51 بهترین مواد غذایی برای زنان که آن‌ها را متناسب و سالم نگه می‌دارد

یک رژیم متعادل سنگ بنای سلامتی است. خوردن مواد غذایی سالم برای همه ضرورت دارد. با این حال، مغز و بدن زنان از لحاظ جسمی متفاوت از مردان است و همین سبب می‌شود که آن‌ها نسبت به هورمون‌های مصنوعی، مواد شیمیایی و سموم دفع آفات، که در بسیاری از محصولات غذایی تجاری یافت می‌شود، حساس‌تر باشند. چنین مواد شیمیایی می‌تواند آسیب جدی به سلامت و سیستم تولید مثل زنان ایجاد کنند. حفاظت از بدن با مصرف کافی آنتی‌اکسیدان‌ها و مواد مغذی که با بیماری‌ها مبارزه می‌کنند و سیستم ایمنی را سالم و قوی نگه می‌دارند، ضروری است. بنابراین این نوشتار برای همه‌ی زنان است. در این نوشتار فهرستی جامع از ۵۱ بهترین مواد غذایی برای زنان تهیه کرده‌ایم. گنجاندن این غذاها در رژیم غذایی‌تان به شما کمک خواهد کرد که سالم و متناسب بمانید.

بهترین دوست هر زنی یک رژیم غذایی متعادل است نه انگشتر یاقوت نشان. در واقع، همه چیز به هم مرتبط است. هنگامی که شما متناسب و سالم هستید، می‌توانید آن‌طور که باید و شاید از زندگی‌تان لذت ببرید. از سوی دیگر، اگر بیمار هستید، مهم نیست که چه‌قدر ثروتمند باشید، نمی‌توانید از این زندگی شگفت‌انگیز و فوق‌العاده لذتی ببرید.

بدن زن در مراحل مختلف زندگی، نیاز به انواع مختلف مواد معدنی و مواد مغذی دارد. کمبود چنین مواد مغذی ضروری می‌تواند عوارضی برای او ایجاد کند. اما مواد غذایی خاصی وجود دارند که زنان با مصرف آن‌ها می‌توانند هم سالم و هم متناسب بمانند.

خداوند به زنان قدرت خارق‌العاده‌ی خلق یک زندگی جدید را هدیه داده‌است، بنابراین وظیفه‌ی ما این است که از جسم زنانه‌ای که چنین مقدس و پاک است، مراقبت کنیم. قبل از رفتن به سراغ مواد غذایی ضروری برای زنان، اجازه دهید درباره‌ی برخی از بیماری‌هایی که در زنان بسیار شایع هستند صحبت کنیم. داشتن اطلاعات کافی در مورد این بیماری‌ها و اختلالات به شما کمک می‌کند تا با آن‌ها به طور موثرتری مبارزه کنید.

بیماری‌هایی که در میان زنان شیوع دارد

همان‌طور که گفتیم، آناتومی بدن یک زن متفاوت است و بنابراین نیاز به مواد غذایی، ویتامین‌ها و هورمون‌ها نیز در او تفاوت دارد. مشکلات سلامتی زیادی وجود دارند که مخصوص بدن زنان هستند. هرچند برخی از این بیماری‌ها را می‌توان پیشگیری و درمان کرد، اما تعداد کمی از آن‌ها تهدیدکننده‌ی‌ زندگی زنان هستند.

در این‌جا فهرستی از شایع‌ترین مشکلات سلامتی را که ممکن است برای زنان رخ بدهند، می‌بینید.

* چاقی این یکی از بیماری‌های شایع است که بیش‌تر در زنان میانسال اتفاق می‌افتد. چاقی ممکن است باعث بروز چندین مشکل دیگر سلامتی مانند آرتریت و حتی مرگبارتر مانند حمله‌ی قلبی، سکته‌ی مغزی، دیابت و بیماری عروق کرونر شود.

* اختلالات و بیماری‌های زنانه – این بیماری‌ها عبارتند از مشکلات مربوط قاعدگی و بی‌نظمی قاعدگی، بیماری‌های دستگاه ادراری، از جمله بی‌اختیاری ادرار و اختلالات کف لگن؛ و اختلالاتی مانند واژینوز باکتریایی، واژینیت، فیبروم رحم و ولودینیا.

* مشکلات مربوط به بارداری- این مورد مراقبت قبل از بارداری و قبل از زایمان، ختم حاملگی (سقط جنین و تولد نوزاد)، زایمان زودرس، سندرم مرگ ناگهانی نوزاد (SIDS)، تغذیه با شیر مادر و نقایص زایمان را شامل می‌شود.

* مشکلات مربوط به نازایی – این یکی فیبروم رحم، سندرم تخمدان پلی‌کیستیک، آندومتریوز و نارسایی زودرس تخمدان را شامل می‌شود.

* بیماری‌های قلبی – گفته می‌شود که بیماری قلب مسئول حدود ۲۷ درصد از مرگ زنان است. مشکل این‌جا است که تنها درصد کمی از افراد نسبت به خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در زنان آگاهی دارند. با این حال، گاهی اوقات تغییر در سبک زندگی می‌تواند به کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی هم در مردان و هم در زنان کمک کند.

* سرطان – سرطان با به کام مرگ کشاندن حدود ۲۲٪ از زنان، رتبه‌ی دوم را در میان مرگ‌آورترین بیماری‌ها به خود اختصاص می‌دهد. سرطان ریه، در میان سرطان‌های دیگر کشنده‌ترین است و سرطان سینه با اختلاف کمی پس از آن قرار می‌گیرد.

* سکته‌ی مغزی: یکی دیگر از تهدیدات مهم زندگی زنان سکته‌ی مغزی است. این رخداد همچنین عامل اصلی ناتوانی در ایالات متحده است. زنان نسبت به مردان بیش‌تر در معرض خطر بروز سکته‌ی مغزی قرار دارند.

* بیماری مزمن انسدادی ریه (COPD) – این مشکل عمدتا ناشی از سیگار کشیدن است و برونشیت و آمفیزم را شامل می‌شود. COPD کیفیت زندگی را کاهش می‌دهد و باعث تنگی نفس و محدود کردن توانایی فرد برای انجام فعالیت‌ها می‌شود. حدود ۵ درصد از مرگ و میر زنان در اثر این اختلال رخ می‌دهد.

*بیماری آلزایمر – این بیماری پیشرونده و تحلیل‌برنده‌ی مغز، سالانه حدود ۴ درصد مرگ و میر زنان را در ایالات متحده تشکیل می‌دهد. آلزایمر با فراموشی و سردرگمی ساده شروع می‌شود و در نهایت منجر به بروز اختلالات روانی مقاومت‌ناپذیر می‌شود.

*دیابت: دیابت یکی دیگر از مشکلات بهداشتی جدی در میان زنان است که حدود ۲۶ میلیون آمریکایی را تحت تاثیر قرار داده‌است. دیابت نوع دوم شایع‌ترین شکل این بیماری است. با این حال، نکته‌ی مثبت در رابطه با دیابت قابل پیشگیری بودن آن است.

* آنفلوانزا و پنومونی- آنفلوانزا یک بیماری ریوی است که به علت ویروس ایجاد می‌شود، در حالی که پنومونی عفونت ریه است و پنومونی باکتریایی مرگبارترین نوع آن است.

* بیماری کلیه – این بیماری، که در آن کلیه‌ها عملکرد خود را متوقف می‌کنند و اجازه می‌دهند که مواد زائد در خون جمع شوند، تقریبا ۲ درصد از کل مرگ زنان را در ایالات متحده تشکیل می‌دهد. عوامل زیادی می‌توانند در ایجاد بیماری کلیوی نقش داشته باشند، اما دیابت، فشار خون بالا، بیماری‌های قلبی و سابقه‌ی خانوادگی نارسایی کلیه بیش‌ترین ریسک را برای این بیماری ایجاد می‌کنند.

* مسمومیت خون – این بیماری که سپتیسمی‌ نیز نامیده می‌شود یک اختلال تهدیدکننده‌ی زندگی است و زمانی رخ می‌دهد که خون توسط باکتری‌ها یا سموم دیگری که معمولا از عفونت‌های ریه، دستگاه ادراری، شکم یا لگن ناشی هستند، آلوده می‌شود. این بیماری می‌تواند با تب، لرز، تنفس سریع، تغییر وضعیت روحی و ضربان قلب تند شروع شود و فرد اغلب به سرعت ناخوش می‌شود. علائم مسمومیت خون می‌تواند به سرعت به شوک برسد، اتفاقی که اغلب به مرگ منجر می‌شود.

