10 نکته که باید قبل از بازسازی ساختمان اداری بدانید

ساختمان‌ها با گذشت زمان دچار فرسودگی می‌شوند و کیفیت اولیه خود را از دست می‌دهند. این موضوع باعث می‌شود که آسیب‌پذیر شده و طول عمر کمتری داشته باشند. به همین جهت پس از گذشت مدت زمانی خاص شما باید ساختمان‌های خود را تعمیر و بازسازی کنید. این کار باعث افزایش طول عمر و زیبایی ساختمان می‌شود و خیال شما را از بابت کیفیت ساختمان راحت می‌کند. در این مقاله بازسازی ساختمان اداری و نکاتی را مورد بررسی قرار خواهیم داد که لازم است قبل از انجام آن بدانید. پس اگر قصد بازسازی کردن ساختمان اداری خود را دارید از شما دعوت می‌کنیم که در ادامه با ما همراه باشید.

 

بازسازی ساختمان چیست؟

بازسازی ساختمان به مجموعه‌ای از عملیات ترمیم ساختمان گفته می‌شود که با هدف افزایش کیفیت و طول عمر یک بنا انجام می‌شود. این عملیات طرفداران بسیار زیادی دارد چون به صاحبان ساختمان کمک می‌کند که بتوانند مشکلات ناشی از فرسودگی ساختمان را به حداقل برسانند.

بازسازی ساختمان های اداری

بازسازی ساختمان یک فرآیند مهم و تخصصی است که توسط مهندسان حرفه‌ای انجام می‌شود. برای انجام بازساری باید ساختمان مورد نظر از لحاظ مختلف مورد بررسی قرار بگیرد و سپس اقدامات لازم برای مرمت بنا زیر نظر کارشناسان مربوطه انجام شود. بازسازی ساختمان اداری جزو پرطرفدارترین عملیات بازسازی بنا به شمار می‌رود.

آیا بازسازی ساختمان نیاز به مجوز دارد؟

بازسازی ساختمان از جمله عملیاتی است که قوانین و قواعد خاص خودش را دارد. به همین جهت برای انجام تغییرات داخل ساختمان و بازسازی آن لازم است که مجوزهای لازم را از شهرداری اخذ کنید. البته باید دقت داشته باشید که اگر بازسازی ساختمان در حد جزئی باشد و تغییرات زیادی روی ساختمان اعمال نشود نیاز به دریافت مجوز نخواهید داشت. در حالت کلی انجام تغییرات زیر در ساختمان نیاز به مجوز دارند:

رپورتاژ
 • حذف دیوارهای ساختمان
 • تغییر کاربری
 • عوض کردن دیوارهای ساختمان
 • تخریب یا جابجایی دیوار و ستون‌های داخلی ساختمان
 • تخریب یا جابجایی دیوارهای انباری
 • جابجایی راه پله ساختمان
 • جابه‌جایی بخش‌هایی از ساختمان

منظور از بازسازی ساختمان چیست

نکات بازسازی ساختمان اداری

بازسازی ساختمان اداری یک فرآیند مهم است که باید طبق اصول و قواعد خاصی انجام شود. این فرآیند با هدف کمک به افزایش طول عمر ساختمان و بهبود کیفت آن انجام می‌شود. بنابراین برای این که بتوانید بازسازی ساختمان های اداری را با موفقیت پشت سر بگذارید لازم است که یک سری نکات مهم را بدانید. به‌طور کلی نکات بازسازی ساختمان اداری عبارت‌اند از:

 • هزینه بازسازی را برآورد کنید : قبل از انجام هر کاری شما باید تعیین کنید که بازسازی ساختمان اداری چه هزینه‌ای برای شما به همراه خواهد داشت. برای این کار لازم است که متراژ ساختمان، میزان تغییرات، مصالح و مسائلی از این قبیل را مد نظر قرار دهید.
 • مجوز تهیه کنید : برای این که هنگام بازسازی ساختمان و بعد از آن با مشکل روبه‌رو نشوید باید حتما مجوزهای لازم را تهیه کنید. تنها در صورتی که قصد تعمیر و بازسازی جزئی ساختمان را داشته باشید، مجوز لازم نخواهد بود.
 • از کارشناسان حرفه ای کمک بگیرید: همانطور که اشاره کردیم بازسازی ساختمان اداری یک کار تخصصی و با ارزش است. به همین جهت شما باید از مشاوران و کارشناسان حرفه‌ای برای انجام این عملیات کمک بگیرید.
 • از مصالح ساختمانی با کیفیت استفاده کنید: امروزه از مصالح ساختمانی متنوعی برای ساخت و تعمیر ساختمان استفاده می‌شود. شما باید هنگام خرید مصالح ساختمانی دقت زیادی به خرج دهید تا بتوانید بهترین آن‌ها را برای خرید انتخاب کنید. سمنت برد سقف کاذب یکی از جدیدترین مصالح ساختمانی است که برای تعمیر و بازسازی ساختمان می‌توانید از آن استفاده کنید.
 • مشخص کنید که قصد بازسازی چه نقاطی را دارید: قبل از شروع عملیات بازسازی ساختمان باید مشخص کنید که قصد اعمال تغییرات در کدام بخش‌ها را دارید. این کار به شما کمک می‌کند که برنامه‌ریزی دقیق‌تری داشته باشید و فرآیند بازسازی ساختمان اداری را با کیفیت بهتری انجام دهید.
 • فضا ها را در نظر بگیرید: همانطور که می‌دانید ساختمان‌های اداری با ساختمان‌های معمولی فرق دارند. بنابراین شما باید تمام فضاهای مورد نیاز را در نظر بگیرید و طبق اهمیتی که دارند برای رنگ آمیزی، تغییر دکوراسیون و تعمیر آن‌ها انرژی صرف کنید.
 • رنگ آمیزی را جدی بگیرید: یکی از نکات مهم بازسازی ساختمان های اداری مربوط به رنگ آمیزی است. شما باید از رنگ‌های پر انرژی و متناسب با محیط اداره برای این کار کمک بگیرید تا بازسازی را با کیفیت بالایی به سر انجام برسانید.
 • ترتیب انجام کارها را رعایت کنید: بازسازی ساختمان اداری یک کار مهم و حساس است که طی مراحل مختلف انجام می‌شود. بنابراین شما باید این ترتیب را رعایت کنید و بر اساس آن شروع به بازسازی ساختمان مورد نظر کنید.

سخن پایانی

بازسازی ساختمان یکی از فرآیندهای مهم و پرطرفدار است که برای کمک به بهبود کیفیت ساختمان و افزایش طول عمر آن انجام می‌شود. این فرآیند روی ساختمان‌های نسبتا قدیمی مخصوصا ساختمان‌های اداری انجام می‌شود. بازسازی ساختمان های اداری اهمیت بسیار زیادی دارد چرا که این ساختمان‌ها بیشتر در معرض دید هستند و باید زیبا و محکم باشند. به همین جهت در این مقاله سعی کردیم نکات بازسازی ساختمان اداری را برای شما شرح دهیم. برای بازسازی ساختمان به مصالح ساختمانی همچون سمنت برد سقف کاذب نیاز خواهید داشت. برای خرید و اطلاع از آخرین قیمت سمنت برد می‌توانید به وب سایت وی سمنت مراجعه کنید.

نوشته‌های مرتبط