انواع ویتامین‌ های افزایش دهنده اشتها

زمانی که فردی اشتهای خود را از دست می‌دهد، میل به غذا و انواع موادی که برای رشد بدن لازم است نیز در او کاهش پیدا می‌کند. عوامل مختلف مانند مشکلات جسمی و روحی، باعث به‌وجود آمدن بی‌اشتهایی در فرد خواهد شد که باید به علائم و مشکلات مربوط به این بیماری، توجه ویژه‌ای صورت گیرد و در صورت مداومت، اقدامات ضروری انجام شود.

در این مقاله درباره اهمیت سلامتی در خصوص اشتهای طبیعی و همچنین ویتامین‌ های افزایش دهنده اشتها صحبت خواهیم کرد و بهترین ویتامین برای افزایش اشتها را نیز موردتوجه قرار می‌دهیم. برای تهیه این مکمل می‌توانید با مراجعه به سایت بی‌نسخه از داروخانه اینترنتی با ارسال رایگان آن اقدام کنید.

افزایش اشتها با مصرف آبمیوه‌ها

انواع ویتامین‌ های افزایش دهنده اشتها

راهکارهایی برای افزایش اشتها

زمانی که یک فرد اشتهای نرمالی برای مصرف غذا ندارد، به جای 3 وعده غذا با حجم زیاد، بهتر است 5 یا 6 وعده با مقدار کم را برای خود در نظر بگیرد. با این کار می‌توان به افزایش اشتهای نرمال و استاندارد رسید و معده را به‌صورت اصولی عادت به غذای موردنیاز بدن داد.

نهایت سعی خود را به کار گیرید تا غذاهای مغذی مصرف کنید. فردی که اشتهای ضعیفی دارد، تمایل به خوردن مواد غذایی مضر مانند فست‌فودها و خوراکی‌های صنعتی پیدا می‌کند. این مواد شاید اشتهاآور باشند ولی مقدار زیادی کالری مضر دارند که اصلاً برای سلامتی خوب نیست. پس برای این که چنین موقعیت‌هایی پیش نیاید، بهتر است روی مواد مفید که کالری و پروتئین اصولی بیشتری دارند، تمرکز کنید. به‌عنوان مثال در عوض بستنی، می‌توانید از یک پیاله ماست و به‌جای شیرینی از توت و دارچین پودر شده بهره ببرید.

با مصرف این مواد طبیعی، تمایل خوردن مواد مضر در شما کاهش پیدا می‌کند. اگر دلتان پیتزا خواست بهتر است پخت آن را خودتان انجام دهید و از سبزیجات مفید در زمان پخت استفاده کنید تا علاوه بر سلامتی مواد غذایی که مصرف می‌کنید خواسته‌تان نیز برآورده شود.

افزایش کالری در غذا

لزوم افزایش کالری برای افزایش اشتها

  • سعی کنید کالری‌های مناسب را به غذاهای خود اضافه کنید.
  • موادی مانند کره، آجیل، روغن زیتون و شیر کالری خوب و سالمی دارند که باید از وجود آن‌ها بهره‌مند شوید.
  • برای مثال بهتر است تخم‌مرغ خود را با کره بپزید.
  • بلغور جو دوسر به جای آب با شیر پخته و نوش جان کنید.
  • روغن زیتون را به سالاد خود اضافه کنید. به نظر می‌رسد، روغن زیتون از ویتامین‌ های افزایش دهنده اشتها است.
  • میان وعده خود را با کره بادام زمینی و برش‌های سیب پربار کنید.

 

صرف غذا با دیگران

برای اینکه اشتهای خود را افزایش دهید بهتر است، غذای خود را در جمع و با دیگران صرف کنید. پخت و صرف غذا با افراد دیگر به تحریک اشتهای فرد کمک زیادی می‌کند. برای این‌کار می‌توانید برای صرف وعده‌های غذایی خود با عزیزانتان برنامه‌ریزی کنید.

اگر این راهکار را نمی‌توانید انجام دهید، بهتر است که در هنگام تماشای تلویزیون به صرف غذا مشغول شوید. این سیاست با دور کردن حواس شما از غذا باعث خواهد شد میزان بیشتری از غذا را صرف کنید و این مقدار چیزی در حدود 18 درصد بیشتر از زمانی است که تنها و در سکوت غذا می‌خورید.

رپورتاژ

 روش‌های افزایش اشتها

فریب مغز

با انتخاب اندازه بشقاب‌های مختلف مغز خود را فریب دهید. اگر اشتهای ضعیفی دارید، از بشقاب بزرگ برای کشیدن غذای خود استفاده کنید و در این صورت مجبور خواهید بود تا تمام آن را پر کرده و مغز را برای صرف غذا و به پایان رساندن آن ترغیب کنید. این کار باعث خواهد شد میزان کالری بیشتری دریافت کنید و در حقیقت بهترین ویتامین برای افزایش اشتها می‌تواند این مورد نیز باشد.

تنظیم زمان غذا

این حس گرسنگی است که فرد را ترغیب به خوردن غذا خواهد کرد، ولی با این همه اگر گرسنه نشدید شاید نتوانید اشتهای خود را برای یادآوری زمان غذا ملاک قرار دهید. برای این که بتوانید به‌طور منظم غذا بخورید آلارم و یادآوری‌هایی برای خود تنظیم کنید تا زمان غذا را به شما هشدار دهد و در زمان دقیق آن حتی اگر شده یک لقمه بخورید. علاوه بر افزایش اشتها می‌توانید کالری موردنیاز بدن را به آن برسانید.

وعده صبحانه را از دست ندهید

مصرف صبحانه به‌صورت منظم باعث افزایش اشتها و تقویت سیستم ایمنی خواهد شد پس بی‌هیچ وجه این وعده مهم را از دست ندهید. تحقیقات زیادی نشان می‌دهد که عدم مصرف صبحانه باعث می‌شود که فرد در طول روز احساس گرسنگی نکند و این می‌تواند شروع کاهش اشتهای او باشد.

ویتامین موردنیاز برای افزایش اشتها

مصرف فیبر کمتر

در غذاهای خود از فیبر کمتری استفاده کنید؛ زیرا مصرف فیبر، احساس سیری را به فرد القا می‌کند و این مغایر با حالتی است که ما در نظر داریم. پس با توجه به‌عنوان روشن این قسمت به نظر می‌رسد توضیح اضافه برای این مطلب لازم نیست.

مصرف غذاهای موردعلاقه

منطق بسیار قوی وجود دارد که به این نکته اشاره می‌کند، اگر غذاهای موردعلاقه خود را صرف کنید لذت زیادی از آن خواهید برد و این لذت باعث می‌شود تا جذب آن در بدن به‌آسانی صورت گیرد. برای این کار مواد لازم برای غذاهای موردعلاقه خود را از قبل در خانه داشته باشید تا در زمان هوس کردن در دسترس باشند. اگر غذای موردعلاقه شما فست فود است بهتر است خودتان بپزید و یا با مواد سالم‌تری صرف کنید.

استفاده از مکمل‌ها و گیاهان دارویی

ویتامین‌ های افزایش دهنده اشتها می‌توانند مناسب‌ترین گزینه برای افراد کم‌اشتها باشند. مکمل‌های موجود در داروخانه اینترنتی با ارسال رایگان می‌توانند در این مورد به کمک شما بیایند و باعث بالا رفتن اشتها شوند. پودر انترامیل پروتئین، یک ویتامین برای افزایش اشتها است. نوع دیگری از ویتامین‌ های افزایش دهنده اشتها، قرص کیتوزان، قطره زیره باریج و قرص شیکوریدین است که فواید بسیار زیادی برای افراد کم‌اشتها دارد.

افزایش اشتها با مصرف مولتی‌ویتامین

کلام آخر

شیرینی‌های کم شیرین، آب میوه، پنیر، ماست کم‌چرب، سفیده تخم مرغ، سالاد غنی از سس آماده شده در منزل، استفاده از شکر قهوه‌ای و موادی مانند این‌ها ویتامین طبیعی هستند که فرد برای افزایش اشتها باید موردتوجه قرار دهد. مجموعه سایت بی‌نسخه در این مقاله به معرفی ویتامین‌ های افزایش دهنده اشتها پرداخت که برای خرید آن‌ها می‌توانید از داروخانه اینترنتی استفاده و با کم‌اشتهایی، برای همیشه خداحافظی کنید.

نوشته‌های مرتبط