کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ راه ساده برای گشودن چاکرای قلب

داشتن چاکرای قلب متعادل موهبتی زیبا و عالی است. با وجود این، بسیاری از ما – در هر دوره‌ای از زندگی – با انسداد جدی در این ناحیه مواجه خواهیم شد. بی‌شمار موقعیت‌ها در زندگی می‌توانند باعث ایجاد مشکلاتی در مرکز قلب‌تان شوند – از شکست‌های عشقی یا مشکلات سلامتی گرفته تا عزت نفس پایین.

۸ راه ساده برای گشودن چاکرای قلب

چاکرای قلب ناسالم می‌تواند با بسیاری از نشانه‌ها و علائم بروز کند – این علائم شامل موارد زیر می‌شوند ولی محدود به آن‌ها نیستند: داشتن حالت تدافعی، عیب‌جویی و بهانه‌گیری، سلطه‌جویی، بدبینی و شکاکیت، گوشه‌گیری، انحصارگرایی و ترس از رها کردن. از سویی دیگر، داشتن چاکرای قلب گشوده و متعادل باعث ایجاد مقبولیت در میان دیگران، در زندگی، و در خودتان خواهد شد. در ادامه به هشت راه ساده اشاره می‌کنیم که با استفاده از آن‌ها می‌توانید شروع به گشودن قلب‌تان نمایید.

مطلب مرتبط: تاثیرات رنگ محبوب تان بر چاکراهای تان چیست 

۱. سبز باشید

پا به طبیعت بگذارید. اجازه دهید طیفی از سبزهای گوناگون شما را احاطه – و شروع به درمان‌تان کنند.

۲. سبز ببینید

نوری سبز، قوی، شفاف را پیش چشمان‌تان نمایان کنید که مرکز قلب‌تان را از خود سرشار می‌کند – مرکز قلب جایی است در وسط جناغ سینه و پایین تیغه‌ی شانه‌تان.

۳. سبز نفس بکشید

با هر نفس، مرکز قلب‌تان را تصور کنید – و در صورت امکان، سایر نواحی بدن‌تان را – که با نوری سبز و لطیف سرشار می‌شود؛ و با هر بازدم، احساس کنید مرکز قلب‌تان از قید منفی‌بافی‌ها پالایش می‌یابد. در بازدم‌های‌تان بیش از اندازه قدرت و انرژی صرف نکنید. در عوض، بیش‌تر انرژی‌تان را صرف دم یا نفس‌های مثبت و “سبز‌”‌ کنید.

۴. معشوق باشید

دائما دردمند و قربانی بودن از نشانه‌های عدم تعادل در این چاکرا است. بگذارید دیگران عاشق‌تان باشند – از جمله، بیش از همه، و به ویژه خودتان. ‌

مطلب مرتبط: تست چاکراها با استفاده از روح در حال ترک بدن

۵. عشق بورزید

یکی از بهترین و ساده‌ترین راه‌ها برای تصفیه و تعدیل این چاکرا، عشق ورزیدن به دیگران، بدون قید و شرط و بدون خودخواهی است.

۶. دنیای دیگران همیشه سبزتر از شما نیست

انکار نعمات و ناسپاسی غالبا جزء طبیعت انسان است. در برابر تمایل به عیب‌جویی از همه چیز در زندگی‌تان مقاومت کنید. به خاطر هر آن‌چه تاکنون داشته‌اید، سپاس‌گزار باشید.

۷. به تمرین یوگا بپردازید

تمرین شتر یا یوشتر آسانا را امتحان کنید. مسدود بودن چاکرا قلب غالبا به معنی مسدود بودن چاکرا گلو است؛ و تمرین شتر در یوگا می‌تواند هر دوی این‌ها را متعادل کند. هم‌زمان با تمرکز بر کشیدن قسمت پایین کمر، بر کشش و باز کردن بخش بالای کمرتان نیز تمرکز کنید. به واقع، همه چیز را رها کنید و در طول انجام این تمرین برافراشته و گشوده شده مرکز قلب‌تان را احساس نمایید.

۸. ببخشید

بسیاری از انسدادها در این چاکرا پرورده‌ی عدم رها شدن از رنجش‌ها، خشم‌، اندوه، افسوس و غیره است. مسائل منفی گذشته را رها کنید. اگر به مشورت با متخصص نیاز دارد، به تعویق انداختن آن فقط باعث طولانی و پر چالش شدن دوره‌ی درمان‌تان می‌شود. همیشه از خودتان مراقبت نمایید؛ و هم‌چنین سعی کنید به خاطر بسپارید اگر دری بسته شد، دری جدید گشوده خواهد شد.

گشودن چاکرا قلب پس از دوره‌ای از اندوه یا کشمش شخصی آسان نخواهد بود. در طول این فرایند صبور باشید و با خود مهربانی کنید. رها کردن باری که ضرورتی برای حمل‌اش وجود ندارد، فضا را برای فرصت‌های جدیدتر و بهتر در زندگی باز می‌کند، و یادگیری در آغوش کشیدن و عشق ورزیدن به خود – چه خوب یا چه بد – نقطه‌ای عالی برای شروع است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: mindbodygreen

۸ راه ساده برای گشودن چاکرای قلب


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی