50 راز جالب درباره آن هاتاوی شاهزاده‌ی دست و پا چلفتی

خیلی از ما با آن هاتاوی در نقش آن شاهزاده دست و پاچلفتی فیلم دفتر خاطرات شاهزاده خانم خاطره های زیبایی داریم. در این نوشتار با بخش حقایق جالب بازده همراه شوید تا رازهای زیادی درباره این بازیگر دوست داشتنی بدانید.

آن هاتاوی

۱. او متولد ۱۲ نوامبر ۱۹۸۲ در بروکلین نیویورک است و در نیوجرسی بزرگ شده است.

۲. مادرش هنرپیشه و پدرش وکیل بود.

۳. او ریشه‌های ایرلندی و انگلیسی دارد.

۴. نام کامل او آن ژاکلین هاتاوی است.

۵. او بازیگری را با سن کم شروع کرد و اولین و تنها نوجوان پذیرفته شده در Barrow Group بود، که یک شرکت تئاتر و مدرسه‌ی بازیگری در نیویورک است.

۶. نام او مشابه نام همسر شکسپیر ـ آن هاتاوی ـ است. در حقیقت، والدینش به همین خاطر چنین اسمی را برای او انتخاب کردند.

۷. سال ۱۹۹۸ همراه گروه کر All-Eastern U.S. High School Honors در سالن کارنگی بازی کرد.

۸. رمان موردعلاقه‌ی هاتاوی، سرچشمه اثر آین رند است.

۹. هاتاوی به خاطر بهترین اجرای دبیرستانی توسط یک هنرپیشه زن در نیوجرسی نامزد جایزه‌ی ستاره‌ی نوظهور Paper Mill شد.

۱۰. او در برنامه‌ی تابستانی پیش دانشگاهی  در CAP 21 (Collaborative Arts Project) شرکت کرد که وابسته به دانشگاه نیویورک است.

۱۱. در ۱۹۹۹، هاتاوی اولین موفقیت بزرگش را در مجموعه تلویزیونی Get Real به دست آورد، که تنها یک فصل بود. او نقش بزرگ‌ترین دختر خانواده، مگان را بازی کرد.

۱۲. سال ۲۰۰۱ پس از بازی در سریال Princess Diaries و در نقش میا ترموپولیس، یک نوجوان باهوش و دست‌وپاچلفتی که درواقع شاهزاده‌ی کشور کوچکی به نام جنوویا بود، نامش بر سر زبان‌ها افتاد.

۱۳. هنگامی که برای Princess Diaries تست می‌داد، تصادفا از روی صندلی تست نقش شاهزاده‌ی دست و پاچلفتی افتاد. او بلافاصله قبول شد.

۱۴. هاتاوی در فهرست ستاره‌های موفق سال ۲۰۰۱ قرار گرفت که توسط مجله‌ی People جمع‌آوری شده بود.

۱۵. آن  برای بازی در تئاتر Carnival در سال ۲۰۰۲ جایزه‌ی Clarence Derwent را دریافت کرد.

۱۶. در ۲۰۰۱، آن در موزیک ویدئوی کریستال هریس به نام Super Girl ظاهر شد.

۱۷.هاتاوی بار دیگر و در سال ۲۰۰۴ در ادامه‌ی این فیلم به نام Princess Diaries 2: Royal Engagement بازی کرد. در همان سال، در Ella Enchanted نیز بازی کرد که اقتباسی از داستان سیندرلا بود.

۱۸. آن برای نقش کریستین دائه در Phantom of the Opera (۲۰۰۴) انتخاب شد اما بعد به خاطر تداخل برنامه‌هایش و بازی در Princess Diaries 2 از پذیرش آن امتناع کرد.

۱۹. زمانی گری مارشال کارگردان او را ترکیبی از جولیا رابرتز، آدری هیپبورن و جودی گارلند توصیف کرد.

۲۰. معده‌ی هاتاوی تحمل لاکتوز را ندارد.

۲۱. او به دلیل عدم پرداخت سهم اجاره‌ خانه‌اش در حین سفر به باهاماس در می ۲۰۰۵، از وی شکایت شد اما اصرار می‌کرد که او صرفا مهمان آن خانه بوده است.

۲۲. نقش اندی ساکز در شیطان پرادا می‌پوشد، ابتدا به ریچل مک‌آدامز پیشنهاد شده بود که آن را رد کرد و به آن رسید.

۲۳. در ابتدا در حال تبدیل شدن به کلیشه‌ی یک دختر معمولی بود اما تصمیم گرفت نقش‌های حساس‌تری را انتخاب کند. اولین نقش حساس او در فیلم برنده‌ی جایزه‌ی اسکار کوهستان بروکبک بود که در آن مقش لورین همسر مردی را بازی می‌کرد که عاشق یک مرد دیگر بود. او در مصاحبه با WWD گفت: می‌خواستم همه او را دست کم بگیرند تا وقتی که در انتهای فیلم ناگهان متوجه می‌شوید همانطور که راجع به آن مردها اشتباه فکر کرده بودید، درمورد او هم اشتباه کردید.

۲۴. او برای بازی در نقش لورین سیه‌نا میلر را کنارزده بود.

رپورتاژ

۲۵. هاتاوی در سال ۲۰۰۸ به عنوان مامور۹۹ در بازسازی سینمایی Get Smart بازی کرد.

۲۶. او در Family Guy صداپیشگی کرد ـ و حتی به خاطر کار صداپیشگی در سیمپسون‌ها برنده‌ی جایزه امی شد.

۲۷. دوستانش او را آنی صدا می‌کنند.

۲۸. بیش‌تر طول زندگی‌اش را گاه و بیگاه گیاهخوار  بوده است. اگرچه این امر ربطی به کاهش وزن نارد و خودش می‌گوید: وسواس داشتن درباره وزن وقت تلف کردن است.

۲۹. آن هاتاوی پدهای باسنی  را که برای تبدیل شدن به یک دستیار مد سایز ۶ در نقش اندی در Devil Wears Prada پوشیده بود، نگه داشته است. او به Harper’s Bazaar گفت: من قصد دارم اونارو قاب بگیرم و زیرش یه پلاک کوچیک بذارم که روش نوشته باشه: باسن اندی!

۳۰. برخی از فیلم‌های موردعلاقه او الیزابت(۱۹۹۸)، کنار من بمان(۱۹۸۶)، سرنوشت شگفت‌انگیز املی پولن(۲۰۰۱)، زن زیبا(۱۹۹۰) و شهر خدا(۲۰۰۲) است.

۳۱. او کاتولیک تربیت شده بود اما بعد از همجنسگرا شدن برادرش کلیسا را رها کرد.

۳۲. نقش اول زن فیلم موفق Knocked Up به او پیشنهاد شد. با این حال، پس از آن که از صحنه‌های گرافیکی زایمان در فیلم مطلع شد کاترین هیگل جایگزین او شد.

۳۳. در ژانویه‌ی ۲۰۰۸ از او درخواست شد سفیر برند Lancome شود و جدیدترین عطر این غول لوازم آرایش راتبلیغ کند که در سپتامبر همان سال معرفی شد.

۳۴. در سال ۲۰۰۸ پس از آن که  دوست‌پسر ایتالیایی هاتاوی به نام Raffaello Follieri که در کار توسعه املاک و مستغلات بود به اتهام کلاهبرداری و پول‌شویی بیشمار بازداشت شد، زندگی شخصی هاتاوی سوژه اخبار شد. وقتی متوجه شد بنیاد خیریه‌ی Follieri به خاطر فرار مالیاتی تحت بررسی قرار گرفته است ـ او یکی از اعضای هیئت مدیره و خیران این بنیاد بود ـ رابطه‌اش را با او بهم زد.

۳۵. آن مدت زیادی تنها نماند. خیلی زود و در سال ۲۰۰۸ با آدام شولمن وارد رابطه شد.

۳۶. او می‌گوید اگر در حرفه بازیگری موفق نمی‌شد یا معلم زبان انگلیسی می‌شد یا یک روانشناس.

۳۷. او و رایان گاسلینگ متولد یک روز هستند.

۳۸. او به سیاست‌ ایالات متحده به ویژه تاریخ این کشور از زبان مهاجران علاقه‌مند است.

۳۹. قد او ۱۷۶ سانتی‌متر است.

۴۰. نقش هاتاوی به عنوان یک معتاد بازپروری شده درRachel Gets Married  نامزدی جایزه‌ی اسکار بهترین هنرپیشه زن را برای او به همراه داشت.

۴۱. او و جیک گیلنهال، همبازیش در فیلم Love and Other Drugs به صورت برهنه روی جلد مجله‌ی EW ظاهر شدند.

۴۲. او جوان‌ترین فردی است که میزبان و مجری مراسم اسکار بوده است. سال ۲۰۱۱ در حالی که ۲۷ سال داشت به همراه جیمز فرانکو میزبانی این مراسم را به عهده داشت. منتقدان اظهار داشتند او حضور درخشانی داشت در حالی که فرانکو گاهی فراموش‌کار بود.

۴۳. پس از سه سال رابطه‌ی هاتاوی ۲۸ ساله با شولمن ۳۰ ساله در نوامبر ۲۰۱۱ نامزدی خود را اعلام کردند. این زوج در سال ۲۰۱۲ در بیگ‌سور کالیفرنیا ازدواج کردند.

۴۴. برای بازی در نقش تراژیک قهرمان فیلم بینوایان یعنی فانتین، موهایش را کوتاه و ۲۵ پوند وزن کم کرد. او به نشریه‌ی تایم گفت: ایده این کار آن بود که ظاهری شبیه فردی رو به موت داشته باشم.

۴۵. آن یک خواننده‌ی سوپرانوی بااستعداد است و در بینوایان این فرصت را پیدا کرد که مهارت‌های خوانندگی‌اش را به رخ بکشد.

۴۶. در اسکار ۲۰۱۳، هاتاوی به خاطر بازی در بینوایان برنده‌ی تندیس بهترین نقش مکمل زن شد.

۴۷. او می‌گوید برخی از بازیگرهای محبوبش خوآکین فونیکس و رالف فاینس هستند.

۴۸. علاوه بر بازیگری، هاتاوی از چندین خیریه حمایت می‌کند از جمله شبکه‌ی زنان Step Up و شبکه تئاتر Lollipop.

۴۹. در حال حاضر در نیویورک و با همسرش آدام شولمن زندگی می‌کند.

۵۰. ۸ ژانویه ۲۰۱۴ هنگام شنا کردن در ساحل اوهایو، هاوایی به وسیله‌ی یک موج به داخل دریا کشیده شد که خوشبختانه توسط یک موج سوار نجات یافت.

نوشته‌های مرتبط