شغل های پر درآمد بدون سرمایه کدامند؟

شغل های پر درآمد بدون سرمایه شامل طیف بسیاری زیادی از مشاغلی هستند که می‌توانید آنها را حتی بدون حضور فیزیکی در محل انجام دهید. برای راه اندازی یک کار بدون سرمایه در منزل، ایده های مختلفی وجود دارد که بیشتر آنها نیاز به مهارت و دانش مناسب دارند. در این مقاله با ما باشید تا به معرفی شغل های پردرآمد با سرمایه کم یا بدون سرمایه در منزل و نیز برای بانوان بپردازیم.

منظور از شغل های بدون سرمایه چیست؟

شغل های پر درآمد بدون سرمایه از موضوعات بسیار جذابی هستند که امروزه بسیاری از افراد جویای کار به آن فکر می کنند. یافتن یک حرفه از مهم ترین تصمیم های شخصی هر انسانی است که می تواند آن را به روش های مختلفی انجام دهد. یکی از مهم‌ترین دغدغه‌هایی که بر سر راه این افراد وجود دارد، سرمایه‌ای است که از طریق آن بتوانند یک کسب‌و‌کار را راه اندازی نمایند. با این وجود، همه کسب و کارها این سرمایه را نیاز ندارند. مشاغلی وجود دارند که در آن سرمایه‌ای نیاز نیست و یا این سرمایه آن‌قدر کم است که چندان به چشم نمی‌آید.

در قدم نخست بهتر است بدانید مشاغلی که نیاز به هیچ سرمایه‌ای ندارند یا سرمایه مورد نیاز آن کم است، به 3 دسته تقسیم می‌شوند:

 • مهارت محور: شاید بتوان گفت مهم‌ترین دسته در بین مشاغل ثروت ساز بدون سرمایه، حرفه‌هایی هستند که تنها نیاز به مهارت دارند. درآمدزایی از این شغل‌ها، تنها به توانایی های فرد بستگی دارد. این فرد می تواند از طریق استعداد یا آموزش و تمرین، این مهارت ها را کسب کند و از آنها استفاده نماید.
 • دانش محور: دسته‌ای دیگر از مجموعه شغل های پر درآمد بدون سرمایه، مواردی هستند که ارائه خدمات یا محصولات آنها، از طریق دانش فردی صورت می گیرد.
 • قدرت محور: برخی از شغل های پر درآمد بدون سرمایه نیز وجود دارند که فرد در آنها نیازی به تحصیلات، سرمایه، چالش فکری و غیره ندارد. اما در این نوع مشاغل، نیاز است تا فرد آمادگی و قدرت بدنی بالایی داشته باشد.

معرفی شغل های پر درآمد بدون سرمایه

آقای آریا پارسا یکی از اشتغال آفرینان برتر کشور شغل های متنوعی را با سرمایه کم و درآمد بالا پیشنهاد می دهد. از نظر او برای چنین مشاغلی می توان به موارد زیر اشاره کرد که عبارتند از:

 • مدیر پروژه: یکی از مشاغلی که بیشترین تعامل را با دیگران دارد ولی برای انجام آن نیاز به سرمایه خاصی ندارید، مدیر پروژه است. در این حرفه، شما برای یک کسب و کار یا با مشتریان حقیقی کار می کنید تا به مدیریت موفقیت آمیز آن پروژه، از ابتدا تا انتها کمک نمایید. چرخه کاری شما در این زمینه شامل برنامه‌ریزی، اجرا، نظارت، کنترل و خاتمه پروژه‌ها می باشد. نقش شما بیشتر جنبه تعاملی دارد و لازم است بین تیم کاری و هدفی که دارید، هماهنگی ایجاد نمایید.
 • دیجیتال مارکتینگ: تبلیغات یکی از بخش های جدایی ناپذیر برای پیشرفت کسب و کارها است. در این زمینه مشاغلی وجود دارند که با داشتن مهارت های بازاریابی دیجیتال و آنلاین می توانند بدون سرمایه خاصی فعالیت کنند. دیجیتال مارکتینگ از شغل های پر درآمد بدون سرمایه شناخته می شود که افراد می توانند با دانش و تجربه‌ای که دارند، در چند شغل مختلف فعالیت کنند و کمپین های تبلیغاتی را برنامه ریزی کرده و اجرا نمایند.

شغل های پردرآمد بدون سرمایه در منزل

 • مشاغل ساختمانی: شما می توانید بدون سرمایه و با یک سری ابزارآلات اندک، در مشاغل ساختمانی کار کنید. در این حوزه فعالیت های شغلی بسیار زیادی وجود دارد که درآمد آنها برای تکنسین‌های آن تا حد بسیار خوبی می باشد. از جمله این مشاغل می توان به برقکار ساختمان، سنگ کار، رابیتس کار، گچ کار و غیره اشاره کرد. هرکدام از این حرفه ها می توانند به صورت کنترات پروژه های بسیاری را انجام دهند.

معرفی شغل های پر درآمد بدون سرمایه در منزل

گسترش فضای مجازی در چند سال اخیر توانسته است شرایطی را فراهم کند که شغل های مجازی بدون سرمایهای با اعتماد متقابل بین کارفرما و پیمانکار ایجاد شوند. برخی از این نوع تخصص ها عبارتند از:

 • طراح سایت: طراحان سایت افرادی هستند که می توانند با دانش کدنویسی که دارند، اقدام به طراحی سایت نموده و از طریق آن به کسب و کارها و یا افراد حقیقی خدمت کنند. داشتن یک مدرک تا دوره دبیرستان برای انجام این حرفه کافی است. اگر به دنبال شغل های مجازی بدون سرمایه هستید، طراحی سایت می تواند در ضمن داشتن تعامل با کارفرما بسیار مناسب باشد. شما باید دانش اولیه ای از برنامه نویسی و طراحی گرافیک داشته باشید و از یک لپ تاپ یا کامپیوتر برای کدنویسی و طراحی سایت استفاده نمایید. توسعه دهندگان سطوح بالاتر (مانند توسعه دهندگان وب بک اند) لازم است دانش پیشرفته تری نسبت به زبان های برنامه نویسی مختلف داشته باشند.
 • متخصص سئو: سئو یکی از موضوعاتی که از چندین سال پیش بدین سو مشاغلی در آن ایجاد شده و آن را می توان از شغل های پردرآمد بدون سرمایه در منزل دانست. این حرفه اما از یکسال پیش با گسترش کسب و کارهای مجازی بیشتر به چشم دیده شد. این شغل برای بهبود رتبه سایت شما در فضای مجازی، خدماتی را ارائه می کند که می تواند به صورت کامل در منزل و در حالت دورکاری انجام شود. به طور کلی متخصصین سئو می توانند در روز یک تا سه پروژه را تحت نظر داشته باشند و درآمد خود را از این راه چند برابر نمایند. تنها وسیله مورد نیاز در بیشتر مشاغلی که در بخش قبل و برای شغل های مجازی بدون سرمایه معرفی شده است، یک لپ تاپ با قدرت پردازشی نه چندان قوی می باشد.
 • مترجمی: حرفه مترجمی از گذشته های دور تا امروز که اکثر اطلاعات و تعامل ها در فضای مجازی شکل می گیرند، وجود داشته است. به سبب تخصصی بودن این حرفه، می توان آن را در گروه شغل های پر درآمد بدون سرمایه و به صورت غیرحضوری نیز طبقه بندی کرد که می تواند در بخش های مختلفی خدمات خود را ارائه کند.

معرفی شغل های پردرآمد برای بانوان

برای معرفی شغل های مجازی بدون سرمایه برای بانوان نیز می توان به پیشنهادهای دکتر ماکان آریا پارسا رجوع کرد. ایشان موارد زیر را به عنوان مشاغل پردرآمد برای بانوان پیشنهاد می کنند:

 • تولید محتوا: یکی از شغل های پردرآمد بدون سرمایه در منزل برای بانوان، تولید محتوا است. اما این نوع فعالیت بسته به آنکه فرد در توانایی نگارش متن، جمع آوری اطلاعات و ارائه صحیح آنها چقدر مهارت دارد، می تواند یک حرفه تخصصی دانسته شود. فعالیت در این زمینه به زبان های خارجی نیز فرصت خوبی است تا درآمد آن چند برابر افزایش یابد.
 • تدریس: امروز با آمدن فضای مجازی و گسترش آن در جامعه، مشاغل آموزشی دامنه فعالیت بسیاری گسترده‌تری پیدا کرده‌اند. این نوع مشاغل به جهت آنکه نیاز به فعالیت قدرتی خاصی ندارند، می تواند به عنوان شغل های پر درآمد بدون سرمایه برای زنان بسیار مناسب باشد. کسانی که در این حوزه مشغول هستند، بایستی تسلط خوبی بر محتوای درسی داشته باشند و مهارت های ارتباطی، خلاقیت و تفکر عمیق آنها در سطح خوبی باشد.

شغل های پردرآمد برای بانوان

شغل های پردرآمد با سرمایه اندک

همچنین برای معرفی شغل های پردرآمد با سرمایه کم که می توانید در آنها کسب درآمد کنید، می توان گفت:

 • خیاطی: حرفه دوزندگی شاخه های مختلفی دارد. شما می توانید آن را در دوخت پیراهن، کت و شلوار، دامن، مانتو، کیف، کفش و غیره به کار ببرید. به طور معمول شغل خیاطی در بخش کت و شلوار و مانتو، کیف، کفش و صندل مهارت های بالایی را می خواهد. به همین خاطر فعالیت در آن می تواند درآمد بسیار خوبی داشته باشد. در این حالت شما باید با سرمایه اندک خود یک چرخ خیاطی مناسب تهیه کنید.
 • سرمایه گذاری: اگر دانش اقتصادی بسیار خوبی دارید و می توانید اخبار و اطلاعات این حوزه را به خوبی تحلیل کنید، بهتر است سری به بازارهای مالی بزنید. امروزه علاوه بر بازار بورس، مارکت های بزرگی برای افراد داخل ایران نیز در دسترس هستند. از جمله بازارهای جهانی فارکس و رمز ارزها که روزانه تا میلیاردها دلار گردش مالی دارند. وجود برخی قابلیت ها از جمله اهرم‌ها نیز سبب آن شده است تا بتوانید سرمایه اندک خود را در این بازارها به شدت افزایش دهید.
 • یوتیوبری: یوتیوبری نوعی فعالیت در زمینه تولید محتوا است که می‌توانید آن را از شغل های پر درآمد بدون سرمایه خاصی درنظر بگیرید. از طریق این حرفه، شما قادر خواهید بود به “دلار” درآمد داشته باشید. فرقی نمی کند زبان تولید محتوای شما در این شبکه چگونه است، کافیست با افزایش بازدید ویدیوهای خود، تبلیغات بیشتری را به کاربران نشان دهید و به ازای نمایش این نوع محتواها، مبلغی را از شرکت گوگل دریافت کنید.