کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

فواید لخت خوابیدن: ۱۵ مهمترین فواید برهنه خوابیدن که نمی‌دانستید

خوابیدن یکی از مهم‌ترین کارهایی است که هرشب انجام می‌دهیم. داشتن خواب کافی فواید ناگفته بسیار زیادی در سلامت انسان دارد و عدم داشتن خواب کافی نیز مشکلی جدی در بسیاری از کشورهای دنیا به شمار می‌رود. ولی کیفیت خواب چه تاثیری در سلامت جسم و روح دارد؟ آیا تاکنون از فواید لخت خوابیدن برای سلامتی تان خبر داشته اید؟ اگر نه که در ادامه این مطلب با بازده همراه باشید تا با برخی از مهم ترین فواید برهنه خوابیدن آشنا شوید.

فواید لخت خوابیدن

فواید لخت خوابیدن برای سلامتی عبارتند از

۱. خوابیدن برای شما راحت تر می‌شود

وقتی مجبور نباشید که نگران خوابیدن با لباس و لباس خواب باشید همه چیز کم کم ساده تر می‌شود. دیگر نیازی به خریدن لباس خواب ندارید و باین ترتیب می‌توانید پولی که برای خریدن آن صرف می‌کردید را پس انداز کنید. بعلاوه، لباس‌های کمتری برای شستن یا حتی دور انداختن دارید. شاید در این صورت نیاز داشته باشید که ملحفه و روتختی‌های خود را بیشتر از قبل شسته و تمیز نگه دارید اما نه به اندازه‌ای که پیش از این مجبور به شستن لباس خواب هایتان بودید.

مطلب مرتبط: ۹ قانون جدید خوابیدن برای سلامتی انسان که باید بدانید

۲. برای بیرون رفتن آماده تر از قبل هستید

بعضی افراد عادت دارند که بلافاصله وقتی از سر کار به منزل می‌رسند، لباس خواب خود را پوشیده و این را بهانه‌ای می‌کنند تا باقی ساعات روز را در خانه بمانند. این کار منجر به ایجاد یک سبک زندگی بدون تحرک در فرد می‌شود و باین ترتیب نتایجی مثل افزایش وزن را به همراه خواهد داشت. هنگامی که لباس معمولی و لباسی غیر از لباس خواب بر تن داشته باشید، تمایل به بیرون رفتن از خانه در شما بیشتر شده و این یک نتیجه بسیار خوب است.

۳. احساس خوشحال تر بودن و آزاد تر بودن را تجربه می‌کنید

تصور کنید که بدون آنکه لباسی بر تن داشته باشید در تختخوابتان دراز کشیده‌اید و هیچ لباس‌های تنگ و آزار دهنده‌ای بر تن ندارید که مزاحمتی برای شما داشته باشد؛ پوست بدن شما تنها تماسی مستقیم و بدون مانع با ملحفه‌های نرم و نازکتان دارد. این احساس باعث می‌شود که لبخندی بر لبانتان بنشیند و احساس آزادتر بودن و رهاتر بودن را تجربه خواهید کرد. همه می‌توانند همین حالا یا هروقتی که دوست دارند این احساس خوشایند را تجربه کنند و چنین احساسی به شما به عنوان یک انسان کمک می‌کند تا خوشحال تر و شادتر از قبل باشید.

فواید لخت خوابیدن ۴: تماس پوستی مستقیم بهترین تجربه است

برهنه خوابیدن افراد متاهل فرصت بهتری را برای برقراری تماس مستقیم پوستی با همسرشان فراهم می‌کند- بویژه هنگامی که هردوی آنها با یکدیگر در بستر هستند و یکدیگر را در آغوش گرفته‌اند. چنین تماسی زندگی جنسی پویاتری را برای افراد متاهل به همراه خواهد داشت. این کار باعث آزاد شدن مقدار بسیار زیادی اکسی‌توسین در هردوی آنها می‌شود. اکسی‌توسین نوعی نوروترنسمیتر است که به شما کمک می‌کند تا احساس خوشایند و خوبی را نسبت به همسر و شریک جنسی خود تجربه کنید.