* تیروئید- این مشکل نیز در زنان شایع است و باید به درستی درمان شود. این بیماری مادام‌العمر می‌تواند توانایی زنان را برای بارداری تحت تاثیر قرار بدهد. بنابراین، زنان باید نسبت آن مراقبت ویژه‌ای داشته باشند.

* افسردگی- مطالعات نشان می‌دهند که زنان بیش‌تر از مردان افسرده هستند. شاید به این دلیل که زنان روحیه‌ی لطیف‌تری دارند و عاطفی‌تر هستند. افسردگی اغلب به خودکشی منجر می‌شود.

* اختلالات دیگر – سایر اختلالاتی که تنها بر زنان تاثیر می‌گذارند عبارتند از سندرم ترنر، سندرم رت و سرطان تخمدان و گردن رحم.

۵۱ سالم‌ترین مواد غذایی برای زنان که آن‌ها را متناسب و سلامت نگه می‌دارد

ما می‌دانیم که نیازهای تغذیه‌َای زنان متفاوت از مردان است. یک رژیم غذایی که برخی از این مواد مغذی را کم دارد، می‌تواند به بدن از درون آسیب برساند. کارشناسان معتقدند که یک رژیم متعادل، غنی از تمام مواد مغذی ضروری، مواد معدنی و ویتامین‌ها، کلید یک زندگی خوب و سالم است.

در زیر فهرستی از مواد غذایی ضروری را برای زنان می‌بینید که به آن‌ها کمک می‌کند سالم و متناسب بمانند.

۱. اسفناج – به گفته متخصصین تغذیه “آهن مهم‌ترین ماده‌ی مغذی است که بدن شما برای حفظ سطح انرژی خود نیاز دارد. اسفناج غنی از آهن است که به حمل اکسیژن برای سلول‌های بدن کمک می‌کند و فولات و ویتامین B دارد که از بروز نقص زایمان جلوگیری می‌کند. این ماده‌ی خوراکی حاوی مقدار زیادی لوتئین است، یک رنگدانه‌ی زرد که در زرده‌ی تخم‌مرغ هم یافت می‌شود. لوتئین گذشته از محافظت از چشم در برابر دژنراسیون ماکولای مرتبط با سن که علت اصلی نابینایی است، با دور نگه داشتن دیواره‌ی شریانی از کلسترول می‌تواند به جلوگیری از حملات قلبی کمک کند. اسفناج را در رژیم روزانه‌تان به عنوان یکی از سالم‌ترین غذاها برای زنان به خصوص در حین بالا رفتن سن وارد کنید.

۲. تخم‌مرغ – زرده‌ی تخم‌مرغ غنی است از مواد مغذی ضروری که دریافت آن‌ها دشوار است، از جمله کولین، که با پایین بودن سطح سرطان پستان مرتبط است (زرده‌ی تخم‌مرغ ۲۵٪ از نیاز روزانه به این ماده را تامین می‌کند). بنابراین با خوردن تخم‌مرغ می‌توان از سرطان پستان که یکی از علل اصلی مرگ و میر زنان است تا حدودی جلوگیری کرد. این ماده‌ی خوراکی همچنین آنتی‌اکسیدان‌هایی دارد که ممکن است به جلوگیری از دژنراسیون ماکولا و آب مروارید کمک کنند. با این حال، کسانی که مشکلات قلبی دارند باید مصرف تخم‌مرغ به خصوص زرده‌ی آن را محدود کنند.

۳. ماست یونانی: مصرف ماست یک راه عالی برای دریافت کلسیم است. این ماده‌ی خوراکی در عین حال دارای باکتری‌های تقویت‌کننده‌ی سیستم ایمنی است. البته بهتر است ماست یونانی مصرف کنید زیرا دو برابر ماست معمولی پروتئین دارد.

۴. شیر بدون چربی ارگانیک – شیر ارگانیک غنی از کلسیم است. زنان نسبت به مردان استخوان‌های ضعیف‌تری دارند. کلسیم تقویت‌کننده‌ی استخوان است و شیر می‌تواند یک منبع خوب کلسیم باشد. مشکل دیگری که در زنان معمول است، چاقی است. تحقیقات دانشگاه تنسی نشان داد افرادی که چاق هستند و مصرف یک رژیم غذایی کم کالری و غنی از کلسیم را آغاز کردند، ۷۰ درصد وزن بیش‌تری را از دست دادند، در مقایسه با کسانی که مواد حاوی کلسیم کم‌تری خوردند. بنابراین، ای زنان مبتلا به چاقی! حواس‌تان این‌جاست؟ شیر ارگانیک علاوه بر کلسیم، غنی از ویتامین D است. ویتامین D نه تنها به بدن کمک می‌کند که کلسیم جذب کند، بلکه به خودی خود نیز یک ماده‌ی مغذی فوق‌العاده است. تحقیقات نشان می‌دهند که سطح مناسب ویتامین D می‌تواند برخی از شایع‌ترین مشکلات زنان مانند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد، برخی از انواع سرطان را دور نگه دارد، درد را تسکین دهد و حتی به جلوگیری از افسردگی کمک ‌کند.

۵. ماهی سالمون – فراموش نکنید که سالمون را در رژیم غذایی‌تان حتما قرار دهید. این ماهی منبع غنی از ویتامین D و یکی از بهترین منابع امگا ۳ است. اسیدهای چرب موجود در آن، طیف وسیعی از مزایای فوق‌العاده را برای سلامتی شامل می‌شود: از پیشگیری از بیماری‌های قلبی گرفته تا نرم کردن پوست و کمک به کاهش وزن و بهبود خلق و خو و به حداقل رساندن اثرات آرتریت. امگا ۳ همچنین سرعت هضم را کاهش می‌دهد، و به این ترتیب باعث می‌شود به مدت طولانی‌تر سیر باشید، بنابراین کالری کم‌تری را در طول روز دریافت خواهید کرد.

۶. گوشت گاو بدون چربی – گوشت گاو بدون چربی یکی از بهترین منابع آهن است. برخی از تحیقات صورت گرفته این واقعیت را تایید می‌کنند که توانایی بدن برای جذب آهن با مصرف گوشت گاو بدون چربی افزایش می‌یابد. علاوه بر این، گوشت گاو بدون چربی یک منبع عالی از ویتامین‌های گروه B و روی است که به بدن کمک می‌کنند انرژی بیش‌تری داشته باشد. سعی کنید گوشتی را خریداری کنید که از علف تغذیه کرده‌است، زیرا چنین گوشتی غنی از ویتامین E و اسیدهای چرب امگا ۳ است و در کل چربی پایینی دارد.

۷. لوبیا – مصرف لوبیا باید برای زنان اجباری باشد زیرا غنی از فیبر، پروتئین و ده‌ها ماده‌ی مغذی کلیدی است، از جمله تعدادی از مواد مغذی که زنان به کمبود آن دچار هستند مانند کلسیم، پتاسیم و منیزیم. مطالعات نشان داده‌اند که خوردن لوبیا سبب کاهش احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی، دیابت نوع II، فشار خون بالا و سرطان سینه و کولون می‌شود.

۸. مغزها – محققان USDA وزارت کشاورزی ایالات متحده می‌گویند که خوردن آجیل خطر ابتلا به دیابت و بیماری قلبی را کاهش می‌دهد. گردو غنی از امگا ۳ است. فندق هم آرژینین دارد، اسید آمینه‌ای که ممکن است فشار خون را کاهش دهد.

۹. بادام- این مغز، خوش طعم و مزه غنی از فیبر است و به راحتی هضم می‌شود. بادام همچنین از بروز بیماری روده‌ی تحریک‌پذیر جلوگیری می‌کند و سیستم ایمنی بدن را بهبود می‌دهد.

۱۰. ادامامه و توفو – مواد غذایی مانند توفو، سویا، و ادامامه به مبارزه با بیماری‌های قلبی کمک می‌کنند زمانی که جایگزین گوشت و پنیرهای چرب می‌شوند. ایزوفلاون‌های موجود در سویا یا استروژن گیاهی ممکن است به جلوگیری از سرطان پستان کمک کنند. سعی کنید تمام غذاهای تهیه شده از سویای کامل را به جای غذاهای فرآوری شده مانند چیپس‌های تهیه شده با پودر سویا مصرف کنید. از مصرف مکمل‌های سویا پرهیز کنید.

۱۱. جوی دوسر – جوی دوسر غنی از فیبر است و می‌تواند احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و همچنین دیابت نوع ۲ را که هر دو در زنان معمول است، کاهش دهد. شما می‌توانید جوی دوسر را روی ترکیبات مختلف میوه، ماست و آجیل بریزید. همچنین می‌توانید از جوی دوسر برای پخت ماهی و مرغ استفاده کنید.

۱۲. تخم کتان – این دانه‌های کوچک قوی‌ترین منبع امگا ۳ هستند. تخم کتان مانع از چسبیدن گلبول‌های قرمز خون به هم و تشکیل لخته خون که ممکن است شریان‌ها را مسدود کنند می‌شود و به این ترتیب احتمال بیماری‌های قلبی را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، تخم کتان از بدن در برابر سرطان سینه محافظت می‌کند.

۱۳. روغن زیتون – روغن زیتون پر از چربی‌های تک غیراشباع است (MUFA) که برای قلب مفید هستند، کلسترول LDL “بد” را پایین می‌آورند و کلسترول “خوب” HDL را افزایش می‌دهند. این روغن غنی از آنتی‌اکسیدان‌هایی است که می‌توانند به کاهش خطر ابتلا به سرطان و سایر بیماری‌های مزمن مانند آلزایمر کمک کنند.

۱۴. آووکادو – الیزابت سومر، نویسنده‌ی کتاب «۱۰ عادت که باعث به هم خوردن رژیم غذایی زنان می‌شود» می‌گوید: «آووکادو پر از ترکیباتی است که از قلب محافظت می‌کنند مانند فیبر محلول، ویتامین E، فولات و پتاسیم. این ماده‌ی خوراکی علاوه بر این‌که منبع خوبی از MUFA است، به جذب کاروتنوئیدهای خاص، ترکیبات گیاهی مرتبط با پایین آمدن خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و دژنراسیون ماکولا (یکی از علل اصلی نابینایی) کمک می‌کنند.

۱۵. بروکلی- تحقیقات نشان می‌دهند که بروکلی توانایی مبارزه با بیماری‌هایی مانند سرطان و بیماری‌های قلبی را دارد. بنابراین، بروکلی یکی دیگر از ملزومات رژیم غذایی شما است.

۱۶. گوجه‌فرنگی – گوجه‌فرنگی حاوی لیکوپن است، آنتی‌اکسیدانی که  از بدن زنان در برابر بیماری‌های قلبی و سرطان پستان محافظت می‌کند. به عنوان مخلفات سالم کنار غذای‌تان می‌توانید یک گوجه‌فرنگی را به چهار قسمت برش بزنید و آن را به روغن زیتون، پودر سیر، نمک و فلفل آغشته کنید. سپس گوجه‌ها را به مدت ۲۰ دقیقه در فر با دمای ۴۰۰ درجه‌ی فارنهایت بگذارید و در نهایت آن را کنار مرغ سرو کنید.

۱۷. سیب‌زمینی شیرین- حاوی بتا کاروتن است که در بدن انسان به ویتامین A تبدیل می‌شود،‌ نوعی ماده‌ی مغذی ضروری که سلامت چشم، پوست و پوشش دستگاه تنفسی، ادرار و روده را حفظ می‌کند.

۱۸. چغندر قند- زنان از مشکل اضافه وزن و کلسترول رنج می‌برند، و هر دوی این‌ها می‌توانند با مصرف چغندر قند کاهش پیدا کنند.

۱۹. سیر- سیر حاوی بیش از ۷۰ مواد شیمیایی گیاهی فعال، از جمله آلیسین است. مطالعات نشان می‌دهند که آلیسین می‌تواند فشار خون را کاهش دهد. این ترکیب در عین حال با عفونت و باكتري مبارزه مي‌كند. با توجه به بررسی تحقیقاتی در “ژورنال آمریکایی تغذیه‌ی بالینی”، مصرف سیر به میزان فراوان با کاهش ریسک سرطان تخمدان، سرطان روده‌ی بزرگ و دیگر سرطان‌ها مرتبط است.

۲۰. زنجبیل – زنجبیل مانع حالت تهوع و استفراغ می‌شود. این ریشه‌ی خوراکی همچنین به دلیل تاثیر فوق‌العاده‌ای که روی دستگاه گوارش دارد شناخته‌شده است. زنجبیل به عنوان یک محرک که به بدن انرژی می‌دهد و هضم را بهبود می‌بخشد عمل می‌کند و به این ترتیب مانع از گرسنه شدن شما می‌شود و به مدت طولانی شما را سیر نگه می‌دارد.

۲۱. فلفل قرمز – فلفل قرمز بهترین منبع ویتامین C است که به دلیل تاثیری که روی پوست و تقویت سیستم ایمنی دارد شناخته‌شده است. به علاوه، این ماده‌ی خوراکی به مبارزه با سرماخوردگی یا آنفولانزا نیز کمک می‌کند. ممانعت از بروز آرتریت، فایده‌ی دیگر فلفل قرمز است.

