۱۰ زیباترین زن دنیا از نظر علمی + تصاویر

علم قادر بوده‌است چیزهای زیادی درباره‌ی زیبایی به ما بگوید: ۶ ویژگی فیزیکی زنان که مردان نمی‌توانند در برابر آن مقاومت کنند، به یاد ماندنی‌ترین ویژگی چهره‌تان، و اکنون زنانی که در فهرست ۱۰ زیباترین زن دنیا از نظر علمی قلمداد می‌شوند و علت آن.

همه‌ی این‌ها به فلسفه‌ای در یونان باستان به نام تناسب فی برمی‌گردد، که جولیان دسیلوا، پزشک مرکز جراحی پیشرفته زیبایی و پلاستیک چهره، از آن به همراه نقشه‌برداری رایانه‌ای از چهره استفاده کرد تا مشخص کند کدام زنان مشهور تناسب و تقارن ایده‌آل چهره را دارند.
هرچند استانداردهای زیبایی در هر فرهنگ متفاوت است، اما روش تناسب رویکردی جالب به زیبایی‌شناسی است و می‌تواند به ما سرنخ‌هایی بدهد از این‌که چرا بعضی آدم‌ها زیباتر از دیگران جلوه می‌کنند.
امبر هرد با ۹۱.۸۵ درصد تقارن چهره در صدر این فهرست قرار گرفت، در حالی که هلن میرن رتبه‌ی ۶‌ام و مرلین مونرو رتبه‌ی ۹‌ام را به‌دست آورد.
دکتر دسیلویا اشاره کرده‌است که در این پژوهش به هیچ وجه قصد ندارد زنان را به جان هم بیندازد. او می‌گوید: “ما با این فناوری بدیع برخی رازهای آن‌چه یک فرد را از نظر فیزیکی زیبا می‌کند کشف کردیم. این نتایج شگفت‌انگیز بود و نشان داد بازیگران و مدل‌های زن مختلف ویژگی‌های چهره‌ای دارند که به اصول کمال یونان باستان نزدیک است.”
بنابراین بر اساس فلسفه‌ی یونانیان باستان و علم، در ادامه فهرست ۱۰ زیباترین زن دنیا از نظر علمی به علاوه تصاویر آنان آمده‌است با ما همراه باشید.

۱. امبر هرد ۹۱.۸۵ درصد

امبر هرد

۲. کیم کارداشیان ۹۱.۳۹ درصد

کیم کارداشیان

‬‎۳. کیت ماس ۹۱.۰۶ درصد

کیت ماس

۴. امیلی راتاجکوسکی ۹۰.۸ درصد

امیلی راتاجکوسکی

۵. کندال جنر ۹۰.۱۸ درصد

رپورتاژ

کندال جنر

۶. هلن میرن ۸۹.۹۳ درصد

هلن میرن

۷. اسکارلت جوهانسون ۸۹.۸۲ درصد

اسکارلت جوهانسون

۸. سلنا گومز ۸۹.۵۷ درصد

سلنا گومز

۹. مرلین مونرو ۸۹.۴۱ درصد

مرلین مونرو

۱۰. جنیفر لارنس ۸۹.۲۴ درصد

جنیفر لارنس

نوشته‌های مرتبط