۵. خواب بهتری را تجربه خواهید کرد

اجازه بدهید تا نگاهی مجدد به داستانی داشته باشیم که در بالا برایتان توصیف کردم. تصور کنید که هیچ لباسی بر تن ندارید که با ملحفه هایتان گره بخورد. دیگر نگران پیچیده شدن بلوزی که بر تن دارید نخواهید بود. وقتی که برهنه و بدون بر تن داشتن هیچ لباسی به رختخواب می‌روید، تمامی این موانع و دردسرها از بین رفته و خوابی بهتر و عمیق تر را تجربه خواهید کرد. شما به هیچ علمی نیاز ندارید که به شما بگوید خواب بهتر و عمیق تر به شما کمک می‌کند که انسان سالم تری باشید.

مطلب مرتبط: ۵ درمان طبیعی برای مبارزه با بیماری بی خوابی (اینسومنیا)

فواید لخت خوابیدن ۶: به پوست خود کمک خواهید کرد

زمانیکه برهنه خوابیدن را تجربه می‌کنید پوست شما هم شروع به نفس کشیدن می‌کند. معمولا اندام‌های محرمانه شما، زیربغل‌ها و کف پاهایتان در تمام طول روز محدود بوده و غالبا حتی در تابستان‌ها نیز با چندین لایه لباس پوشیده شده‌اند. به این بخش‌های بدن خود اجازه دهید تا نفس بکشند. این کار خطر ابتلا به برخی بیماری‌های پوستی از جمله قارچ انگشتان پا که در نتیجه عرق کردن و محدود شدن پوست بدن در لباس به‌وجود می‌آید را کاهش خواهد داد.

۷. سطح کورتیزول در بدن شما تنظیم می‌شود

کورتیزول یک ماده شیمیایی بسیار خاص و عجیب و غریب در بدن است که می‌تواند آسیب‌های بسیاری را نیز به بدن وارد کند. زمانیکه شما برهنه و بدون هیچ لباسی به خواب می‌روید، دمای بدن شما در محدوده‌ای مطلوب نگه داشته شده و بدن بهتر از قبل به تولید کورتیزول می‌پردازد. اگر در هنگام خواب دمای بدن شما بشدت بالا باشد، سطح کورتیزول بدن در طول خواب و حتی پس از بیداری بالا باقی خواهد ماند و باین ترتیب افزایش اضطراب و نگرانی، میل به غذای ناسالم، افزایش وزن و نتایج وحشتناک تری در شما به همراه خواهد داشت. برهنه بخوابید تا بتوانید دمای بدن خود را پایین نگه داشته و خواب بسیار خوبی را تجربه کنید و باین ترتیب تولید و تنظیم کورتیوزل در بدنتان نیز به شکلی درست انجام خواهد شد.

۸. ملاتونین و هورمون رشد در بدن شما به تعادل خواهد رسید

به همین ترتیب، نگه داشتن درجه حرارت اتاق خواب در دمای پایین تر از ۷۰ درجه فارنهایت در طول شب‌ها به تنظیم شدن سطح هورمون رشد و ملاتونین در بدن شما کمک می‌کند. این مواد شیمیایی در انجام فرآیندهایی مثل جلوگیری از پیر شدن به بدن کمک می‌کنند و برای سلامت بدن لازم و ضروری هستند. زمانیکه با لباس می‌خوابید، دمای بدن شما بالا رفته و مانع از استفاده موثر از این هورمون‌ها می‌شود. به عبارت دیگر، خوابیدن با لباس روند پیر شدن در شما را سرعت می‌بخشد.