۲۲. نعنا – منتول موجود در نعناع موجب طراوت و تازگی می‌شود و مشکل سوء هاضمه را رفع می‌کند.

۲۳. ریحان مقدس – ریحان مقدس سیستم ایمنی را قدرتمند نگه می‌دارد و دارای خواص ضد التهابی است.

۲۴. زردچوبه – زنان غذاهای تند و پر از ادویه را دوست دارند. این‌طور نیست؟ شما می‌توانید زردچوبه را به شیر یا غذاهایی که می‌پزید، اضافه کنید. این ادویه به مبارزه با عفونت کمک می‌کند.

۲۵. انجیر- این میوه غنی از پتاسیم است. در یک مطالعه‌ی ۵ ساله که اخیرا در هند صورت گرفته، رژیم‌های غنی از پتاسیم با پایین آمدن نرخ مرگ و میر ناشی از همه‌ی علل در بزرگسالان سالم ۵۵ ساله و بالاتر ارتباط دارد. انجیر همچنین یکی از بهترین منابع میوه‌ای کلسیم است.

۲۶. گشنیز – این گیاه به سم‌زدایی بدن کمک می‌کند و فلزات سنگین را از سیستم خارج می‌کند.

۲۷. شنبلیله – این گیاه مغذی به بدن زنان کمک می‌کند تا با مشکلات یائسگی و افسردگی مبارزه کنند.

۲۸. بلوبری – این میوه سرشار از آنتی‌اکسیدان است و به همین دلیل از هر ماده‌ی غذایی دیگری برای مبارزه با علائم پیری قدرتمندتر است. تحقیقات نشان می‌دهند رژیم غذایی غنی از بلوبری می‌تواند به جلوگیری از تحلیل رفتن حافظه و عفونت‌های دستگاه ادراری و تسکین خستگی چشم کمک کند.

۲۹. آب کرنبری – زنان اغلب از عفونت‌های دستگاه ادراری رنج می‌برند. نوشیدن آب کرنبری بهترین راه‌حل این مشکل است.

۳۰. گلابی آسیایی – این میوه حاوی فیبرهایی است که به کاهش کلسترول کمک می‌کنند. بنابراین گلابی آسیایی با پایین آوردن کلسترول، ریسک رخ دادن بیماری‌های قلبی را نیز کاهش می‌دهد.

۳۱. لیچی یا سرخالو –ژورنال تغذیه یک مطالعه فرانسوی را منتشر کرد که نشان می‌دهد لیچی در میان تمام میوه‌ّایی که حاوی پلی‌فنول‌های مفید برای قلب هستند رتبه‌ی دوم را دارد. به علاوه، این میوه از سرطان جلوگیری می‌کند.

۳۲. سیب – حتما شنیده‌اید که می‌گویند خوردن یک سیب در روز شما را از دوا و دکتر دور نگه می‌دارد. این جمله در واقع درست است. مطالعه سلامت زنان آیووا، که عادات بهداشتی ۳۴۰۰۰ زن را به مدت نزدیک به ۲۰ سال مطالعه کرده‌است، سیب را به عنوان یکی از سه ماده‌ی خوراکی (همراه با گلابی و انگور قرمز) که در کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی در میان زنان یائسه موثر هستند، نام می‌برد. این میوه همچنین به کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه و دیابت نوع ۲ کمک می‌کند و حتی به زنان کمک می‌کند وزن کم کنند.

۳۳. گوآوا – این میوه نیز یک منبع عالی از ویتامین C مفید برای پوست است. گوآوا همچنین دارای لیکوپن است که ممکن است خطر ابتلا به بیماری قلبی را کاهش دهد. گواوا حتی می‌تواند از بدن در برابر عوامل پاتوژن خوراکی مانند لیستریا و استاف نیز محافظت کند.

۳۴. شکلات تلخ – شکلات تلخ پر است از آنتی‌اکسیدا‌های فلاونوئیدی (بیش از ۳ برابر مقدار موجود در شیر شکلات) که از چسبیدن پلاکت‌‌های خون به هم جلوگیری می‌کنند و حتی ممکن است شریان‌ها را باز کنند. این ماده‌ی خوراکی همچنین با سیر نگه داشتن شما ممکن است به کاهش وزن کمک کند. بنابراین، همه‌ی دوستداران شکلات آماده باشند!

