کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

شقاق مقعدی: ۱۵ درمان خانگی فیشر مقعدی که بسیار موثر است

شقاق مقعدی (فیشر) به معنای بروز یک زخم باز یا پارگی در پوست اطراف مقعد است. این مشکل باعث درد شدید همراه با سوزش در هنگام حرکات روده می‌شود. شقاق مقعدی، فیشر مقعدی نیز نامیده می‌شود. در این نوشتار ۱۵ درمان خانگی شکاف مقعدی که بسیار موثر است را برای شما آورده ایم.

شقاق مقعدی: ۱۵ درمان خانگی فیشر مقعدی که بسیار موثر است

شقاق مقعدی (فیشر) چیست؟

به طور دقیق‌تر، شقاق مقعدی به عنوان یک پارگی یا ترک کوچک شناخته می‌شود که در اطراف مقعد رخ می‌دهد. این ترک یا پارگی می‌تواند منجر به خونریزی و درد شدید در طول یا بعد از حرکات روده شود.

در طول زمان، شقاق مقعدی به اندازه‌ای عمیق می‌شوند که بافت عضلانی زیر این ناحیه آشکار می‌شود. وجود این مشکل ممکن است به علت وجود فشار در حرکات روده، زایمان یا حتی طولانی شدن اسهال یا یبوست باشد. مطالعه‌ای که اخیرا انجام شده، نشان داد که IBD (بیماری التهابی روده)، سرطان یا عفونت از علل عمده‌ی بروز شقاق مقعدی هستند.

شقاق مقعدی ممکن است در هر سنی فرد را مبتلا کند اما به طور معمول در کودکان و نوزادان بیش‌تر رخ می‌دهد. در واقع، این مشکل جدی نیست و پارگی می‌تواند در برخی موارد بین ۴ تا ۶ هفته به خودی خود بهبود بیابد.

مطلب مرتبط: درمان بواسیر: ۳۹ بهترین درمان خانگی بواسیر (هموروئید )

چه چیزی باعث بروز شقاق مقعدی می‌شود؟

افرادی که درحال‌حاضر مبتلا به یبوست هستند، در مقابل این اختلال آسیب‌پذیرتر هستند، زیرا مدفوع بزرگ و سخت ممکن است سبب بروز پارگی در اطراف مقعد شود.

علل دیگر بروز این مشکل عبارتند از اسهال مداوم، بیماری کرون، بیماری التهابی روده یا IBD، کولیت اولسروز یا زخمی، سفت شدن عضلات مقعد و گاهی اوقات برخی از عفونت‌های منتقله از راه رابطه‌ی جنسی مانند تبخال یا سیفلیس.

علائم شقاق مقعدی

شایع‌ترین و واضح‌ترین علائم این بیماری عبارت است از خارش همراه با درد شدید (یا طولانی مدت یا کوتاه مدت) یا حتی خونریزی در هنگام خروج مدفوع. مردم می‌توانند خون قرمز روشن خود را روی کاغذ توالت یا در مدفوع‌شان ببینند.

سایر علائم و نشانه‌های شایع شقاق مقعدی (فیشر) عبارتند از:

– وجود یک توده‌ی پوستی کوچک یا زائده‌ی گوشتی کوچک (اسکین تگ) که می‌تواند نزدیک به شکاف ایجادشده باشد.

– داشتن حس خارش یا سوزش در منطقه‌ی مقعد.

مطلب مرتبط: ۱۰۰ بیماری رایج و هزاران درمان خانگی آنها

چه زمانی باید به پزشک مراجعه کرد؟

برخی از درمان شقاق مقعدی می‌تواند به سرعت بخشیدن روند بهبود و کاهش ناراحتی کمک کند. در صورتی که شقاق مقعدی شما اصلا بهبودی نمی‌‌یابد، ممکن است لازم باشد جراحی کنید. همچنین اگر در زمان حرکت روده‌ها درد داشتید یا در مدفوع‌تان خون مشاهده کردید، حتما به پزشک مرجعه کنید.

درمان‌های خانگی برای رفع شقاق مقعدی (فیشر)

در این‌جا ۱۵ موثرترین درمان‌ها را برای رفع شقاق مقعدی می‌بینید که به راحتی می‌توانید آنها را در خانه به منظور التیام زخم و همچنین جلوگیری از وقوع آن در آینده دنبال کنید.

۱. روغن زیتون

داروی شماره‌ی یک که در فهرست داروهای خانگی برای شقاق مقعدی (فیشر) توصیه می‌شود، چیزی جز روغن زیتون نیست. این روغن که به میزان فراوانی چربی سالم دارد، می‌تواند سیستم روده را روان کند، و به این ترتیب دفع مدفوع راحت‌تر می‌شود. علاوه بر این، املاح ضد التهابی موجود روغن زیتون به کاهش درد ناشی از شقاق مقعدی کمک می‌کند.

نحوه‌ی استفاده از روغن زیتون جهت رفع شقاق مقعدی:

– موم زنبور عسل، عسل و زیتون را به مقدار مساوی آماده کنید.

– آنها را تا زمانی که موم به طور کامل ذوب ‌شود گرم کنید.

– اجازه دهید ترکیب سرد شود و بعد آن را مستقیما در منطقه‌ی آسیب‌دیده استعمال کنید.

– روزی چند بار این روش درمانی را انجام دهید.

مطلب مرتبط: درمان هموروئید: ۲۷ موثرترین درمان خانگی هموروئید (بواسیر)

۲. آلوئه‌ورا

خواص تسکین ­دهنده­ درد و قدرت شفابخش طبیعی آلوئه‌ورا برای درمان علائم شقاق مقعدی و همچنین کمک به احیاء مجدد بافت آسیب­دیده‌ی پوست عالی است. بنابراین، عجیب نیست که آلوئه‌ورا در فهرست درمان‌های خانگی برای رفع شقاق مقعدی قرار بگیرد.

نحوه‌ی استفاده از آلوئه‌ورا برای رفع مشکل شقاق مقعدی (فیشر) :

– یک برگ آلوئه‌ورا را بردارید و آن را برای خارج کردن ژل باز کنید.
– ژل را به طور مستقیم روی منطقه‌ی آسیب‌دیده استعمال کنید.
– روزی چند بار این روش درمانی را تکرار کنید.

۳. استحمام نشیمن

به منظور حمایت از روند التیام شقاق مقعدی و همچنین تسریع بخشیدن روند بهبودی، باید استحمام نشمین داغ را نیز مد نظر داشته باشید. این روش درمانی سبب افزایش جریان خون به طرف ناحیه‌ی مقعد می‌شود، و به این ترتیب به احیای شکاف‌های جزئی کمک می‌کند و همچنین سبب التیام پارگی ایجا شده در بافت می‌شود. علاوه بر این، استحمام نشیمن همچنین درد، خارش و تورم را کاهش می‌دهد. این روش به عنوان یکی از بهترین درمان‌های شقاق مقعدی شناخته شده‌است.

نحوه‌ی استفاده از استحمام نشیمن:

– مقداری آب گرم را داخل لگن استحمام بریزید.
– مقداری هم روغن اسطوخودوس به آب اضافه کنید و هم بزنید.
– در لگن بنشینید و دست کم به مدت ۱۵ دقیقه در همین حالت بمانید.
– این روش درمانی را ۲ تا ۳ بار در روز انجام دهید.

۴. گیاه هماور (گوش خر)

دلیل قرار گرفتن این گیاه در فهرست درمان‌های خانگی شقاق مقعدی (فیشر) این است که می‌تواند به آسانی شقاق مقعدی (فیشر) را بهبود بخشد و درد حاصل از آن را تسکین بدهد. هم برگ و هم ریشه‌ی این گیاه دارای خواص دارویی است که می‌توانند از بازسازی بافت پوست و رشد سریع سلول‌ها حمایت کنند. به این ترتیب این گیاه قادر است فرآیند بهبود را سرعت ببخشد.

مطلب مرتبط : ۲۰ بهترین درمان خانگی بواسیر

نحوه‌ی استفاده از گیاه هماور برای رفع شقاق مقعدی (فیشر) :

– یک قاشق غذا خوری هماور خشک را به مقداری آب داغ اضافه کنید و حدود ۱۵ دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. سپس آن را صاف کنید و اجازه دهید خنک شود. منطقه‌ی آسیب‌دیده را با استفاده از این محلول دو تا سه بار در روز شستشو دهید.
– همچنین می‌توانید چای گیاه هماور را به عنوان کمپرس در منطقه‌ی آسیب‌دیده استفاده کنید.
– راه دیگر استفاده از عصاره‌های حاوی گیاه هماور است که بدون نسخه‌ی پزشک به فروش می‌رسند. برای استفاده از این عصاره جهت التیام شقاق باید آن را به طور مستقیم روی ناحیه‌ی آسیب‌دیده ۲ تا ۳ بار در روز استعما کنید.

گیاه دارویی هماور علاوه بر درمان شقاق مقعدی، یک درمان معروف برای رفع راش پوستی هم محسوب می‌شود.

۵. روغن نارگیل

پاسخ به این سوال که چگونه می‌توانیم به طور طبیعی شقاق مقعدی را درمان کنیم، دیگر سخت نیست. روغن نارگیل مقدار فراوانی تری‌گلیسیرید با زنجیره‌ی متوسط دارد و به همین دلیل می‌تواند به طور موثری منطقه‌ی آسیب‌دیده را روان کند و روند بهبودی را شروع کند. این روغن یک گزینه‌ی عالی درفهرست درمان‌های خانگی شقاق مقعدی است که می‌توانید آن را در صورت لزوم به کار ببرید.

نحوه‌ی استفاده از روغن نارگیل جهت درمان شقاق مقعدی (فیشر) :

– مقداری روغن نارگیل را به طور مستقیم ۲ تا ۳ بار در روز بر روی ناحیه‌ی آسیب‌دیده بزنید. برای موارد مزمن، زمان استعمال از این روغن را افزایش دهید.
– در صورت ابتلا به یبوست و همچنین مشکلات سیستم گوارش، می‌توانید روغن نارگیل را در رژیم غذایی روزانه‌تان بگنجانید.

۶. ژل ال آرژنین L-arginine

یکی دیگر از درمان­های خانگی برای رفع شقاق مقعدی، ژل ال آرژنین است. این ژل که به اختصار آرژنین نیز نامیده می‌شود، اسید آمینه‌ای است که قادر است از طریق افزایش جریان اکسید نیتریک به سمت منطقه‌ی آسیب‌دیده بهبودی شقاق مقعدی را تسریع ببخشد.

حتی گزارش شده‌است که این ژل می‌تواند شقاق را درمان کند بدون این‌که سبب بروز هرگونه عارضه‌ی جانبی شود. و نکته‌ی بهتر این‌که، این ژل می‌تواند برای افرادی که به درمان ایزوسورباید دی نیترات پاسخ نمی‌دهند، کار کند.

شما فقط باید ژل ال آرژنین را که بدون نسخه‌ی پزشک به فروش می‌رسد، در منطقه آسیب‌دیده چند بار در روز استفاده کنید.

۷. سرکه سیب

فهرست درمان‌های خانگی برای شقاق مقعدی بدون وجود سرکه سیب کامل نیست. این ماده در درمان یبوست مؤثر است و یبوست عامل اصلی بروز شقاق مقعدی است.

علاوه بر این، فیبر محلول در آب به نام پکتین که در سرکه سیب موجود است، می‌تواند به طور قابل‌توجهی فرآیند هضم را بهسازی کند و همچنین حرکات روده را بهبود بخشد.

نحوه‌ی استفاده از سرکه سیب جهت درمان شقاق مقعدی (فیشر) :

– ۱ تا ۲ قاشق غذا خوری سرکه‌ سیب خام را داخل مقداری آب بریزید.
– بنا به ذائقه‌ی خودتان مقداری عسل نیز به ترکیب سرکه سیب و آب اضافه کنید.
– ترکیب حاصل را روزی دو بار مصرف کنید.

۸. تخم کتان

تخم کتان سرشار است از اسیدهای چرب امگا ۳ و همچنین فیبر، بنابراین شکی نیست که این ماده به عنوان یکی از قوی‌ترین مواد غذایی در جهان، در فهرست درمان‌های خانگی برای خونریزی ناشی از شقاق مقعدی جای می‌گیرد. این دانه‌های کوچک می‌توانند یبوست (یکی از دلایل اصلی ایجاد شقاق پوستی) را درمان کنند. علاوه بر این، تخم کتان با دارا بودن خواص ملین، می‌تواند نیاز به ایجاد فشار در هنگام حرکات روده را کاهش دهد.

نحوه‌ی استفاده از تخم کتان برای درمان شقاق مقعدی (فیشر) :

– یک قاشق غذا خوری پودر تخم کتان را داخل مقداری آب بریزید. هر روز قبل از خواب ترکیب حاصل را مصرف کنید.
– همچنین می‌توانید مکمل تخم کتان را در قالب کپسول مصرف کنید اما برای این کار حتما از قبل با پزشک مشورت کنید.

۹. فیبر

این ماده‌ی مغذی قطعا عضوی کلیدی در فهرست روش‌های طبیعی درمان شقاق مقعدی است. مصرف منظم فیبر باعث می‌شود که حرکات روده راحت‌تر شود، بنابراین فشار کم‌تری لازم خواهد بود و از آسیب دیدن ناحیه‌ی اطراف مقعد و درد ناشی از شقاق مقعدی جلوگیری می‌شود.

برای این منظور مواد غذایی غنی از فیبر را به میزان بیش‌تری مصرف کنید. برخی از غذاهای حاوی فیبر فراوان عبارتند از: گندم سیاه، بلغور جوی دوسر، کینوآ، اسفناج، حبوبات، آلو، تخمه‌ی آفتابگردان و تخمه‌ی کدو تنبل. بارهنگ کتانی که به نام اسپرزه نیز شناخته می‌شود، می‌تواند منبع عالی فیبر باشد.

شما همچنین می‌توانید مکمل فیبر را مصرف کنید اما برای این کار باید ابتدا با پزشک مشورت کنید.

* توجه: اگر مصرف فیبرتان را افزایش بدهید، به خصوص از طریق اسپرزه، باید روزانه مقدار زیادی آب مصرف کنید تا از بروز ناراحتی‌های دستگاه گوارش جلوگیری شود.

۱۰. رعایت بهداشت

نکته‌ی بعدی در فهرست داروهای خانگی برای درمان شقاق مقعد، بهداشت است که باید برای بهبود سریع این مشکل به خوبی رعایت کنید. برای رعایت بهداشت، باید منطقه‌ی آسیب‌دیده را خشک و تمیز نگه دارید زیرا رطوبت می‌تواند به شدت خطر ابتلا به عفونت‌های باکتریایی را افزایش دهد.

– پس از آن‌که خروج مدفوع انجام شد، خوب بدن‌تان را شستشو دهید و با استفاده از کاغذ توالت نرم، خوب را به طور کامل خشک کنید. از دستمال توالت‌هایی که ظاهری خشن و رایحه دارند استفاده نکنید زیرا ممکن است باعث به وجود آمدن حساسیت شوند.
– پس از حمام کردن، منطقه‌ی آسیب‌دیده را با مقداری پودر بچه آغشته کنید تا ناحیه خشک بماند.
– لباس‌های گشاد و همچین لباس‌های زیر پنبه‌ای بپوشید تا هوا در این ناحیه به خوبی جریان داشته باشد.
– از نشستن به مدت طولانی با پوزیشن یکسان بدن پرهیز کنید چرا که ممکن است باعث انباشت رطوبت در منطقه‌ی مقعد شود.