فواید لخت خوابیدن ۹: اندام‌های جنسی شما را در وضعیتی راحت تر قرار می‌دهد

خوابیدن در فضاهایی خنک تر در مردان موجب پایین نگه داشتن دمای اندام‌های جنسی آنها می‌شود و باین ترتیب در سالم نگه داشتن اسپرم و عملکرد نرمال سیستم تناسلی موثر خواهد بود. خوابیدن در شرایطی خنک تر و آزادتر در زنان نیز مانع از به‌وجود آمدن عفونت‌های قارچی در آنها می‌شود. این عفونت‌ها در شرایط گرم و مرطوب بیشتر رشد می‌کنند. شرایط خشک تر و خنک تر از رشد عفونت‌های قارچی در زنان جلوگیری می‌کند.

۱۰. خوابیدن در تابستان را برای شما قابل تحمل تر می‌کند

داشتن یک خواب خوب در فصل تابستان کاری سخت است. در صورت نداشتن دستگاه تهویه یا خنک‌کننده هوا، اتاق خواب به فضایی خفه‌کننده و گرم در شب تبدیل خواهد شد. در چنین شرایطی، درآوردن لباس‌ها خواب شبانه را برای شما راحت تر می‌کند. در اینصورت حتی در شبهای خنک تر می‌توانید کولر را خاموش کرده و باین ترتیب در مصرف برق و هزینه‌های ناشی از آن صرف جویی کنید.

۱۱. اعتماد به نفس‌تان را بالا می‌برد

اگر با ظاهر بدن خودتان مشکل دارید، لخت خوابیدن می‌تواند به پذیرش و دوست داشتن خودتان کمک کند. به عنوان اولین گام هر شب قبل از خواب خودتان را برهنه در آینه ببینید. ممکن است در ابتدا از آن‌چه می‌بینید راضی نباشید ولی پس از گذشت زمان کوتاهی به ظاهرتان عادت می‌کنید و اعتماد به نفس‌تان بهبود می‌یابد.

۱۲. گردش خون را بهبود می‌بخشد

در زمان خواب، هیچ چیز بدتر از آستین مچاله شده زیر بازو و لباس جمع شده زیر کمر نیست. جمع شدن لباس زیر بازو ممکن است به خواب رفتن دست نیز منجر شود. پس یکی دیگر از فواید لخت خوابیدن این است که با این مشکل مواجه نخواهید شد و گردش خون در سراسر بدن‌تان به خوبی انجام می‌شود.

۱۳. خلق و خو را بهبود می‌بخشد

هر چه زمان بیشتری را برهنه در کنار همسرتان در رختخواب به سر ببرید، اکسی‌توسین بیشتری در بدن‌تان آزاد می‌شود. به این ترتیب با اکسی‌توسین بیشتر، خلق و خوي‌تان بهبود می‌یابد و رابطه‌ی جنسی‌تان نیز بهتر می‌شود.

۱۴. از عفونت واژن جلوگیری مي‌کند

پوشیدن لباس‌های تنگ خطر ابتلا به عفونت را افزایش می‌دهد. یکی از فواید لخت خوابیدن برای زنان این است که اندام‌های جنسی آن‌ها خنک نگه می‌دارد و احتمال بروز عفونت را کاهش می‌دهد.

۱۵. اسپرم‌های سالم‌تری خواهید داشت

بله، یکی از فواید لخت خوابیدن برای مردان این است که با خنک و آزاد نگه داشتن اندام جنسی‌شان می‌توانند اسپرم سالم‌تر و در نتیجه عملکرد بهتری داشته باشند.

با به یاد داشتن این روش‌ها حالا دیگر وقت آن است که شب قبل از خواب با لباس‌های خود خداحافظی کنید. البته، زمان هایی هم وجود دارد که خوابیدن با لباس به روش پیشنهادی ما اولویت دارد. اگر شما بیمار هستید یا زمستان است و هوای بیرون هم سرد پس بهتر است که برای گرم نگه داشتن خود یا پیشگیری از بیمار شدن با لباس بخوابید. در غیر اینصورت، به شما پیشنهاد می‌کنیم که این روش را امتحان کنید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده- فاطمه یحیی و فاطمه بختیاری دزفولی

منبع: lifehack و naturalon و culturehook

۱۵ مهمترین فواید لخت خوابیدن که نمی‌دانستید


 

