کمپین تبلیغات ویدیویی گوگل ادز چیست؟

کمپین تبلیغات ویدیویی گوگل ادز شامل تبلیغ در یوتیوب و دیگر شبکه های استریم می باشد. علاوه بر تبلیغات ویدویی، گوگل ادز، تبلیغات متنی را هم شامل می شود. در این مطلب به بررسی تبلیغات ویدیویی گوگل، تبلیغ در یوتیوب می پردازیم. با افراک همراه باشید.

تبلیغ ویدیویی گوگل چیست؟

 

تبلیغ ویدیویی گوگل یک راه مناسب برای تبلیغات هدفمند تصویری است. یوتیوب به عنوان پربازدیدترین سایت اشتراک ویدیو ، توسط گوگل برای انتشار تبلیغ ویدیویی در اختیار کسب و کارها قرار گرفته است. متاسفانه خیلی از فعالان کسب و کارای اینترنتی به خصوص در ایران از این روش تبلیغاتی به خوبی استفاده نمی کنند. البته این موضوع به معنای این است که افرادی که از تبلیغ ویدیویی گوگل در ایران استفاده می کنند تقریبا در این عرصه بی رقیب خواهند بود و استفاده بیشتری از ظرفیت های این تبلیغات خواهند داشت.

تبلیغات در یوتیوب به شما این فرصت را می دهد که تبلیغات ویدیویی خود را در نتایج سرچ یوتیوب یا قبل، هنگام و بعد از پخش ویدیوهای یوتیوب نمایش دهید. برعکس یک کمپین معمولی تبلیغ در گوگل ادز ، در تبلیغ ویدیویی گوگل ، شما می توانید جمعیت های خاصی از کاربران را هدف قرار دهید و به این ترتیب به صورت تأثیرگذارتری به مخاطبان خود دسترسی داشته باشید.

هزینه تبلیغات در یوتیوب چقدر است؟

 

برای انجام تبلیغ در یوتیوب شما می توانید مخاطبان خود را هدف گذاری کنید. براساس نوع کسب و کار خود شهر ، سن و جنسیت مخاطب خود را مشخص کنید تا تبلیغات فقط به آن ها نمایش داده شود. با این کار هزینه تبلیغ شما به تا حد زیادی کنترل شده است. هزینه تبلیغات ویدیویی گوگل به ازای هر بازدید حساب می شود.  اما در چگونگی تعیین بازدید دیدگاه های مختلفی وجود دارد. اگر شما از بازدید واقعی در سرچ یا بنرهای گوگل استفاده کنید، زمانی که بازدیدکننده بر روی دکمه پخش ویدیو کلیک کند به عنوان یک بازدید محسوب می شود و شما باید هزینه آن را پرداخت کنید. اما اگر از بازدید واقعی در زمان پخش ویدیو استفاده کنید تنها زمانی مجبور به پرداخت هزینه خواهید بود که مخاطب کل ویدیو شما را مشاهده کند.

انواع تبلیغ در یوتیوب

برای تبلیغ ویدیویی گوگل از سه فرمت تبلیغات واقعی در زمان پخش، در سرچ و در بنر استفاده می شود. در ادامه انواع تبلیغات یوتیوبی را بررسی می کنیم.

تبلیغ در هنگام پخش ویدیو در یوتیوب

تبلیغ شما در این صورت در ابتدا، وسط یا انتهای ویدیوهای یوتیوب پخش خواهد شد. افراد بیننده می توانند بعد از گذشت 5 ثانیه از پخش تبلیغات شما آن را ببندند. برای تبلیغات 30 ثانیه به بالا تنها زمانی شما هزینه ای را پرداخت می کنید که افراد حداقل 30 ثانیه از تبلیغات شما را ببینند. اگر کل ویدیو شما کمتر از 30 ثانیه بود فقط زمانی که کل تبلیغ دیده شود هزینه آن پرداخت خواهد شد.

تبلیغات ویدیویی گوگل ادز

تبلیغ در سرچ یوتیوب

زمانی که کاربران کلمه کلیدی خاصی را در یوتیوب سرچ کنند تبلیغات شما برای آن ها در دسترس خواهد بود و فقط زمانی که بر روی ویدیو شما کلیک کنند تبلیغات پخش خواهد شد. در این صورت شما فقط به ازای کلیک شدن بر روی لینک ویدیوی خود هزینه پرداخت خواهید کرد.

تبلیغ در صفحه پخش

در اینجا ویدیوی شما در کنار سایر ویدیوهای یوتیوب در کنار صفحه پخش و به صورت تبلیغ به نمایش در خواهد آمد. شما در زمانی که کاربر بر روی پخش ویدیو شما کلیک کند هزینه آن را پرداخت خواهید کرد.

تبلیغ در یوتیوب افراک

افراک یکی از پارتنرهای رسمی گوگل است که با بیش لز 10 سال تجربه در زمینه تبلیغ در گوگل به یکی از بهترین آژانس های تبلیغاتی تبدیل شده است. شما برای انجام انواع تبلیغات در گوگل می توانید با کارشناسان افراک تماس گرفته و از مشاوره رایگان برخوردار شویثد.


دیگر نوشته ها

1 of 512

کسب و کار

1 of 5

پست های اخیر