پنج ایده ساده و سریع برای درست کردن صبحانه خوشمزه

صبحانه اولین وعده غذایی است که تعیین کننده حال و هوا و انرژی بخش زیادی از روز خواهد بود. اگر معمولا به خاطر نداشتن وقت مجبور به درست کردن صبحانه تکراری می‌شود یا قید این وعده را می‌زنید، پنج دستور فوری تهیه صبحانه از میان 42 ایده سریع و راحت، برایتان آماده کرده‎ایم که هم خوشمزه و مقوی هستند و هم نهایتا طی 10 دقیقه درست خواهند شد.

  1. تست کلم، گوجه و تخم مرغ

یکی از صبحانه‌های مغذی و سریعی که می‌توانید درست کنید، تست کلم، گوجه و تخم مرغ است. مدت زمان آماده سازی مواد اولیه دو دقیقه است و زمان پخت هفت دقیقه. برای درست کردن این صبحانه خوشمزه به مواد زیر نیاز دارید:

مواد لازم برای دو وعده: دو قاشق سوپ خوری روغن، 100 گرم کلم خرد شده، یک عدد سیر له شده، نصف قاشق سوپ خوری قطعات فلفل چیلی خشک شده، دو عدد تخم مرغ بزرگ، دو ورق نان تست سبوس دار، 50 گرم گوجه گیلاسی، 15 گرم پنیر فتا

مرحله اول: آب را در یک ظرف بزرگ بریزید و بگذارید جوش بیاید. در همین حین روغن را در ماهیتابه روی شعله متوسط بگذارید و سپس کلم، سیر و فلفل چیلی را اضافه کنید و هم بزنید. بعد از چهار دقیقه که ظاهر کلم نصف ابعاد اولیه شد و به شکل نیمه خشک درآمد، ماهیتابه را کنار بگذارید.

مرحله دوم: در این مرحله تخم مرغ‌ها را داخل یک ظرف شکسته و سپس درون آب در حال جوشیدن می‌ریزید. مدت زمان این کار حدود دو دقیقه است؛ توجه داشته باشید که در پایان این زمان سفیده تخم مرغ سفت شده؛ اما زرده آن آبکی است. در همین حین نان را تست کنید. بهتر است تست شما سبوس دار و تمام غله باشد؛ اما اگر چنین امکانی ندارید، مصرف نان جو در کنار این صبحانه همان نتیجه را خواهد داشت. برای تهیه انواع نان برای صبحانه مثل جو، تست و تمام غله کلیک کنید.

مرحله سوم: تخم مرغ‌ها را از آب خارج کنید. روی هر قطعه تست کلم، گوجه نگینی و پنیر فتا بگذارید و به همراه تخم مرغ نوش جان کنید.

  1. تخم مرغ هم‌زده به همراه ریحان، اسفناج و گوجه

اگر دوست دارید تخم مرغ در وعده صبحانه‌تان قرار داشته باشد؛ اما هم‌زده باشد و زود هم حاضر شود، دستور پخت تخم مرغ هم‌زده به همراه سبزیجات برای شما عالی خواهد بود. مدت زمان آماده سازی مواد صبحانه پنج دقیقه و پخت آن هم پنج دقیقه است.

مواد لازم: یک قاشق سوپ خوری +یک قاشق چای خوری روغن کلزا، سه عدد گوجه، چهار عدد تخم مرغ بزرگ، چهار قاشق سوپ خوری ماست (پروبیوتیک)، ریحان خرد شده به مقدار لازم، 175 گرم اسفناج (خیسی آن گرفته شود.)، فلفل سیاه به مقدار لازم

مرحله اول: یک قاشق روغن کلزا را در یک ماهیتابه نچسب حرارت دهید. در همین حین گوجه‌های خرد شده را داخل آن ریخته و روی حرارت متوسط بپزید. در مدت سرخ شدن گوجه‌ها تخم مرغ‌ها را به همراه ماست پروبیوتیک داخل یک ظرف ریخته، هم بزنید و دو قاشق آب، مقادیری فلفل سیاه و ریحان را اضافه کنید.

مرحله دوم: گوجه‌ها را از ماهیتابه بیرون آورده و داخل بشقاب بگذارید. اسفناج را داخل ماهیتابه بریزید و تفت بدهید.

مرحله سوم: باقی مانده روغن را داخل ماهیتابه نچسب با حرارت متوسط بریزید، ترکیب تخم مرغ را به آن اضافه کنید. اسفناج را داخل بشقاب ریخته و روی آن تخم مرغ هم‌زده را که حالا خوب پخته قرار دهید و سرو کنید.

  1. اسموتی طلایی
رپورتاژ

یکی از بهترین صبحانه‌ها برای روزهای شلوغ و پرعجله اسموتی است. آماده کردن اسموتی نهایتا پنج دقیقه زمان می‌برد و از این جهت گزینه بسیار خوبی برای افراد شاغل است.

مواد لازم( برای سه وعده/ نفر): 500 میل آب هویج، 200 گرم آناناس تازه یا کنسروی، دو عدد موز خرد شده، مقدار کمی زنجبیل پوست کنده، 20 گرم بادام هندی، آب یک عدد لیموی تازه

برای درست کردن اسموتی طلایی کافی است تمام مواد را داخل مخلوط کن بریزید و بگذارید بافتی نرم پیدا کنند. می‌توانید اسموتی را بلافاصله بعد از درست شدن نوش جان کنید یا داخل قمقمه بریزید و در راه بنوشید. نکته مهم این است که مصرف اسموتی شما در طول روز نباید بیشتر از 150 گرم شود. این اسموتی را می‌توانید به مدت یک روز در یخچال نگه دارید.

  1. کروسان پنیری تخم مرغ

طرفداران کروسان، پنیر و تخم مرغ با درست کردن کروسان پنیری تخم مرغ با یک گاز به تمام خوراکی‌های مورد علاقه‌شان می‌رسند. مدت زمان آماده کردن وسایل مورد نیاز این صبحانه پنج دقیقه و مدت پخت آن هم پنج دقیقه است.

مواد لازم (برای چهار وعده): هشت عدد تخم مرغ بزرگ، 100 گرم پنیر چدار رنده شده، مقدار کمی شیر، مقدار کمی پیازچه، چهار عدد نان کروسان بزرگ

مرحله اول: داخل یک کاسه تخم مرغ‌ها، پنیر چدار و شیر را ریخته و هم بزنید.(اگر اهل امتحان کردن طعم‌های تازه هستید، انواع دیگر پنیر، مثل پنیر ورقه‌ای را هم می‌توانید از برندهایی مثل پنیر کاله، صباح و روزانه خریداری کنید و نتیجه را امتحان کنید).

مرحله دوم: سپس این مخلوط را داخل یک ماهیتابه بریزید و روی شعله ملایم بپذارید. ترکیب داخل ماهیتابه را مرتب هم بزنید تا زمانی که فرم نرم پیدا کند. سپس پیازچه‌ها را اضافه کنید. نان کروسان را در همین فاصله از وسط باز کرده، گرم کنید و سپس محتویات داخل ماهیتابه را داخل آن بگذارید. صبحانه خوشمزه شما آماده است.

  1. پنکیک و قطعات میوه

اگر طرفدار طعم‌های شیرین هستید، پنکیک انتخاب خوبی برای شما خواهد بود. برای آماده کردن مواد اولیه سه دقیقه و برای درست کردن پنکیک‌ها بسته به تعداد به زمان نیاز خواهید داشت.

مواد لازم: پودر آماده پنکیک، سس شکلات، قطعات خرد شده میوه (موز، توت فرنگی و …)

مرحله اول: مواد اولیه را بسته به تعداد و میزان نوشته شده روی بسته بندی پنکیک، آماده کنید. ماهیتابه نچسب را روی حرارت متوسط بگذارید و با یک ملاقه یا قاشق بزرگ محتویات را داخل آن بریزید. (اگر قالب پنکیک دارید از آن استفاده کنید). صبر کنید تا روی پنکیک حباب‌های کوچکی ایجاد شود. سپس آن را به طرف دیگر برگردانید تا هر دو طرف پخته شوند.

مرحله دوم: پنکیک‌ها را به تعداد دلخواه داخل بشقاب قرار دهید و روی آن‌ها سس شکلات بریزید و قطعات میوه مورد علاقه‌تان را قرار دهید. به جای سس شکلات می‌توانید از عسل هم استفاده کنید.


گروه خبری کسب و کار بازده


 

نوشته‌های مرتبط