لیست خدمات سئو بعد از سفارش سئو سایت + 4 نکته کلیدی

برای اجرای سئو روش‌های زیادی وجود دارد اما در ادامه قصد داریم تجربیاتی که در این مسیر با اجرای سئو سایت روی بیش از 90 وب سایت بدست آوردیم را مورد بررسی قرار دهیم. لازم به ذکر است که در این مقاله بهترین روش اجرا خدمات سئو را مطرح خواهیم کرد.

لیست خدمات سئو کار بعد از ثبت سفارش سئو سایت

در ادامه قصد داریم مراحلی که در روند اجرای پروژه سئو سایت شما میبایست اجرا شود را مطرح مینماییم اما در ابتدا باید به این مورد بپردازیم که استراتژی سئو سایت شما با توجه به بودجه‌ای که به این بخش از کسب و کارتان اختصاص میدهید تدوین و اجرا می‌شود. بنابراین لیست این خدمات زمان سفارش سئو سایت ممکن است برای شما متفاوت باشد!

 1. تحلیل و تدوین استراتژی
 2. تحلیل و انتخاب کلمه کلیدی مناسب برای کسب و کار شما
 3. تولید محتوا برای صفحات خدمات و محصولات
 4. تولید محتوا برای مقالات
 5. سئو محتوا
 6. اصلاح و بهینه‌سازی عنوان صفحات
 7. لینک سازی داخلی
 8. سئو تصاویر
 9. اصلاحات و بهینه سازی متا تگ ها
 10. بهینه سازی تگ Canonical
 11. بررسی و اصلاح ریدایرکت ها
 12. ساخت و بهینه‌سازی نقشه سایت
 13. بهینه سازی و ساخت فایل robots.txt
 14. اصلاح و پیکربندی ساختار url ها
 15. کامنت مارکتینگ داخلی
 16. ثبت سایت در سرچ کنسول گوگل
 17. ساخت وبلاگ
 18. ساخت سوشال بلاگ
 19. کامنت مارکتینگ خارجی
 20. ساخت شبکه های اجتماعی
 21. انتشار پست در شبکه های اجتماعی
 22. لینک سازی خارجی
 23. انتشار رپورتاژ آگهی
 24. ثبت سایت در نقشه گوگل
 25. درج دیدگاه در نقشه گوگل
 26. افزایش جایگاه رتبه سایت در سئو محلی
 27. افزایش سرعت سایت
 28. ساخت اسکیما برای صفحات
 29. بررسی رتبه کلمات کلیدی
 30. بررسی اسپم اسکور دامنه
 31. آنالیز و بررسی سایت‌های رقبا
 32. بررسی url ها
 33. بررسی صفحات 404
 34. آنالیز سئو تکنیکال
 35. بررسی اعتبار دامین
 36. بررسی صفحات مخرب یا زامبی پیج
 37. بررسی بک لینک های سایت
 38. بررسی حجم صفحات
 39. تست و رفع خطاهای Mobile Friendly بودن سایت
 40. بررسی بک لینک های مخرب
 41. ثبت سایت Google Analytics
 42. بررسی و رفع خطاهای بخش Coverage در Search Console
 43. تهیه و ارسال گزارش از بخش Performance سرچ کنسول گوگل
 44. رفع خطاهای Core Web Vitals در سرچ کنسول
 45. مشاوره رایگان سئو

با سئو سایت خود به اهداف خود برسید

ارسال گزارش ماهانه از روند پروژه سئو

یکی از مراحلی که بعد از ثبت سفارش سئو سایت باید به آن توجه ویژه کنید: گزارش ماهانه از روند رشد سئو سایت میباشد. که این گزارش مانند مواردی زیر میباشد. و همچنین پس از ارسال گزارش ما با شما تماس میگیریم و کل گزارش رو به شما توضیح میدهیم و بعد از مشاهده رشد و کارهایی که روی سایت شما انجام شده استراتژی ماه بعد را به شما ارائه خواهیم کرد و بعد سراغ ماه دوم از سئو سایت میرویم.

این روند در تمام طول این مسیر و ماه‌هایی که با یکدیگر همکاری میکنیم ادامه پیدا خواهد کرد و ما همیشه موظف به ارائه گزارش ماهانه و کامل به شما هستیم.

