لاغر کردن صورت: 20 راه طبیعی موثر برای استخوانی کردن صورت

صورت چاق می‌تواند باعث خجالت شما شود. همچنین می‌تواند ظاهری بد و نازیبا به شما بدهد. بالا رفتن سن انسان، الکل یا هر عامل دیگری می‌تواند از دلایل چاقی صورت باشد. بنابراین برای کاهش چربی صورت، باید به طور کلی وزن کم کنیم. برای کاهش چربی‌های بدن می‌توانید از برخی داروها استفاده کنید. ورزش‌های زیادی نیز برای از بین بردن چاقی صورت وجود دارد. حالا بیایید به این نکات و روش‌های طبیعی برای لاغر کردن صورت و رفع چاقی صورت نگاهی بیندازیم. مطلب را تا انتها بخوانید و به یاد بسپارید.

۲۰ روش موثر برای لاغر کردن طبیعی صورت که شما را شگفت‌زده می‌کند

۱. ماساژ صورت

ماساژ صورت راهی آسان و موثر برای کاهش چاقی صورت بوده و صورت را زیبا می‌کند.

تجمع زیاد مایعات باعث ورم گردن و صورت می‌شود. می‌توانید از روغن جوانه گندم برای ماساژ صورت استفاده کنید. ماساژ منظم صورت با این روغن به تحریک گردش خون، کاهش احتباس آب و مایع لنفاوی کمک می‌کند. بنابراین، زمانی که به فکر لاغر کردن صورت خود هستید، این نکته آسان را نادیده نگیرید. مراحل زیر را انجام دهید:

– ابتدا، مقداری روغن جوانه گندم را روی صورت و گردن خود بزنید. سپس کف دست‌ها را به سمت بالا حرکت دهید، از چانه شروع کنید و به آرامی و با حرکات دورانی رو به بالا ببرید. این کار را پنج بار تکرار کنید.

– سپس، به آرامی با نوک انگشتان به گوشه لب‌ها بزنید و به تدریج به سمت گوش‌ها بروید. این کار را باید ۱۰ بار تکرار کنید.

– حالا انگشتان خود را به سمت خط چانه ببرید – به غیر از انگشت شست – و به سمت بالا ببرید. این کار را ۶-۵ بار تکار کنید.

۲. مدل موی مناسب

تغییر مدل مو نیز راهی برای کاهش طبیعی چاقی صورت است. با یک مدل موی بد، صورت شما می‌تواند چاق‌تر به نظر برسد. تغییر مدل مو می‌تواند شکل صورت شما را بهتر کند. برای یافتن مدل موی مناسب که بتواند صورت‌تان را لاغرتر کند باید با متخصص مو مشورت کنید.

۳. تمرین چرخشی

به طور کلی این ورزش‌، چربی‌های جمع شده در اطراف گونه‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. همچنین، با افزایش گردش خون در گونه‌ها، آن‌ها را سرخ کرده و باعث جوان به نظر رسیدن شما می‌شود. پس از چند روز انجام این ورزش، صورت شما سفت و تراشیده می‌شود. کارهای زیر را انجام دهید:

– انگشت‌های اشاره را زیر گونه‌ها بگذارید به شکلی که به صورت افقی با سوراخ‌های بینی و به صورت عمودی با مردمک چشم‌های‌تان هم‌راستا باشند.

– انگشتان خود را به شکل حرکت عقربه‌های ساعت بچرخانید. این کار را یک دقیقه انجام دهید.

-این کار را دو بار در روز انجام دهید.

۴. سالم‌خوری

اگر می‌خواهید صورت خود را لاغر کنید از خوردن فست فود و هله هوله خودداری کنید. به دنبال رژیم غذایی مناسب و سالم‌تر که چربی، کربوهیدرات، قند و نمک کمتری دارد باشید. میزان زیاد کربوهیدرات و قند باعث احتباس آب در صورت می‌شود. باید سبزیجات و میوه‌های تازه را در برنامه غذایی خود بگنجانید و اثر آن را ببینید. همچنین باید آب کافی بنوشید تا بدن‌تان هیدراته باشد زیرا افزایش وزن به کم‌آبی ربط دارد.

۵. ورزش دمیدن هوا

ورزش دمیدن هوا ، راه خوبی برای کاهش چاقی صورت است. این ورزش، عضلات اطراف گونه‌ها و لب‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد. این حرکت، ماهیچه‌های صورت را نیز کشیده و باعث سفت شدن آن‌ها می‌شود. انجام منظم این تمرین، راه خوبی برای کاهش چاقی صورت است. آن را چگونه انجام دهیم؟ مراحل آن را در این‌جا آورده‌ایم:

– اولین کاری که باید انجام دهید این است که دهان خود را به گونه‌ای ببندید که لب‌ها به سمت داخل کشیده شوند.

-سپس هوا را به داخل دهان بکشید و برای ۱۰ ثانیه نگه دارید.

– هوا را به سمت گونه چپ برده و ۱۰ ثانیه نگه دارید

–  هوا را به سمت گونه راست برده و ۱۰ ثانیه دیگر نیز نگه دارید. این کار را ۱۰ تا ۲۰ بار تکرار کنید

– این تمرین را دو بار در روز انجام دهید تا از چاقی صورت خلاص شوید.

۶. آدامس جویدن

اگر به دنبال روش‌هایی برای لاغر کردن صورت هستید، جویدن آدامس روش مناسبی است. جویدن آدامس به کاهش حجم گونه‌های شما و لاغر کردن آن‌ها کمک می‌کند. باید دو بار در روز، حدود ۲۰ دقیقه آدامس بدون قند بجوید. نیم ساعت بعد از ناهار و نیم ساعت بعد از شام آدامس بجوید.

۷. ورزش ماهی

این ورزش به کشیده شدن گونه‌ها و عضلات صورت و زیبا شدن آن‌ها کمک می‌کند. این کارها را انجام دهید:

– اول، گونه‌ها را به سمت داخل بکشید و لب‌ها را به سمت بیرون جمع کنید. حدود یک دقیقه در این حالت بمانید. به حالت اول برگشته و نفس بکشید. بار دوم، این کار را با ۳۰ ثانیه بیشتر تکرار کنید.

– هر بار، این کار را ۱۰ بار انجام دهید.

– برای کسب نتیجه مطلوب، این ورزش را حداقل دو بار در روز انجام دهید.

۸. پرهیز از الکل

آیا می‌دانید مصرف الکل ضرر زیادی برای سلامتی دارد؟ همچنین می‌تواند باعث پف کردن صورت نیز بشود. الکل باعث احتباس آب در صورت می‌شود زیرا بدن را کم‌آب می‌کند. برای لاغر نگه داشتن صورت، از خوردن الکل اجتناب کنید.

۹. ورزش ماهی- دمیدن

این ورزش نیز یکی از موثرترین راه‌ها برای لاغر کردن طبیعی صورت است.

– ابتدا، هوا را به داخل دهان بدمید و با آن، گونه‌ها را به سمت بیرون فشار دهید.

– حدود ۳۰ ثانیه در این حالت بمانید. سپس، به حالت معمول برگشته و دوباره برای ۳۰ ثانیه دیگر این کار را تکرار کنید.

– هر بار، این کار را ۱۰ بار انجام دهید.

– برای نتیجه بهتر، این کار را حداقل دو بار در روز انجام دهید.

۱۰. خواب بیشتر

داشتن خواب کافی برای رفع چاقی بدن و صورت ضروری است. وقتی می‌خوابید بدن شما پر انرژی می‌شود. بنابراین اگر می‌خواهید از چاقی صورت خلاص شوید، باید به اندازه کافی بخوابید. تحقیقات نشان داده است آن‌هایی که کمتر از ۷ ساعت در شب می‌خوابند بیشتر مستعد اضافه وزن می‌شوند زیرا نخوابیدن روی هورمون‌های اشتها تاثیر گذاشته و باعث کندتر شدن متابولیسم می‌شود.

۱۱.  حرکت صورت ماهی

ورزش صورت ماهی به بهبود پوست صورت کمک کرده و چربی جمع شده در آن‌جا را کاهش می‌دهد. با این ورزش، پوست گونه شما سفت می‌شود. مراحل زیر را دنبال کنید:

– گونه‌های خود را به داخل دهان بکشید

– در همین حالت سعی کنید لبخند بزنید. ۱۰ ثانیه بمانید و سپس به حالت طبیعی برگردید.

– برای لاغر شدن کامل صورت، این کار را ۵ بار در روز انجام دهید

۱۲. کاهش وزن

یکی از راه‌های لاغر کردن طبیعی صورت، کاهش وزن است.

فقط با تغذیه درست، کاهش وزن خواهید داشت.  توصیه می‌کنیم غذاهای چرب، فست فود و خوراکی‌هایی که قند بالا دارند را کمتر مصرف کنید. برای لاغر کردن صورت، باید میوه، سبزیجات و پروتئین بخورید. مسئله دیگری که باید مراقب آن باشید، میزان مصرف نمک است. باید میزان نمک موجود در رژیم غذایی خود را کاهش دهید زیرا نمک زیاد باعث جمع شدن آب در صورت می‌شود.

۱۳. درمان حوله گرم

بخار دادن صورت نیز جواب خوبی برای سوال چگونه صورت خود را لاغر کنیم، است. بخار دادن صورت نه تنها منافذ پوست را باز می‌کند بلکه چاقی صورت را نیز کاهش می‌دهد. بخار باعث عرق کردن صورت می‌شود و با چربی‌های جمع شده در صورت مبارزه می‌کند. باید مقداری آب را در ظرفی ریخته و آن را بجوشانید. سپس از روی حرارت بردارید و بگذارید کمی خنک شود. حوله‌ای را در آب گرم بگذارید. آب اضافی حوله را بگیرید. حوله گرم را روی قسمت‌های چاق صورت بگذارید. این کار را ۵ بار در روز و یک ساعت قبل از خواب انجام دهید.

۱۴. چای سبز

وجود آنتی اکسیدان در چای سبز به تسریع متابولیسم، سوزاندن کالری بیشتر و کاهش وزن کمک می‌کند. این خاصیت، چای سبز را به ماده‌ای مناسب برای رفع سریع چاقی صورت تبدیل می‌کند. این کار را انجام دهید:

– ۱ فنجان آب را بجوشانید و مقداری برگ چای سبز در آن بریزید.

– چای سبز را صبح‌ها و همچنین چندین بار در روز بنوشید.

۱۵. باد کردن بادکنک

باد کردن بادکنک نیز راهی عالی برای لاغر کردن صورت است. فقط باید بادکنک را پر از هوا کنید. زمانی که در بادکنک می‌دمید، عضلات گونه شما کشیده می‌شوند. سپس باد بادکنک را خالی کنید و این کار را ۱۰ بار تکرار کنید. پس از ۵ روز، تفاوت را در صورت خود خواهید دید.

۱۶. سفیده تخم مرغ

سفیده تخم مرغ به رفع قرمزی و چاقی صورت کمک می‌کند. همچنین، به گرفتن چربی زیاد صورت که باعث ایجاد جوش و جوش‌های سر سیاه می‌شود نیز کمک می‌کند. روش استفاده از آن به این شکل است:

– سفیده‌ دو عدد تخم مرغ را بزنید و بگذارید چند دقیقه بماند

– سپس مخلوط را روی صورت بگذارید و بگذارید ۲۰ دقیقه بماند. در آخر، صورت را با آب سرد بشویید. صورت خود را با پاک کننده همیشگی خود پاک کنید.

۱۷. غرغره کردن

غرغره کردن راه موثری برای لاغر کردن صورت است. برای از بین بردن چاقی صورت، غرغره آب گرم را ۴-۳ بار در روز انجام دهید. برای این کار، مقداری آب گرم را در دهان ریخته و بچرخانید. باید این کار را قبل از خواب انجام دهید. برای کسب نتیجه مطلوب، این کار را به طور منظم انجام دهید.

۱۸. تمرین کشش صورت

تمرین کشش صورت به تقویت عضلات صورت و فرم گرفتن صورت کمک می‌کند. این روش در رفع چاقی صورت موثر بوده و صورتی زیبا و لاغر به شما می‌دهد. فقط باید دهان خود را باز کنید و چانه خود را با زبان لمس کنید. حداقل ۱۰ ثانیه در این حالت بمانید. این کار را حداقل ۵ بار تکرار کنید.

۱۹. تمرین چرخش زبان

این تمرین ساده و قوی، راه خوبی برای لاغر کردن صورت است. چرخاندن زبان به کاهش چاقی صورت کمک می‌کند. برای این کار، دهان خود را ببندید و زبان را به صورت دورانی بچرخانید. باید زبان سطح بیرونی دندان‌های بالا و پایین را لمس کند. باید زبان را در جهت حرکت عقربه‌های ساعت و خلاف جهت حرکت عقربه‌های ساعت بچرخانید. هر طرف را ۱۵ بار انجام دهید.

۲۰. آب لیمو و خیار

این روش ساده به کاهش چاقی و قرمزی صورت کمک می‌کند. می‌توانید هر روز از این روش استفاده کنید. استفاده از آن به این شکل است:

– ۶ تا ۸ ورقه خیار را در آب لیمو (افرادی که پوست چرب دارند) بخیسانید و افرادی که پوست‌شان خشک است می‌توانند خیارها را در شیر بگذارند. این مخلوط را به مدت ۳۰ دقیقه در یخچال بگذارید.

– آن را روی صورت گذاشته و بعد از ۲۰-۱۵ دقیقه صورت خود را با آب سرد بشویید

تمام این روش‌ها به لاغر شدن صورت کمک می‌کنند. در زمان استفاده از این روش‌ها باید صبور بوده و پشتکار داشته باشید.