۲۴ درمان خانگی التهاب تاندون زانو، مچ و سایر قسمتهای بدن

تاندون‌ها بافت‌های رشته‌ای محکمی هستند که استخوان و ماهیچه را به هم متصل می‌کنند. آن‌ها از حرکت مفاصل و استخوان‌ها هنگام منقبض شدن ماهیچه‌ها پشتیبانی می‌کنند. برخی از انواع آسیب‌هایی که به تاندون‌ها وارد می‌شوند، عبارتند از پارگی تاندون، تنوسینوویت، تاندینوپاتی و التهاب تاندون یا تاندونیت. تاندونیت التهاب تاندون است و معمولا در قسمت‌های پایین‌تر بدن، بالای شانه‌ها، لگن، باسن و غیره رخ می‌دهد. در این مقاله ۲۴ درمان خانگی التهاب تاندون زانو ، مچ دست و سایر قسمت‌های بدن را گردآوری کرده‌ایم. به خواندن این مقاله ادامه بدهید تا با این روش‌های درمانی التهاب تاندون آشنا شوید.

درمان خانگی التهاب تاندون زانو، مچ و سایر قسمتهای بدن

در ادامه ۲۴ درمان خانگی التهاب تاندون زانو مچ دست و دیگر بخش‌های بدن آمده است

برخی از علائم شایع التهاب تاندونعبارتند از درد، سفتی، توده، تورم، حساسیت، ضعف، و غیره. ممکن است در هنگام ورزش کردن، دچار تاندونیت شوید و این مشکل می‌تواند قسمت‌های مختلف بدن مانند پاشنه، انگشتان، زانو، مچ دست، آرنج، شانه، و غیره را تحت تاثیر قرار دهد. در این نوشتار ۲۴ درمان برتر را می‌بینید برای رفع تاندونیت که باید همین حالا یاد بگیرید. این روش‌ها برای درمان تاندونیت به شما کمک زیادی خواهند کرد:

آیا برای یاد گرفتن درمان‌های خانگی التهاب تاندونآماده هستید؟

۱. از بانداژ الاستیک یا باند گرم برای تسکین درد التهاب تاندون استفاده کنید

استفاده از باندهای الاستیک یا گرم برای کاهش میزان فشاری که روی عضلات آسیب‌دیده وارد می‌شود، بسیار موثر است. به کمک آن‌ها می‌توانید درد و تورم را تسکین دهید. به علاوه این روش همچنین به سرعت بخشیدن روند بهبودی نیز کمک می‌کند. باند الاستیک یا گرم همیشه در بازار موجود است.

شما باید ساق پا و از مچ پا به پایین را را با یک باند الاستیک یا گرم بپوشانید. باید سعی کنید که پای‌تان را بالا نگه دارید تا جریان خون را به این ناحیه کاهش بدهید. برای رسیدن به نتیجه‌ی بهتر، باید حدودا به مدت چند روز یا تا زمانی که به طور کامل از تورم و درد خلاص شدید، پای‌تان را بسته نگه دارید.

از سوی دیگر، شما باید از بیش از اندازه محکم بستن ناحیه‌ی آسیب‌دیده پرهیز کنید، زیرا این کار می‌تواند سبب شود که جریان خون ضعیف شود. حواس‌تان باشد که اگر درد یا علائم دیگر افزایش یافتند، باید باندپیچی پا را باز کنید.

۲. قسمت آسیب‌دیده را با یک تکه پارچه‌ی آغشته به سرکه ببندید.

استفاده از سرکه‌ی گرم و بانداژ سرد یکی از درمان‌های خانگی دیگر برای التهاب تاندون زانو، مچ و سایر قسمت‌ها است. این روش می‌تواند برای خلاص شدن از درد و التهاب ناشی از تاندونیت به شما کمک کند، زیرا درمان گرم در کاهش درد و شل کردن عضلات موثر است در حالی که درمان سرد التهاب را کاهش می دهد. علاوه بر این، سرکه نیز به عنوان یک عامل ضد التهابی عالی عمل می‌کند.

روش انجام کار:

– ابتدا مقادیر مساوی آب و سرکه سفید آماده کنید و سپس آن‌ها را با هم مخلوط کنید.

– بعد، ترکیب را در یک ظرف تمیز گرم کنید.

– در یک تابه یا کاسه‌ی کوچک، سرکه و آب سرد را به نسبت ۱ به ۱ ترکیب کنید.

– حالا یک حوله‌ی تمیز را در این مخلوط داغ غوطه‌ور کنید و بعد آن را بیرون بیاورید و با فشار دادن مایع اضافی‌اش را خارج کنید.

– سپس حوله را حدود ۵ تا ۱۰ دقیقه در اطراف منطقه‌ی آسیب‌دیده قرار دهید.

– بعد، حوله را در مخلوط سرد سرکه و آب غوطه‌ور کنید و همان روند را دنبال کنید.

– شما باید این فرایند را ۳ بار تکرار کنید.

– در نهایت، کمی مرطوب‌کننده روی پوست بمالید.

۳. طب سوزنی

یکی دیگر از روش‌های درمانی خوب در فهرست ۲۴ درمان برتر التهاب تاندون زانو، مچ و سایر قسمت‌ها طب سوزنی است. مطابق با یک مطالعه که در مجله‌ی پزشکی طب جامع‌نگر چین در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، طب سوزنی در مقایسه با برخی از تمرینات اکسنتریک، بهتر می‌تواند به بهبود درد و فعالیت در افراد مبتلا به تاندونیت مزمن کمک کند.

علاوه بر این، طب سوزنی همچنین در افزایش اشباع اکسیژن و حجم خون در تاندون موثر است و همین باعث کاهش درد و تورم زانو می‌شود.

با این حال، باید یک متخصص طب سوزنی مناسب برای درمان التهاب تاندون پیدا کنید.

۴. آب کربناته (سودا یا آب گازدار) برای درمان التهاب تاندون

اگر به دنبال درمان‌های خانگی برای رفع مشکل تاندونیت زانو، مچ و سایر قسمت‌ها هستید، نباید آب گازدار (سودا یا آب کربناته) را فراموش کنید. این آب می‌تواند برای از بین بردن التهاب و درد ناشی از تاندونیت به شما کمک کند. علاوه بر این، به لطف فرایند اسمز معکوس، آب گازدار به بیرون کشیدن مایع اضافی از پای شما کمک می‌کند.

روش انجام کار:

– در ابتدا، آب گازدار بدون قند را آماده کنید و منطقه‌ی آسیب‌دیده را در این آب به مدت ۱۰ تا ۲۰ دقیقه خیس بگذارید.

– باید این روش را ۲ بار در روز و به مدت چند روز انجام دهید تا شاهد کاهش شدید درد و تورم باشید.

۵. ماساژ

ماساژ یکی دیگر از روش‌های درمانی خانگی برای التهاب تاندون زانو، مچ و سایر قسمت‌های بدن است که باید امتحان کنید! ماساژ ملایم برای افزایش گردش خون بسیار عالی است، چرا که عضلات را ریلکس نگه می‌دارد و تورم و سفتی را کاهش می‌دهد. برای انجام این روش درمانی، می‌توانید از روغن نارگیل، روغن کنجد، روغن خردل یا روغن زیتون استفاده کنید.

روش انجام کار:

– ابتدا یک نوع روغن را انتخاب کنید و سپس کمی آن را گرم کنید.

– با استفاده از انگشتان‌تان روغن گرم را به آرامی روی ساق پا، مچ پا به پایین و پاشنه به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ماساژ دهید.

– شما باید این روند را چند بار در روز تکرار کنید، تا زمانی که درد کاملا بهبود بیابد.

– اگر نمی‌توانید نواحی آسیب‌دیده را خودتان ماساژ بدهید، می‌توانید از یک ماساژ درمانگر حرفه‌ای یا دوست‌تان کمک بگیرید.

۶. التهاب را با ویتامین E تسکین دهید.

التهاب و درد می‌تواند ناشی از رادیکال‌های آزاد باشد. ویتامین E به عنوان یک آنتی‌اکسیدان محلول در چربی برای از بین بردن این رادیکال‌های آزاد عالی است. بنابراین، به کاهش التهاب و درد ناشی از التهاب تاندون کمک می‌کند. علاوه بر این، ویتامین E همچنین در بهبود عملکرد گردش خون تاثیر مثبت دارد که همین موجب کاهش تورم و تسریع روند بهبود می‌شود.

– شما می‌توانید روغن داخل کپسول‌های ویتامین E را برای ماساژ دادن منطقه‌ی آسیب‌دیده به صورت حدود۲ یا ۳ بار در روز استفاده کنید تا زمانی که از درد به طور کامل رهایی پیدا کنید.

– روش دیگر این است که می‌توانید مواد غذایی غنی از ویتامین E یا مکمل ویتامین E را پس از مشاوره با پزشک‌تان استفاده کنید تا روند بهبودی‌تان تسریع بیابد.

۷.  روغن کرچک

روغن کرچک برای دور نگه داشتن درد، التهاب و تورم ناشی از التهاب تاندون بسیار عالی است.

یکی دیگر از داروهای موضعی برای تاندونیت زانو، مچ و سایر قسمت‌های بدن که باید امتحان کنید، روغن کرچک است. این روغن می‌تواند به شما در کاهش علائم تاندونیت کمک کند. این روغن عمدتا اسید ریسینلیدیک دارد که یک عامل ضد التهابی عالی است.

همچنین، مطابق با یک مطالعه که در سال ۲۰۰۱ منتشر شد، اسید ریسینلیدیک موجود در این روغن متشکل است از کپسایسین و خواص ضد التهابی که پس از استفاده‌ی مکرر، نتایج آن کاملا قابل مشاهده است.

روغن کرچک را به صورت ۲ تا ۳ بار در روز برای کاهش درد و التهاب ناشی از التهاب تاندون به طور مستقیم در منطقه آسیب‌دیده استعمال کنید.

۸. زنجبیل برای درمان التهاب تاندون

زنجبیل برای از بین بردن چند مشکل مربوط به درد و التهاب عالی است. این ریشه‌ی خوراکی حاوی خواص ضد التهابی و آنتی‌اکسیدانی است که به کاهش درد، التهاب و تورم کمک می‌کند، و به همین دلیل در میان داروهای مؤثر برای درمان التهاب تاندون قرار می‌گیرد. علاوه بر این، زنجبیل همچنین برای بهبود گردش خون در منطقه‌ی آسیب‌دیده عالی است.

روش انجام کار:

– ابتدا، ۱ قاشق غذاخوری از تکه‌های زنجبیل نازک را به نصف فنجان آب تمیز اضافه کنید. سپس، آن را به مدت حدود ۱۰ دقیقه دم بگذارید تا دمنوش زنجبیل آماده شود. حالا، آن را صاف کنید و کمی عسل به دمنوش حاصل اضافه کنید. در نهایت باید ۲ یا ۳ فنجان دمنوش زنجبیل در روز بنوشید. یا، می‌توانید زنجبیل را به غذاهای روزانه‌تان اضافه کنید.

– روش دیگر این است که می‌توانید پس از مشاوره با پزشک‌تان، مکمل زنجبیل مصرف کنید.

– یا همچنین می‌توانید روغن زنجبیل را برای ماساژ دادن منطقه‌ی آسیب‌دیده چند بار در روز استفاده کنید.

۹. زردچوبه

یکی دیگر از درمان‌های طبیعی در فهرست ۲۴ درمان برتر التهاب تاندون زانو، مچ و سایر قسمت‌های بدن، زردچوبه است. این داروی گیاهی حاوی کورکومین است، یک ترکیب شیمیایی که به عنوان عامل ضد التهابی عمل می‌کند و به طور موثری درد و تورم ناشی از التهاب تاندون را کاهش می‌دهد.

روش انجام کار:

– در ابتدا، ۱ قاشق چایخوری زردچوبه را به یک فنجان شیر اضافه کنید.

– سپس آن را روی حرارت بگذارید تا بجوشد و سپس اجازه بدهید به مدت حدود ۵ دقیقه روی حرارت کم بجوشد.

– حالا کمی عسل به آن اضافه کنید و  خوب هم بزنید.

– در نهایت، این نوشیدنی را ۲ بار در روز برای تسریع روند بهبودی مصرف کنید.

– همچنین می‌توانید  پس از مشاوره با پزشک‌تان، مکمل کورکومین مصرف کنید.

۱۰. برگ کلم

برگ کلم به لطف خواص ضد التهابی که دارد، برای کاهش درد در پاشنه‌ها بسیار موثر است. اگر درد تاندونیت باعث ناراحتی شما می‌شود، می‌توانید از این درمان استفاده کنید.

روش انجام کار:

– ابتدا برگ‌های تازه‌ی کلم را در یک کاسه آب به مدت نیم ساعت خیس بگذارید.

– سپس، این برگ‌ها را روی ناحیه‌ی آسیب‌دیده بگذارید و بااستفاده از یک پارچه‌ی پنبه‌ای آن‌ها را ببندید.

– حالا، اجازه بدهید برگ کلم یک شب تا صبح همان جا بماند.

– شما باید این روش درمانی را ۲ تا ۳ در روز تکرار کنید تا از التهاب و درد ناشی از التهاب تاندون رهایی یابید.

۱۱. سیب‌زمینی

در واقع، یک سیب‌زمینی خام با حذف مایع اضافی از بدن شما می‌تواند به کاهش التهاب کمک کند. علاوه بر این، با توجه به مطالعات انجام شده، سیب‌زمینی دارای خواص تسکین‌دهنده‌ی درد و آرام‌بخش است و زمانی که سطح درد افزایش می‌یابد، می‌تواند به شما کمک کند آرام شوید.

بنابراین، اگر به دنبال درمان‌های خانگی التهاب تاندون زانو، مچ دست، و سایر قسمت‌های بدن هستید، سیب‌زمینی را نادیده نگیرید.

روش انجام کار:

رپورتاژ

– در ابتدا یک سیب‌زمینی بزرگ را بجوشانید.

– سپس اجازه دهید کاملا خنک شود و آن را خوب له کنید.

– حالا این سیب‌زمینی له‌شده را روی منطقه‌ی آسیب‌دیده پخش کنید.

– سپس از یک پارچه‌ی پنبه‌ای تمیز برای بستن این ناحیه استفاده کنید.

– در نهایت، اجازه بدهید سیب‌زمینی به مدت نیم ساعت بماند.

– شما باید این روش درمانی را ۲ بار در روز و به مدت ۳ روز تکرار کنید تا بهترین نتایج را به دست آورید.

۱۲. آرد

داروی دیگر در فهرست ۲۴ درمان برتر التهاب تاندون زانو، مچ دست و دیگر قسمت‌های بدن آرد است. این ماده به شما کمک می‌کند که با درد مبارزه کنید و سرعت روند بهبود را افزایش دهید. با این حال، به افرادی که از تاندونیت رنج می‌برند، توصیه نمی‌شود که آرد را بخورند زیرا ممکن است منجر به بروز عوارض بیش‌تری شود و التهاب را بدتر کند.

روش انجام کار:

– در ابتدا، ۲ قاشق غذاخوری آرد را با ۲ قاشق غذاخوری سرکه‌ی سفید برای ایجاد یک خمیر صاف و یکدست مخلوط کنید.

– سپس، این خمیر صاف را در منطقه‌ی آسیب‌دیده پخش کنید.

– حالا، اجازه بدهید خمیر به مدت ۳۰ تا ۴۰ دقیقه بماند.

– در نهایت، این خمیر را با آب گرم شستشو دهید.

– شما باید این روش درمانی را چند بار در روز تکرار کنید.

اگر می خواهید داروهای خانگی بیش‌تری را برای درمان التهاب تاندون زانو، مچ دست و سایر قسمت ها پیدا کنید، باید به بخش بعدی این مقاله نگاهی بیندازید!

۱۳. الکل و رزماری

رزماری به عنوان یک داروی عالی برای تسکین التهاب استفاده می‌شود، به علاوه این گیاه به عنوان یک عامل ضد روماتیسم، کاردیوتونیک و ضدعفونی‌کننده شناخته می‌شود.

روش انجام کار:

– برای آماده کردن یک تونیک، ۲۵ گرم رزماری را با ۲۵۰ سانتی‌متر مکعب اتانول مخلوط کنید.

– سپس، مخلوط را در یک بطری تیره که درب محکمی دارد بریزید.

– حالا، اجازه دهید که به مدت یک هفته خیس بخورد و سپس ترکیب را صاف کنید.

– در نهایت، از این مایع برای ماساژ منطقه‌ی آسیب‌دیده استفاده کنید.

۱۴. بروکلی

کلم بروکلی به .شما کمک می‌کند تا در مدت زمان کوتاهی به نتایج قابل‌توجهی برای مبارزه با مفاصل متورم برسید. بنابراین، این گیاه خوراکی هم به عنوان یکی از موثرترین درمان‌های خانگی برای التهاب تاندون زانو، مچ دست و دیگر قسمت‌ها استفاده می‌شود.

روش انجام کار:

– ابتدا یک بروکلی تازه تهیه کنید و آن را در مخلوط‌کن بریزید و با اضافه کردن کمی آب به آن،‌ یک خمیر آماده کنید.

– حالا این خمیر را روی منطقه‌ی آسیب‌دیده پخش کنید و با استفاده از یک پارچه پنبه‌ای آن را ببندید.

– در نهایت، اجازه بدهید خمیر به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه همان جا بماند و بعد با آب گرم آن را شستشو دهید.

– شما باید این روش را ۲ بار در روز و به مدت چند روز تکرار کنید.

۱۵. با استفاده از سرکه و نمک یک محلول آماده کنید.

نمک و سرکه برای از بین بردن درد و التهاب ناشی از التهاب تاندون بسیار موثر هستند. برای آماده کردن این محلول، می‌توانید دستورالعمل زیر را دنبال کنید:

روش انجام کار:

– ابتدا کمی آب گرم کنید و سپس آن را در یک ظرف حاوی یک فنجان سرکه و نمک دانه درشت بریزید.

– سپس، منطقه‌ی آسیب‌دیده را در این آب به مدت ۱۵ یا ۲۰ دقیقه خیس بگذارید.

– شما باید این محلول را ۳ بار در روز تکرار کنید تا بهبودی حاصل شود.

۱۶. آلوئه‌ورا

داروی بعدی در فهرست ۲۴ درمان برتر التهاب تاندون زانو، مچ و سایر قسمت‌های بدن، ژل آلوئه‌ورا است. ژل آلوئه‌ورا، به عنوان یک بازسازی‌کننده‌ی عالی، به تسکین التهاب و کاهش درد و تورم کمک می‌کند.

روش انجام کار:

– به سادگی، ۲ تا ۳ برگ آلوئه‌ورا را آماده کنید.

– سپس ژل داخل این برگ‌ها را بیرون بیاورید و آن را با نصف فنجان آب گرم مخلوط کنید تا یک نوع پوره‌ی گرم تهیه کنید.

– حالا این مخلوط را به شکل یک کمپرس گرم آماده کنید و سپس آن را روی منطقه‌ی آسیب‌دیده استعمال کنید.

– در نهایت، اجازه بدهید نیم ساعت بماند و بعد آن را بردارید.

۱۷. از کیسه‌ی یخ استفاده کنید.

کیسه‌ی یخ یکی از عالی‌ترین داروهای خانگی برای التهاب تاندون زانو، مچ دست و سایر قسمت‌های بدن است. استفاده از کیسه‌ی یخ روش ساده‌ای است که می‌توانید هر روز در خانه آن را انجام دهید. خیلی ساده چند تکه یخ بردارید، آن‌ها را لای یک حوله‌ی نرم قرار بدهید و بعد آن را روی منطقه‌ی آسیب‌دیده به مدت ۱۵ دقیقه قرار بدهید. این روش درمانی درد و التهاب التهاب تاندون را کاهش می‌دهد. به جای استفاده از تکه‌های یخ، می‌توانید از غذاهای یخ زده یا میوه استفاده کنید. شما می‌توانید این روش درمانی را چند بار در روز انجام دهید تا سریع‌تر به نتیجه برسید.

۱۸. نمک اپسوم

مانند سایر داروهای خانگی برای تاندونیت، نمک اپسوم نیز برای بهبودی درد و التهاب تاندونیت مزایایی دارد. منیزیم موجود در نمک اپسوم به طور موثری برای درمان مشکل تاندونیت ضروری است. شما می‌توانید نمک اپسوم را با آب گرم ترکیب کنید، و خوب هم بزنید تا حل شود. سپس پای خود را به مدت ۱ ساعت در این محلول خیس بگذارید. شما می‌توانید این روش درمانی را ۲ تا ۳ بار در هفته و به مدت چند هفته انجام دهید.

یکی دیگر از راه‌های استفاده از نمک اپسوم این است که آب گرم و نمک اپسوم را مخلوط کنید، سپس یک تکه پارچه را در این محلول خیس کنید و آن را به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه منطقه‌ی آسیب‌دیده به صورت کمپرس استفاده کنید. این راه درمانی نه تنها به کاهش درد کمک می‌کند، بلکه باعث می‌شود که احساس آرامش کنید و بهبود بیابید. پس از استفاده از این روش درمانی می‌توانید پوست خود را مرطوب کنید زیرا نمک اپسوم ممکن است پوست‌تان را خشک کند.

۱۹. روغن زیتون

روغن زیتون علاوه بر مزایایی که برای بهبود سلامتی دارد و کاربردهایی که برای مو، پوست و ناخن دارد، برای برخی از مشکلات مانند التهاب تاندون نیز مفید است. استفاده از روغن زیتون برای ماساژ دادن منطقه‌ی آلوده، باعث کاهش التهاب و درد ناشی از تاندونیت می‌شود. شما می‌توانید پا، مچ دست، زانو، شانه، آرنج یا هر بخش دیگری از بدن را با این روغن ماساژ بدهید. روغن زیتون جریان خون را بهبود می‌بخشد، بنابراین شما با این روش درمانی تسکین خواهید یافت. حالا مقداری روغن زیتون گرم آماده کنید و به آرامی آن را در نواحی دردناک به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه ماساژ دهید. این روش درمانی می‌تواند چند بار در روز استفاده شود.

۲۰. سرکه سیب

یکی دیگر از روش‌های موثر برای از بین بردن التهاب ناشی از تاندونیت، سرکه سیب است. شما می‌توانید سرکه سیب را به منظور بهبود سلامتی‌تان مصرف کنید یا از این ماده به طور مستقیم برای بهبود التهاب تاندون استفاده کنید. برای این کار باید آب گرم، عسل و سرکه سیب را با هم مخلوط کنید و آن را بنوشید. شما می‌توانید این روش درمانی را ۲ تا ۳ بار در روز برای به دست آوردن بهترین نتایج استفاده کنید. سرکه سیب همچنین به بهبود برخی از مشکلات پوست و مو کمک می‌کند و می‌تواند سلامت کلی شما را به طور موثری بهبود ببخشد.

۲۱. فلفل کاین

فلفل کاین به میزان فراوانی کپسایسین دارد، که یک ماده‌ی شیمیایی طبیعی برای کاهش درد است. این ماده‌ی خوراکی یکی از رایج‌ترین ادویه‌های موجود در آشپزخانه‌ها است و مزایای متفاوتی دارد. برای این‌که تاندونیت را با استفاده از فلفل کاین به طور موثر در خانه درمان کنید، می‌توانید آن را با روغن زیتون گرم مخلوط کنید، مخلوط را روی منطقه‌ی آسیب‌دیده بگذارید و اجازه بدهید به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بماند و در نهایت با آب گرم آن را شستشو دهید. شما می‌توانید این روش را به عنوان یک نوع درمان خانگی برای التهاب تاندون چندین بار در روز تکرار کنید.

۲۲. مریم‌گلی

مریم‌گلی به دلیل خواص درمانی خوبی که دارد، برای درمان التهاب تاندون بسیار مفید است. این گیاه دارویی می‌تواند درد و التهاب تاندونیت را آرام کند. تمام کاری که باید بکنید این است که برگ‌های مریم‌گلی تازه را آماده کنید و آن‌ها را در مناطق آسیب‌دیده‌ی خود مالش دهید. روش دیگر این است که می‌توانید برگ مریم‌گلی را در سرکه سیب بجوشانید و بگذارید به طور طبیعی خنک شود و بعد یک تکه پارچه‌ی پنبه‌ای را در مایع خیس کنید و آن را به مدت ۱۰ دقیقه روی قسمتی که درد دارد بگذارید. همچنین می‌توانید برای کاهش درد و التهاب هر روز دمنوش مریم‌گلی بنوشید.

۲۳. گندمک رایج (دانه قناری)

دانه قناری یک گیاه مفید برای کاهش حساسیت، سفتی، درد و التهاب است زیرا حاوی مواد مغذی و ویتامین‌های حیاتی است. فقط باید برای کاهش درد التهاب تاندون ، هر روز دمنوش این گیاه را بخورید. همچنین می‌توانید از دانه قناری به عنوان یک نوع گیاه دارویی استفاده کنید و آن را به مدت چند دقیقه در منطقه‌ی آسیب‌دیده استعمال کنید، سپس با آب ولرم آن را بشویید. شما می‌توانید این روش را دو بار در روز و به مدت چند روز انجام دهید.

۲۴. مارچوبه

مارچوبه به عنوان یک دیورتیک طبیعی، نه تنها برای سلامت کلی شما مفید است، بلکه یکی از بهترین داروهای خانگی برای درمان التهاب تاندون است چرا که مایع اضافی را از سیستم بدن خارج می‌کند، آب اضافی را کاهش می‌دهد، التهاب، تورم و درد ناشی از تاندونیت را از بین می‌برد. اگر تاندونیت دارید، باید به میزان بیش‌تری مارچوبه مصرف کنید. این گیاه خوراکی به صورت بخارپز و در ترکیب با ماهی، ماست و غیره خوشمزه می‌شود. همچنین می‌توانید از مارچوبه برای طبخ یک سوپ سالم و خوش‌طعم استفاده کنید، یا برای کاهش وزن با آن سالاد تهیه کنید.

درمان‌های خانگی برای تاندنیت – نکات اضافی:

– هنگامی‌که شما از التهاب تاندون رنج می برید، زانو، مچ دست و سایر قسمت‌های خود را تا حد ممکن ریلکس نگه دارید. بر روی آن‌ها وزن زیاد اعمال نکنید، چرا که می‌تواند روند بهبود را با تاخیر مواجه کند.

– ناحیه‌ی آسیب‌دیده را برای ارتقاء روند بهبود بالا نگه دارید. هر زمانی که دراز کشیده‌اید یا نشسته‌اید، منطقه را روی یک بالش قرار دهید.

– هنگامی‌که از تاندونیت رنج می‌برید و کم‌کم در حال بهبود یافتن هستید، سطح فعالیت‌های خود را به تدریج افزایش بدهید.

– از فعالیت‌هایی مانند بالا رفتن از پله‌ها، دویدن روی تپه‌ها، شنا کردن و غیره پرهیز کنید زیرا این کارها باعث ایجاد فشار بیش از حد بر تاندون‌ها می‌شود.

– با انجام تمرینات ورزشی، عضلات پشت پا را تقویت کنید.

– قبل و بعد از انجام تمرینات ورزشی در هنگام صبح، عضلات و تاندون‌های پشت پا را بکشید تا از عود مجدد این مشکل جلوگیری شود.

– یک جفت کفش انتخاب کنید که به خوبی از اعمال فشار روی پاشنه‌ی پا جلوگیری می‌کند.

– به جای کفش‌های فرسوده از کفش‌های جدید و دارای ضربه‌گیر مناسب استفاده کنید.

– از پوشیدن کفش پاشنه بلند در طول روز پرهیز کنید زیرا اخطر ابتلا به التهاب تاندون را افزایش می‌دهد.

به طور خلاصه، این درمان خانگی التهاب تاندون زانو ، مچ و سایر قسمت‌های بدن بسیار عالی هستند. با این حال، اگر بعد از انجام این داروها همچنان دردتان افزایش یافت، با پزشک‌تان مشورت کنید.

پس از خواندن مقاله در مورد ۲۴ درمان خانگی برتر تاندونیت، امیدواریم که شما مفیدترین روش درمانی را برای درمان درد زانو، مچ دست، و سایر قسمت‌های بدن پیدا کرده باشید. این مقاله فقط برای اطلاع‌رسانی است، بنابراین اگر این داروهای خانگی هیچ تاثیری روی شما نداشتند، باید بلافاصله به پزشک مراجعه کنید.

منبع vkool
نوشته‌های مرتبط