۱۱. آب‌میوه

شقاق مقعدی عمدتا به علت مصرف مواد غذایی نامناسب مثل نشاسته‌های فرآوری شده و غذاها و همچنین قند­هایی که باعث بروز یبوست و سخت شدن مدفوع می‌شوند، رخ می­دهد. بنابراین، اولویت اول برای درمان شقاق مقعدی رفع مشکل یبوست و همچنین مدفوع است. ۳ تا ۴ بار در روز آب‌میوه‌ی تازه مصرف کنید. همچنین بهتر است هر روز ۷ تا ۸ لیوان آب بنوشید. آنزیم گوارشی که برای هضم آب‌میوه ترشح می‌شود، می‌تواند در هنگام حفظ حرکات روده برای دفع مدفوع، از روند هضم غذا نیز پشتیبانی کند.

۱۲. شیر

شیر غنی از خواص و ترکیباتی است که برای عملکرد درست بدن لازم هستند، بنابراین منطقی است که شیر را در فهرست داروهای خانگی برای شقاق مقعدی وارد کنید. شما فقط باید مقداری شیر گرم را هر روز قبل از خواب میل کنید. این کار حرکات مکرر روده را ترویج خواهد کرد و همچنین سبب سلامت دستگاه گوارش خواهد شد.

۱۳. روغن حیوانی

رپغن حیوانی می‌تواند غشاهای مخاطی کل دستگاه گوارش را روان کند، و به این ترتیب سبب می‌شود که خروج مدفوع از روده راحت‌تر باشد. علاوه بر این، این ماده به تمیز کردن مدفوعی که از قبل باقی‌مانده و مدفوع تازه در روده کمک خواهد کرد.

شما می‌توانید یک قاشق چایخوری روغن حیوانی را به مقداری شیر گرم اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود. بسته به ذائقه‌تان مخلوط را شیرین کنید و ترکیب حاصل را هر روز قبل از خواب مصرف کنید. همچنین می‌توانید مقداری روغن حیوانی را گرم کنید و آن را ۳ تا ۴ بار در روز بر روی شکاف‌ها استعمال کنید.

مطلب مرتبط : ۵ بهترین درمان خانگی‌هموروئید(بواسیر)

۱۴. عدس

عدس با توجه به فیبر غذایی فراوانی که دارد، می‌تواند یک انتخاب عالی در فهرست درمان‌های خانگی برای شقاق مقعدی باشد. شما می‌توانید مقداری عدس جوانه‌زده را دو بار در روز مصرف کنید. عدس را به مدت یک شب تا صبح خیس بگذارید. صبح روز بعد، آنها را در یک پارچه‌ی کتانی بریزید و رویش را بپوشانید. هر بار که پارچه خشک شد، می‌توانید آن را به صورت دوره‌ای با آب خیس کنید تا رطوبتش حفظ شود. عدس‌ها دو روز بعد شروع به جوانه زدن می‌کند.

۱۵. آب گزنه

آخرین مورد در فهرست داروهای خانگی برای درمان شقاق مقعدی گزنه است. مهم است توجه داشته باشیم که در میان روش‌های درمانی شقاق مقعدی اولویت حفظ یکنواختی خروج مدفوع از بدن است. مدفوع آبدار یا مدفوع سخت مشکل را قطعا تشدید می‌کند. شما می‌توانید با مصرف یک قاشق چایخوری آب گزنه به صورت سه بار در روز از بروز این مشکلات جلوگیری کنید. آب گزنه نه تنها باعث می‌شود که مدفوع به طور مرتب و یکنواخت از بدن خارج شود، بلکه باعث کاهش درد شقاق نیز خواهد شد.

چگونه می‌توان از بروز شقاق مقعد (فیشر) جلوگیری کرد؟

– در حال خارج شدن مدفوع به خودتان فشار وارد نکنید، زیرا ممکن است پارگی‌هایی که در شرف بهبودی هستند را باز کنید و حتی شکاف و پارگی تازه‌ای هم ایجاد شود.

– به منظور جلوگیری از شقاق مقعدی (فیشر) در نوزادان، پوشک آنها را به طور مرتب عوض کنید.

– در صورتی که به اسهال مبتلا شدید حتما آن را درمان کنید.

– از مصرف غذاهایی که باعث یبوست می‌شوند مانند برنج سفید، موز، محصولات لبنی مثل پنیر، گوشت قرمز، شکلات، غذاهای سرخ شده و چیپس پرهیز کنید.

– بدن خود را از طریق مصرف مایعات کافی برای ایجاد مدفوع نرم و جلوگیری از یبوست همواره هیدراته نگه دارید.

– به طور منظم و به مدت ۳۰ دقیقه در روز به منظور تشویق حرکات روده و بهبود جریان خون در ناحیه‌ی مقعد فعالیت فیزیکی داشته باشید. برخی از فعالیت‌هایی که می‌توانید انجام دهید عبارتند از حرکات کششی، یوگا، باغبانی، کارهای سبک خانه‌داری و پیاده‌روی.

– از فعالیت‌هایی مانند زدن وزنه‌های سنگین، دوچرخه‌سواری و همچنین تمریناتی که سبب بروز خستگی زیاد می‌شوند، پرهیز کنید.

– یادتان باشد که در هنگام نشستن روی سطوح سخت از بالش نرم استفاده کنید فشار وارد شده روی سطح مقعد کاهش یابد.

– ناحیه‌ی آسیب‌دیده را نخارانید زیرا این کار اختلال را بدتر می‌کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – سارا فیضی

منبع: authorityremedies

شقاق مقعدی: ۱۵ درمان خانگی فیشر مقعدی که بسیار موثر است


برچسب ها

بازده

 1. fatemeh گفت:

  سلام خسته نباشید من چند سالی هست دورمقعدم گوشت اضافه دارم و بعضی اوقت بامدفدع خون میبینم اما هیچ دردو خارشی ندارم

 2. مهسا گفت:

  سلام
  من حدودا 10روزی میشه ک یبوثت شدم و هر دو روز ی بار مدفوع میکنم ک خون میاد هنگام مدفوع و بعدش
  دکترم دوتا پماد داده ی قرص و ی شربت وشیاف آنتی هموروئید و بتادین برا شستشو بنظرتون خوب میشم تازه دوروزه دارم استفاده میکنم امروز دوباره خون اومد من درد ندارم خارش کم و ی مقدارم سوزش دارم
  خیلی میترسم???دوس ندارم اصلا عمل بشم???

  • سلام. به دکترتان اعتماد کنید. پماد آنتی هموروئید یک معجزه است. ورزش و تحرک و مصرف آب و فیبر به میزان کافی در کنار این درمان به شما کمک می کند.

 3. مرتضی گفت:

  من حدود ده سال بواصیل داشتم و نمیدونستم چیکار کنم و هر روز خون ریزی بیشتر …..تا اینکه رفتم عمل کردم …یک ماه سخت پیش رو دارید ولی خوب میشید …عالی و دیگه فراموش میکنید و از هر روز در گیری ذهنی آزاد

 4. مجید گفت:

  سلام
  یکی از بهترین روشها برای بهبودی درد در ناحیه اطراف معقد ، استفاده از کرفس به طور خام در طول روز می باشد۰ حدودا ظرف چند روز درد برطرف می شود.
  حداقل هفته ای ۱ یا ۲ بار در هفته کرفس استفاده نمایید.
  با تشکر

 5. محمد گفت:

  سلام.من یه ۱ ماه است یه چیزی مثل جوش زیر پوستی بین خارج و داخل مقهدم زده. نه سوزش دارم نه درد و خون ریزی.فقط مثل یه جوش زیر پوستی اذیتم میکنه چیکار کنم؟اصلا فیشره؟

 6. محمد گفت:

  سلام
  من چند ساله گه گهی دچار خارش شدید در مقعد هستم و حتی وقتی آب بدنم کم میشه زخم و خون ریزی خفیف دارم
  به تازگی یه زائده کوچیک کنار مقعدم بالا اومده دکتر متخصص رفتم گفته فیشر دارم پماد آنتی فیشر داد که اصلا خوب نشد
  درد اصلا ندارم ولی وحشتناک خارش دارم جوری که اطراف مقعد زخم میشه
  ایا درمانی غیر از عمل جراحی براش هست؟

  • مدیر سایت گفت:

   سلام. بهترین درمان های خانگی در این مطلب گردآوری شده اند. اگر این روش ها جواب نداد حتما به پزشک مراجعه کنید. سلامت باشید.

 7. استیاگ گفت:

  من درد ندارم ولی امروز رفتم دستشویی دیدم بعد از دفع مقداری خون ازم ریخت.قاطی مدفوع نبود.دقیقا بعد از اتمام کار بود.بعدازظهر هم رفتم همین اتفاق افتاد.دل پیچه هم یه ذره دارم.بیماری چی؟

 8. اسماعیل گفت:

  سلام. من با مخلوطی از روغم زیتون، عسل, زردچوبه و کپسول ویتامین E تونستم شاخ این غول بی شاخ و دم رو بشکنم و الان هم همه چی میخورم، چیزی که برام آرزو شده بود و مدام در پی کشف علت ایجاد اون بودنم! هرچند به نتایجی رسیدم که علمی نبود ولی برا خودم عجیب و غریبه

 9. لیلا گفت:

  سلام.بهترین درمان پماد کوهان شتر هست.از عطاری ها بگیرین.
  فقط کافیه ۱ بار استفاده کنین تا خودتون معجزشو ببینید.من ا
  استفاده کردم.معجزه میکنه

  • باران گفت:

   سلام لیلا جان
   واقعا خوب شدید؟
   من شقاق اذیتم میکنه. از این پماد استفاده کنم خوب میشه؟

 10. نسا گفت:

  ترا خدا منو کمک کنید من خیلی شدید درد مقعد دارم هرکاری لنجام میدم خوب نیشم

  • مدیر سایت گفت:

   سلام و درود فراوان
   واقعا متاسف شدیم. در حال حاضر بهترین کمک برای شما یک متخصص است. توصیه میکنیم هر چه زودتر به یک متخصص مراجعه کنید.
   موفق باشید

  • مدیر سایت گفت:

   سلام و درود
   الان بهترین کمک برای شما یک پزشک متخصص است. لطفا در اسرع وقت به پزشک مراجعه کنید.
   سلامت باشید

   • Salman گفت:

    سلام خسته نباشید من ۲ماهی هست ازدرد مقعد دارم واقعا رنج میبرم علائمم مثل یکی از بیماراتون که ازتون سوال پرسیده هست.(حمیدرضا از ساری)دارم میمیرم از درد روزها تا وقتی دستشویی نرم درد ندارم ولی بعد از خروج مدفوع وای نگم برات از شدت درد نمیتونم سرفه یا عطسه کنم جدیدا دچار خونریزی قبل و بعد از مدفوع شدم که هرازگاهی تیر میکشه و معد یه مدت دردش اروم میشه اوایل یبوست نداشتم‌ام درد میگرفت ولی الان چند روز یه بار یوبوست هم دارم.جون بچت یه راهنمایی بکنید که دچار چه بیماری هستم و باید چکار کنم پیش متخصص برم یا دکتر داخلی هم مشکل من روهم حل میکنه

    • مدیر سایت گفت:

     سلام و درود
     جناب عالی بهتر است به متخصص جراحی مراجعه کنید و هرچه زودتر این کار را انجام دهید.
     موفق و سلامت باشید

 11. مهرنام گفت:

  سلام. من حدود یه ماه پیش دچار درد مقعدی شدم . تقریبا یه هفته بی خیال شدم گفتم خوب میشه ولی روز بروز درد بیشتر میشد تا جایی که
  حتی نشستن معمولی هم برام درداور بود.بالاخره رفتم پیش یه دکتر عمومی و موضوعو بهش گفتم. برام شیاف انتی هموروئید تجویز کرد و گفت
  باید یه پزشک جراح معاینه کنه. ولی چون خجالتی بودم ترجیح دادم شیاف استفاده کنم. ولی بعد از چند روز تقریبا هیچ تاثیری نداشت . خودم هم
  رفتم پماد رکتول از داروخانه خریدم و استفاده کردم. ولی فایده نداشت.نهایتا از درد زیاد مجبور شدم پیش جراح برم. وقتی معاینه کرد گفت یه خراش
  داره و باید اولا از یبوست جلوگیری کنی ثانیا برام پمادهای آنتی هموروئید،لیدوکائین و دیلتیازوم و یه قرص گیاهی هم به اسم C-LAX برای جلوگیری
  از یبوست نسخه کرد.
  به توصیه دکتر ، برای رژیم درمانی یبوست باید از خوردن ماست، دوغ، پنیر،سیب، موز، انار، فلفل، سیر و پیاز کلا اجتناب کرد و در عوض از میوه جات،
  سیزیجات، سالاد فراوان و نوشیدن اب زیاد استفاده کرد که خیلی برای من البته بهمراه استفاده از اون قرص گیاهی خیلی موثر بود.
  ولی پمادها بعد از چند روز اثر چندانی نداشتن و خیلی معذب بودم تا اینکه به پیشنهاد یکی از خونواده ام ،روغن “بیلسان” استفاده کردم.
  باور کنید همون شب اول که استفاده کردم ، فرداش حدود 80 درصد درد کم شد و عجیب اثر داشت. با وجودی که حدود 3 هفته با روند
  افزایشی درد می کشیدم با استفاده این روغن تقریبا طی 3 روز خوب شدم.
  این روغن تو منطقه ما (بهبهان) از قدیم الایام اونایی که میرن مکه با خودشون میارن و شاید تو عطاری ها هم گیر بیاد.
  ببخشید مطلب طولانی شد ولی خواستم تجربه خودم رو برای بقیه بگم شاید بدردشون بخوره.

 12. حمیدرضا ، ازساری گفت:

  سلام حدولا چندماهه که درد شدیدی درمقعدهنگام رفع حاجت دارم پمادآنتی هموروییدوپمادلیدوکایین راحدودادوماه استقاده کردم نشد غذاهای فیبردارمثل کدوحلوایی ویاشیرونظیرآنهاراهرشب بارهنگ هرشب و چندروزه روغن مخصوص بواسیر راهم استفاده میکنم توالت برام شده عذاب ، سرفه میکنم نمیتونم ومقعدم شدیدا دردمیگیره هنگام سرفه کردن ، امشب باآینه خودمومعاینه کردم دیدم لبه مقعد یک زخم دومیلیمتر داره که درد ازهمون جاست ،خیلی ترسیدم لطفا راهنماییم کنید از بس خجالتی هم هسنم اگربمیرم روم نمیشه برم دکترمعاینم کنه وموضع را ببینه.چیکاربایدبکنم راهنمایی بفرمایید

 13. بهار گفت:

  سلام.من حدود چند ماه هست که در ناحیه مقعدم زخم دارم ک خوب نمیشه.دکتر گفت فیشر هست.الان ده روزه ک پماد رکتول استفاده کردم.اما فایده نداشته.بعد از هر بار دفع نمیتونم بشینم از بس درد داره.کسی همچین تجربه ای داشته ک خوب شده باشه؟

  • الهام گفت:

   بله دقیقاً این تجربه رو داشتم، چند سال درد کشیدم و در نهایت تن به عمل جراحی دادم. الان دیگه 98% راحت شدم و تا یبوست شدید نگیرم اذیت نمیشم. البته یکسری عوارض جانبی داره عمل ولی حقیقتاً می‌ارزه/

   • نیما گفت:

    با سلام منم دو هفته ای میشه این مشکل رو دارم الان رفتم دکتر داروهای مسهل کننده مثل قرص سی لاکس پماد لیدوکایین و قرص اینا داده میخواستم تازه بتادین هم داده گفته بنداز توی یه ظرف آب گرم بمدت پانزده دقیقه بشین داخلش ظرفه خواستم ببینم روش هاش خوبه برا درمانم یا نه

  • باب گفت:

   بله منم گرفتار این دردم فقط وقتی توی آب با حرارت بالا جوری که فقط نسوزی می‌شینم آروم میگیرم

 14. احمد گفت:

  ببخشید الان در حدود یه ماه پیش بدلیل کمبود ویتمین دی و کم کاری تیرویید دچار اسهال های واقعا شدید میشدم رفتم پیش دکتر و با تجویز قزص کم کاری تیروید و امپول ویتامین دی اسهالم بهتر شد چن روز اخیر نمی دونم واسه اسهال بود یا نه دچار یه درد مقدی بد شدم الان دو سه روزه این درد اذیتم مبکنه و فقط در هنگام دفع درد و سوزش دارم و اصلا هم خون هم نمی بینم و بعد از در حدود نیم ساعت سوزش قطع میشه الان این مشکل جدی است یا اونقدر جدی نیست.

  • س گفت:

   کمبود ویتامین دی شاید ولی کم کاری تیروئید باعث یبوست میشه نه اسهال ، پرکاری باعث اسهال میشه معمولا
   احتمالا فیشر داری و به دکتر جراح عمومی مراجعه کن که اولشه با دارو خوب بشی

 15. علی گفت:

  ممنوونم جالب بود .امیدوارم زودترخوب بشیم

 16. الهه گفت:

  سلام. سیب زمینی را برش نازک بدید ولایه نازک را برروی محل آسیب دیده مثلا ناحیه زخم مقعد قرار بدهید چندباراین کارراتکرارکنید بعدخواهیددیدکه سوزش و درد کم وازبین می رود وبعد هم زخم خوب میشود. بنده داروسازهستم وسیب زمینی برای نابودی جوش و جای جوش وبهبودزخم ودرمان شقاق توصیه میکنم

 17. امیر گفت:

  سلام من شقاق خیلی سطحی دارم میخواستم بدونم درمان قطعی خانگی برای از بین بدنش هست
  لطفا کمکم کنید!!!!

 18. سارا گفت:

  سلام خدمت اون خانمی که گفتن بعد ازحاملگی اسهال داشتن
  عرض کنم که منم همینطور بودم وباعث شد که زخم و یه
  گوشت اضافه دربیارم اسهال با داروی گیاهی مثل مخلوط
  عرق زنیان و زیره و آویشن یا چای خشک موقتی خوب میشه
  چون من روده تحریک پذیر دارم ولی زخم مقعدم با پودر سنجد
  خداروشکر خوب شد درضمن سنجد قابض هم هست

 19. نیل گفت:

  وای دردش خیلی وحشتناکه من مردم تا خوب شدم

 20. داریوش گفت:

  سلام من از چهاردهم مهر ماه دچار فیشر شدم بعد دو هفته و استفاده از دو پماد لیدوکائین و دیلتیارم احساس سوزش و درد رفع شده بود چند روز آخر از پماد آنتی فیشر هم استفاده کردم البته نه به صورت موضعی که داخل مقعدی.از سه هفته ی پیش یه خارش عجیبی احساس می کنم که شبا نمی تونم بخوابم از بس که خاریدم زخم شده و برا نشستن و راه رفتن هم مشکل دارم ناحیه ی مقعد به شدت داغ شده و سوزش و خارش شدیدی داره.پارسال هم تجربه ی فیشر حاد و داشتم اما خارش و سوزش مخصوصا این سه هفته ی آخر سرسام آوره.لطفا کمکم کنید.

  • آزاد گفت:

   سلام
   دردش واقعا وحشتناکه ولی با ملین “شیر منیزیم ” دو سه روز خوب میشی ودردش کم میشه
   فراموش نکن هرروز آب فراوان 12 لیوان بخور
   بهترین کار اینه که داخل اب گرم بشینی و بعد دوسه روز کاملا خوب میشی به شرط اینکه یبوست نگیری

 21. احمد گفت:

  من یکسال از شقاق رنج میبردم هرچی پماد هم بود استفاده کردم ولی فایده نداشت. آخرش یک دکتر برام روزی یک فلوکسیتین 20 با روزی دو تاقرص کلیدینیوم سی (یکی صبح ویکی شب ) تجویز کرد با شیاف هموروئید و شربت منیزیم . بعد از دو هفته خوب شدم . برای خودم باور کردنی نبود. دستشویی رفتن برام مثل یک عذاب شده بود. شما هم از اینا استفاده کنید انشاالله که خوب بشید.
  البته از پماد لیدوکائین هم استفاده کردم

 22. ماه دخت گفت:

  خب…اونایی که یبوست دارن بحثشون جداس….من تا قبل از بارداریم هیچ مشکلی نداشتم اما در طی نه ماه بارداری و چند وقت بعد از اون اسهال مداوم داشتم بنی حدود دوسال اسهال بودم هیچ دارویی هم برام موثر نبود تا بچم یکسال و نیمه شد کم کم اسهالم برطرف شد…اما از همون اول مشکل شقاق پیدا کردم چون اسهالم خیلی شدید بود…الانم شکمم زیاد کار میکنه ولی نه در اون حد…من چکار کنم؟ از ترس اسهال میوه و سبزی نمیخورم…داروهای شیمیایی که برام موثر نبود

  • ژنرال گفت:

   منم شقاق داشتم با خونریزی البته چندین ساله شکم اسهالی هست و هر چیزی که میخورم سریع شکمم کار میکنه
   با ترکیب مقدار کمی روغن زیتو ن و عسل و مالش در ناحیه زخم مقعد بصورت روزی 3-4 مرتیه دردم 2 روزه خوب خوب شد.

 23. آنيتا گفت:

  سلام من هم مشكل شديدي داشتم به دكتر كه مراجعه كردم گفت فردا برو بيمارستان براي عمل خيلي شديده زخمت.خداروشكر ميكنم كه زير بار عمل نرفتم و پيش يه دكتر طب سنتي مراجعه كردم،عرق مورد روزي ٣وعده قبل ،قرص گياهي روهمورين كه معجزه ميكنه و يه پماد دست ساز،كه البته اينا به بهبود زخمم خيلي كمك كرد و در كنارش هم از روان كننده ها و مواد غذايي پرفيبر استفاده كردم.سير و پياز مطلقا.موز و شير و سيب هم اصلا.خداروشكر توي ٢هفته نتيجه گرفتم.

 24. مانی گفت:

  سلام. من فیشر و هموروئید داشتم. خدا رو شکر با دو تا پماد گیاهی و ویتامینه و تره و حجامت عام در مدت ده روز خوب شدم. حجامت عام یا همورویید طول درمان رو واقعا کم می کنه. وظیفه ی خودم می دونم که روش درمانم رو به بیمارهای عزیز بگم. قبل از هر چیز یه نکته ی مهم اینه که به هیچ وجه سراغ پزشکی مدرن نرید چون راهی جز جراحی نداره. و با غذای مناسب و داروهای گیاهی یبوست رو از بین ببرید. مخلوط یک دوم پماد آ _د و یک دوم پماد رکتول از هر کدوم تقریبا یک گرم داخل اپلیکاتور مقعدی بریزید(داخل بسته ی رکتول اپلیکاتور هست. جدا هم می توانید بخرید) این پمادها رو بدون نسخه ی پزشک می توانید بخرید. با اپلیکاتور روزی چهار بار داخل مقعد تزریق کنید. قبلش اپلیکاتور رو با پماد آ. د چرب کنید.دهانه ی مقعد رو هم با همین مخلوط چرب نگه دارید یعنی روزی چهار پنج بار و قبلش با شامپو یا صابون بچه بشویید و خشک کنید. همراه با غذا مقدار بسیار زیاد مثلا به اندازه ی یک سبد سبزی کوچک که سر سفره می ذارن تره بخورید .اگر نفخ یا ناراحتی معده ندارید می تونید سه چهار بار و هر بار دو قاشق غذاخوری تره کوهی خشک شده رو خام بخورید. یک روز در میون برای ناهار نیمرو با تره ی فراوانی که کمی تفت دادید بخورید . کلا هر نوع تره چه پخته چه خام برای درمان شقاق (فیشر آنال) و بواسیر(هموروئید) معجزه می کنه.حتی در این باره حدیث هم هست. کسانی که ناراحتی معده یا نفخ دارن تره ی پخته یا تفت داده مصرف کنن. برای نرم کردن مدفوع و حرکت دودی شکل روده یک قاشق مربا خوری اسپرزه رو در یک لیوان آب ولرم یا آب داغ بریزید بگذارید نیم ساعت بمونه و نیم ساعت بعد از ناهار میل کنید. دوباره نیم ساعت بعد یک لیوان آب ولرم بنوشید. کلا روزی ده تا لیوان آب بنوشید. شلیل خیار انگور کدو حلوایی پخته، هلو،اسفناج،کرفس و سبزیها و میوه های پر فیبر مفید برای یبوست میل کنید.از موز و سیب پرهیز کنید. آب یخ، انواع فست فود و غذاهای چرب،سرخ شده و سنگین رو کاملا فراموش کنید.اللهم اشف کل مریض.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مدیریت دانشگاه تهران

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی