تعبیر خواب اژدها: ۱۹ نشانه شناسی و تعبیر دیدن اژدها در خواب

در فرهنگ شرقی، اژدها نمادی از شکوفایی است در حالی که در فرهنگ غربی، اژدها نمادی از بدخواهی و دیوسیرتی است. اژدهای غربی بزرگ و خشن است در حالی که اژدهای شرقی رنگارنگ و زیباست. در داستان‌هایی که در سراسر جهان گسترش یافته‌اند، برخی از اژدهاها محافظ گنج‌های زیرزمینی بوده‌اند در حالی که سایرین به نگهبانی از بهشت معروف هستند. دیدن خواب این موجود نیز دلایل زیادی دارد و تعبیر خواب اژدها و نشانه شناسی دیدن اژدها در خواب بسیار جالب است.

تعبیر خواب اژدها

۱. شیاطین درون‌تان

ممکن است شما درون‌تان شیاطین یا ترس‌هایی داشته باشید که برای رشد و ارتقاء شخصی و رسیدن به اهدف‌تان باید با آن‌ها روبرو شوید. احتمالا احساس ناامنی دارید و ترس‌های‌تان شما را عقب نگه می‌دارد. این ترس‌ها می‌توانند در مورد هر چیزی باشند، بنابراین نباید اجازه بدهید که آن‌ها در تصمیماتی که می‌گیرید تاثیر بگذارند.

به همان میزانی که شیاطین درون‌تان را می‌شناسید و می‌پذیرید، موهبت‌ها و استعدادهای‌تان را نیز بشناسید و درک کنید. در نهایت هر گونه درماندگی و عجز را که شما را آزار می‌دهد، کنار بگذارید و به آرامش برسید.

۲. دشمنان درونی و بیرونی که باید با آن‌ها کنار بیایید

گاهی اوقات ممکن است به این دلیل خواب اژدها ببینید که در زندگی‌تان موانعی وجود دارند و باید برای رسیدن به هدف و چیزهای مثبت بر آن‌ها غلبه کنید.

این موانع ممکن است ترس‌های درونی‌تان باشد یا آدم‌های پیرامون‌تان که به نوعی شما را عقب نگه می‌دارند. شاید زمان آن فرا رسیده باشد که با دشمنان درونی و بیرونی‌ خودتان مبارزه کنید تا به موفقیت‌های بزرگی در زندگی‌تان دست بیابید.

۳. چیزی در زندگی‌تان به شدت شما را می‌ترساند

شاید به این دلیل خواب اژدها می‌بینید که در زندگی بیداری‌تان چیزی عمیقا شما را می‌ترساند. این مورد به خصوص زمانی صدق می‌کند که اژدها در خواب‌تان شما را بترساند.

ممکن است یک شخص، چیز یا اتفاقی که در شرف وقوع است، موجب بروز ترس در وجودتان شده باشد.

۴. چشم‌اندازی فوق‌العاده در زندگی

دلیل دیگر دیدن خواب اژدها این است که در زندگی بیداری‌تان چیزی وجود دارد که باید بپذیرید و از آن استفاده کنید.

فرصت‌های جدیدی که منجر به موفقیت بزرگی می‌شوند ممکن است در شرف وقوع باشند و شما باید از آن‌ها سود ببرید. به نظر می‌رسد که در حال ریسک کردن هستید، اما در حقیقت، فرصتی عالی پیش خواهد آمد که زندگی شما را به سمت بهتر شدن تغییر می‌دهد.

۵. شخصیتی پر از شور و اشتیاق

بعضی اوقات خواب‌هایی که در مورد اژدها می‌بینید به این دلیل است که شما به شخصی بسیار گرم  یا عمیقاً پرشور نزدیک هستید. البته ممکن است آن شخص پرشور و سرحال خودتان باشید.

ممکن است در مورد چیزهایی که برای‌تان مهم هستند، بیش از حد واکنش نشان دهید و حتی دست به اشتباه بزنید. بهتر است قبل از آنکه دست به هر اقدامی بزنید و به دیگران آسیب بزنید یا اشتباهات عمده‌ای مرتکب شوید، کمی به آرامش برسید.

