باز شدن چشم سوم: ۱۰ راه طلایی برای گشودن چشم سوم

درباره باز شدن چشم سوم چیزی شنیده اید؟ آیا ممکن است تمدن‌های باستانی آگاه بوده‌باشند که هنگام صحبت از “چشم سوم” به چه‌چیزی اشاره می‌کرده‌اند؟ اگر این‌طور باشد، درمورد غده‌ی صنوبری صحبت می‌کرده‌اند. غده‌ی صنوبری، که “چشم سوم” نیز نامیده می‌شود، یک غده‌ی درون‌ریز به اندازه‌ی نخود است که نزدیک مرکز مغز واقع شده‌است، جایی که دو نیم‌کره‌ی مغز به هم می‌رسند.

غده‌ی صنوبری درست مانند چشم، شامل میله‌ها و مخروط‌ها است و مستقیما به کورتکس بینایی مغز متصل است. این طراحی شگفت‌انگیز است چون غده‌ی صنوبری به دلیل محل قرارگیری‌اش دسترسی مستقیم به نور ندارد.

غده‌ی صنوبری بیش‌تر به خاطر تولید ملاتونین شناخته‌شده است. ملاتونین قابلیت بدن را در تشخیص شب و روز تنظیم می‌کند و به ما اجازه می‌دهد خودمان را با تغییرات فصلی و تغییر چشم‌گیر در منطقه‌ی زمانی وفق بدهیم. ملاتونین هم‌چنین مسئول الگوهای خواب ما از جمله‌ کیفیت آن است.

غده‌ی صنوبری با غده‌ی هیپوتالاموس کار می‌کند و از این طریق در عملکردهای جسمانی دیگر نیز نقش دارد. غده‌ی هیپوتالاموس تشنگی، گرسنگی، میل جنسی، حس جهت‌یابی و ساعت بیولوژیکی را کنترل می‌کند.

نکته‌ی جالب درمورد اشاره‌ی تمدن‌های باستانی به “چشم سوم” این است که در طول تاریخ از غده‌ی صنوبری به عنوان اندام دریافت ناگهانی یاد شده‌است. تصور می‌شود این غده نقطه‌ی اتصال بدن و روح باشد و خط مستقیمی به خرد درونی‌مان ایجاد کند، اما این موضوع از نظر علمی اثبات نشده‌است.

رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری

رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری ممکن است از سنین خیلی پایین شروع شود. توده‌ی بلورهای کلسیم‌فسفات درنهایت سخت می‌شود که باعث می‌شود غده‌ی صنوبری بیش‌تر کارایی خود را از دست بدهد.

حدس و گمان‌های زیادی درمورد علت به‌وجود آمدن توده‌ی رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری وجود دارد که بیش‌تر آنها ادعا می‌کنند علت، فلوراید زیاد موجود در آب لوله‌کشی و خمیردندان است.

شورای ملی پژوهش آکادمی ملی علوم اظهار می‌کند”احتمال دارد فلوراید باعث کاهش تولید ملاتونین شود و تاثیرات دیگری نیز بر عملکرد نرمال غده‌ی صنوبری داشته‌باشد، که می‌تواند در نهایت منجر به تاثیرات مختلفی در انسان‌ها شود.” شاید رسوب کلسیم در این غده علل دیگری داشته باشد. ممکن است افزودنی‌های غذایی، شیرین‌کننده‌های مصنوعی، و حتی تلفن‌های همراه علت این عارضه باشند. اما همه‌ی این‌ها فرضیات هستند زیرا پژوهش‌های عمیق نتوانسته‌اند اثباتی بر این مدعیات باشند.

برای این‌که عملکرد چشم سوم در حد مطلوب باشد، مهم است که رسوب کلسیم از غده‌ی صنوبری زدوده شود. این رسوب‌زدایی برای داشتن خواب نیروبخش، ساعات بیداری مولد و کنترل وزن نیز مهم است. نیازی به یادآوری نیست به دلیل این تصور که غده‌ی صنوبری در بُعد روحانی نقش دارد، رسوب‌زدایی از غده‌ی صنوبری می‌تواند صدای دریافت‌های ناگهانی را واضح‌تر کند و در احساسات شادی موثر باشد.

