6 کشور دارای زیباترین زنان دنیا براساس رتبه بندی رقابت های جهانی

اگر می خواهید بدانید زیباترین زنان دنیا در کدام کشورها زندگی می‌کنند در این نوشتار با بازده همراه باشید تا ۶ کشور دارای زیباترین زنان دنیا بشناسید. این رتبه بندی براساس رقابت های جهانی انجام شده است. همچنین می توانید برای مطالعه بیشتر مقاله زیباترین زن دنیا از نظر علمی را نیز بخوانید. تصویر فوق اولیویا کولپو برنده‌ی عنوان زیباترین زن رود آیلند، زیباترین زن امریکا، و زیباترین زن جهان در ۲۰۱۲ است. هم‌چنین او یک نوازنده‌ی موفق ویولن سل است.

۶. انگلستان (5 برنده در میس ورلد)

از لحاظ زنان زیبارو، انگلستان رتبه ششم را دارد و این فرصت را به دنیا هدیه کرده‌است تا زیبایی خیره‌کننده‌ی 5 بانو را که موفق شده‌اند عنوان میس ورلد را برای کشورشان کسب کنند، تحسین کنند. رزماری فرانکلند اولین زن انگلیسی و هفتمین زن اروپایی بود که برنده‌ی عنوان میس ورلد در 1961 شد. آن سیدنی، لسلی لانگلی، و هلن مورگان نیز به ترتیب در 1964، 1974، و 1983 برنده‌ی عنوان میس ورلد برای انگلستان شدند. آخرین برنده‌ی میس ورلد از انگلستان سارا جین هات بود، که در سال 1983 این عنوان را به دست آورد.

۵. سوئد (3 میس ورلد، 3 میس یونیورس)

اغلب زنان سوئدی به زیبایی و استقلال شناخته می‌شوند، و توانسته‌اند دنیا را سال‌ها فریفته‌ی جذابیت‌هایشان کنند. از این رو سوئد می‌تواند برای پرورش 3 برنده‌ی میس ورلد و 3 برنده‌ی میس یونیورس فخر بفروشد. هیلوی رومبین شین اولین برنده‌ی میس یونیورس به نمایندگی از سوئد بود، کسی که در 1955 این عنوان را به دست آورد و چهارمین برنده‌ی میس یونیورس در دنیا شد. متاسفانه در 1996 او اولین میس یونیورس بود که در گذشت. این اتفاق در یک سانحه‌ی سقوط هواپیما در 1996 افتاد. مارگارتا آرویدسون و ایوان رایدینگ دو برنده‌ی دیگر میس یونیورس از سوئد بودند، و به ترتیب در سال‌های 1966 و 1984 برنده‌ی این عنوان شدند. در 1951 کیکی هاکانسون اولین ملکه‌ی زیبایی شد تا برنده‌ی عنوان میس ورلد برای سوئد شود. تاج‌گذاری او با جنجال زیادی همراه بود، هنگامی که در طول مراسم بیکینی پوشید. پاپ و برخی افراد دیگر در کشورهایی که از نظر مذهبی محافظه‌کار بودند این اقدام را تمسخر کردند. می لوئیس فلودین و مری آن کاترین استیوین، زیبارویان سوئدی به ترتیب در سال‌های 1952 و 1977 برای خودشان برنده‌ی عنوان میس ورلد شدند.

۴. پورتوریکو (5 میس یونیورس، 1 میس ورلد)

رپورتاژ

جزیره‌ی تماشایی پورتوریکو در کارائیب بانوانی به همین اندازه تماشایی پرورش داده‌است و چندین نفر از آن‌ها به خاطر زیبایی بی‌نظیرشان جهان را به تحسین واداشته‌اند. 5 برنده‌ی میس یونیورس و 1 برنده‌ی میس ورلد از این کشور برخاسته‌اند. یک مدل به اسم ویلنلیا مرسد اولین و تنها بانوی اهل پورتوریکو بود که در 1975 برنده‌ی عنوان میس ورلد شد. اولین بانوی اهل پورتوریکو که برنده‌ی عنوان محبوب‌تر میس یونیورس شد ماریسول مالارت بود، که در 1970 تاج میس یونیورس را بر سر گذاشت. در 1985 دبورا کارتی-دیو، و در 1993 نیز دیانارا یاری تورس دلگادو برنده‌ی عنوان میس یونیورس از پورتوریکو شدند. دلگادو، مدلی که دارای استعدادهای مختلف از جمله بازیگری خوانندگی، و نویسندگی است، سفیر یونیسف شد و بنیاد دیانارا تورس را تاسیس کرد تا هزینه‌ی تحصیل کودکان محروم را در وطن خود تامین کند. آخرین بانوان اهل پورتوریکو که برنده‌ی عنوان میس یونیورس شدند یکی دنیس ماریا کوئینز آگوست بود که در 2001 تاج میس یونیورس را بر سر گذاشت، و دیگری زولیکا جریس ریورا مندوزا بود که در 2006 میس یونیورس شد.

