کابینت شیشه ای مدرن

اگر می‌خواهید فضای آشپزخانه‌ی شما متفاوت و لوکس باشد انتخاب کابینت شیشه ای گزینه‌ی مناسبی خواهد بود. کابینت‌های شیشه خور با نورپردازی داخلی مناسب بهترین جا برای نگهداری از ظروف تزئینی و به معرض نمایش گذاشتن وسایل دکوری است.

همانطور که اشاره شد کابینت شیشه‌ای محدود به سبک خاصی نیست و در تمامی سبک‌های آشپزخانه می‌توان از کابینت با درب شیشه خور استفاده نمود. همه چیز به طراحی و دیزاین کلی منزل شما دارد اگر از سبک دکوراسیون خانه شما به سبک‌های مدرن و ساده گرایش دارد بهتر است آشپزخانه‌ی خود را نیز به همین سبک دیزاین نمایید.

کابینت شیشه‌ای کلاسیک

اگر طرفدار کابینت‌های چوبی با درب شیشه‌ای هستید شاید کابینت کلاسیک شیشه خور بهترین انتخاب برای شما باشد. بطور کلی برای افرادی که می‌خواهند ظروف دکوری‌ گران قیمت خود را به نمایش بگذارند، فارغ از سبکی که انتخاب می‌کنید کابینت شیشه‌ای ایده‌ی بسیار خوبی است.

کابینت تمام شیشه‌ای

البته یکی از ایده‌های جذاب در طراحی آشپزخانه، اجرای کابینت تمام شیشه‌ای است. در این حالت بدنه و درب‌های کابینت کاملاً با استفاده از شیشه ساخته می‌شود اما با توجه به متعارف نبودن این مدل کابینت و همچنین معایبی که شیشه نسبت به چوب و ام دی اف دارد بهتر است از ترکیب چوب و شیشه در ساخت کابینت استفاده کنیم.

کابینت شیشه‌ای مات

در کابینت‌ شیشه‌ای دیواری استفاده از شیشه‌های مات با طرح‌های خاص ایده ای جدید و کاربردی است. برای ایجاد طرح روی شیشه و مات کردن آن به منظور واضح دیده نشدن داخل کابینت از فرآیند سندبلاست استفاده می‌شود. البته از شیشه های سندبلاست شده در تولید محصولات چوبی دیگری مانند : انواع درب لابی و کتابخانه و ویترین‌های شیشه خور استفاده می‌شود.

کابینت شیشه‌ای رنگی

از رنگ‌های دودی، برنز و بی رنگ برای کابینت دیواری شیشه‌ای می‌توان استفاده کرد، رنگ‌های دودی و برنزی جلوه‌ی بیشتری به کابینت می‌دهند و جذاب‌تر هستند. استفاده از شیشه سکوریت برای کابینت ویترینی مزایای زیادی به همراه دارد از جمله اینکه در برابر گرما و سرما و حتی ضربه مقاومت بسیار بالایی دارد و به راحتی نمی‌شکند و در اثر شکستگی احتمالی به قطعات بزرگ و خطر آفرین تقسیم نمی‌شود.

شیشه ی توستر و فر از چه نوع شیشه‌ای است؟

کابینت شیشه ای مدرن

برای ساخت درب شیشه‌ای توستر و فر، معمولا از شیشه سکوریت استفاده می‌شود. شیشه سکوریت برش داده شده و لبه گیری شده، در فرآیند ساخت تحت حرارتی بیش از 600 درجه سانتیگراد در کوره قرار می‌گیرد. به دنبال آن با خنک سازی سریع، لایه بیرونی نسبت به مرکز شیشه با سرعت بیشتری خنک شده و یک لایه فشرده خارجی را ایجاد می‌کند، در حالی که بخش درونی شیشه حالتی کشسانی می‌یابد. این فرآیند و تغییر ناگهانی دما، قدرت و استحکام بالایی به این نوع شیشه می‌بخشد تا در برابر گرما و فشار مکانیکی مقاومت بالایی پیدا کند.  احتمال شکستن و خرد شدن شیشه توستر و فر سکوریت بسیار اندک است و به راحتی می‌تواند با درجه حرارت بالای این دستگاه‌ها و استفاده روزانه از آنها کنار بیاید. این شیشه، به شیشه ‌ایمنی نیز شهرت دارد و امنیت بالایی را برای افراد حاضر فراهم می‌آورند در مواقع شکسته شدن خرده هایی کوچک و گرد از خود به جای می‌گذارند مانند سنگریزه و به هیچ وجه دارای لبه های تیز نمی‌باشند جالب است بدانید که شیشه سکوریت، 5 برابر شیشه معمولی دوام و استحکام دارد.

علت شکستن شیشه توستر و فر چیست؟

شیشه سکوریت علاوه بر مقاومت بسیار در برابر شکستگی، به منظور خرد شدن به قطعات کوچکتر که احتمال آسیب جدی وجود ندارد، طراحی شده است. اما با وجود قدرت بالای شیشه سکوریت، این المان نیز قابل شکسته شدن است. دلایل متعددی وجود دارد که ممکن است منجر به شکستگی شیشه توستر و فر سکوریتی شوند. هنگام استفاده یا تمیز کردن شیشه توستر و فر گاز، ممکن است به طور ناخواسته به شیشه آسیب برسانید. در واقع تمیزکاری پرخاشگرانه و بی مبالاتی، یکی از دلایل شایع آسیب دیدن شیشه توستر و فر است. این عملکرد غیراستاندارد و نامناسب، می‌تواند به سطح شیشه آسیب برساند و به مرور زمان آن را دچار خراش و یا ترک نماید. دلیل دیگر شکستگی شیشه توستر و فر را می‌توان برخورد فیزیکی دانست.

