7 راز برای میکاپ ماندگار در تابستان

در تابستان به دلیل گرمای هوا تعریق به میزان بالایی انجام می‌شود و بدیهی است که رطوبت ناشی از تعرق به آرایش یکدست و مناسب صورت شما لطمه وارد کند. در این هنگام‌ است که ترفندهای آرایش ماندگار به کمک شما آمده و با رعایت برخی نکات می‌توانید ترکیب آرایشی ایده‌ال خود را حتی در گرمای تابستان و در طول فعالیت‌های سنگین حفظ کنید. در ادامه 7 راز برای میکاپ ماندگار در تابستان و در فصل‌های گرم سال را عنوان کرده و نکاتی را در این زمینه یادآور می‌شویم.

۷ نکته ماندگاری میکاپ در فصل تابستان

توصیه‌های مهمی که پیش از آرایش در فصل تابستان باید مورد توجه قرار گیرند:

  • استفاده از آب سرد برای شستن صورت پیش از استفاده از مواد آرایشی: این کار کمک می‌کند پوستتان سفت شود و در برابر گرما مقاومت بیشتری برای نگهداری از مواد آرایشی نشان دهد. به این ترتیب آرایش شما نریخته یا به اصطلاح روی صورتتان نمی‌ماسد.
  • در حالی که رطوبت صورتتان بعد استفاده از آب سرد کاملا خشک نشده از ضد آفتاب استفاده کنید: استفاده از کرم ضد آفتاب در هر فصل ضروری است، اما در فصل تابستان که اشعه‌های مضر آفتاب به شکل مستقیم و عمود پوست بدن را مورد حمله قرار می‌دهند، استفاده از این محصول مراقبتی بیش از پیش الزامی خواهد بود‌.
  • در استفاده از ضد آفتاب به نوع محصول و میزان استفاده از آن توجه کنید: ضد آفتاب در تابستان علاوه بر جنبه‌های مراقبتی، به عنوان زیرساز عمل کرده و به ماندگاری آرایش کمک می‌کند. در هنگام‌ استفاده از ضد آفتاب بهتر است به جای استفاده از ژل و اسپری که مقاومت کمتری دارند، از کرم‌های ضد آفتاب استفاده نمایید.

این کرم را تقریبا نیم ساعت پیش از خروج از خانه به مقدار مناسب (حدود یک بند انگشت) به تمام قسمت‌های پوست صورت بمالید تا بخش‌های مختلف را پوشش داده و به خوبی جذب شود. چنانچه پوستتان چرب، پرتعرق و مستعد جوش و آکنه است بهتر است از ضد آفتاب‌های فاقد چربی استفاده نمایید و اگر پوستی خشک و آسیب پذیر دارید، استفاده از کرم‌های ضد آفتاب حاوی مرطوب کننده یا آبرسان بهترین گزینه برای شما خواهد بود.

به شیوه استفاده از لوازم آرایشی توجه کنید

برای اینکه آرایشتان در اثر گرمای هوا تخریب نشود بهتر است به جای استفاده از انگشتان، جهت پوشش پوست صورت با کرم یا پرایمر از براش یا پدهای نرم و اسفنجی بهره بگیرید‌. بهتر است پد آرایشی‌تان بافتی خشک داشته باشد تا رطوبت اضافی پوست صورت را جذب نماید و از ماسیدگی و ریزش مواد در دمای بالا ممانعت شود.

غلیظ آرایش نکنید

افزایش دما در فصل تابستان به افزایش میزان عرق و رطوبت می‌انجامد‌. بنابراین هر چقدر بیشتر آرایش کنید، احتمال از بین رفتن آن بیشتر خواهد بود. پس بهتر است به آرایشی ملایم بسنده کرده و تنها از اصلی‌ترین ابزار آرایشی نظیر پرایمر، کانسیلر، رژلب و ریمل استفاده کنید.

از دستمال اکسیژن رسان استفاده کنید

دستمال اکسیژن رسان کمک‌ می‌کند تا چربی‌ها و عرق صورت را در روزهای گرم پاک کرده و به تثبیت و ماندگاری آرایش کمک کنید.

کرم پود مناسب را انتخاب کنید

رپورتاژ

اگر پوست چربی دارید، از کرم‌ پودرهایی که حاوی چربی هستند خودداری کنید اما اگر پوستتان خشک است بهتر است قبل استفاده از کرم پودر حاوی چربی از پرایمر استفاده کنید تا چربی اضافی پوستتان را جذب کند. از آنجایی که در فصل تابستان افزایش تعرق به کاهش ماندگاری میکاپ منجر می‌شود، بهتر است قبل استفاده از تونر مقداری کرم مرطوب کننده یا پرایمر بر روی صورت خود بمالید.

توجه داشته باشید که بافت و رنگ کرم پودر باید در تناسب با جنس و رنگ پایه‌ای پوست صورت شما قرار داشته باشد. کرم پودرهایی با طیف رنگی روشن باعث می‌شوند پوستتان در اثر ایجاد عرق بیش از حد چرب و براق نمودار نشود. کرم پودر فلورمار برای ایجاد آرایشی یکدست و مطمئن به شما کمک می‌کند. در هنگام خرید این محصول به قیمت کرم پودر فلورمار اصل توجه کنید تا به اشتباه نمونه تقلبی جایگزین محصول اصل نشود.

از پنکک با ساختار مناسب بهره بگیرید

در فصل تابستان استفاده از پنکک‌هایی که بافت فشرده و متراکم دارند ایده مناسبی تلقی نمی‌شود‌. این نوع پنکک‌ها در اثر دمای بالا و افزایش رطوبت بر روی پوست به غلظت رسیده و سفت می‌شوند.

در این حالت ممکن است پوست صورت شما چرک و کدر به نظر برسد. بنابراین بهتر است از پنکک‌های پودری با رنگ مناسب استفاده کنید. برای استفاده از بهترین رنگ پنکک مک و ایجاد پوششی نرم و یکپارچه بر روی پوست، پنکک استودیو فیکس مکس انتخابی هوشمندانه خواهد بود.

7 راز برای میکاپ ماندگار در تابستان

انتخاب سایه و ریمل مناسب را مد نظر داشته باشید

استفاده از سایه‌هایی که حالت مایع داشته و بهتر جذب پوست می‌شوند برای آرایش در روزهای گرم گزینه مناسب‌تری هستند. سایه‌های پودری نیز سبب ماندگاری بیشتر خط چشم شما خواهند شد. در فصل تابستان بهتر است از ریمل‌های دائمی و ضد آب بهره بگیرید تا در اثر افزایش تعرق زیر پلک نریزد و آرایش ایده‌آل شما را تخریب نکند.‌

ریمل‌های ضد آب ساختاری چسب مانند داشته و بیشتر و بهتر بر روی مژه‌ها جای می‌گیرند. به این ترتیب گرمای هوا سبب ریزش مواد ریمل و پخش شدن آن‌ها زیر پلک‌ها نخواهد شد. ریمل چشم نوت علاوه بر ماندگاری بالا به حجیم‌تر شدن و ایجاد حالت پایدار در مژه‌ها کمک می‌کند. وجود ویتامین E و آنتی اکسیدان در ترکیبات این نوع ریمل از ایجاد خارش و حساسیت در اثر تعریق جلوگیری می‌کند.

رژلب هایی با ویژگی های مناسب انتخاب کنید

خشکی و گرمای هوا در تابستان سبب خشک شدن و ایجاد ترک بر روی لب‌ها خواهد شد. لذا بهتر است از رژلب‌های تقویت کننده، ویتامینه و یا برق لب که رطوبت و نرمی پوست لب را حفظ می‌کنند استفاده کنید. برای افزایش ماندگاری رژلب ابتدا لب‌ها را با پنکک بپوشانید، سپس از خط لب با چربی مناسب استفاده کنید و در مرحله آخر لب‌ها را با رژلبی که رنگ روشن دارد پوشش دهید.

نتیجه گیری

استفاده از 7 راز برای میکاپ ماندگار در تابستان همواره قابل توجه است، اما میزان اهمیت آن در فصل تابستان افزایش می‌یابد.‌ انتخاب مواد آرایشی استاندارد و متناسب با نوع و جنس پوست کمک می‌کنند تا در فصل تابستان با وجود گرما و رطوبت بالا، به ترکیبی مناسب و پایدار از آرایش صورت دست یابید.

نوشته‌های مرتبط