کارفرما سفارش سئو سایت میدهد تا از طریق وب سایتش بتواند مشتریان جدید جذب کند، بنابراین شخص یا شرکت سئو کار وقتی سفارش سئو سایت را میپذیرد باید تحقیقات کلمات کلیدی مرتبط با آن کسب و کار را به صورت کامل انجام دهد تا بتواند دقیقا مشتریان هدفمند را سمت وب سایت سوق دهد.

هزینه سئو سایت تقریبا چقدره و برای نتیجه گرفتن چقدر باید بودجه براش در نظر بگیریم؟

این سوال یکی از عمومی‌ترین سوالات برای هر شخصی که قصد دارد روی سئو سایت خود فعالیت کند پیش می‌آید و ما معمولا جواب میدهیم: هیچ هزینه ثابتی برای خدمات سئو سایت وجود ندارد! چون این هزینه باتوجه به حوضه کاری، کلمات کلیدی مرتبط با شما، رقبای شما، اهداف شما و حتی خود کارفرما متغیر است.

بنابراین هرچقدر شما هزینه بیشتری را برای سئو سایت خود در نظر بگیرید قطعا نتیجه بهتری میگیرید، زودتر به اهدافتان میرسید و رقبای خود را زودتر پشت‌سر می‌گذارید. شما میتوانید با شرکت یا شخص سئو کار به صورت ماهانه نیز قرارداد ببندید تا بتوانید هزینه سئو سایت خود را ماهانه پرداخت کنید و این کار باعث میشود تا شما با توجه به نتیجه یا رشدی که مشاهده میکنید هزینه سئو سایت‌تان را پرداخت کنید.

چطوری متوجه کیفیت کار و رشد سایت در طول قرارداد بشویم؟

رشد سایت شامل مواردی مانند افزایش impressions، افزایش کلیک، افزایش CTR، افزایش رتبه‌ها، ایندکس شدن سریع صفحات، بالا رفتن دامین آتوریتی، پایین اومدن اسپم اسکور و یکسری از همین موارد می‌باشد. که تمام این اطلاعات در انتهای ماه ارائه میشود و شما میتوانید این اطلاعات را بررسی کنید. با این کار خیالتان راحت می‌شود که پولی که پرداخت کرده‌اید این نتایج را برای شما ایجاد کرده است.

یعنی هر ماه با توجه به گزارشی که دریافت می‌کنید و تماسی که جهت تکمیل توضیحات با شما گرفته می‌شود تا خیالتان از جهت سئو سایت راحت باشد.

هزینه رپورتاژها برای بهبود سئو سایت به چه صورت محاسبه می‌شود؟

یکی از تجربیات مهم برای سئو خارجی بودجه بندی رپورتاژ میباشد که شما باید تجربیات زیادی در این زمینه داشته باشید. مثلا آکادمی شادمان با توجه به این که تا الان بیش از ۳۰۰ رپورتاژ در رسانه‌های مختلف منتشر کرده تجربیات فراوانی را بدست آورده است که حتی میتوانید چک لیست انتشار رپورتاژ را در سایت آکادمی شادمان مورد بررسی قرار دهید و از این تجربیات استفاده کنید!

لازم به ذکر است که شما در ابتدای کار نیاز به رپورتاژ ندارید و بعد از اینکه کمی پروژه شما پیش رفت رسانه‌های مناسب برای وب سایت شما بررسی و انتخاب می‌شوند و قبل از شروع ماه به شما عزیزان اطلاع داده می‌شود تا بودجه مورد نیاز را تامین نمایید. همچنین هزینه‌ای که شما برای انتشار رپورتاژ پرداخت می‌کنید برای رسانه و تولید محتوا میباشد و هیچ هزینه مازادی را نیاز نیست مجزا به سئو کار پرداخت کنید.

بعد از سئو سایت کی نتیجه میگیرم؟

نتیجه گرفتن در سئو ارتباط مستقیمی با بودجه‌ای که برای آن در نظر گرفته‌اید دارد و همچنین به عواملی مانند: رقبای فعلی شما، سختی کلمات، حوزه کاری و وضعیت فعلی کسب و کارتان بستگی دارد. اما در صورتیکه فرایند سئو به صورت اصولی و استاندارد انجام شود معمولا بین 8 تا 12 ماه نتایج سئو قابل مشاهده است. (البته بازهم تاکید میکنم که این زمان بستگی به حوزه کاری شما دارد). اما بعد از تقریبا 3 ماه میزان رشد سئو سایت به صورت کامل قابل مشاهده است.

مبلغ پرداختی شامل چه کارهایی می‌شود؟

 • تدوین استراتژی سئو
 • تحقیق کلمات کلیدی
 • سئو داخلی
 • تولید محتوای صفحات
 • لینک‌سازی و سئو خارجی

سفارش سئو سایت - آکادمی شادمان

سفارش سئو سایت با تولید محتوا

یکی از فعالیت‌های کلیدی زمان سئو سایت تولید محتوا میباشد. این کار را هم کارفرما میتواند انجام دهد و هم سئو کار و البته شما میبایست زمان سفارش خدمات سئو سایت انجام این بخش را به سئو کار اطلاع دهید تا در قرارداد سئو سایت درج شود که مثلا تولید 10000 کلمه محتوا برای صفحات مورد نیاز در ماه بر عهده سئوکار میباشد.

به نقل از وبسایت وب 24 قصد داریم در ادامه به اهمیت سئو سایت بپردازیم:

اهمیت سئو در چیست؟

شاید شما نیز مانند هزاران کسب‌وکار، بهینه‌سازی سایت را تنها برای مزایای دیجیتالی انتخاب کرده‌اید و به بیراهه کشیده نشده‌اید. زیرا بدون شک بهینه سازی سایت باعث بهبود قابلیت جستجو و در دسترس بودن سایت شما می شود اما سئو ویژگی های دیگری نیز دارد. برخی از صاحبان مشاغل به اشتباه فکر می کنند که سئو حرفه ای فقط برای صنایع بزرگ است. اما حقیقت این است که بهینه سازی سایت هیچ ارتباطی با اندازه شرکت ندارد، بلکه به شدت تحت تاثیر انگیزه های بازاریابی، استراتژی و پیشرفت شما است.

جستجوی ارگانیک منبع اصلی ترافیک برای سایت شما است

جستجوی ارگانیک سایت بخش بزرگی از عملکرد وب سایت را تشکیل می دهد و به عنوان یک مزیت رقابتی بزرگ نسبت به سایر مشاغل در نظر گرفته می شود. و در نهایت منجر به افزایش نرخ تبدیل یا مشارکت کاربران می شود. همانطور که بازاریابان می دانند، گوگل در مقایسه با رقبا مانند یاهو، بینگ، بایدو و غیره، سهم بسیار بزرگ و قابل توجهی از بازار جستجو یعنی 75 درصد از جستجوها را دارد.

سئو باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می شود

هدف نهایی سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، ایجاد سایتی با دامنه قوی، طراحی زیبا و بی عیب و نقص است که تجربه کاربری عالی ایجاد کند و از طریق جستجو به راحتی قابل دسترسی باشد. موتورهای جستجو، از جمله گوگل، چندین معیار برای رتبه بندی یک دامنه سایت قوی دارند، از جمله: بک لینک های با کیفیت بالا. روش های یادگیری ماشینی، بهینه سازی صفحات داخلی سایت و محتوا. فراموش نکنید که ساخت یک برند قابل اعتماد نیازمند تلاش، صبر، تعهد و تضمین کیفیت است.

سئوی خوب به معنای تجربه کاربری بهتر است

اگر بخواهیم صادق باشیم، باید بپذیریم که رشد ارگانیک خواسته همه شرکت هاست. اما شرکت‌های برجسته‌ای مانند آمازون از ابتدا رشدی ارگانیک نداشته‌اند، در عوض با تأکید بر تجربه کاربر، موقعیت فعلی خود را به دست آورده‌اند. با گذشت زمان، گوگل معیارهای یک تجربه کاربری خوب را از طریق بازخورد کاربران تشخیص داده و آن را به یکی از مهم ترین عوامل در رتبه بندی سایت ها تبدیل کرده است.