برچسب ها

بازده

 1. روزبه محمّدی گفت:

  به نام خدا
  بسیاری از تحقیقات علمی که در کشورهای دیگر انجام می شود منطبق بر فرهنگ و طرز فکرشان بوده و همخوانی با فرهنگ ما ندارد
  برهنه خوابیدن ، اگر چه تا حدودی تأثیرات مثبت بر جسم انسان دارد ولی تأثیرات منفی هم بر بعد روحی و اخلاقی انسان دارد
  تحققات علمی زمانی می تواند در زندگانی انسانها نقش ایفا کند که در بوتۀ آزمایش واقع گشته و ثابت شود که عوارض و تأثیرات سوء و منفی از خود برجا نمی گذارد
  برهنه خوابیدن ، جز در هنگام روابط جنسی دو همسر ، سبب کاسته شدن حیا در میان اعضای خانواده گشته ، و بزرگترین عامل تحریک جنسی اعضای خانواده می شود
  تحقیقات نشان داده که بزرگ ترین عامل ارتکاب زنا در میان اشخاص به نحوۀ پوشش نامناسب و یا لخت بودن یکی و یا هر دو طرف زنا ربط داشته
  و لخت خوابیدن مقدمه زنا در میان محارم و اعضای خانواده است که به شدّت در فرهنگ دینی ما مورد نهی واقع گشته است
  پس این گونه تحقیقات در مورد فواید لخت خوابیدن ، تنها به بعد جسمانی نظر داشته و از نظر بعد روحی و اخلاقی مضرّ و خطرناک می باشد
  برای اثبات این مدعی کافی است تا راه گم کرده و سری به سایتهای پورن و مستهجن بزنید ، بدون استثنا پوشش نامناسب
  و یا لخت بودن یکی و یا هر دوطرف ، اولین محرک اشخاص به سمت ارتکاب زنا و همجنسبازی است
  جالب است بدانید : چند سالی است که گروههایی تحت عنوان نودیسم و نیچرالیسم در جهان سرگرم مقدمه سازی برای
  برهنه گرایی بوده و به اشکال گوناگون سرگرم فرهنگ سازی برای برهنه گرایی هستند ، زمانی با عناوین علمی ، زمانی با کارهای هنری ، و زمانی با ورزش و تفریح و سرگرمی
  امثال این تحقیقات در مورد فواید لخت خوابیدن از گروههای برهنه گرا نشأت می گیرد که کمترین اعتقادی به اخلاق و ادیان الهی نداشته و زنا و همجنسبازی را سبب سلامتی و نشاط روحی و جسمانی معرفی می نمایند
  و یکی از بزرگترین عوامل عدم رغبت مردم به ازدواج و تشکیل خانواده و فرزند آوری در کشورهایی با یک چنین افکاری به این عامل بر می گردد که این اشخاص نیاز جسمانی و عاطفی جنسی خود را به طریقی جز ازدواج ارضا نموده و دیگر رغبتی به تشکیل خانواده و فرزند آوری ندارند
  خوب است به یکی از آیات قرآن در مورد شراب و قمار هم اشاره کنیم ، در قرآن اشاره شده که در شراب و قمار فوایدی است ولی مضرّات شراب و قمار بیشتر از فوایدش بوده و به همین جهت تحریم گشته است
  حالا در برهنه خوابیدن هم فوایدی وجود دارد ولی عوارض روحی و اخلاقی آن به گونه ای است که به شدّت مورد نهی فرهنگ دینی مان واقع گشته است
  چه خوب می شد که وقتی می خواهیم تحقیقات کشورهای دیگر را ترجمه و نقل کنیم در ابتدا بر روی آنها تحقیق مجدّد نموده و پس از بومی سازی آن تحقیقات اقدام به نقل و نشر آنها نماییم

 2. محمد گفت:

  آیا با شورت بخوابیمم خوبه آخه بدون شورت برای رخت خواب بده و غیر بهداشتیه تازه مرد مجرد که ارتباط پوستی نمیتونه با کسی داشته باشه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی