درمان انسداد لوله های فالوپ رحمی: 16 روش خانگی باز کردن لوله های فالوپ

لوله های فالوپ رحمی مسیرهایی هستند که طی آن تخمک از تخمدان به رحم می‌رسد. این لوله‌ها ممکن است آسیب ببینند یا مسدود شوند و در موارد نادر، انسداد حتی می‌تواند ناشی از یک نقص تولد باشد. و در عین حال لوله‌های فالوپ مسدود شده مسئول ناباروری در تقریبا ۴۰٪ از زوج‌هایی هستند که قصد بچه‌دار شدن دارند. در حال حاضر یکی از شایع‌ترین علل عدم لقاح و ناباروری در زنان انسداد لوله‌های فالوپ است – اگر نمی‌توانید باردار شوید، چک کردن انسداد یا عدم انسداد لوله‌های فالوپ اولین اقدامی است که باید صورت بگیرد. اما اگر لوله‌های شما مسدود شده باشند چه؟ چه کاری باید انجام بدهید؟ آیا واقعا به جز عمل جراحی یا درمان‌های گران‌قمیت، روشی طبیعی وجود دارد که بتوانید برای باز کردن لوله‌های فالوپ انجام دهید؟ خوشبختانه راه‌هایی برای درمان انسداد لوله های فالوپ رحمی به طور طبیعی و بدون عمل جراحی وجود دارد و شما باید آن‌ها را در راستا یا شاید حتی برتر از درمان‌های پزشکی در نظر بگیرید.

علائم انسداد لوله‌های فالوپی (لوله‌های رحم)

اگر لوله‌های فالوپ شما مسدود شده باشند، احتمالا به همین دلیل هنوز باردار نشده‌اید. از کجا می‌توانیم متوجه شویم که یکی از لوله‌های فالوپ یا هر دوی آن‌ها مسدود شده‌اند؟ خوب، مسدود شدن لوله‌ّای فالوپ نشانه‌هایی دارد که باید به دنبال آن‌ها باشید. هرچند علائم انسداد لوله‌های فالوپی ممکن است به شما کمک کنند که دست کم بدانید چه مشکلی دارید، اما این نشانه‌ها یا علائم خیلی خوشایند نیستند.

نشانه‌های انسداد لوله‌های فالوپ عبارتند از:

– احساس درد شدید هنگام قاعدگی

– درد هنگام ادرار کردن

– درد در هنگام انجام رابطه‌ی جنسی

– درد در قسمت پایین شکم

خروج ترشح غیر معمول از واژن

خستگی

– درد در قسمت پایینی کمر

اگر شما هر کدام از این علائم را تجربه می‌کنید، باید به پزشک مراجعه کنید. بسیاری از این علائم نشانه‌های بیماری‌های دیگر مانند بیماری التهابی لگنی یا کولیت اولسراتیو نیز هستند که هر دو به مراقبت‌های پزشکی نیز نیاز دارند. با این حال، اگر علائمی که شما در حال حاضر تجربه می‌کنید، نشانه‌های انسداد لوله‌های فالوپی یا لوله‌های رحم باشند، داروهای خانگی زیر ممکن است بدون نیاز به لاپاراسکوپی مشکل را حل کنند.

چگونه انسداد لوله های فالوپ رحمی را به طور طبیعی رفع کنیم؟

استفاده از روش جراحی می‌تواند بر توانایی باروری شما صدمه وارد کند، زیرا بدون خطر نیست و بروز هر گونه مشکلی در توانایی باروری ممکن است شما را مجبور کند که برای باردار شدن از روش IVF در آینده استفاده کنید. متاسفانه IVF، برای بسیاری از زوجین قابل دسترسی نیست. به طور خلاصه، برخی از روش‌های طبیعی برای کمک به رفع انسداد لوله‌های فالوپ وجود دارد که قبل از بررسی روش‌های جراحی یا IVF باید امتحان کنید.

۱. الکل و سیگار را ترک کنید

انسداد لوله‌های فالوپ بیشتر زمانی اتفاق می‌افتد که شما بیش از حد استرس دارید. بنابراین، باید کیفیت زندگی خود را بهبود ببخشید، به طوری که به طور طبیعی راهی برای رفع انسداد لوله‌ها پیدا کنید.

چگونه؟ با ترک سیگار و کنار گذاشتن الکل.

یک مطالعه منتشر شده در ژورنال بین‌المللی اپیدمیولوژی با موفقیت ارتبای بین مصرف دخانیات و مصرف الکل را با انسداد لوله فالوپ که در نهایت منجر به ناباروری می‌شود، پیدا کرد.

الکل و سیگار به عنوان عوامل اصلی برای چنین بیماری‌هایی محسوب می‌شوند و کنار گذاشتن آن‌ها اهمیت زیادی دارد. ترک این دو نه تنها شرایط لوله‌های فالوپ را بهبود می‌بخشد، بلکه باعث بهبود سلامت بدن، ناخن، مو، دندان‌ها و حتی پوست شما خواهد شد.

اگر شما یک فرد سیگاری یا الکلی هستید، بهترین زمان است که متوجه آسیب‌های این دو بشوید و هر چه سریع‌تر آن‌ها را ترک کنید.

۲. مراقبه

شگفت‌زده شده‌اید که مراقبه چگونه می‌تواند لوله‌های فالوپی را باز کند؟ باید بدانید که مراقبه واقعا می‌تواند این کار را انجام بدهد. تحقیقات نشان داده‌اند که استرس یک عامل شایع برای ایجاد ناباروری در زنان به شیوه‌های مختلف است و انسداد لوله‌های فالوپ نیز یکی از این شیوه‌ها محسوب می‌شود.

مراقبه به کاهش سطح استرس کمک می‌کند و سلامت بدن را به طور کلی بهبود می‌بخشد. به علاوه، همیشه به یاد داشته باشید که مراقبه را پس از یک جلسه‌ی کوتاه تمرینی، متشکل از تمرینات تنفسِ تکنیک‌های آرامش‌بخش، شروع کنید.

حتی اگر تنها چند دقیقه برای پیدا کردن ذن خود صرف کنید، مدیتیشن یا مراقبه انرژی مثبت را برای شروع روز و کاهش استرس‌تان فراهم می‌کند. کاهش استرس به معنی کند شدن روند التهاب و انسداد لوله‌های رحم است.

۳. یوگا کار کنید

احتمالا تا کنون شنیده‌اید که مجرمان اصلی برای آسیب دیدن لوله‌های فالوپی (لوله‌های رحم) التهاب، عفونت و بافت‌های اسکار هستند. اگر به یک گروه نسبتا مسن‌تر تعلق داشته باشید، احتمال این که باز هم بتوانید باردار شوید با این فاکتورها کاهش می‌یابد.

یوگا تمرینی است که شما همیشه می‌توانید برای بالا بردن سطح باروری‌تان و رفع انسداد لوله‌های فالوپ روی آن حساب کنید. این تمرین، باستانی است و زمانی که تمام درمان‌های دیگر شکست می‌خورند، مورد استفاده قرار می‌گیرد. انجام یوگا نه تنها سبب کنترل بروز آسیب بیش‌تر در لوله‌ها می‌شود بلکه آن‌ها را به سمت بهبودی نیز هدایت می‌کند.

گفته می‌شود که یوگا تمام ذهن و بدن شما را بهبود می‌بخشد. این تمرین حتی می‌تواند سطوح استرس را در شما مدیریت کند و قادر است انرژی را در بدن به طور هماهنگ تقسیم کند و پتانسیل بهبودی را در شما افزایش دهد. انجام یوگا به طور منظم می‌تواند گردش خون و میزان اکسیژن را در قسمت‌های آسیب‌دیده افزایش دهد. یوگا حتی قادر است اندام‌های تناسلی شما فعال کند و سبب شود که به طور طبیعی التیام بیابند.

یوگا اغلب از پوزهای خاص، مدیتیشن و تمرینات تنفسی تشکیل شده‌است. ویپاریتا کارانی و ستو بانداسانا، دو آسانایی هستند که به طور خاص اندام‌های تولید مثل را بهبود می‌بخشند و احتمال باروری را در زنان افزایش می‌دهند.

ویپاریتا کارانی همچنین به عنوان “بلند کرد پاها به دیوار ” شناخته می‌شود و گفته می‌شود متعلق به یک سیستم یوگای هندی است که می‌تواند لوله‌های فالوپی را باز کند. در حین این‌که یک طرف بدن‌تان با دیوار تماس دارد روی پشت دراز بکشید. پای خود را از همان طرف صاف بالا بکشید تا یک زاویه‌ی ۹۰ درجه با دیوار ایجاد شود. به مدت دو ثانیه مکث کنید و آرام آرام پا را پایین بیاورید.

ستو بنداسانا، که به عنوان “وضعیت پل” نیز شناخته شده که در آن باید به پشت دراز بکشید. زانو‌ها را تا کنید و با استفاده از عضلات‌تان لگن را بالا بیاورید. در دو ثانیه‌ای که لگن بالا هست هوا را استنشاق کنید و وقتی آن را پایین می‌آورید، هوا را بیرون بدهید.

۴. ماساژ باروری

بله، ماساژ واقعا می‌تواند به رفع انسداد لوله‌های فالوپی کمک کند. با گرفتن ماساژ گردش خون در اطراف لوله‌های رحم بهبود می یابد و به این ترتیب بافت‌های اسکار و سایر مشکلات از بین می‌روند. این روند در نهایت التهاب را کاهش می‌دهد و باعث رفع انسداد می‌شود.

بهترین نکته در مورد این درمان چیست؟ شما می‌توانید این کار را به تنهایی انجام دهید. خیلی ساده باید روی یک تشک ورزشی دراز بکشید و یک بالش زیر کمرتان بگذارید و مراحل زیر را دنبال کنید:

* یک نفس عمیق بکشید، ریلکس شوید و با استعمال روغن مورد علاقه‌تان روی استخوان شرمگاهی کارتان را شروع کنید. برای این منظور می‌توانید از روغن بادام، روغن اسطوخودوس یا روغن زیتون استفاده کنید.

* به آرامی ماساژ دهید و دیواره‌ی شکم را به سمت ناف‌تان بکشید. قبل از آزاد کردن دست‌های‌تان تا ۱۰ بشمرید.

* این روند را ۱۰ تا ۲۰ بار تکرار کنید.

به یاد داشته باشید این کار را در زمان بارداری یا زمانی که قاعده هستید انجام ندهید زیرا ممکن است خطرناک باشد. برای رسیدن به نتایج مطلوب، با یک ماساژور مشورت کنید.

انجام ماساژ به طور مکرر می‌تواند به تجزیه‌ی اسکارهای تشکیل شده در بافت ‌های فالوپ کمک کند و انسداد لوله‌ها را از بیت ببرد. ماساژ همچنین گردش خون را در این لوله‌ها افزایش می‌دهد تا به این ترتیب التهاب کاهش بیابد. بدن شما همچنین با کمک این درمان از شر بافت پیچیده یا سست خلاص خواهد شد.

۵. مواد غذایی حاوی آنتی‌اکسیدان مصرف کنید

یکی از توصیه‌های صادقانه به همه‌ی خانم‌هایی که از انسداد لوله‌های فالوپ رنج می‌برند این است که مصرف غذاهای غنی از هورمون‌ها، به خصوص استروژن را متوقف کنند. در عوض، باید مواد غذایی حاوی مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان بخورید زیرا آن‌ها به روند بهبودی کمک می‌کنند.

در این فکر هستید که غذاهای غنی از آنتی‌اکسیدان کدام‌ها هستند؟

خوردن انواع سبزیجات و میوه‌های تازه را امتحان کنید. شما حتی می‌توانید روغن‌های گیاهی مختلف مانند روغن گلرنگ، روغن آفتابگردان، روغن دانه خردل، روغن نارگیل و روغن زیتون را برای همان هدف استفاده کنید.

اگر شما عاشق کافئین هستید، قهوه و چای نیز دارای مقدار زیادی آنتی‌اکسیدان هستند. علاوه بر این، گفته می‌شود که سویا، شکلات، دارچین و پونه‌ی کوهی (اورگانو) نیز مقدار زیادی از این فاکتورها را دارند.

بعضی از آنزیم‌های گیاهی مانند کارتنوئیدها دارای فعالیت آنتی‌اکسیدانی بالایی هستند و می‌توانند تا حد قابل‌توجهی میزان رادیکال‌های آزاد بدن شما را که مسئول بروز التهاب در لوله‌های فالوپ هستند کاهش دهند. برای دریافت این مواد، تخم‌مرغ، هویج، فلفل دلمه‌ای، انبه، پاپایا، کدو سبز و اسفناج بخورید.

۶. ویتامین سی مصرف کنید

ویتامین C برای جذب آهن ضروری است. این ویتامین توانایی بهبود سیستم ایمنی را دارد و می‌تواند با عفونت مبارزه کند. اگر شما فکر می‌کنید که علت انسداد لوله‌ی فالوپی عفونت است، ویتامین C می‌تواند به شما کمک کند تا بر آن غلبه کنید.

دریافت ویتامین C از منابع غذایی آسان است، به ویژه هنگامی که شما میوه‌های خانواده‌ی مرکبات را دوست دارید. هر چه‌قدر که دوست دارید پرتقال، لیمو و گریپ‌فروت مصرف کنید.

به غیر از این میوه‌ها می‌توانید توت‌فرنگی، کلم بروکلی، فلفل دلمه‌ای، کیوی و فلفل سبز را برای رساندن ویتامین C به بدن‌تان مصرف کنید.

۷. ریشه‌ی گیاه دارویی خوک طلایی

انواع مختلف گیاهان از زمان‌های قدیم برای کمک به سلامت لوله‌های فالوپی استفاده شده‌اند. ممکن است این گیاهان بر اساس تاثیری که دارند دسته‌بندی شده باشند. چهار اقدام اصلی وجود دارد که باید در هنگام انتخاب یک گیاه دارویی مورد توجه قرار گیرند.

– متعادل‌کننده‌ی هورمون‌ها باشد

– آنتی‌بیوتیک باشد

– ضد التهاب باشد

رپورتاژ

– گردش خون را بهبود بدهد

ریشه‌ی گیاه خوک طلایی دارای همه‌ی این خواص است و همین باعث می‌شود که برای رفع انسداد لوله‌های فالوپ استفاده شود. این گیاه دارویی محرک سیستم ایمنی بدن است و برای درمان انواع مختلف عفونت، به ویژه در سیستم تولید مثل استفاده می‌شود. خوک طلایی همچنین می‌تواند رشد بافت خارجی و التهاب را در لوله‌های رحم کاهش دهد.

به این ترتیب، این گیاه در جلوگیری از آسیب دیدن لوله‌های فالوپ در اثر عفونت شگفتی می‌آفریند. همچنین گفته می‌شود که سلامتی غشای مخاطی در دستگاه تولید مثل با استفاده از این گیاه بهبود می‌یابد.

۸. ریشه‌ی گل صد تومانی

ریشه‌ی گل صد تومانی به افزایش سطح پروژسترون در بدن زن کمک می‌کند. این داروی گیاهی در عین حال، می‌تواند استروژن را متعادل کند و سطح تستوسترون را پایین بیاورد. این بدان معنا است که اگر انسداد ناشی از عدم تعادل هورمونی باشد، ریشه‌ی گل صد تومانی برای شما مناسب است.

با توجه به تحقیقی که توضیح می‌دهد چرا شما باید ریشه‌ی گل صد تومانی را برای رفع انسداد لوله‌های فالوپ استفاده کنید، این گیاه همچنین دارای خواص آنتی‌اکسیدانی است.

۹. مرهم تهیه شده از زغال

اگر مرهم زغال را به طور مستقیم روی رحم استعمال کنید، می‌تواند به درمان عفونت‌ها و کاهش التهاب کمک کند. برای آماده کردن پماد از زغال فعال استفاده کنید و شما حتی می‌توانید خودتان در خانه آن را بسازید.

– چند برگ حوله‌ی کاغذی آماده کنید و آن‌ها را روی میز قرار دهید

– زغال فعال را با تخم کتان مخلوط کرده و روی حوله‌ها قرار دهید

– روی ترکیب را با حوله‌های بیش‌تر پوشش بدهید

– سپس آن را روی استخوان شرمگاهی جایی که تخمدان‌ها هستند، قرار دهید.

– با یک تکه پلاستیک آن را پوشش بدهید.

اجازه دهید به مدت یک شب تا صبح بماند تا سریع‌تر شاهد نتایج آن باشید.

۱۰. روغن کرچک

اعتقاد بر این است که روغن کرچک به شما در رفع انسداد لوله‌های فالوپی کمک می‌کند. این روغن دارای خواص دارویی است و با افزایش گردش خون و لنف در اطراف این لوله‌ها تاثیر خود را می‌گذارد.

گردش خون چه‌طور می‌تواند به درمان این مشکل کمک کند؟ با بهبود عملکرد و از بین بردن موانعی که لوله‌ها را مسدود کرده‌اند.

بر خلاف سیستم گردش خون، سیستم لنفاوی بدن شما پمپ ندارد و استفاده از روغن کرچک یکی از راه‌های بسیار محدود برای بهبود جریان لنف در طول زمان است.

متوجه خواهید شد که استفاده از روغن کرچک بسیار آسان است. تمام کاری که باید انجام بدهید این است که کمی از این روغن را روی قسمت پایین شکم بمالید و به آرامی آن را مالش بدهید تا زمانی که جذب شود. در صورتی که برای‌تان دشوار است که به طور مستقیم از روغن کرچک استفاده کنید، می‌توانید از پک‌های خیس شده در روغن کرچک استفاده کنید.

این درمان را به مدت ۲ ماه ادامه بدهید تا اثرات درمانی آن را مشاهده کنید. برای رسیدن به نتایج مطلوب می‌توانید این روش را با ماساژ باروری ترکیب کنید.

۱۱. تامپون گیاهی

آیا تا به حال چیزی در مورد تامپون‌های گیاهی شنیده‌اید؟ این تامپون‌ها یک روش خوب برای ارائه‌ی گیاهان دارویی به بدن شما هستند مخصوصا زمانی که دوست ندارید آن‌ها را از طریق دهان مصرف کنید. گفته می‌شود تامپون‌های گیاهی در گیاهان مختلف دارای خواص دارویی خیس می‌خورند و می‌توانند مشکلات دستگاه تولید مثل را درمان کنند.

بعضی از گیاهان که این تامپون‌ها در آن‌ها خیس می‌خورند عبارتند از ریشه‌ی زنجبیل برای بهبود گردش خون، زالزالک برای کاهش گرفتگی و پاکسازی لوله‌های فالوپ، و دونگ کویی، گیاهی از چین که می‌تواند اسپاسم لوله‌ها را درمان کند. البته از ریشه‌ی گیاه دارویی خوک طلایی نیز برای این تامپون‌ها استفاده می‌شود. این گیاه دارویی محرک سیستم ایمنی است و می تواند با عفونت‌ها مبارزه کند.

به خاطر داشته باشید که اعمال دقت زیاد در استفاده از تامپون‌های گیاهی بسیار مهم است زیرا ممکن است همیشه استریل نباشند و خود باعث عفونت شوند.

۱۲. تمرینات انرژی

یکی از بزرگ‌ترین معایب انسداد لوله‌های فالوپ، این است که می‌تواند به عنوان مانعی برای باردار شدن شما عمل کند. دلیل اصلی چنین نقصی این است که به دلیل این انسداد، تخمک نمی‌تواند به رحم برسد.

حتی ممکن است دوره‌های قاعدگی دردناک، درد در ناحیه‌ی لگن و رابطه‌ی جنسی دردناک را تجربه کنید.

احتمالا خوشحال خواهید شد اگر بدانید که ممکن است تمام این علائم از بین بروند اگر برخی از تمرینات انرژی را در برنامه‌ی روزمره‌ی زندگی‌تان قرار بدهید.

شاید به این فکر باشید که این تمرینات انرژی واقعا چگونه می‌توانند به درمان این مشکل کمک کند.

این تمرینات موجب بهبود گردش خون می‌شوند. آن‌ها می‌توانند بدن شما را جوان‌سازی کنند و آن را احیا کنند به این ترتیب فرآیند بهبودی را تسریع ببخشند. انسداد لوله‌های فالوپ به محض شروع این تمرینات آرام آرام برطرف می‌شود.

۱۳. تمرینات کششی

یک مطالعه که در ژورنال طب ورزش منتظر شد، نشان می‌دهد که تمرینات کششی می‌توانند بدن شما را سازگارتر و آسیب‌ها را برطرف کنند. پس چرا از آن‌ها برای رفع انسداد لوله‌های فالوپ استفاده نکنید؟

گفته می‌شود که آسیب ایجاد شده در بافت‌ها و جای زخم ناشی از آن، یکی از چندین دلیلی است که سبب انسداد لوله‌های فالوپ می‌شود.

برای رفع انسداد این لوله‌ها، برخی از حرکات کششی را در زندگی روزمره‌تان وارد کنید. این تمرینات همچنین باعث کاهش درد لگن و شکم می‌شود.

۱۴. طب فشاری

طب فشاری بر خلاف روش متداول طب سوزنی، از سوزن استفاده نمی‌کند.

این روش درمانی از قدیم‌الایام توسط بسیاری از آدم‌ها مورد استفاده بوده‌است. طب فشاری شامل استفاده از انگشت در قسمت‌های خاصی از بدن و اعمال فشار می‌شود. این اعمال فشار به آرامش بدن و درمان هر گونه اختلال اساسی کمک می‌کند.

نقاط مختلف بدن در طی جلسه‌ی طب فشاری برای افزایش گردش خون به اندام‌های تولید مثل، آرام کردن بافت‌های آسیب دیده و آرام کردن عضلات اطراف رحم مورد فشار قرار می‌گیرند.

به این ترتیب، طب فشاری نه تنها می‌تواند انسداد لوله‌های فالوپ را درمان کند، بلکه می‌تواند اوضاع سلامتی آن‌ها را به طور کلی بهبود ببخشد.

شما می‌توانید از تکنیک سنتی طب فشاری استفاده کنید چرا که شواهد موجود اثربخشی آن را برای رفع انسداد لوله‌های فالوپ اثبات کرده‌اند.

۱۵. گیاه دارویی رز چروکی

رز چروکی یکی از گیاهان دارویی است که در طب چینی سنتی استفاده می‌شود و گفته‌ می‌شود که به میزان فراوانی ویتامین C دارد.

هر گرم این گیاه شامل تقریبا ۱۰ گرم ویتامین C است. این گیاه دارویی از لوله‌های فالوپ یا رحم در برابر عفونت‌ها و باکتری‌هایی که ممکن است به آن آسیب وارد کنند، محافظت می‌کند.

گیاه دارویی رز چروکی با خواص آنتی‌اکسیدان خاصی که دارد، تضمین می‌کند که لوله‌های فالوپ سالم و بدون انسداد باقی خواهند ماند.

۱۶. روغن تخم خشخاش

درمان نهایی برای رفع انسداد لوله‌های فالوپ نمی‌تواند به عنوان یک درمان خانگی مطرح شود و باید توسط یک متخصص یا پزشک صورت بپذیرد. با این حال، این تکنیک طبیعی و بدون خطر است و نتایج فوق‌العاده‌ای در کمک به باروری زنان دارد.

در واقع، می‌توانم بگویم بهترین امید طبیعی برای درمان مشکل ناباروری همین روغن تخم خشخاش است. با استفاده از روغن تخم خشخاش به عنوان یک روش برای بررسی انسداد در واقع از قدیم‌الایام مورد استفاده بوده‌است، اما هیچ کس کاملا متوجه نشده‌ بود که این ماده چه تاثیر مثبتی روی بارداری زنان دارد، تا این‌که یک تحقیق اخیرا صورت گرفت.

یک روش ۱۰۰ ساله برای بررسی لوله‌های فالوپ زنان و جلوگیری از انسداد آن‌ها در واقع به تنهایی یک درمان فوق‌العاده است. انجام این روش درمانی به این ترتیب است که روغن تخم خشخاش در ترکیب با یک رنگ در داخل لوله‌های فالوپ پاشیده می‌شود و بعد با اشعه‌ی ایکس انسداد یا عدم انسداد آن چک می‌شود.

با این حال، این روش در واقع طراحی شده بود که بخشی از یک پروسه‌ی تحقیقاتی باشد، اما معلوم شد که روغن تخم خشخاش در واقع بخشی از درمان است.

دانشمندان دانشگاه آدلاید به طور تصادفی به لوله‌های فالوپ ۱۱۱۹ زن آب یا روغن تخم خشخاش پاشیدند. میزان بارداری در آن دسته از زنانی که روغن دانه خشخاش را دریافت کرده بودند، در طی شش ماه بعدی ۴۰ درصد افزایش یافت و در آن‌هایی که فقط آب به لوله‌های فالوپ‌شان پاشیده شده بود، ۲۹ درصد افزایش یافت.

معلوم نیست که آیا این نتیجه فقط به این دلیل است که روغن ممکن است در خارج کردن مخاط و مواد زائد و در نتیجه رفع انسداد لوله‌های فالوپ بهتر از آب عمل کند یا در تخم خشخاش چیزی وجود دارد که خود باعث بهبود توانایی باروری زنان می‌شود. این سوال، موضوع تحقیقات آینده است.

اما دلیل این تاثیر هر چه که باشد، به هر حال روغن تخم خشخاش کار خود را به خوبی انجام می‌دهد و این همان چیزی است که ما می‌خواهیم.

روغن نخم خشخاش برای رفع انسداد لوله های فالوپ رحمی عالی است و میزان باروری شما را تا میزان ۴۰ درصد افزایش می‌دهد.

بد رقمی هم نیست!

نوشته‌های مرتبط