که در ابتدای این مقاله ذکر شد، دو نسل مختلف پروتز وجود دارد. تا دهه 1990 از ژل غیر چسبنده استفاده می شد و در صورت پارگی احتمال التهاب بافت های اطراف زیاد بود. به همین دلیل تعویض پس از 10 سال به شدت توصیه می شد.

خوشبختانه، وضعیت از دهه 2000 به طور قابل توجهی تغییر کرده است: پروتزهای مورد استفاده امروزه از سیلیکون بسیار منسجم ساخته شده اند. آنها برای تمام عمر باقی می مانند و نیازی به تغییر آنها نیست مگر در صورت پارگی، وضعیتی که اما تنها پس از یک ضربه اتفاق می افتد. بنابراین تعویض پروتز به دلیل تغییر شکل سینه به جای مشکلات مربوط به خود پروتز، بسیار بیشتر اتفاق می افتد.

ایمپلنت های پستان

هنگام تصمیم گیری برای انجام یک عمل، اغلب تردیدها و نگرانی های قوی در رابطه با شکل، اندازه و نوع ایمپلنت سینه وجود دارد.

بیایید با شفاف سازی شروع کنیم. دو نسل مختلف از پروتزها وجود دارد و می توان آنها را با استفاده از دهه 2000 به عنوان نقطه مرجع تشخیص داد. در اثر ضربه یا بدتر شدن پروتز، خطر التهاب بافت افزایش می یابد.

از طرف دیگر، نمونه‌های نسل جدید از ژل سیلیکونی منسجم تشکیل شده‌اند که ماده‌ای بسیار یکنواخت است که در صورت شکستن پروتز و در نتیجه التهاب از پراکندگی جلوگیری می‌کند.

انواع پروتز سینه

قبل از بررسی انواع مختلف پروتزهایی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند و ویژگی‌های آنها، ذکر این نکته مفید است که هیچ پروتز ایده‌آل و مناسبی وجود ندارد. هر مورد باید به صورت جداگانه و با در نظر گرفتن وضعیت جسمانی، عادات روزانه و دوره زندگی فرد مورد بررسی قرار گیرد. به همین دلیل است که اتکا به پزشک متخصص و همچنین مترادف بودن با کیفیت و ایمنی، زیبایی و موفقیت جراحی را تعیین می کند.

علاوه بر این، اغلب در مورد نگرانی ها و سوالاتی در مورد قیمت پروتز و جراحی از من می پرسند. بیشتر، اگر نگوییم همه، قیمت های بسیار پایین با کیفیت پایین برابری می کند. به همین دلیل دانستن اینکه چه عواملی بر قیمت تاثیر می گذارند می تواند به انتخاب کمک کند .

پروتز قطره اشکی

پروتزهای قطره اشکی که به عنوان آناتومیک نیز شناخته می شوند، به ویژه برای کسانی که می خواهند نتیجه طبیعی تری داشته باشند، مناسب است. به لطف این ویژگی، آنها تقاضای زیادی دارند و خانه های بیشتری آنها را تولید می کنند: آنها نتایج بهینه را تضمین می کنند. در دستان جراح متخصص در جراحی سینه، خطر چرخش پروتز اساساً صفر است.

پروتزهای گرد

این نوع پروتز اجازه می دهد تا “اثر پوش آپ” معروف مورد نظر بسیاری از زنان را داشته باشد. ایمپلنت های گرد در واقع سینه ها را در قسمت بالایی پر و حجیم تر می کند.

رپورتاژ

پروتز B-lite

اینها آخرین نسل پروتزهایی هستند که برای رفع نیازهای بسیاری از زنان طراحی شده اند. در مقایسه با ایمپلنت های سنتی، آنها با ژل سیلیکون پوشانده شده اند و 30 درصد سبک تر هستند. این مزیت های بی شماری دارد: اول از همه، سینه سبک تر است که باعث سهولت بیشتر در حرکات روزانه و ورزشی می شود. آنها همچنین نتایج پایدارتر در طول زمان و بهبودی سریع را تضمین می کنند.

نحوه انتخاب پروتز

بیایید از مفهومی شروع کنیم که ممکن است پیش پا افتاده و بدیهی به نظر برسد، اما اساسی است: هیچ پروتز ایده آل و کاملی برای هر موقعیتی وجود ندارد. من برای شما چند مثال می زنم.

اگر بیمار دارای باسن برجسته باشد، پروتزهای کمی بزرگتر را انتخاب می کنم تا کمتر برجسته شوند و بالعکس. به همین ترتیب، اگر موردی وجود داشته باشد که سینه‌ای با فاصله از یکدیگر وجود داشته باشد، انتخاب روی پروتزهای پهن‌تر است تا سعی شود بدون افزایش فاصله، سینه‌ها را نزدیک‌تر کند.

به همین دلیل همیشه مهم است که فرد با توجه به فیزیوگنومی فرد، سبک زندگی و لحظه ای که قرار است جراحی در آن انجام شود، به زمینه ای که در آن عمل می کند، توجه شود.

انقضای پروتزها

در این مرحله لازم است چند نکته دیگر را نیز در نظر بگیریم: پروتز و خود سینه طی سال‌ها دستخوش تغییر طبیعی می‌شوند. به همین دلیل، من همیشه توصیه می کنم با ویزیت ها و معاینات دوره ای مانند سونوگرافی سینه، وضعیت را تحت کنترل داشته باشید.

نکته دیگری که باید در نظر داشت زمان برنامه ریزی جراحی است: بیماران بسیار جوانی که تحت عمل جراحی مانند بزرگ کردن سینه برای افزایش سایز قرار می گیرند، ممکن است به دلیل بارداری یا جایگزینی ایمپلنت سینه را در نظر بگیرند. تغییرات هورمونی در بدن از سوی دیگر، کسانی که در سنین بالاتر تحت عمل جراحی قرار می‌گیرند، برای اینکه مشخص شود چه زمانی دیگر دچار تغییرات اساسی در بدن نمی‌شوند، اعتماد به نفس بیشتری برای حفظ همان پروتزها تا آخر عمر خواهند داشت.

برای دیدن انواع پروتز سینه ها اینجا کلیک کنید.

 

اما مراقب باشید! همه جراحان استفاده از پروتزهای نسل قدیم را متوقف نکرده اند: در صورت شک، هیچ چیز ساده تر از درخواست و پرس و جو نیست.

تعویض و برداشتن پروتزها

بنابراین، با آخرین نسل پروتزها، هیچ زنی موظف به تغییر آنها نیست. این بیشتر یک سوال مربوط به شکل سینه های شماست: اگر پروتزها ثابت بمانند، اگر تغییر کنند یا پایین بیایند یا اگر می خواهید اندازه را تغییر دهید، برنامه جایگزینی دارید.

مواردی نیز وجود دارد که شما انتخاب می‌کنید آنها را حذف کنید: برای جلوگیری از کاهش تورم و افتادگی، می‌توان محلول‌هایی مانند لیفت سینه یا لیپوفیلینگ را ارزیابی کرد که می‌توانند ظاهر خوبی را حتی پس از آن حفظ کنند.

نوشته‌های مرتبط