۱۰ دلیل که باید هر روز رابطه جنسی داشته باشید

لذت تنها دلیل داشتن رابطه جنسی روزانه نیست. سلامت روانی، جسمی و عاطفی را نیز می توان با یک رابطه ی صمیمی بهبود داد. مزایای داشتن رابطه جنسی روزانه بر افکار منفی که ممکن است داشته باشید، می چربد. اما در صورتی که هنوز برای انجام این عمل متقاعد نشده اید، این نوشتار ۱۰ دلیل که باید هر روز رابطه جنسی داشته باشید را حتما بخوانید.

۱. داشتن رابطه جنسی به صورت روزانه کمک می کند انواع مختلف ارگاسم را یاد بگیرید.

احتمالا می دانید که مردان می توانند هم با انزال و هم بدون انزال به ارگاسم برسند. اما آیا می دانستید که زنان دو نوع متفاوت از ارگاسم را تجربه می کنند؟ پژوهشگرانی که ارگاسم را در زنان مورد بررسی قرار دادند، دو نوع ارگاسم شناسایی کردند که بر اساس احساس و مکان به طور معناداری قابل تشخیص است: یکی در سطح اندام تناسلی و دیگری عمیق و داخلی است. ارگاسم های عمیق، مرتبط با احساسات داخلی سازگار با عملکردهای مورد نظر ارگاسم زنان هستند.

متاسفانه پژوهش های بسیار کمی به موضوع ارگاسم زنان پرداخته اند، به حدی که حتی پژوهشگران از عملکرد تکاملی آن مطمئن نیستند. آنها معتقد هستند که زنان به اوج لذت جنسی می رسند تا انقباضات عضلانی داخلی آنها بتواند در رسیدن اسپرم به تخمک برای عمل لقاح کمک کند. این امر ممکن است درست باشد یا غلط، اما در عین حال، امتحان کنید و ببینید که آیا می توانید هم ارگاسم سطحی و هم ارگاسم داخلی را داشته باشید یا نه.

دلایل رابطه‌ی جنسی: ۱۳ دلیل که چرا آدم ها رابطه‌ی جنسی دارند

۲. داشتن رابطه‌ی جنسی به صورت روزانه به سلامت روانی شما کمک می کند.

اگر دچار استرس شده باشید، رسیدن به ارگاسم دشوار است اما حتی شروع افزایش صمیمیت ازطریق نوازش به شما اکسی توسین می دهد. اکسی توسین به عنوان هورمون نوازش شناخته شده و همراه با دوپامین کمک می کند که استرس و اضطراب تان فورا کم شود.

۳. هر روز رابطه جنسی داشتن به سلامت جسمی شما کمک می کند.

به نظر می رسد که داشتن رابطه ی جنسی به صورت روزانه بهترین روش قابل تصور برای شامل کردن ورزش است. رابطه ی جنسی با تقویت سیستم قلبی-عروقی شما و همین طور مفصل ران، پشت، پا، شکم و عضلات به تناسب جسمی شما کمک می کند. هر روز داشتن رابطه ی جنسی تعادل جسمی شما را بهبود می دهد و کمک می کند وزن کم کنید.

۱۱ نکته درباره رابطه‌ی جنسی و احساسات و عواطف که باید بدانید

۴. داشتن رابطه جنسی به صورت روزانه باعث می شود به زندگی عشقی خود تنوع بیفزایید.

شما همه ی مدل های رابطه ی جنسی و وسایل کمک به رابطه را امتحان نکرده اید. چیزهای زیادی وجود دارند که می توانید از بین آنها انتخاب کنید. شما و شریک زندگی تان می توانید راه های جدید را در ۳۶۵ روز سال برای داشتن لذت جنسی امتحان کنید.

۵. رابطه جنسی مداوم کمک تان می کند که عشق ورزی را طولانی تر کنید.

انزال زودرس عبارتی است که هیچ کس دوست ندارد. عشق ورزی طولانی تر یعنی این که احتمال رسیدن به ارگاسم در زنان، که معمولا زمان بیش تری برای رسیدن به اوج لذت جنسی از طریق مقاربت دارند، بیش تر شود. تمرین رابطه را کامل می کند و مردان می توانند ریتم و افکار خود را برای طولانی کردن ارگاسم کنترل کنند.

رپورتاژ

۶ مهمترین اشتباه در رابطه‌ی جنسی که نباید انجام داد

۶. هر روز رابطه جنسی داشتن کمک می کند که بیش از یک بار به ارگاسم برسید.

حالا وقت صحبت از هدف نهایی و مقدس ارگاسم است؛ ارگاسم بیش از یک بار. مطابق با گزارش موسسه ی کیسنی، برابر با ۲۰ درصد از مردان و ۱۴ درصد از زنان می توانند بیش از یک بار به ارگاسم برسند. دوست ندارید یکی از این آدم های خوشبخت باشید؟

۷. داشتن رابطه‌ی جنسی به صورت روزانه مغز را تحریک می کند.

پژوهشگرانی که گرایش بشر را برای انجام رابطه ی جنسی جهت داشتن لذت -نه فقط تولید مثل مانند بسیاری از حیوانات- مطالعه کردند، پی بردند که رابطه‌ی جنسی در مقایسه با آن چه قبلا تصور می شد، نقاط بیش تری را در مغز درگیر می کند. نقاطی از مغز که مطابق با تصویربرداری انجام شده از مغز، تحریک شدند، بخش های فرعی ناحیه ی هیپوتالاموس، پیش مغز بازال، تالاموس، آمیگدال و هیپوکامپوس بودند.

پژوهشگران همچنین لذت جنسی را با لذت میل به غذا مقایسه کردند: “هیجان (تمایل عاطفی، انگیختگی تناسلی)، پلاتو (فعالیت جنسی فیزیکی و انگیختگی بدنی و تناسلی)، اوج لذت جنسی (ارگاسم)، و آرامش مراحل لذت جنسی هستند که از قدیم شناخته شده اند. چرخه ی لذت جنسی با ساختار ابتدایی چرخه ی لذت مرتبط با سایر پاداش ها (مثلا غذا) سازگار است، و در نتیجه می تواند بر اساس “انگیزه، کمال، ارضا” یا “خواستن، دوست داشتن، مهار” بیان شود.

 ۱۲ نوع رابطه‌ی جنسی که هر کسی باید تجربه کند

۸. رابطه جنسی روزانه به سلامت سیستم ایمنی شما کمک می کند.

داشتن رابطه‌ی جنسی مکرر باعث آزاد شدن بیشتر ایمونوگلوبین ای (مواد تشکیل دهنده ی سیستم ایمنی بدن) می شود. این ماده کمک می کند حمله ی بعدی آنفولانزا را خنثی کنید. هر چه قدر بیش تر رابطه ی جنسی داشته باشید، آنتی ژن های بیش تری در سیستم ایمنی بدن تان می سازید.

۹. هر روز رابطه جنسی داشتن تاثیر مثبت روی سلامت عاطفی شما دارد.

از آن جا که رابطه ی جنسی یک فعل صمیمانه است، نزدیک بودن به معنای داشتن ارتباط نزدیک عاطفی با شخص دیگر است. حتی اگر به شریک زندگی تان نگفته باشید “دوستت دارم”، باز هم پیوند هدفمندی با او می سازید.

 ۲۷ فایده رابطه‌ی جنسی برای زنان و مردان

۱۰. داشتن رابطه جنسی به صورت روزانه باعث می شود که جوان بمانید.

داشتن رابطه ی جنسی به صورت روزانه بهترین راه ضدپیری موجود است. مطابق با یافته های دکتر دیوید ویکس، که با ۳۵۰۰ نفر مصاحبه کرد، رابطه ی جنسی، قوی ترین نوع لذت است و سبب آزاد شدن مواد شیمیایی خاصی می شود: در زنان هورمون رشد تولید می کند که روی این فرآیند تاثیر می گذارد. داشتن رابطه ی جنسی توام با عشق، بعد از فعالیت ذهنی و جسمی به عنوان مهم ترین فاکتورهای حفظ جوانی، در رتبه ی دوم قرار می گیرد.

نوشته‌های مرتبط