کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

انواع گل : ۱۷ نوع گل محبوب و مفاهیمی که هر کدام دارند‌+ عکس

گل در انواع مختلفی وجود دارد و بسیاری از آنها معانی خاصی دارند. در این نوشتار فهرستی می‌بینید از برخی از محبوب ترین انواع گل که ممکن است هنگامی که می‌خواهید یک دسته گل برای فردی بسیار خاص خریداری کنید، در گل‌فروشی‌ها بیابید.

انواع گل

در ادامه فهرستی از انواع گل آمده است

۱. آلسترومریا (سوسن پرویی) – Alstroemeria

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

این نوع گل عمدتا به عنوان گل‌های پرکننده‌ی دسته‌گل توسط گل‌فروشی‌ها استفاده می‌شود. سوسن پرویی گلی چند ساله به رنگ نارنجی است هرچند به رنگ سفید، صورتی، قرمز و زرد نیز وجود دارد. این گُل، گُل دوستی است. سوسن پرویی همچنین نماد ثروت، خوش‌شانسی و نیک‌بختی است.

مطلب مرتبط:خواص روغن گُل سرخ: ۴۵ فایده روغن گُل سرخ که باید بدانید

۲. آماریلیس – Amaryllis

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

گل‌های آماریلیس از یک گیاه پیازدار شکوفه می‌کنند. این‌ گل‌ها ۶ تا ۱۰ سانتی‌متر هستند و از یک ساقه‌ی بدون برگ می‌رویند. آماریس به رنگ‌های مختلفی از جمله سفید، صورتی، نارنجی، قرمز و سفید وجود دارد و به همین دلیل یک گُل بسیار متنوع است. این گُل نماد یک زیبایی با شکوه است، و از قدیم‌الایام برای نشان دادن ارزش پشت زیبایی فیزیکی به کار می‌رفته‌است.

۳. شقایق نعمانی – Anemone

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

مرکز گل شقایق نعمانی پر از پرچم‌های احاطه شده با گلبرگ‌های بزرگ محافظ است. شقایق نعمانی نشان‌دهنده‌ی احساس رها شدن از سوی کسی یا از بین رفتن امید است. در جنبه‌ی معنایی مثبت، شقایق نعمانی نماد امید به زندگی است.

۴. آنتوریوم (درفش‌گیاه) – Anthurium

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

آنتوریوم گل بسیار کوچکی است که در یک شاخه‌ی گوشتی به نام اسپادیکس جمع میشوند. هر اسپادیکس می‌تواند طول، شکل و رنگ متفاوتی داشته باشد و البته رنگ قرمز رایج‌ترین نوع این گُل است. این گُل نماد مهمان‌نوازی است اما برای نشان دادن فراوانی و شادی نیز استفاده می‌شود.

مطلب مرتبط: ۵ حقیقت در مورد استفاده از روغن های معطر در خانه

۵. آستر (گل ستاره‌ای) – Aster

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

گُل ستاره‌ای حدودا ۴ سانت قطر است و به طور معمول از ماه ژوئن تا اکتبر شکوفه می‌کند. شکوفه‌های آستر بسیار شبیه گُل آفتابگردان هستند، گرچه به رنگ‌های بسیار روشن‌تری مانند ارغوانی، بنفش، قرمز و صورتی هستند. آنها ساقه‌های بلندی دارند و برای قرار گرفتن در گلدان ایده‌آل هستند. گُل ستاره‌ای گل بیماران است، و همین‌طور برای نشان دادن فداکاری استفاده می‌شود و نماد ظرافت و زیبایی است.

۶. پرنده‌ی بهشتی – Birds of Paradise

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

گل پرنده‌ی بهشت بومی جنوب امریکا است و همچنین به عنوان مرغ بهشتی شناخته می‌شود. این نام به خاطر ظاهر این گُل است که به پرندگانی شگفت‌انگیز و رنگارنگ که در حال پرواز هستند شباهت دارد. هر شکوفه دارای ۳ گلبرگ آبی و نارنجی است، در حالی که برخی از انواع این گُل دارای رنگ زرد هستند. پرنده‌ی بهشتی نماد خوشبختی و شکوه است. این گُل همچنین می‌تواند برای نشان دادن امید و انتظار به وقوع چیزی فوق‌العاده و هیجان‌انگیز مورد استفاده قرار گیرد.

۷. بوواردیا – Bouvardia

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

گل‌های بوواردیا بومی امریکای مرکزی هستند و هر شکوفه می‌تواند یک یا چند گل داشته باشد که شکلی مانند ستاره و گردنی نازک دارند. آنها دارای برگ‌های زرد رنگی هستند که تا ۱۱ سانتیمتر هم رشد می‌کنند در حالی که خود گل ۱۵ سانتیمتر است. این گل نشانگر شور و شوق است. بوواردیا همچنین به عنوان نماد اشتیاق و جدیت در زندگی شناخته شده‌است.

مطلب مرتبط: ۱۰ بهترین روغن معطر برای درمان طبیعی بدن

۸. کالا لیلی – Calla Lily

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

کالا لیلی زیبایی و شکوه را با معصومیت و خلوصی که همراه با رنگ سفید است ترکیب می‌کند. به همین دلیل این گل برای دسته گل عروس بسیار ایده‌آل است.

۹. میخک قرنفلی – Carnations

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

میخک قرنفلی گل بسیار محبوبی است. این گل می‌تواند تا ۴۰ گلبرگ داشته باشد و در انواع راه‌راه، رنگارنگ یا دارای الگوی منظم یافت می‌شود. رنگ‌های مختلف این گل دارای معانی مختلفی است. این گل نماد زیبایی و غرور است. میخک قرنفلی صورتی نماد عشق یک مادر یا یک زن است؛ قرمز آن نماد عشق، تحسین و غرور است؛ زرد آن نماد رد کردن، نفرت و ناامیدی است؛ میخک‌های قرنفلی راه‌راه برای رساندن پیام امتناع استفاده می‌شوند؛ و انواع بنفش آنها نماد هوسرانی است در حالی که میخک‌های قرنفلی سفید نشانه‌ای از عشق خالص و بی‌گناهی هستند.

۱۰. گل داودی – Chrysanthemum

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

صدها گونه گُل داودی وجود دارد. این گیاه کم‌ارتفاع، بته مانند و مقاوم است و به همین دلیل به راحتی رشد می‌کند. داوودی نمادی از شادی، وفاداری، خوش‌بینی و یک زندگی طولانی است. گُل داودی قرمز عشق و حقیقت و وفاداری را انتقال می‌دهد در حالی که گُل داوودی زرد نماد عشق اندک است.

۱۱. نرگس – Daffodils

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

گل‌ نرگس بومی مناطق مدیترانه‌ای است و دارای کاسه‌ای است که توسط شش گلبرگ احاطه شده‌است. گُل نرگس معمولا زرد است، اما پرورش آنها در طول چندین سال، سبب شده این گُل در‌ طیف وسیعی از رنگ‌ها وجود داشته باشد. گُل نرگس بسیار ظریف است اما ساقه‌ی بسیار محکمی دارد. این گُل می‌تواند در کنار هر گُل دیگری که رنگ طلایی آنها را تکمیل می‌کند، ترکیب شود. گُل نرگس نماد جوانمردی و عیاری است. این گُل همچنین نشانگر زندگی ابدی، تولد دوباره و شروع تازه است. داشتن یک گُل نرگس، بدشنانسی را نشان می‌دهد در حالی که یک دسته نرگس نشان‌دهنده‌ی شادی و خوشی است.

مطلب مرتبط: ۲۱ فایده و کاربرد روغن رزماری که معجزه می‌کند

۱۲. رز – Rose

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

گل‌های رز بر اساس منطقه، زمان سال و شرایط آب و هوایی متفاوت هستند. هیبریدهای متعددی از گُل رز کشت شده‌اند و شما می‌توانید گُل رز را تقریبا در هر رنگی پیدا کنید. گُل رز نشان‌دهنده‌ی عشق به اشکال مختلف آن است. این گُل بر اساس تعداد گلبرگ‌ها، نوع و رنگ می‌تواند نماد چیز متفاوتی باشد.

۱۳. ارکیده‌ی سیمبیدیوم – Cymbidium Orchid

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

ارکیده احتمالا بزرگ‌ترین خانواده‌ی گیاهان گلدار است. سیمبیدیوم منحصر به فرد است به این دلیل که در طیف گسترده‌ای از رنگ‌ها وجود دارد. هر گُل حدود پنج گلبرگ دارد و بین برگ‌های بلند و نوک‌تیز محصور شده‌است. این نوع گُل نماد زیبایی عجیب و غریب است. ارکیده‌ها نشان‌دهنده‌ی تفکر، فرهیختگی و جذابیت کامل است. آنها همچنین می‌توانند نمادی از زنانگی با شکوه باشند.

۱۴. مینای چمنی – Daisies

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

گُل مینای چمنی دارای گلبرگ سفید و مرکزی زرد رنگ است. این مرکز از گلچه‌های ریزی ساخته شده است اما گلبرگ‌های اطراف آن به طور قابل توجهی بزرگ‌تر هستند. هر ساقه فقط یک گُل دارد اما به دلیل ظاهر گلچه‌های زیاد به نظر می‌رسند. مینای چمنی، مسلما رایج‌ترین نماد خلوص و بی‌گناهی است. این گُل عشق وفادارانه و اعتماد به نفس را انتقال می‌دهد. مینای چمنی ژربرا به طور خاص برای انتقال شادی و شاد بودن استفاده می‌شود.

۱۵. گل نخود – Sweet Pea

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

گُل نخود یک گیاه بالارونده است و زمانی که چیزی مناسب برای حمایت از آن وجود دارد، می‌تواند به ارتفاع ۳ متر برسد. این گیاه، خوشه‌ای از شکوفه‌ها دارد که به لطف بافت ظریف و شکل گلبرگ‌هایشان مانند پروانه‌هایی بر روی ساقه هستند. این گل‌ها بسیار زیبا هستند و در هر رنگ قابل تصوری وجود دارند. بوی این گل‌ها شیرین است و عطر آنها در تهیه‌ی شمع و مانند آن استفاده می‌شود. گُل نخود خوشی و لذت ظریف را نشان می‌دهد. این گُل سمبل رهسپاری پس از لذت بردن از خود، است.

۱۶. آفتابگردان – Sunflower

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

آفتابگردان یکی از گیاهان یکسال‌زی است که می‌تواند تا ارتفاع سه متر رشد کنند. ساقه و شاخ و برگ آنها سبز و ضخیم است و قطر گل‌ها می‌تواند به اندازه‌ی ۳۰ سانت باشد. آفتابگردان چند ردیف گلبرگ دارد و مرکز آن با دانه‌های خوراکی پوشیده شده است. این گُل اندیشه‌های خالص را نشان می‌دهد و نماد فداکاری و احترام است.

۱۷. زنبق – Iris

انواع گل همراه با مفاهیمی که انتقال می‌دهند

این نوع گل گیاهی چند ساله و مقاوم است که در انواع اندازه‌ها و اشکال وجود دارد. گل‌های این گیاه دارای شاخه‌های نازک و صاف است، که ظاهر چمن زینتی را دارد. شکوفه‌ها روی ساقه رشد نمی‌کنند و گلبرگ‌ها می‌توانند مرتب یا دور از هم باشند. گل‌های زنبق نماد عرفان هستند. زنبق آبی نمادین از ایمان و امید است؛ زنبق سفید نماد خلوص است در حالی که زنبق زرد نماد شور و شوق است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: typeslist

انواع گل : ۱۷ نوع گل محبوب و مفاهیمی که هر کدام انتقال می‌دهند

انواع گل

مفهوم انواع گل

عکس انواع گل


 

برچسب ها

بازده

  1. ماهی گفت:

    بسیار گلهای زیبایی یودن . لطفا از سایت ماهم دیدن فرمایید banehome.com

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی