کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

تعلیق ایران از لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تمدید شد

گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تصمیم به تعلیق ایران از لیست سیاه خود گرفت و چهار ماه دیگر به تهران فرصت داد تا مطابق خواسته‌های این گروه، ساختار مالی خود را برای مقابله با پولشویی و حمایت از گروه‌های تروریستی، اصلاح کند.

تعلیق ایران از لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تمدید شد

این گروه بین دولتی، که حدود ۳۰ سال پیش، برای جلوگیری از پولشویی و حمایت مالی گروه‌های تروریستی تشکیل شد و یکی از نهادهای ناظر بر اقدام‌های مالی ایران بعد از امضای توافق هسته‌ای (برجام) است.

FATF از بهار ۱۳۹۵ به دلیل آنچه “تلاش دیپلماتیک ایران برای مبارزه با پولشویی” خواند، نام این کشور را به صورت موقت، از فهرست سیاه خود خارج کرد. این گروه آذر گذشته هم فرصت ایران برای اصلاحات را تمدید کرد و این کشور را وارد فهرست سیاه خود نکرد.

فرصت بیشتر به ایران

در گزارش گروه ویژه اقدام مالی آمده که دولت ایران، از آذر ۱۳۹۶ لزوم “اظهار مبلغ پول نقد همراه مسافران خارج از کشور” را اجرا و پیش‌نویس “قانون مبارزه با پولشویی و مقابله با تامین مالی گروه‌های تروریستی” را تهیه کرده است. با این حال فرصتی که این گروه به ایران داده بود، تمام شده و هنوز بیشتر اقدامات لازم ناتمام مانده است.

با این وجود، گروه ویژه اقدام مالی، چهار ماه دیگر به دولت ایران فرصت داده است تا ۹ مورد اقدامات مورد نظر این گروه را تکمیل و اجرا کند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

تعلیق ایران از لیست سیاه گروه ویژه اقدام مالی (FATF) تمدید شد


خبرخوان هفته

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی