15 نکته جالب در مورد تیپ اسپرت

خوشتیپ بودن و آراستگی موضوعی است که هر فردی در هر سن و سالی به آن اهمیت می‌دهد. در این میان، جوانان بیش از همه به تیپ اسپرت اهمیت می‌دهند و ترجیح می‌دهند با استفاده از لباس‌های آزاد و راحت، شیک بودن خود را تضمین کنند. با این حال متاسفانه همچنان اصول یک تیپ اسپرت جذاب، برای بسیاری از افراد به عنوان یک علامت سوال باقی مانده است. به همین دلیل در این مقاله قصد داریم با بررسی 15 نکته جالب درباره تیپ اسپرت، به شما عزیزان کمک کنیم خوشتیپ‌تر از همیشه به نظر برسید. لطفا تا پایان با ما همراه باشید.

یکی از جذابیت‌های تیپ اسپرت این است که زن و مرد نمی‌شناسد! به عبارت دیگر، هم دختر خانم و هم آقا پسرها می‌توانند با کمی دقت و البته توجه، تیپ اسپرت ایده آل و متناسب با بدن خود را انتخاب کنند. ما در این مقاله صفر تا صد یک تیپ اسپرت جذاب را همراه با شما عزیزان جلو خواهیم برد.

به سن و جنسیت خود توجه کنید

درست که است که تیپ اسپرت محدودیت جنسی و سنی ندارد، اما بهرحال به توجه به فرهنگ حاکم در ایران باید لباس متناسب سن و جنسیت خود را انتخاب کنید. توجه کنید بسیاری از لباس‌هایی که ممکن است یک جوان 25 ساله را خوشتیپ کنند، ممکن است در تن یک فرد میان‌سال، هیچ جذابیتی نداشته باشند. این تفاوت در مورد دختر و پسر هم کاملا صادق است.

جواهرات و بدلیجات را فراموش کنید

خانم‌ها باید بیشتر به این نکته توجه داشته باشند که برای داشتن یک تیپ اسپرت دخترانه جذاب به معنی خداحافظی با جواهر آلات و بدلیجات است. به یاد داشته باشید که لباس‌‌هایی که برای زدن یک تیپ اسپرت انتخاب می‌کنید، قطعا هیچ سنخیتی با زیورآلات ندارند.

تیپ اسپرت

ظاهری طبیعی داشته باشید

اگر می‌خواهید یک تیپ اسپرت زیبا و جذاب را تجربه کنید، باید تا حد ممکن از آرایش‌های جیغ و تند فاصله بگیرید. البته نمی‌گوییم هیچ آرایشی نداشته باشید؛ بلکه منظور این است که سعی کنید بیشتر از همیشه ساده و طبیعی باشید. این موضوع برای ایجاد یک تیپ اسپرت دخترانه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است.

کیف دستی را کنار بگذارید

کیف دستی یکی از همراهان همیشگی خانم‌ها است؛ ولی تیپ اسپرت ممکن است آن را از شما جدا کند! بله درست شنیدید: یک تیپ اسپرت جذاب جایی برای کیف‌های دستی ندارد. در عوض می‌توانید از کوله‌های زیبای دانشجویی استفاده کنید.

مدل‌های ساده را برای موهای خود انتخاب کنید

این موضوع در ساخت یک تیپ اسپرت مردانه از اهمیت بیشتری برخوردار است. هرچقدر که مدل‌ موهای شما ساده‌تر باشد، یک تیپ اسپرت زیباتر در انتظار شما خواهد بود. البته نمی‌‌گوییم آرایش‌گاه نروید، بلکه منظور ما این است که تا حد امکان، مدل‌ موهای عجیب و غریب و گاها ترسناک را فراموش کنید.

به هم‌خوانی رنگ لباس و پوست تن خود توجه کنید

تا جایی که ممکن است از رنگ‌هایی استفاده کنید که با رنگ پوست شما هماهنگی داشته باشند. اگر پوست شما رو به تیرگی دارد، رنگ‌های جیغ را فراموش کنید. در صورتی که رنگ پوست روشنی دارید، به سراغ رنگ‌هایی مانند آبی آسمانی و …. بروید.

لباس مناسب بالاتنه را انتخاب کنید

خب این موضوع کاملا سلیقه‌ای است و می‌توانید بر اساس دل‌خواه خود، از تیشرت‌های مردانه، هودی‌ها، کت‌های کوتاه و بلند، سویشرت‌ها، پیراهن‌های اسپرت و … استفاده کنید. البته در این‌جا هم کاملا باید به رنگ پوست خود دقت داشته باشید.

تیپ اسپرت

برای پایین‌تنه یک پوشش مناسب در نظر بگیرید

در این قسمت، دست شما مقداری بسته است؛ زیرا فقط می‌توانید از شلوارهای جین استفاده کنید. مدل‌های پارچه‌ای کاملا تیپ اسپرت را باطل می‌کنند و شلوارهای کتان هم انتخاب مناسبی به نظر نمی‌رسند. در انتخاب رنگ شلوار جین هم باید به نوع و رنگ پوشش بالا تنه خود دقت کنید.

کفش مناسب انتخاب کنید

مردم معمولا در انتخاب کفش دقت و وسواس زیادی به خرج می‌دهند. جالب است بدانید که اهمیت انتخاب کفش در تیپ اسپرت بیشتر هم می‌شود و باید بیشترین دقت و توجه خود را به این قسمت اختصاص دهید. توصیه می‌کنیم در کنار سادگی و زیبایی کفش اسپرت انتخاب شده، حتما به راحتی آن هم توجه کنید.

از یک کمربند چرم استفاده کنید

زدن یک تیپ اسپرت مردانه بدون انتخاب کمربند کامل نمی‌شود. انتخاب اول و آخر شما در این زمینه، باید کمربند چرم باشد؛ البته به شکلی که رنگ آن به صورت کامل با رنگ شلوار، هم‌خوانی داشته باشد. در صورتی که از تیشرت‌های بلند استفاده کنید، کمربند دیده نمی‌شود؛ پس در این شرایط نیازی به سخت‌گیری نیست.

بچه‌گانه لباس نپوشید

تیپ اسپرت به تیپ غیر رسمی یا کژوال معروف است و این موضوع باعث می‌شود بسیاری از افراد سعی کنند از لباس‌ها یا رنگ‌هایی که سن آن‌ها را کمتر نشان دهد استفاده کنند. این موضوع به خودی خود بد نیست؛ ولی نباید خیلی بچه‌گانه لباس بپوشید. به خصوص در میان آقایان، این موضوع باید بیشتر جدی گرفته شود.

ساعت مچی تیپ شما را جذاب‌تر می‌کند

از مچ دست خود بیشترین استفاده را ببرید و با انتخاب یک ساعت مچی اسپرت، خودتان را به تیپ ایده‌آل نزدیک‌تر کنید. البته می‌توانید از دست‌بندهای چرم هم استفاده کنید؛ ولی بسیار مهم است که مچ دستتان را خالی نگذارید.

از ترکیب چند لباس استفاده کنید

تیپ اسپرت صرفا به معنی انتخاب لباس‌های ساده و تک رنگ نیست! شما می‌توانید با ترکیب چند لباس و ایجاد یک کنتراست رنگی زیبا، تیپ اسپرت دل‌خواه خود را تکمیل کنید. به عنوان مثال، پوشیدن یک کت اسپرت روی یک تیشرت مردانه، جذابیت و زیبایی خاصی را به شما اضافه خواهد کرد.

عطر بزنید

تیپ اسپرت

استفاده از عطر اگرچه شما را خوشتیپ‌تر نمی‌کند، ولی تاثیر زیادی در جذابیت شما خواهد داشت. یک عطر خوش‌بو می‌تواند در تکمیل شدن تیپ اسپرت شما بسیار مهم باشد.

اعتماد به نفس داشته باشید

شاید کمی عجیب به نظر برسد، ولی اعتماد به نفس حتی در یک تیپ اسپرت هم تاثیرگذار است. سعی کنید با اعتماد به نفس قدم بزنید و حتی در زمان ایستادن هم با صلابت به نظر برسید. این موضوع جذابیت و زیبایی تیپ شما را دو چندان خواهد کرد! این را از ما بپذیرید که همه تلاش‌هایی که برای جذابیت می‌کنید بدون داشتن اعتماد به نفس کافی، به باد خواهند رفت.