6 راه تشخیص بهترین مارک روغن آرگان مراکشی

روغن آرگان اصل که در مراکش تولید و معمولا در کشورهای اروپایی فرآوری و بسته بندی می شود، معمولا ارزش بالا و قیمت زیادی دارد. دلایل بالا بودن قیمت روغن آرگان اصل مراکش کمیاب بودن آن، سختی تولید و خواص بسیار زیادی است که برای پوست و مو دارد.

قبل از آنکه درباره بهترین مارک روغن آرگان و یا روش های شناسایی روغن آرگان اصل مراکش بحث کنیم، بیایید اندکی با خواص و روش تولید آن که در سایت درمانگیاه که یک داروکده گیاهی آنلاین است به آن اشاره شده، آشنا شویم.

 

روغن آرگان اصل مراکش

روغن آرگان اصل چطور تولید می شود؟

روغن آرگان از دانه های درختی به همین نام (درخت آرگان یا ارقان) تولید می شود.

روش تولید آن بدین گونه است که نوعی بزهای وحشی که در بیابانهای محل رویش درخت آرگان در مراکش زندگی می کند، از شاخه های درخت بالا رفته و اقدام به خوردن میوه های آن (میوه هایی شبیه به ازگیل) می کند.

اما هسته های این درخت چون سخت و محکم هستند، در دستگاه گوارش بز هضم نشده و با فضولات حیوان خارج می شود.

بومیان مراکشی با جدا کردن این دانه ها از فضولات، آنها را به تولیدکنندگان روغن آرگان می فروشند و عملیات استخراج روغن از این دانه ها که اندکی بزرگتر از یک فندق هستند انجام می شود.

روغن آرگان اصل مراکش

خواص روغن آرگان

روغن آرگان به دلیل خاصیت های بیشماری که دارد به طلای مایع مشهور شده است و طرفداران زیادی در سراسر دنیا پیدا کرده است.

این روغن که بیشتر در صنایع آرایشی و بهداشتی مصرف می شود، دارای خواص متعددی از جمله:

 • نرم کننده و مرطوب کننده پوست
 • رفع چین و چروک های پوستی
 • رفع لک های پوستی و جای زخم و جوش
 • جوانسازی پوست
 • رفع شوره سر و ریزش مو
 • صاف کردن موها و رفع وز و موخوره
 • تقویت ناخن ها و جلوگیری از شکستن آنها
رپورتاژ

بعضی از انواع سرم موی آرگان هم وجود دارند که با ترکیب درصدی از روغن آرگان با سایر محصولات ترمیم کننده و تقویت کننده مو، هم هزینه خرید را برای شما پایینتر می آورند و هم با استفاده از این مواد افزودنی، اثرگذاری روغن بر روی موها را افزایش می دهند.

اما باید دقت کنید که این محصولات فقط برای استفاده روی موها هستند و برای لبها، پوست و یا ناخن مناسب نیستند.

روش شناسایی روغن آرگان اصل

میدانیم که هر چیزی که گرانقیمت و ارزشمند باشد، احتمال تقلب و جعل و یا ناخالصی نیز در آن بیشتر است. روغن آرگان نیز از این موضوع مستثنی نیست.

امروزه مارک های مختلف روغن آرگان در بازارهای ایران و جهان وجود دارند و  همین تنوع باعث می شود که نیاز به قدرت تشخیص روغن آرگان اصل مراکشی داریم.

مهمترین خصوصیاتی که به تشخیص روغن آرگان اصل مراکشی کمک می کند:

 

 • رنگ آن باید زرد روشن و شفاف باشد
 • بافت روغن نه چندان غلیظ و نه چندان رقیق باشد. (تقریبا شبیه روغن مایع خوراکی یا اندکی رقیق تر از آن)
 • درون روغن ذرات معلق وجود نداشته باشد.
 • بوی عطر خاصی نداشته باشد و بویی شبیه مغزهای گیاهی (بیشتر شبیه ذرت بوداده) داشته باشد
 • قیمت آن بیش از حد ارزان نباشد.
 • دارای مجوزهای بهداشتی از وزارت بهداشت باشد

یکی از راههای مطمئن برای خرید روغن آرگان اصل مراکشی در ایران، استفاده از روغن هایی است که پروانه بهداشتی تولید از وزارت بهداشت را دارا هستند.

چرا که محصولاتی که دارای پروانه تولید وزارت بهداشت باشند، تحت کنترل و نظارت مستمر وزارت بهداشت بوده و این محصولات بصورت دوره ای مورد ارزیابی و کنترل قرار می گیرند که در صورت وجود ناخالصی و تخلف در آنها، وزارت بهداشت اقدام به تعطیلی و لغو مجوز آن واحد تولیدی می کند.

بهترین مارک روغن آرگان مراکشی در ایران را می توان روغن آرگان سان وی دانست. چرا که این روغن هم بصورت 100 خالص وارداتی بوده و هم دارای مجوز وزارت بهداشت است و هم توسط یک برند معتبر آرایشی و بهداشتی (سان وی) تولید شده است.

داروخانه آنلاین درمانگیاه به عنوان مرکز فروش روغن آرگان خالص و اصل سان وی، امکان خرید اینترنتی این محصول را برای شما فراهم آورده است تا بتوانید با اطمینان کامل، اقدام به خرید محصول نموده و از اصالت و سلامت آن نیز مطمئن باشید.

برای خرید روغن آرگان سان وی هم اکنون می توانید بر روی لینک زیر کلیک کنید:

روغن آرگان اصل مراکش

نوشته‌های مرتبط