5 روش محبوب آموزش ESL که هر معلمی باید بداند

هیچ راه واحدی برای آموزش زبان انگلیسی وجود ندارد و در واقع، در طول سال‌ها رویکردهای محبوب بسیاری وجود داشته است. اینها تعدادی از بهترین روش‌های تدریس ESL هستند که امروزه در کلاس استفاده می‌شوند، از جمله آموزش زبان ارتباطی (CLT) و پاسخ فیزیکی کامل (TPR). درباره این روش‌ها و روش‌های دیگر و اینکه چگونه می‌توانید آنها را در کلاس درس واقعی در دوره‌های گواهی حرفه‌ای بریج به کار ببرید، بیشتر بیاموزید. زیپ کد

چرا روش های آموزش ESL را یاد بگیریم؟

دلایل زیادی وجود دارد که چرا یادگیری چند روش آموزشی پایه ESL برای معلمان جدید و باتجربه ضروری است. در اینجا چند راه وجود دارد که یادگیری محبوب ترین روش های آموزش ESL می تواند به شما به عنوان یک معلم انگلیسی کمک کند:

نشان دادن دانش این روش‌ها و استراتژی‌های آموزش ESL باعث می‌شود بازاری‌تر شوید.

بحث در مورد این استراتژی ها برای آموزش به دانش آموزان ESL و استفاده از کلمات کلیدی TEFL/TESOL در طول مصاحبه می تواند شانس شما را برای استخدام افزایش دهد.

استفاده از روش های مختلف در کلاس درس ESL شما را به معلمی موثرتر و جذاب تر تبدیل می کند.

درک پداگوژی به شما کمک می‌کند مطالب و درس‌های ESL بهتری طراحی کنید، زیرا می‌توانید فعالیت‌های استراتژیک را انتخاب کنید و از اهداف یادگیری استفاده کنید که به نفع دانش‌آموزانتان باشد.

برخی از روش های رایج آموزش ESL چیست؟

روش شماره 1: روش مستقیم:

برای روش مستقیم، تمام تدریس به زبان مقصد انجام می شود، ترجمه در کلاس مجاز نیست و تمرکز به شدت بر روی صحبت کردن به جای گرامر است. این روش مستقیم را به یک استراتژی بسیار دانش آموز محور تبدیل می کند که در سال های اخیر محبوبیت پیدا کرده است.

دانش آموزان قرار است زبان مقصد را به طور طبیعی و غریزی بیاموزند، به همین دلیل است که روش مستقیم “رویکرد طبیعی” نیز نامیده می شود. اشتباهات همانطور که در کلاس اتفاق می افتد اصلاح می شوند و معلمان استفاده صحیح از زبان را با تمجید تقویت می کنند. این روش اغلب هنگام آموزش آنلاین انگلیسی استفاده می شود، زیرا بسیاری از شرکت های مجازی ESL از معلمان می خواهند که در طول کلاس فقط انگلیسی صحبت کنند. دوره tesol

روش شماره 2: آموزش زبان ارتباطی (CLT):

امروزه آموزش زبان ارتباطی شاید محبوب ترین روش در بین روش های آموزش ESL باشد. CLT بر توانایی دانش‌آموزان برای برقراری ارتباط در زمینه‌های زندگی واقعی تأکید می‌کند و دانش‌آموزان یاد می‌گیرند درخواست‌ها را بپذیرند، پیشنهادات را بپذیرند، چیزها را توضیح دهند و احساسات و ترجیحات خود را بیان کنند.

رپورتاژ

از آنجایی که CLT بر آموزش زبان از طریق تکالیف در دنیای واقعی و حل مسئله تمرکز می کند، کمتر به دقت دستور زبان توجه می کند و در عوض بر روان بودن تمرکز می کند.

با این فعالیت‌های گفتاری ESL، ارتباط و روانی را در کلاس خود ارتقا دهید.

روش شماره 3: یادگیری مبتنی بر پرسش / پروژه / تحقیق:

این استراتژی آموزشی برای دانش آموزان ESL گاهی اوقات می تواند بخشی از CLT در نظر گرفته شود، اما به شدت بر استقلال و فردیت دانش آموزان تأکید می کند. یادگیری مبتنی بر پرسش یک رویکرد مدرن است که به طور گسترده در مدارس سراسر جهان رواج یافته است. تصور می شود با طرح پرسش و حل مسائل، با معلم به عنوان یک تسهیل کننده صرف یادگیری، انگیزه و مشارکت دانش آموزان در کارها و پروژه ها افزایش می یابد.

روش شماره 4: پاسخ فیزیکی کل (TPR):

شاید قبلاً درباره این استراتژی آموزشی برای ESL شنیده باشید، اما TPR دقیقا چیست؟ پاسخ فیزیکی کامل به یک رویکرد بسیار محبوب تبدیل شده است که در آن دانش‌آموزان با حرکاتی مانند تقلید، اشاره، یا نمایش زبان به معلم واکنش نشان می‌دهند.

به عنوان مثال، معلم و دانش آموزان ممکن است هنگام یادگیری کلمه “غمگین” اخم های مبالغه آمیزی کنند و وانمود کنند که گریه می کنند. TPR پیشنهاد می کند که دانش آموزان زبان مقصد را به بهترین شکل از طریق پاسخ فیزیکی به جای تجزیه و تحلیل یاد بگیرند.

TPR اغلب هنگام آموزش آنلاین انگلیسی و هنگام آموزش به زبان آموزان جوان استفاده می شود، زیرا نه تنها به دانش آموزان کمک می کند واژگان را به خاطر بسپارند، بلکه خروجی انرژی آنها را نیز فراهم می کند و به آنها کمک می کند در زمان نشستن برای مدت طولانی متمرکز بمانند.

اگر TPR را دوست دارید، ممکن است دوست داشته باشید از نمایش به عنوان یک روش آموزش ESL استفاده کنید.

روش شماره 5: رویکرد التقاطی:

بسیاری از معلمان از مجموعه رویکردهای انسان گرایانه (به عنوان مثال TPR) و رویکردهای ارتباطی (روش مستقیم و CLT) و همچنین بسیاری دیگر از استراتژی های آموزشی برای زبان آموزان ESL انتخاب می کنند و از آنچه برای آنها بهتر است استفاده می کنند.

به عنوان مثال، معلمی که بیشتر از روش مستقیم استفاده می‌کند، ممکن است گاهی اوقات هنگام تدریس کلاس آمادگی آزمون، توضیحات گرامری زیادی انجام دهد، یا یک طرفدار CLT ممکن است برخی از جنبه‌های روش مستقیم را قرض بگیرد یا از TPR استفاده کند.

نکته حرفه‌ای: یک راه عالی برای ترکیب یا توسعه روش‌های تدریس این است که با استفاده از مجله‌ای که در آن نظرات را یادداشت می‌کنید، تنظیمات یادداشت‌ها را یادداشت می‌کنید و در صورت لزوم چگونه می‌توانید روش‌ها یا رویه‌ها را تغییر دهید، به طور مکرر به سبک تدریس خود فکر کنید.

لیست سبک های آموزش ESL نباید به اینجا ختم شود! شما می توانید روش TEFL/TESOL مورد علاقه خود را از میان موارد ذکر شده در بالا پیدا کنید، چندین استراتژی را برای آموزش دانش آموزان ESL خود ترکیب کنید، یا روش ها و تکنیک های تدریس ESL خود را توسعه دهید.

نوشته‌های مرتبط