۶. پشتیبانیِ‌ افراد قدرتمند

دلیل دیگر دیدن خواب اژدها این است که در حال حاضر از سوی عده‌ای بانفوذ مورد حمایت و پشتیبانی قرار دارید یا ممکن است در آینده این اتفاق بیفتد. این تعبیر به خصوص زمانی صادق است که اژدهای بالدار در خواب دیده باشید.

از حمایتی که در حال حاضر دریافت می‌کنید یا پشتیبانی که در آینده دریافت خواهید کرد، استفاده کنید اما فراموش نکنید که محتاط باشید، شاید این افراد در عوض لطفی که به شما داشته‌اند، چیزی از شما بخواهند که دوست ندارید.

۷. شما بسیار مؤثر و مورد احترام هستید یا خواهید بود

رویاهای اژدها گاهی می‌تواند نمادی از موقعیت عالی شما در جامعه باشد. ممکن است در جامعه‌ی خودتان بسیار محترم و قدرتمند باشید یا در آینده چنین موقعیتی را تجربه کنید.

رپورتاژ

هر کاری را که در حال حاضر انجام می‌دهید، قطعا به نفع‌تان خواهد بود و جامعه شما را به گونه‌ای متفاوت و مثبت خواهد دید.

۸. ثروت یا شانسی در راه است

تکرار خواب اژدها همچنین می‌تواند نشانه‌ی ثروت و شانسی باشد، که به زودی رخ خواهد داد. ممکن است در دل فرصت‌هایی بروید که برای‌تان ثروت بسیار زیادی به بار خواهد آورد. حواس‌تان باشد که وقتی فرصت‌ها در می‌زنند، آن‌ها را بشناسید و به خوبی استفاده کنید.

رویاهای رایج در مورد اژدها

خواب‌های رایج در مورد اژدها و تعابیر آن‌ها به شرح زیر است:

۹. اگر در خواب شما تصویری از اژدها بدون جزئیات وجود دارد، این خواب می‌تواند نمادی از شخصیت شما باشد، مثلا در مورد چیزهای کوچک زیادی نگران هستید یا نسبت به چیزهایی که برای‌تان اهمیت دارد، بیش از حد شور و اشتیاق دارید.

۱۰. معنای دیگر خواب اژدها این است که احتمالا به زودی در رابطه با موضوعی با خشم و اضطراب روبرو می‌شوید به حدی که انرژی‌تان را حسابی از دست می‌دهید. این احتمال هم وجود دارد که در مورد موضوعی زیاده‌روی دارید. ممکن است حرف‌های‌تان زیادی تند باشد و به اطرافیان‌تان آسیب وارد کنید. در چنین شرایطی دیدن خواب اژدها به این معناست که باید رفتارتان را تغییر بدهید و خشم و عصبانیت‌تان را کنترل کنید.

۱۱. نگاه کردن به یک اژدها در خواب می‌تواند نشانه‌ی خوبی باشد به این معنا که احتمالا به زودی شانس و ثروت به شما رو خواهد آورد.

ممکن است به زودی در لاتاری یا قرعه‌کشی شرکت کنید و برنده شوید.

۱۲. دیدن خواب اژدهایی که بال دارد، نشانه‌ی خوبی است. این خواب بسیار مثبت است و می‌تواند نشانه‌ای باشد از این‌که از سوی شخصی قدرتمند حمایت زیادی دریافت خواهید کرد. ممکن است این فرد به لحاظ عاطفی شما را حمایت کند اما در غالب مواقع در عوض این کار چیزی از شما خواهد خواست. و شما ممکن است آنچه آن‌ها می‌خواهند را دوست داشته باشید یا نداشته باشید. بهتر است بسته به موقعیتی که دارید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید حمایت آن فرد را قبول کنید یا خیر.

۱۳. پرواز کردن با یک اژدها در خواب به معنای موفقیت بزرگ در زندگی است. شما به اهداف‌تان می‌رسید و حتی به چیزهایی فراتر از رویاهای‌تان دست پیدا می‌کنید. کاری که در حال حاضر انجام می‌دهید به نفع‌تان است و عاقبت خوبی دارد. در این دوران که شانس به شما روی کرده خوب سرمایه‌گذاری کنید و در پایان از موفقیت‌تان لذت ببرید.

۱۴. دیدن اژدهایی که از دهانش آتش بیرون می‌آید هم می‌تواند منفی باشد و هم مثبت. یکی از معانی چنین خوابی این است که شخصی نزدیک به شما بسیار عصبانی است و به زودی خشم‌اش را نشان خواهد داد یا این‌که خودتان در کنترل خشم‌تان مشکل دارید.

شاید اگر این خشم و قدرت را به سمت موضوعات مهم هدایت کنید به موفقیت‌های بزرگی برسید. زندگی قطعا جذاب خواهد شد و خبری از لحظات کسالت‌بار نخواهد بود.

۱۵. دیدن خواب اژدهای دوسر می‌تواند نشان‌دهنده‌ی غرور بیش از حد شما باشید. ممکن است آدمی باشید که گفتگوهای ساده را به بحث و کشمکش تبدیل می‌کنید و غالبا به حدی آزاردهنده هستید که کسی دوست ندارد با شما وقت بگذراند. این خواب در واقع هشداری در رابطه با رفتار شما است. پیروزی در بحث و گفتگو آن‌قدری اهمیت ندارد که مدام می‌خواهید حرف‌تان را به کرسی بنشانید یا اثبات کنید.

۱۶. دیدن خواب اژدهایی که در قفس است نشان می‌دهد که شما به پیروزی خواهید رسید حتی زمانی که با موانع زیادی مواجه شوید. وقتی با سختی‌های زیادی روبرو هستید، ناامید نشوید زیرا در نهایت به پیروزی و موفقیت خواهید رسید.

بکوشید امور را بهتر کنید و در نهایت همه چیز بهتر خواهد شد و ثمره‌ی تلاش‌های‌تان را خواهید دید.

۱۷. دیدن اژدهایی که خوابیده است می‌تواند نماد موفقیت در اهداف یا رویاهای بلند-مدت شما باشد. به خودتان و توانایی‌های‌تان ایمان بیش‌تری داشته باشید. سپس هر چه دارید و می‌توانید به کار ببندید تا شاهد اتفاقات مثبت باشید. در نهایت شما به چیزهایی فراتر از رویاهای‌تان خواهید رسید.

۱۸. کشتن اژدها در خواب نشانه‌ی موانع بزرگی است که سر راه‌تان دارید و برای موفقیت باید بر آن‌ها غلبه کنید. تمام آن‌چه لازم دارید این است که جسارت و توانایی‌های‌تان را جمع کنید و بعد موانع را از سر راه‌تان بردارید. کشتن اژدها کار آسانی نیست و نیروی اراده و ایمان زیادی برای انجام آن لازم است.

۱۹. حمله کردن اژدها به شما می‌تواند در واقع هشداری باشد در مورد کاری که در گذشته انجام داده‌اید. اگر می‌توانید اشتباهات گذشته‌تان را جبران کنید، حتما این کار را بکنید زیرا گاهی پیامدهای‌شان غیر قابل جبران هستند. تمام تلاش‌تان را برای جبران اشتباهات‌تان به کار ببندید و یک زندگی قابل تحسین را سپری کنید.

کلام پایانی

با توجه به اینکه اژدها موجودی افسانه‌ای محسوب می‌شود، دیدن خواب آن غیرمعمول است. هرچند، این خواب می‌تواند معنا و پیام مهمی برای‌مان داشته باشد. در صورتی که جزئیات خواب‌تان را در خاطر داشته باشید می‌توانید آن را به درستی تعبیر کنید.

شاید این مطالب هم برایتان جالب باشد

 

منبع alodreams
نوشته‌های مرتبط