۳. هند (5 میس ورلد، 2 میس یونیورس)

از سال‌های بسیار دور زنان هندی به خاطر زیبایی عظیم و چهره‌های درخشان مورد عشق و احترام بوده‌اند. تعریف زیبایی هندی با پویایی در ارتباط است، با تنوع نژادی حیرت‌انگیز هند که بازتاب آن در چهره‌های منحصر به‌فرد بانوان زیبای این کشور دیده می‌شود. از این رو زنان هندی همیشه توانسته‌اند در رقابت‌های بین‌المللی زیبایی خیلی خوب عمل کنند، و هند در طول سال‌ها 5 برنده‌ی میس ورلد و 2 برنده‌ی میس یونیورس پرورش داده‌است. ریتا فاریا اولین زن هندی بود که در 1966 تاج میس ورلد را بر سر گذاشت. او پس از این‌که تاج را برنده شد، به جای این‌که به‌طور معمول به بازی در فیلم‌ها و ادامه فعالیت‌اش به عنوان مدل حرفه‌ای بپردازد، تحصیلات‌اش را در رشته‌ی پزشکی ادامه داد و اولین برنده‌ی میس ورلد بود که پزشک شد. در 1994 آیشواریا رای برنده‌ی بعدی میس ورلد از هند بود، و چهره‌ی خیره‌کننده و شخصیت قابل احترامش خیلی زود به او شهرت جهانی بخشید. او با بازی در نقش‌های اصلی تعداد زیادی از فیلم‌های بالیوود در هند یک سوپراستار شد، و در خیریه‌ها نیز شرکت کرد. هم‌چنین عضو هیئت داوران جشنواره‌ی فیلم کن شد. دیانا هایدن، اوکتا موکهی، و پریانکا چوپرا نیز به ترتیب در سال‌های 1997، 1999، و 2000 برنده‌ی عنوان میس ورلد برای هند شده‌اند. پریانکا چوپرا در حال حاضر یکی از بانوان پیشتاز در سینمای هند است و ستاره‌ای درخشان در این کشور است. سوشمیتا سن در 1994، و لارا دوتا در 2000 برنده‌ی عنوان میس یونورس برای هند شدند. هر دوی آن‌ها در حال حاضر بازیگران بسیار موفق بالیوود هستند و طرفداران بسیار زیادی دارند.

۲. ایالات متحده (8 میس یونیورس، 3 میس ورلد)

به نظر می‌رسد زنان زیبا در ایالات متحده‌ی آمریکا فراوان هستند، و این کشور از نظر میزبانی زیباترین زنان دنیا رتبه‌ی دوم را دارد. مارجوری والاس اولین بانوی آمریکایی بود که در 1973 برنده‌ی عنوان میس ورلد در مسابقه‌ی ملکه‌ی زیبایی شد. با این حال او کمی بعد از برنده شدن، شروع کرد به قرار گذاشتن با یک سری چهره‌های مشهور، و 104 روز بعد این عنوان از او سلب شد، چون نتوانست از وظایف میس ورلد تبعیت کند. جینا تولسان و الکساندرا میلز نیز به ترتیب در 1990 و 2010 برنده‌ی عنوان میس ورلد برای آمریکا شدند. هم‌چنین ایالات متحده روی رقابت زیبایی میس یونیورس تاثیر شگرفی داشته‌است، 8 بانوی مسحورکننده از این کشور از 1954 تاکنون در رقابت‌های میس یونیورس پیروز شده‌اند. در 1954 میریام استیونسون اولین برنده‌ی میس یونیورس از آمریکا بود. کارل موریس در 1956، لیندا بمنت در 1960، سیلویا هیچکاک در 1967، شاون وترلی در 1980، بروک بی در 1997، و اولیویا کوپلو در 2012 برندگان دیگر میس یونیورس از آمریکا و به نمایندگی از این کشور بودند.

۱. ونزوئلا (7 میس یونیورس، 6 میس ورلد)

زنان آمریکای لاتین زیباترین زنان دنیا را در میان خود دارند. همان‌طور که آمارها نشان می‌دهد ونزوئلا دارای بالاترین رتبه‌ی جهان از لحاظ تعداد برندگان میس ورلد و میس یونیورس است که از این کشور برخاسته‌اند. تعداد 7 برنده‌ی میس یونیورس و 6 برنده‌ی میس ورلد از کشور ونزوئلا واقع در آمریکای لاتین حیرت‌انگیز است. ماریتا سایلرو اولین زیباروی ونزوئلایی بود که در 1979 برنده‌ی عنوان میس یونیورس شد. پیروزی او شادی عظیمی را برای هم‌وطنانش به همراه داشت، و حتی پس از آن بسیاری از والدین در ونزوئلا به احترام او اسم دختران‌شان را ماریتا گذاشتند. دیگر برندگان میس یونیورس از ونزوئلا ایرنه سائز (1981)، باربارا پالاسیوس (1986)، آلیشیا ماچادو (1996)، دیانا مندوزا (2008)، استفانیا فرناندز (2009)، و گابریل ایزلر (2013) بودند. 1955 سال مهمی در ونزوئلا بود، چون این کشور با سوزانا دیوجم اولین پیروزی را در میس ورلد به دست آورد. پیلین لئون، آسترید کارولینا هررا، نینیبت لیل، ژاکلین کریستینا، و ایویان سارکوس دیگر زیبارویان ونزوئلایی هستند که به ترتیب در سال‌های 1981، 1984، 1991، 1995، و 2011 برنده‌ی عنوان میس ورلد شده‌اند.

نوشته‌های مرتبط