دوسین چیست؟ چه خواصی دارد؟

در طب سنتی به وفور درباره خواص دوسین گفته شده است. اما دوسین چیست و چه خواصی دارد؟ برای پاسخ به این سؤال بهتر است بدانید که معجون معجزه آسای دوسین از ترکیب عسل طبیعی و سیاه دانه  تشکیل شده است. این ترکیب از خواص بسیار زیادی برخوردار بوده و در طب سنتی دارای جایگاه ویژه ای است.

عسل طبیعی و سیاه دانه  هر یک به تنهایی به عنوان ماده ای مغذی و مقوی شناخته می شوند و در درمان بسیاری از امراض و بیماری ها به خصوص بیماری هایی که ریشه در طبع سرد بدن دارند مورد استفاده قرار می گیرند. اما ترکیب این دو ماده طبیعی معجزه می کند.

روش تهیه دوسین

تا به اینجا در این باره صحبت شد که ترکیبات معجون دوسین چیست. اما روش تهیه معجون دوسین چیست؟ در ساخت این ترکیب از عسل طبیعی و سیاه دانه نیم کوب شده استفاده می شود. به جز این دو ماده هیچ ماده غذایی دیگری به این ترکیب اضافه نمی شود.

درصد ترکیب این دو ماده بسیار مهم است. میزان عسل باید دقیقاً سه برابر میزان سیاه دانه  باشد. بدین ترتیب ابتدا باید دانه های سیاه دانه  را نیم کوب کنید. سپس به ازای هر قاشق غذا خوری از سیاه دانه  نیم کوب شده 3 قاشق غذا خوری عسل طبیعی اضافه کرده و به خوبی مخلوط کنید. همچنین برای تهیه این ترکیب می توانید از عسل سیاه دانه  دکتر هانی راد استفاده کنید.

زنبورستان دکتر هانی راد یکی از بهترین مراکزی است که به تولید انواع عسل طبیعی پرداخته است. عسلی که در تهیه ترکیب دوسین مورد استفاده قرار می گیرد باید کاملاً طبیعی و حرارت ندیده باشد. بنابراین بهتر است برای تهیه این ترکیب ابتدا عسل طبیعی خریداری کنید.

سیاه دانه  چیست؟

ظرفی حاوی سیاهدانه

سیاه دانه  نیز دانه هایی است سیاه رنگ و سه وجهی که سطح آن ها ناصاف است. این دانه ها عطر و بوی بسیار خاصی دارند. با شکستن این دانه ها، نمای سفید رنگ مغز داخلی آن ها نمایان می شود. این دانه ها حاوی پروتئین، روغن، پلی فنل، فلاونوئید، اسیدهای چرب لینولئیک و پالمتیک هستند.

در روایات بسیار زیادی از خواص سیاه دانه صحبت شده و این دانه ها شفای هر دردی نامیده شدند. سیاه دانه  آنتی اکسیدانی قوی است و در جلوگیری از ابتلای به سرطان بسیار مؤثر است. همچنین ضد التهاب و ضد درد بوده و می تواند در کاهش علائم بیماری هایی مثل روماتیسم تأثیر گذار باشد.

خواص دوسین چیست؟

خواص عسل طبیعی در درمان بیماری ها یا پیشگیری از ابتلای به بسیاری از بیماری ها بر کسی پوشیده نیست. سیاه دانه  نیز خواص بیشماری دارد که در ادامه به بیان آن ها خواهیم پرداخت. اما متخصصان طب سنتی ادعا می کنند ترکیب این دو ماده غذایی با ارزش، خواص بالاتری دارد و قدرت بیشتری در درمان بیماری ها دارد. بنابراین دوسین دارای جایگاه بسیار ویژه ای در طب سنتی و اسلامی است. همچین توجه داشته باشید برای ساخت دوسین نیازمند خرید عسل طبیعی هستید که پیشنهاد می شود از سایت های معتبری همچون زنبورستان دکتر هانی برای خرید عسل اقدام کنید. بدین منظور می توانید از لینک زیر اقدام کنید:   

https://drhoney.net/product-category/natural-honey//

تقویت سیستم ایمنی بدن

تا به اینجا با ترکیبات دوسین آشنا شدید. حال به این پرسش پاسخ خواهیم داد که خواص ترکیب معجزه آسای دوسین چیست؟ از مهم ترین خواص این ترکیب می توان به تقویت سیستم ایمنی بدن اشاره کرد. عسل طبیعی به تنهایی می تواند منجر به تقویت سیستم ایمنی بدن شود. ترکیب عسل با سیاه دانه  این قدرت را بیشتر کرده و می تواند بدن را در برابر ابتلا به انواع بیماری ها مقاوم کند.

رپورتاژ

درمان جوش های بلغمی

اما دیگر خواص دوسین چیست؟ این ترکیب طبع بسیار گرمی دارد. به همین دلیل می تواند در درمان بسیاری از بیماری هایی که در افرادی با طبع سرد و بلغمی ایجاد می شوند مؤثر باشد. به طور مثال افرادی که طبع سردی دارند معمولاً دچار جوش های بلغمی می شوند. این افراد برای درمان این جوش ها می توانند کمی از ترکیب دوسین را روی پوست خود مالیده و به آرامی ماساژ دهند. اگر به صورت مداوم از این ترکیب استفاده شود پس از مدتی مشاهده می کنند که جوش ها به طور کامل برطرف شده است. همچنین گفته می شود دوسین می تواند در درمان بیماری لک و پیس نیز بسیار موفق عمل کند.

تقویت قوای جنسی

 ظرفی حاوی دوسین ترکیب سیاه دانه با عسل

اما در تقویت قوای جنسی، نقش دوسین چیست؟ بر اساس مطالعاتی که انجام شده است، دوسین می تواند در تقویت قوای جنسی مردان به کار رود. بر اساس این مطالعات ترکیب دوسین می تواند اسپرم را در مردان تقویت کند. در نتیجه تأثیر مثبتی در باروری آن ها دارد. همچنین با برطرف کردن سرد مزاجی در خانم ها نیز منجر به تقویت میل جنسی در آن ها می شود. در نتیجه می توان گفت دوسین دارویی طبیعی برای تقویت قوای جنسی آقایان و خانم ها است.

تب بر و درمان علائم سرما خوردگی

گفته می شود مصرف دوسین تأثیر بسیار زیادی در درمان تب و علائم سرماخوردگی دارد. اما در این زمینه تأثیر واقعی دوسین چیست و چرا منجر به درمان سرما خوردگی و علائم آن می شود؟ همان طور که قبلاً اشاره شد دوسین از عسل طبیعی و سیاه دانه  تشکیل شده و می تواند سیستم ایمنی بدن را به شدت تقویت کند. همچنین عسل یک ماده آنتی باکتریال است. بنابراین در برابر میکروب ها و ویروس ها به خوبی از بدن محافظت می کند. گفته می شود با مصرف دوسین به صورت منظم می توان سرماخوردگی های پی در پی را درمان کرد.

تقویت دستگاه گوارش

اما در تقویت دستگاه گوارش، نقش دوسین چیست؟ همان طور که قبلاً اشاره شد این ترکیب دارای طبع بسیار گرمی است. بنابراین می تواند نفخ و دل درد های ناشی از طبع سرد بدن را از بین ببرد. همچنین این ترکیب آنتی باکتریال بوده و در از بین بردن میکروب ها، انگل ها و ویروس های دستگاه گوارش نقش بسزایی را ایفا می کند. اگر از نفخ معده و مشکلات روده و درد شکم رنج می برید این ترکیب می تواند برای شما مفید باشد.

تقویت رحم

اما در دوران قاعدگی خانم ها تأثیر استفاده از ترکیب دوسین چیست؟ بر اساس پژوهش های انجام شده در این زمینه، گفته می شود ترکیب دوسین می تواند منجر به تقویت رحم شود. در نتیجه دوران قاعدگی برای خانم ها آسان تر شده و دردهای این دوران کمی کاهش می یابد. همچنین با گرم تر کردن طبع بدن دردهای قاعدگی و نفخ شکم در این دوران به شدت کاهش می یابد.

لاغری و کاهش وزن

در زمینه لاغری و کاهش وزن نقش معجون معجزه آسای دوسین چیست؟ سال هاست اطبای طب سنتی و اسلامی برای درمان چاقی مفرط و اضافه وزن از این ترکیب استفاده می کنند. مصرف مرتب این معجون به صورت روزانه می تواند بدن شما را تقویت کرده و احساس گرسنگی را در بدن به شدت کاهش دهد. در نتیجه میل به مصرف غذا به شدت کاهش یافته و کاهش وزن اتفاق می افتد. افرادی که به مصرف میان وعده و تنقلات بسیار زیادی عادت دارند در صورت استفاده مداوم از این ترکیب می توانند عادات غذایی خود را تغییر داده و به مرور زمان به وزن ایده آل دست یابند.

برای مطالعه  بیشتر در این باره می توانید مقاله خواص عسل و سیاه دانه چیست؟ را مطالعه  کنید.

سخن آخر

در این مطلب به این موضوع پرداخته شد که معجون معجزه آسای دوسین چیست و چه خواصی دارد؟ همچنین به نحوه تهیه و مصرف آن اشاره شد. از جمله خواص بی نظیر این ترکیب معجزه آسا به صورت خلاصه می توان به مواردی از قبیل تقویت سیستم ایمنی، تقویت قوای جنسی، تقویت دستگاه گوارش، کاهش دردهای قاعدگی در خانم ها، کاهش وزن، درمان جوش های بلغمی، درمان علائم سرماخوردگی و غیره اشاره کرد.

 

نوشته‌های مرتبط