۳۵. انار – این میوه به علت آنتی‌اکسیدان‌های که دارد، برای مغز و قلب مفید است. انار به مدیریت جریان خون و جلوگیری از سخت شدن شریا‌ن‌ها کمک می‌کند تا شریان‌ها شل و منقبض شوند. همان آنتی‌اکسیدان‌ها موجب تسکین التهاب ایجادکننده‌ی بیماری آلزایمر می‌شوند. انار می‌تواند به شدت برای زنان مناسب باشد.

۳۶. موز – موز سرشاز از پتاسیم است که به کنترل فشار خون کمک و سیستم عصبی ما را کنترل می‌کند. اگر مشکلی در ارتباط با عصب دارید، اکنون می‌دانید که کدام ماده‌ی غذایی را بیش‌تر بخورید. موز همچنین خطر سکته‌ی مغزی را کاهش می‌دهد.

۳۷. کره‌ی بادام زمینی- این ماده‌ی خوراکی علاوه بر داشتن منیزیم که تقویت‌کننده‌ی استخوان و ۶B که تقویت‌کننده‌ی سیستم ایمنی است، فیبر و پروتئین بالایی دارد که شما را به مدت چند ساعت سیر نگه می‌دارند. کره‌ی بادام زمینی نیز منبع خوبی از چربی‌های تک اشباع است که به شما کمک می‌کنند وزن از دست بدهید و دیابت را نیز دور از شما نگه می دارد. بنابراین یادتان باشد که حتما آن را در برنامه‌ی غذایی‌تان بگنجانید!

۳۸. پاپ کورن – مطمئنا الان لبخند شیرینی روی لب‌های‌تان پدیدار شد. احتمالا به طور مکرر پاپ کورن می‌خورید اما از فواید آن اصلا اطلاعی نداشتید، این‌طور نیست؟ پاپ کورن تنها غله‌ی کامل ۱۰۰٪ فراوری‌نشده است، به این معنی که یکی از بهترین میان‌وعده‌ها است زطیرا به شما کمک می‌کند نیازهای خود را به غلات کامل تامین کنید. این ماده‌ی خوراکی به مبارزه با بیماری‌های قلبی و همین‌طور افسردگی کمک می‌کند.

۳۹. قارچ – بنا به گفته‌ی انجمن سرطان آمریکا، ترکیبات سالم موجود در قارچ کلسترول را کاهش می‌دهند و رشد تومور همراه با برخی از انواع سرطان را کند می‌کنند. قارچ همچنین سطح گردش پروتئینی به نام اینترفرون را افزایش می‌دهد و به این ترتیب مانع توسعه‌ی ویروس‌هایی همچون هپاتیت می‌شود.

۴۰. سینه‌ی مرغ – سینه‌ی مرغ یک منبع عالی از فسفر است که برای داشتن استخوان‌ها و دندان‌های قوی اهمیت زیادی دارد و همچنین ویتامین B۳ (همان نیاسین)، که به کنترل فشار خون بالا کمک می‌کند و مانع سخت شدن سرخرگ‌ها می‌شود. این ماده‌ی خوراکی به بهبود عملکرد مغز و همچنین تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کند.

۴۱. لیمو – حاوی ویتامین C است و برای خواص ضد سرطانی که دارد، شناخته‌شده است. شما حتی می‌توانید پدیدار شدن لکه‌های ناشی از بالا رفتن سن را با قرار دادن یک برش نازک لیمو به مدت ۱۰ دقیقه در روز و در عرض ۱۲ هفته کاهش دهید.

۴۲. پرتقال – پرتقال علاوه بر داشتن ویتامین C، یک منبع خوب فولات محسوب می‌شود که برای نگهداری و ترمیم سلول‌ها مهم هستند.

۴۳. کدو تنبل – کدو تنبل نیز  حاوی بتا کاروتن است که بدن آن را به ویتامین A تبدیل می‌کند. این ویتامین برای پوست، غشای مخاطی، سیستم ایمنی و بینایی مهم است. کدو تنبل همچنین به دلیل داشتن یک ترکیب محافظ به نام فیتوسترول به مبارزه با پروستات بزرگ شده کمک می‌کند.

