ماه صورتی ۱۴۰۰ ، زیباترین پدیده آسمانی

ماه کامل آوریل در روزهای دوشنبه و سه شنبه، ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ طلوع می‌کند. این ماه کامل که از قدیم الایام ماه صورتی نامیده می‌شود، یک ابرماه تماشایی و بسیار زیبا خواهد بود! با ما در این نوشتار همراه باشید تا اطلاعات جامعی در مورد ماه صورتی ۱۴۰۰ به طور کلی به دست بیاورید.

چه موقع ماه کامل آوریل ۲۰۲۱ یا ماه صورتی ۱۴۰۰ را ببینیم؟

دوشنبه و سه شنبه، ۶ و ۷ اردیبهشت ۱۴۰۰، بیرون بروید تا نظری اجمالی به ماه کامل آوریل بیندازید. این ماه کامل – که اولین ابرماه در میان دو ابرماه امسال است – پس از غروب خورشید قابل مشاهده خواهد بود و در ساعت ۱۹ و ۵۴ دقیقه شامگاه سه شنبه ۷ اردیبهشت به حداکثر روشنایی خود می‌رسد.

برای داشتن یک تصویر خوب از این ماه بهاری زیبا و دوست داشتنی، یک منطقه باز پیدا کنید و زمانی که ماه از افق طلوع می‌کند و بالا می‌آید، نظاره‌گر باشید. همین زمان است که ماه در بزرگترین سایز دیده می‌شود و ته رنگ طلایی فوق‌العاده‌ای به خود می‌گیرد.

اولین ابرماه یا ماه صورتی ۱۴۰۰

* توجه: قبل از اینکه زیادی امیدوار شوید، بهتر است بدانید که “این ابرماه صورتی” واقعاً ” خیلی صورتی” به نظر نمی‌رسد، در واقع سایه رنگ صورتی را ندارد. ماه در نزدیکی افق همان رنگ طلایی معمول خود را خواهد داشت و همانطور که بالا و بالاتر می‌رود، تا حد زیادی کم رنگ و در واقع سفید می‌شود!

رپورتاژ

امسال، ما با دو ابرماه مواجه خواهیم شد، اولی در ۲۶ آوریل و دوم در ۲۶ می رخ می‌دهد. گفته می‌شود کع ابرماه‌ها بزرگ‌تر و روشن‌تر از ماه کامل معمول و همیشگی هستند.

ماه صورتی ۱۴۰۰ دقیقاً چقدر بزرگ و چقدر روشن است؟ به طور متوسط​​، ابرماه آوریل ۲۰۲۱ حدود ۷٪ بزرگ‌تر و حدود ۱۵٪ روشن‌تر از ماه کامل معمولی هستند. به هر حال تشخیص ماه کامل معمولی و ماه صورتی بسیار دشوار است مگر اینکه هر دو را کنار هم ببینید!

چرا به ماه کامل آوریل ماه صورتی گفته می‌شود؟

نام‌های ماه کامل مورد استفاده توسط The Old Farmer’s Almanac (نوعی تقویم نجومی) از مکانهای مختلفی آمده است، از جمله منابع بومی آمریکا، آمریکای استعماری و منابع اروپایی. از قدیم، نام هر ماه کامل برای کل ماه قمری که در آن رخ داده است، نه فقط ماه کامل، به کار می‌رفت.

ماه صورتی

اگرچه فوق‌العاده می‌شد اگر که این نام با رنگ ماه ارتباطی داشت، اما واقعیت آن‌قدرها افسانه‌ای و عرفانی نیست. در حقیقت، ماه کامل آوریل اغلب با اولین شکوفه‌های بهاری نوعی گل وحشی بومی شرق آمریکای شمالی مطابقت دارد: فلوکس سوبولوتا که با نام “توده صورتی” نیز شناخته می‌شود.

و به لطف این ارتباط فصلی، این ماه کامل ماه “صورتی” نامیده شد!

نوشته‌های مرتبط