۲۰ کارآفرین موفق جهان رمز موفقیت خود را در یک جمله می‌گویند

موفقیت صرف نظر از آن‌که آن را چگونه تعریف می کنیم می‌تواند حسی شبیه به یک مقصد زودگذر و اغلب گریزان داشته باشد. رسیدن به اهداف و تشخیص موفقیت در زمان دستیابی به آن نیازمند اعتماد، اشتیاق، و انگیزه است. در این‌جا ۲۰ مدیر اجرایی و کارآفرین موفق و بانفوذ رمز موفقیت خود را توصیف می‌کنند.

رمز موفقیت ۲۰ کارآفرین موفق

بیل گیتس

موفقیت، یک معلم بیرحم است. افراد باهوش را فریب می‌دهد که فکر کنند ممکن نیست شکست بخورند.

استیو جابز

شما با نگاه کردن به جلو نمی‌توانید نقطه‌ها را به هم وصل کنید. تنها با نگاه کردن به عقب می‌توانید آن‌ها را متصل کنید. بنابراین باید اعتماد کنید که این نقطه‌ها یک جوری در آینده تان به هم متصل شوند.

جک ما

علی بابا تنها یک شغل نیست. یک رویا است. یک دلیل است. بگذارید سرمایه گذاران وال استریت هرچقدر دل‌شان می‌خواهد ما را نفرین کنند.

مارک کوبان

کار را انجام دهید. بیش از حد کار کنید. بهتر بیندیشید. از انتظارات خود پیشی بگیرید. هیچ میان‌بری وجود ندارد.

باربارا کورکوران

مردم می‌خواهند با کسی کار کنند که دوستش دارند. اگر آدم‌ها شما را دوست داشته باشند، به زودی خواهان کار با شما می‌شوند.

پیتر تیل

من فکر می‌کنم مشکل بزرگ رقابت این است: ما را روی آدم‌های اطراف‌مان متمرکز میکند و هرچند در چیزهایی که در آن‌ها رقابت می‌کنیم، بهتر می‌شویم، هرچه که در دنیای‌مان مهم، متعالی، یا واقعا با‌معنی است نادیده می‌گیریم.

ماریسا مایر

من همیشه کاری را انجام می‌دادم که برای انجام‌ش کاملا آماده نبودم. فکر می‌کنم این‌گونه است که رشد می‌کنید. وقتی لحظه‌ای وجود دارد که می‌گویید: وای واقعا مطمئن نیستم بتوانم این کار را انجام دهم. و به سختی از این لحظات گذر می‌کنید، به یک موفقیت دست پیدا کرده‌اید.

جف باز

اگر شما رقیب‌محور هستید باید صبر کنید تا یک رقیب کاری انجام دهد. مشتری‌محور بودن به شما اجازه می‌دهد پیش‌گام‌تر باشید.

استیو وزنیاک

اگر عاشق کاری هستید که انجام می‌دهید و حاضرید برای انجام آن هرکاری نیاز است انجام دهید، آن را در چنگ خود دارید و ارزش آن را خواهد داشت که در شب هر دقیقه از تنهایی خود را فکر کنید و فکر کنید که چه‌چیزی می‌خواهید طراحی کنید یا بسازید.

کاتیا بوشان

تعادل یک بازی طولانی‌مدت است.یعنی کار بی‌وقفه  در تمام مدت. احساس مهیجی دارد. از هر زمان دیگری قوی‌تر است. نمی‌دانم افراد چگونه آن را بدون زوج کاری انجام می‌دهند.

جک دورسی

تمام جزئیات را بی‌نقص بسازید و تعداد جزئیاتی که باید بی‌نقص شوند را محدود کنید.

اریک اشمیت

راهی برای بله گفتن به چیزها بیابید. به دعوت به یک کشور جدید بله بگویید، به ملاقات یک دوست جدید بله بگویید، به یاد گرفتن یک چیز جدید بله بگویید. با بله گفتن است که شغل جدید‌، و شغل بعدی، و همسر و حتی بچه‌های‌تان را به دست می‌آورید.

تونی هسیه

بازی‌ها‌‌یی را انجام ندهید که از آن‌ها سردرنمی‌آورید، حتی اگر می‌بینید که آدم‌های بسیاری از آن‌ها پول به دست می‌آورند.

مارک اندرسن

کتاب «ایستاده زاده شده» استیو مارتین را بخوانید. با جدیت.  آن‌قدر خوب باشید که نتوانند شما را نادیده بگیرند.

آنجلا اهرندت

به خاطر داشته باشید، زبان جهانی زبانی پیامکی، ایمیلی، یا گفتاری نیست. بلکه احساسی است.

ارون لوی

محصولات براساس تصوراتی تکامل می‌یابند که در نهایت منسوخ می‌شوند. این ضعف هر مقام مسئول و فرصتی برای هر نوبنیاد است.

ریچارد برانسون

مادرم همیشه به من یاد می‌داد که هرگز با پشیمانی به عقب نگاه نکنم بلکه به سمت کار بعدی پیش بروم. مقدار زمانی که افراد با فکر کردن راجع به شکست‌های گذشته هدر می‌دهند همواره من را شگفت‌زده می‌کند در  حالی‌که می‌توانند این انرژی را صرف یک پروژه‌ی دیگر کنند.

وارن بافت

۲۰ سال طول می‌کشد تا شهرتی به هم بزنید و پنج دقیقه کافی است تا آن را خراب کنید. اگر به این فکر کنید کارها را به گونه‌ای متفاوت انجام خواهید داد.

مارک زاکربرگ

بزرگترین ریسک، ریسک نکردن است. در دنیایی که واقعا به سرعت در حال تغییر است، تنها راه‌بردی که مطمئنا به شکست می‌انجامد ریسک نکردن است.

مایکل دل

دیوانه باشید و درباره‌ی آن‌چه که قصد دارید انجام دهید آن‌قدرها هم به دنبال توصیه‌ نباشید.