۴ درس‌ موفقیت از والت دیزنی که جسورانه تر و شادتر زندگی کنید

نگرش خاصی وجود دارد که افراد فوق العاده را از آدم های متوسط جدا می‌کند. والت دیزنی بزرگ این‌ را به خوبی می‌دانست، به آن نگرش موفقیت گفته می‌شود. برخی آدم‌ها با آن نگرش متولد شده‌اند، اما دیگران باید آن را بپرورانند، به هر حال آن‌چه که مطمئنیم این است، کسانی‌که نگرشی برای میل به خوب عمل کردن دارند اغلب به خاطر زندگی‌های بزرگی که ساخته‌اند در یاد و خاطر مردم باقی می مانند. زندگی والت دیزنی را نگاه کنید. میراثی از جادو و خیال از او به جای مانده است، والت امروزه هم به عنوان نماد محقق شدن رویاها مشهور است. مهم تر از همه، اگر زندگی‌اش به ما درس‌ موفقیت آموخته باشد، این است که:

هر چیزی ممکن است

این باور تزلزل‌ناپذیر والت به امکان‌پذیری و یک زندگی بدون محدودیت بود که به او نگرش مثبتی ‌داد که کمک کرد به مرد بزرگی تبدیل شود که امروز به یاد می‌آوریم. او در موفقیت زاده نشده بود؛ اما کسانی که او را ملاقات می‌کردند خلاف آن را تصور کرده بودند. تمام عمرش را با ذهنیتی مثبت زندگی کرد. گفته می‌شود وقتی والت در تعقیب رویاهایش به غرب می‌رفت، هر آن‌چه داشت فروخت – فقط برای آن‌که بتواند با یک بلیط درجه‌ی یک(فرست کلس) سفر کند. چه مثالی بهتر از این تا نشان دهد نگرش موفقیتی که به او کمک کرد آغازگر همه چیز است؟

اگر شما هم در نگرش موفقیت ماهر شوید، آن‌چه که می‌تواند برایتان ممکن باشد سقفی نخواهد داشت. والت دیزنی نقل قول معروفی دارد که می‌گوید ”بیندیشید، باور کنید، رویا بسازید و جرات کنید “. اجازه دهید به هرکدام از این‌ها نگاه دقیق‌تری بیندازیم، تا درکی واضح‌تر از نگرش موفقیت کسب کنید و این‌که چگونه شما هم می‌توانید از آن برای زندگی جسورانه‌تر و شادتر استفاده کنید.

” بیندیشید، باور کنید، رویا بسازید و جرات داشته باشید“

والت دیزنی

درس‌ موفقیت از والت دیزنی

۱. بیندیشید

هر اقدام، هر رویای برآورده شده، و هر اشتیاق دنبال‌شده – همه باید با یک اندیشه شروع شوند. این همان چیزی است که قانون جذب به ما می‌آموزد، جایی‌که ذهن‌مان برود واقعیت‌مان نیز می‌رود. بنابراین، ذهن‌تان را از تمام محدودیت‌ها و منفی‌نگری‌ها آزاد کنید و شروع به بزرگ اندیشیدن کنید. این کار می‌تواند به ساخت ستون‌هایی کمک کند که قرار است رویاهایتان را روی آن‌ها بسازید.

۲. باور کنید

پیش از آن‌که دریافت کنید باید بیاموزید چگونه باور کنید. داشتن یک رویا یا ایده کافی نیست؛ شما باید باور کنید آن‌ها برای ‌شما ممکن هستند. مهم‌تر از همه آن‌که وقتی چیزی برای شما باور کردنی نباشد، هرگز واقعا تمام انرژی و توجهی را که برای تبدیل شدن به یک واقعیت نیاز دارد، صرفش نمی‌کنید.

یادتان هست والت دیزنی تمام دارایی‌هایش را به خاطر بلیط درجه‌ی یکی فروخت که هیچ چیزی را ضمانت نمی‌کرد؟ آن بلیط را با این باور خرید که او را به سوی رویاهایش خواهد برد – و همین طور هم شد. بیاموزید سطح مشابهی از باور را نسبت به رویاهایتان داشته باشید.

۳. رویا بسازید

وقتی بچه‌ بودیم مدام رویای این که وقتی بزرگ شدیم چه کار می‌کنیم را با دیگران شریک می‌شدیم. هرگز این خصلت را از دست ندهید. زندگیتان را در شگفتی و انتظار رویاهایتان بگذرانید. وقتی به یکی رسیدید – فراموش نکنید رویاهای دیگری بسازید.

مهم‌تر از همه آن‌که – رویاهای بزرگ بسازید. شما موجودی نامحدود هستید پس چرا چیزهای معمولی و کسالت‌بار را بپذیرید؟ همه چیز برای شما ممکن است – با این آگاهی زندگی کنید و اجازه دهید الهام بخش شما باشد که جسورانه‌تر، بزرگ‌تر و بهتر رویا بسازید.

۴. جرات کنید

برای دنبال کردن چیزهای خارق‌العاده و شگفت‌انگیز باید جرات داشته باشید. والت دیزنی باشهامت زندگی کرد و زندگی هم آن را تلافی کرد. پس شما می‌خواهید چقدر برای تعقیب رویاهایتان شهامت داشته باشید؟

یک رهبر باشید؛ رویاهایتان را مصرانه دنبال کنید و تلاش کنید غیرممکن را ممکن سازید. جراتش را دارید؟

آن‌چه که می‌توانید باشید، به دست آورید یا داشته باشید، محدودیت ندارد. مدت‌ها پیش از آن‌که شخص دیگری والت دیزنی را یک موفقیت بنامد، خودش این کار را کرد. چرا ما این کار را نکنیم؟