در این‌جا ۱۰ راه برای باز شدن چشم سوم از طریق رسوب‌زدایی غده‌ی صنوبری وجود دارد:

۱. از آب لوله‌کشی حاوی فلوراید پرهیز کنید

چون فلوراید به عنوان علت شایع رسوب کلسیم شناخته شده‌است، پرهیز از آب لوله‌کشی حاوی فلوراید نقطه خوبی برای شروع است.

۲. خمیردندان‌تان را عوض کنید

منبع رایج دیگر فلوراید که می‌توانیم آن را حذف کنیم، خمیردندان‌مان است. بیشتر نام‌های تجاری خمیردندان حاوی فلوراید هستند، اما گزینه‌های طبیعی فاقد این عنصر نیز وجود دارند.

۳. مصرف گوشت را کاهش دهید

رپورتاژ

گوشت‌های سفت، مثل گوشت گاو، اسید بالایی دارند و باعث عدم توازن در سطح پی‌اچ بدن‌مان می‌شوند که می‌تواند باعث رسوب کلسیم در غده‌ی صنوبری شود. کاهش مصرف گوشت می‌تواند به حفظ توازن سالم پی‌اچ و فرآیند رسوب‌زدایی کلسیم از غده‌ی صنوبری کمک کند.

۴. عینک آفتابی بزنید

عینک آفتابی مانع اشعه‌های ماورابنفشی می‌شود که از طریق چشم به سوی غده‌ی صنوبری می‌روند. روزانه فقط ۳ تا ۵ دقیقه قرار گرفتن در معرض تابش خورشید مفید است.

۵. غذاهای گیاهی بیش‌تری بخورید

یک رژیم غذایی گیاهی غنی، علاوه بر این‌که برای سلامت کلی ما خوب است، غده‌ی صنوبری را نیز تغذیه می‌کند.

۶. از جیوه اجتناب کنید

از آن‌جایی‌که جیوه سمی است، بدیهی به نظر می‌رسد که باید از آن اجتناب کنیم. با این حال، کارهای دندان‌پزشکی از قبیل پرکردن، اغلب حاوی این ماده است. امروزه بسیاری از دندان‌پزشکان از مواد بدون جیوه استفاده می‌کنند، و شاید بخواهید گزینه‌های بی‌ضررتر را جایگزین پرکردگی‌های قدیمی کنید.

۷. از نور طبیعی استفاده کنید

از آن‌جایی‌که غده‌ی صنوبری به نور حساس است، باید محیطی بسازید که هر زمان امکان دارد از نور طبیعی استفاده کنید. این شامل اوقاتی که خواب هستید نیز می‌شود. برای این‌کار می‌توانید تا آن‌جا که ممکن است اتاق را تاریک کنید.

۸. مکمل مصرف کنید

ملاتونین، سرکه‌ی سیب و مکمل‌های غنی از سبزینه مانند جلبک سبز‌آبی، همه به بالا بردن عملکرد غده‌ی صنوبری و رسوب‌زدایی آن کمک می‌کنند.

۹. عصاره‌ها را امتحان کنید

عصاره‌های لاوندر، پونه‌ی کوهی، چوب صندل، و کندر عصاره‌هایی هستند که شاید برای فرآیند رسوب‌زدایی کلسیم از غده‌ب صنوبری مفید باشند. آنها را به یک حمام گرم اضافه کنید، با روغن ماساژ مخلوط کنید، یا در دستگاه بخور از آنها استفاده کنید تا به برانگیختن این غده کمک کنید.

۱۰. مراقبه

ممکن است مراقبه بتواند از طریق ارتعاشی که در تنفس ایجاد می‌کند به رسوب‌زدایی کلسیم از غده‌ی صنوبری کمک کند.

بسیاری از چیزهایی که به رسوب‌زدایی کلسیم غده‌ی صنوبری کمک می‌کنند برای سلامت‌مان نیز مفید هستند. یک غده‌ی صنوبری با حداکثر عملکرد برای خیلی از چیزها مهم است، که مهم‌ترین آن خواب است. خواب به تنهایی ارزش توجه به سلامت این غده را دارد.

 

منبع powerofpositivity
نوشته‌های مرتبط