10 چیز که زنان آلفا در روابط عاطفی به آن نیاز دارند

زنان آلفا از همه نظر مصمم و مستقل هستند. آن‌ها به مسئولیت‌پذیری عادت دارند و می‌توانند تا حدودی باعث ارعاب بعضی از اطرافیان‌شان شوند. آن‌ها معتمد به نفس و بلند همت هستند و از این که به آدم‌های بگویند اوضاع از چه قرار است ابائی ندارند. این نوع قدرت برای بعضی از کسانی‌ که بیش از حد با زنان آلفا در رقابت هستند یا بیش از اندازه فروتن هستند که یک شریک زندگی واقعی باشند می‌تواند ناخوشایند باشد. بنابراین یک زن آلفای واقعی برای حفظ رابطه‌ی قوی و سالم به چه چیزی نیاز دارد؟ در اینجا ۱۰ چیز که زنان آلفا در روابط عاطفی به آن نیاز دارند به شما معرفی میشوند.

۱. آنها نیاز دارند که به چالش کشیده شوند

شریک زندگی یک زن آلفا باید بتواند در رقابت باقی بماند. زن آلفا به کسی نیاز دارد که با او رقابت کند و کسی که آنقدر به توانایی‌هایش مطمئن باشد که در وقت پیروزی بخشنده و در وقت شکست خویشتن‌دار باشد.

۲. آنها به اعتماد نیاز دارند

آنها نیاز دارند بدانند آنچه محرمانه به شما میگویند در چارچوب همان رابطه باقی خواهد ماند. آن‌ها نیاز دارند که بتوانند آسیب پذیر باشند و هرازگاهی دست از مبارزه با مشکلات بردارند. آن‌ها نیاز دارند به کسی اعتماد کنند که به خاطر منافع شخصی خودش از پشت به آن‌ها خنجر نزند.

۳. آنها به احترام نیاز دارند

آن‌ها نیاز دارند که شریک زندگی‌شان به تصمیمات‌شان احترام بگذارد و مدام از آن‌ها انتقاد نکند. به چالش کشیدن آن‌ها قبل از تصمیم گیری مشکلی ندارد اما بعد از آن چرا. آن‌ها نیاز دارند که به قلمرو و مرزهای‌شان احترام گذاشته شود. همچنین به هیچ دلیلی نباید به آن‌ها دروغ گفته شود. آن‌ها به کسی احتیاج دارند که نه در زمان عصبانیت تحقیرشان کند و نه آن‌ها را در مسیری قرار دهد که نتیجه‌ای جز پشیمانی ندارد.

۴. آنها به استقلال نیاز دارند

آنها نیاز دارند که بتوانند از احساسات شخصی، و بودن در کنار دوستانشان لذت ببرند و آنچه را که لازم است انجام شود انجام بدهند. آن‌ها به یک شخص سریش که نمی‌تواند چند ساعت بدون آن‌ها دوام بیاورد نیاز ندارند. آن‌ها نیاز دارند کسی دوست‌شان داشته باشد که خارج از رابطه‌شان بتواند زندگی‌ خودش را بگذراند.

 

۵. آنها به کسی نیاز دارند که بتواند پا به پایشان حرکت کند

زنان آلفا کارهایی دارند که باید انجام شود و هیچ کس قرار نیست آن کارها را برای‌شان انجام دهد. آن‌ها با سرعت بسیار زیادی حرکت می‌کنند.  به لحاظ مدیریت زمان کارآمد عمل می‌کنند و برای انجام کارهای اضافی وقت ندارند. آن‌ها به کسی نیاز دارند که بتواند وقتش را با آن‌ها و در محیط پر فشار و تنش‌شان سر کند.

۶. آنها به یک شریک زندگی برابر نیاز دارند

آنها به کسی نیاز دارند که یک شریک برابر باشد؛ کسی که در رابطه بتواند مسئولیت کارهای خودش را به عهده بگیرد. آن‌ها به کسی نیاز دارند که نظرات و اوضاع مالی مناسب خود را داشته و صاحب نفسی(خویشتن) سالم باشد. به کسی نیاز دارند که درکنارشان قدم بزند، نه پشت  سر یا جلوی آن‌ها. آن‌ها مجبور نیستند یکسان باشند یا نظرات، سرگرمی‌ها یا دوستان یکسان داشته باشند. اما به هر جهت باید قبل از آن که یک شریک زندگی باشند فی‌النفسه شخصی کامل و بی‌نیاز باشند.

۷. آنها نیاز دارند که بخندند

زنان آلفا به کسی نیاز دارند که آن‌ها را بخنداند و در زندگی اغلب استرس‌زا و پرفشارشان حال‌شان را بهتر کند. آن‌ها به کسی نیاز دارند که لبخند را به چهره‌شان بیاورد، کسی که بتواند با آن‌ها شوخی کند و بدون آن‌که احساسات هیچ یک از طرفین جریحه‌دار شود متقابلا با او شوخی کرد.

۸. آنها نیاز دارند که به وقت ضرورت از آنها انتقاد شود

آن‌ها به کسی نیاز دارند که قوی و به اندازه‌ی کافی معتمد به نفس باشد که وقتی یک زن آلفا گند می‌زند، از او انتقاد کند. کسی که به آن‌ها یادآوری کند بی نقص نیستند و این که در واقع می‌توانند گاهگاهی مرتکب اشتباه شوند. همه نیاز دارند که هرازگاهی خویشتن‌شان را بررسی کنند و زن آلفا نیز از این قاعده مستثنی نیست. قدرت و شخصیت زنان آلفا ملزمشان میکند کسی را داشته باشند که وقتی از مسیر منحرف میشوند آنها را کنترل کند.

۹. آنها به یک شخص مطلع نیاز دارند

شریک زندگی یک زن آلفا برای آن‌که تمام ویژگی‌های ذکر شده را داشته باشد باید از رویدادهای عادی و جاری گرفته تا دانش باطنی و درونی مطلع باشد. آن‌ها باید بتوانند با یک زن آلفا مکالمه‌ی هوشمندانه‌ای داشته باشند و ایده‌هایی هم‌سطح نظرات او مطرح کنند. در عصر رسانه‌های اجتماعی و حباب‌های اطلاعاتی، برای شریک زندگی یک زن آلفا مهم است که هر چیزی را (بدون تفکر) به زبان نیاورد.

۱۰. آنها به یک شخص با تدبیر نیاز دارند

از همه مهمتر، آن‌ها به شخصی با تدبیر نیاز دارند، کسی که بداند چه وقت درباره‌ی یک موضوع مهم بحثی جدی داشته باشد و چه وقت موقتا بی خیال یک موضوع شود. آن‌ها به کسی نیاز دارند که بتواند اخلاق و احساساتشان را، بدون ناراحت‌تر کردنشان، تحت کنترل بگیرد. آنها به کسی نیاز دارند که به اندازهی کافی بافکر و حساس باشد که احساساتشان را درک کند و موضوعات پر دردسر را به صورت خصوصی مطرح کند.