۴۴. عدس – با توجه به مطالعات زنانی که دو بار در هفته عدس می‌خورند کم‌تر در معرض ابتلا به سرطان پستان هستند. این ماده‌ی خوراکی همچنین حاوی پروتئین، فیبر و آهن است و حتی قند خون را ثابت نگه می‌دارد. همچنین ثابت شده است که فشار خون را از شما دور نگه می‌دارد.

۴۵. کلم بروکسل – این گیاه به دلیل داشتن ترکیبات گوگردی به کاهش ریسک بروز سرطان کمک می‌کند. آهن، پتاسیم و فولات نیز در کلم بروکسل یافت می‌شود.

۴۶. پیاز – گرچه بسیاری از آدم‌ها به دلیل بوی پیاز از آن دوری می‌کنند، اما پیاز حاوی پلی‌فنل‌ها و فلاونوئیدهایی است که هر دو باعث کاهش استرس اکسیداتیو و خطر ابتلا به سرطان می‌شوند. این ماده‌ی خوراکی قند خون را تنظیم می‌کند و همچنین در برابر مشکلات قلب و دیابت از بدن محافظت می‌کند.

۴۷. چای سبز – نوشیدن چای سبز به علت آنتی‌اکسیدان‌هایی که دارد منجر به کاهش رشد سرطان، بهبود جریان خون، کاهش وزن، بهبود عملکرد کبد و کاهش نرخ بیماری‌های مغزی مانند آلزایمر و پارکینسون می‌شود. این دمنوش بسیار مفید در عین حال باعث کاهش آسیب مغزی و ریوی هم می‌شود.

۴۸. قهوه – یک مطالعه‌ی بسیار عظیم که توسط موسسه‌ی ملی سرطان انجام شد، نشان داد زنانی که ۲ تا ۳ فنجان قهوه در روز مصرف می‌کنند، از کاهش ۱۳ درصدی خطر مرگ و میر برخوردار می‌شوند. مصرف روزانه‌ی قهوه با کاهش خطر ابتلا به دیابت، سرطان پوست، زوال عقل و آلزایمر نیز مرتبط است.

۴۹. زیره – بسیاری از زنان از درد قاعدگی رنج می‌برند. در چنین مواردی سعی کنید از مصرف هر نوع دارو پرهیز کنید زیرا آن‌ها ممکن است عوارض جانبی داشته باشند. بهترین راه افزودن زیره‌ی سبز به چای سبز و نوشیدن آن است. مطمئنا این روش درمانی به شما کمک خواهد کرد.

۵۰. برنج قهوه‌ای – به گفته NIH، برنج قهوه‌ای منبع غنی سلنیوم است – عنصری که برای متابولیسم تیروئید، سلامت DNA و عملکرد سیستم ایمنی بدن ضرورت دارد. این نوع برنج چربی کم و فیبر بالایی دارد. منگنز و نیاسین موجود در آن نیز از قلب و مغز محافظت می‌کنند.

۵۱. آب انگور قرمز – شاید با دیدن این نوشیدنی در فهرست تعجب کرده باشید. اما واقعیت این است که آنتی‌اکسیدان‌های موجود در آن باعث کاهش سطح کلسترول و بهبود سلامت رگ‌های خونی می‌شوند، و هر دوی این‌ها سلامت قلب را بهبود می‌دهند. بنابراین مقدار متوسطی از آب انگور قرمز را در رژیم غذایی‌تان قرار داده و از فواید آن برخوردار شوید.

کلام پایانی

سناریوهای همیشه در حال تغییر و سبک زندگی پر از کار و شلوغی اغلب زنان را در معرض خطر قرار می‌دهد. بنابراین، شما باید برای رویارویی با تمام چالش‌های زندگی آماده باشید. در مراحل مختلف زندگی بدن به ویتامین‌ها، مواد معدنی و مواد مغذی مختلف نیاز دارد. به یاد داشته باشید که هر چه خودتان سالم‌تر باشید، کودک‌تان سالم‌تر خواهد بود. مواد مغذی قید شده در این نوشتار را یادداشت کنید و آن‌ها را در رژیم غذایی‌تان قرار دهید.

خب! ‌حالا آماده‌اید؟ سعی کنید از این مواد مغذی طبیعی و سالم استفاده کنید. اگر شما هم ابرخوراکی دیگری می‌شناسید، لطفا آن را در بخش نظرات با ما در میان بگذارید!

 


دیگر نوشته ها

1 of 509

کسب و کار

1 of 5

پست های اخیر