واقعیت این است که درب فر گاز محلی برای آویزان کردن وسایل نیست و نباید آنها را به درب تکیه دهید همچنین نکته که با اهمیت است این است که هرگز حوله‌های خیس را روی درب اجاق گاز قرار ندهید. به علاوه ضرورت دارد که از بستن درب در حین اینکه قفسه‌های داخلی هنوز درست در جایشان قرار نگرفته‌اند و بیرون هستند خودداری کنید.

توصیه می‌کنیم هنگام خرید اجاق گاز فردار، یکی از آنهایی که قفسه‌هایش مجهز به ریل تلسکوپی هستند را انتخاب کنید زیرا این قفسه‌ها به راحتی به بیرون و داخل دستگاه حرکت می‌کنند و به آسانی ‌وانید ظروف را از فر خارج کنید و قفسه ها را مجددا سر جایشان برگردانید. عامل مهم دیگری که در شکستن شیشه توستر و فر نقش دارد، انقباض و انبساط مداوم در اثر دماهای متضاد است بنابراین تمام چیزهایی که منجر به گرم شدن و سرد شدن مداوم شیشه شوند، نقطه ضعفی در این رابطه به شمار می‌آیند. اطمینان حاصل کنید که ظرفی که درون فر قرار دارند با شیشه درب تماس نداشته باشند، همچنین مواد شوینده روی شیشه باقی نمانده باشد. نقص موجود در خود شیشه، دلیل مهم دیگری است که به مرور زمان باعث ایجاد اشکال می‌شود.

در واقع نقص‌های ریزی که در فرآیند تولید ایجاد می‌شوند، می‌توانند با گذشت زمان باعث خرابی شیشه شوند اکثر ترکیبات شیشه مشکلی ندارند، اما به طور طبیعی سولفید نیکل ممکن است پس از مدتی به طور ناگهانی گسترش یابد و منجر به خرد شدن بدون دلیل شیشه توستر و فر شود.

سایبان شیشه‌ای چیست ؟

کابینت شیشه ای مدرن

سایبان‌های شیشه‌ای یا آبچکان شیشه‌ای ترکیبی از شیشه، کابل و یراق آلات کانوپی است که برای سر در و ورودی منازل، ویلاها، مراکز اداری و دولتی کاربرد دارد که در هنگام بارش برف و باران فضای زیر آن محفوظ شده، این نوع سقف شیشه‌ای دارای تنوع بسیاری می‌باشد و با توجه به نیاز مشتری می‌توان برای هر ساختمان آن را طراحی و اجرا کرد. امروزه نیاز به سایبان‌های کوچک در محل ورودی ساختمان یکی از نیازهای مبرم ساختمان می‌باشد و اگر این نیاز را با زیبایی بصری بخواهیم آمیخته کنیم حتما یکی از انتخاب‌های اصلی سایبان‌های شیشه‌ای می‌باشد. استفاده از شیشه‌ لمینت دو لایه سکوریت و نیز استفاده از میلگردهای استیل ضد زنگ نمایی بسیار زیبا و شکیل را به ما ارائه می‌دهد. همچنین به دلیل شفافیت و عبور نور از شیشه، نور کافی جهت تامین روشنایی داخل را نیز تامین می‌نماید. سایبان‌های شیشه‌ای اسپایدر کمک می‌کند بدون از بین بردن زیبایی و بدون نیاز به سازه‌های سنگین آهنی طرحی را انتخاب کنید. همچنین می‌توان بر اساس الزامات، پروژه شما طراحی و به صورت سفارشی تولید گردد تا با شرایط مورد نظر شما هماهنگ باشد.

انواع روش های اجرای سایبان شیشه‌ای

با توجه به کاربری سایبان در محیط های مختلف و براساس ابعاد شیشه، نوع اتصالات و روش نصب آن متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال معمولا برای سایبان‌های پارکینگ و پایانه‌های مسافربری، با توجه به اینکه ابعاد شیشه بزرگ است و نیاز است برای نگه داشتن شیشه‌ها از سازه‌های فلزی و یا کابل‌های کششی استفاده شود.

هنرمند فرانسوی Daniel Buren چشم انداز رنگی بی‌نظیری در محوطه هتل Le Bristol پاریس طراحی کرده است. سایبان در دو طرف به آلاچیق‌های منشوری ختم می‌شود و به طور کلی فضا به عنوان محلی برای نشیمن و ناهار خوری پذیرای میهمانان و بازدیدکنندگان قرار گرفته است. شیشه‌های رنگی استفاده شده در این پروژه به رنگ‌های آبی، زرد، قرمز و بنفش می باشد که طبق حروف الفبا در کنار هم مرتب شده و پاسخگوی شرایط مختلف آب و هوایی و روشنایی می‌باشند. این شیشه‌ها نیز به عنوان فیلتر مناسب نور خورشید به عمل می‌آیند. سایه‌های چشم گیر و بازتاب منتشر شده از این سایبان، میدان وسیعی از رنگ را در مخوطه ایجاد کرده است، لذا با ایجاد روابط فضایی رنگی، نقطه ی عطف هتل به شمار می‌رود.