کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

عادت های افراد موفق در صبح: ۵ راه بهبود عادت ها در هنگام صبح

در این جا با تعدادی فنون کارآ و ساده آشنا می‌شوید که می‌توانید در کنار عادت‌های جدید برای رسیدن به موفقیت آن‌ها را به کار ببندید. هزار و یک مقاله می‌توان یافت در مورد بهترین کار‌هایی که هنگام صبح می‌توان انجام داد. عادت‌های خوب بسیار عالی هستند و من اعتقاد دارم عادات خوب به ما در رسیدن به موفقیت کمک می‌کنند. در این نوشتار بر اساس عادت های افراد موفق در صبح ۵ راه برای بهبود عادت های صبح هنگام شما توصیه می شود.

morning_yoga_0

اما وقتی شما کار‌هایی را برای مدت طولانی انجام داده‌اید و به آن‌ها عادت دارید اضافه کردن فهرست بلند بالایی از عادات جدید به آن‌ها کار ساده‌ایی نیست.

به همین دلیل من تصمیم گرفته‌ام تا شما را با تعدادی فنون کارآ و ساده آشنا کنم که می‌توانید در کنار عادت‌های جدید برای رسیدن به موفقیت آن‌ها را به کار ببندید.

۱-ارزش واقعی هر عادت را بشناسید

یک راه موثر برای دانستن این‌که آیا شما زمان زیادی برای کار‌های بی‌اهمیت روزمره صرف می‌کنید این است که از خود بپرسید “اگر من صاحب یک شرکت چند میلیاردی بودم باز هم این کار را انجام می‌دادم؟و یا اگر ماه‌های آخر زندگیم باشد انجام کدام کار برای من از اهمیت بیش‌تری برخودار است؟”

و اگر پاسخ شما منفی است پس کسی را پیدا کنید که آن کار را به او محول کنید یا آن را از برنامه‌ی خود حذف کنید. شما باید همواره به این فکر کنید که ارزش انجام یک کار چقدر است.

یک راه خوب برای شناختن ارزش واقعی کار‌ها و عادت‌ها این است که فهرستی از عادت‌های روزانه‌ی خوب و بد خود تهیه کنید و به خاطر داشته باشید که شما می‌خواهید با همه‌ی آن‌ها به خوبی آشنا شوید.

مطلب مرتبط : کارهای ممنوع در صبح: ۱۰ کار که نباید قبل از ۱۰ صبح انجام دهید

من نام این روش را تمرین ارزش عادت می‌گذارم.

سپس در کنار هر عادت مزایای انجام آن را بنویسید. اگر آن عادت جزء عادت‌های بد است فورا خواهید دانست که آیا انجام آن برای شما سودی دارد یا خیر.

پس از آن که همه‌ی عادت‌ها را نوشتید، برای اولویت‌بندی آن‌ها هر یک را با عددی مشخص کنید. عدد یک نشان دهنده‌ی کم‌ترین اولویت است. این برای شما مهم‌ترین عادات را مشخص می‌کند که شما باید حتما هر روز انجام دهید تا به موفقیت روز‌افزون دست یابید.

۲-از نیروی انگیزه‌ی خود در ابتدای روز بهترین استفاده را ببرید

انگیزه‌ی شما در ابتدای روز در بیش‌ترین حد خود قرار دارد و مانند یک عضله عمل می‌کند و به تدریج که از آن ‌استفاده می‌کنید خسته ‌می‌شود. بنابراین اولین کاری که در ابتدای روز انجام می‌دهید باید با اهمیت‌ترین و سخت‌ترین کار باشد. هم‌چنین اگر در ابتدای روز سخت‌ترین کار را انجام دهید در ادامه‌ی روز با آرامش بیش‌تری به کار‌های دیگر می‌پردازید.

  “نیروی انگیزه برای انجام کار‌های با اهمیت بسیار ضروری است”

عادت های افراد موفق در صبح ۳-: برای انجام بهتر کار‌ها همواره قدر‌دان باشید

تمرین کنید که همیشه قدر‌دان عادات مثبت خود باشید. قدر‌دانی دست آورد‌های شما را به شما  یادآوری می‌کند. پس هنگامی که شما از عادت‌های مثبت خود تشکر می‌کنید این امر آن‌ها را قوی‌تر می‌کند و باعث می‌شود انجام آن‌ها برای شما ساده‌تر شود. تمرکز نیز یکی دیگر از عوامل موفقیت است. قدر‌دانی یک راه موثر برای تمرکز روی عادات مثبت است.

وقتی شما قدر‌دانی می‌کنید و مثلا می‌گویید من از این‌که می‌توانم دراز‌و‌نشست بروم/بدوم و… خوشحال و قدر‌دان هستم حتما دلیل آن را نیز بیان کنید. مثلا بگویید چون این کار‌ها به سلامتی من کمک می‌کنند و باعث می‌شوند اندام متناسبی داشته باشم و هم‌چنین به سلامت مغز من کمک می‌کنند و به دلیل ترشح اندورفین بیش‌تر در مغز، شاداب‌تر زندگی می‌کنم.

این یک فن موثر برای همه‌ی اموری است که در زندگی به انجام آن‌ها مشغول هستید زیرا به شما کمک می‌کند به دلیل اصلی که به انجام کارها می‌پردازید پی ببرید و ذهن شما را با افکار مثبت درباره‌ی آن امور پیوند می‌دهد.

عادت های افراد موفق در صبح ۴: همواره به خاطر داشته باشید انرژی با ارزش‌ترین کالاست

یک سوال مهم: برای به دست آوردن چیز‌های بیش‌تر و بیش‌تر در زندگی به چه چیزی بیش‌تر از همه نیاز دارید؟

Adat.jpg

زمان یا انرژی؟

فعلا این سوال را در ذهن خود نگه دارید…

بگذارید فرض کنیم متوسط عمر یک انسان 79 سال است. اگر شما صد سال زندگی کنید و فقط روی مبل لم بدهید آیا قادر هستید چیز‌هایی بیش‌تر از کسی به دست آورید که 79 سال عمر می‌کند‌؟

اگر شخصی که 79 سال عمر می‌کند کسی باشد که انرژی زیادی دارد و با بیدار شدن در یک زمان معقول طول ساعات مورد استفاده‌ی خود را در طی روز افزایش می‌دهد و برای زندگی خود چه به لحاظ فیزیکی، روحی، ذهنی و احساسی تلاش می‌کند، به نظر شما کدام یک بهره‌ی کامل از زندگی خود برده است؟

همان‌طور که مشخص است انرژی مهم‌ترین چیز است نه زمان. زمان هنگامی مهم است که بدانید از آن چگونه استفاده کنید.

بنابراین ‌چون باید برای تاثیر هرچه بیش‌تر کار‌ها و عادات روزانه  آن‌ها را به صورت پیوسته انجام داد آیا بدون داشتن انرژی کافی این کار معنی دارد؟

در ادامه ذکر چند مورد که به شما در افزایش انرژی کمک می‌کند می‌پردازم.

ده دقیقه پیاده‌روی کنید

تحقیقات نشان داده است ده دقیقه پیاده روی می‌تواند برای دو ساعت انرژی شما را بیشتر کند. همچنین می‌تواند نوعی ماده‌ی شیمیایی در مغز شما آزاد کند که به تمرکز ذهن شما و همچنین تجزیه ‌وتحلیل بهتر کمک می‌کند. اگر پیاده‌روی مورد علاقه‌ی شما نیست می‌توانید دویدن، پریدن، وزنه زدن، شنا رفتن و … را امتحان کنید. هرچیزکه سبب بالا رفتن ضربان قلب وتحرک شما می‌شود.

از خوردن غذاهای سنگین و شکر زیاد پرهیز کنید

شکر ممکن است در کوتاه‌مدت به انرژی شما بیفزاید اما این به ضررش نمی‌ارزد. اگر به دنبال این هستید که در دراز مدت انرژی بیشتری داشته باشید وعده‌های غذایی خود را سبک و سالم کنید.

آب به میزان کافی بنوشید

وقتی آب کافی می‌نوشید دمای بدن شما بالا نمی‌رود و می‌تواند به  بهبود عملکرد عضلات‌، مغز و هضم و جذب کمک کند.

یک دوش آب سرد بگیرید

ثابت شده است دوش آب سرد می‌تواند به کاهش وزن ، افزایش ایمنی بدن، جریان خون بهتر‌، کاهش استرس، و بهبود عملکرد عضلات کمک کند.

من مدت یک ماه است که که هر روز دوش آب سرد می‌گیرم و الان به گونه‌ای است که اگر این کار را انجام ندهم احساس خوشایندی ندارم. بنابراین حتما این کار را امتحان کنید.

تمرینات افزایش تمرکز(مدیتیشن) انجام دهید

مغز شما روزانه برای عملکرد خود 20 درصد از انرژی بدن شما را صرف  می‌کند، بنابراین چرا با حرکات مدیتیشن آن را تجدید قوا نکنیم؟

مدیتیشن با خواب فرق می‌کند یکی از پزشکان ‌در مصاحبه‌ای که با او داشتم جمله‌ی جالبی به من گفت و آن این بود که قدرت مدیتیشن تقریبا دو برابر خواب است.

از چیز‌هایی که حواس شما را پرت می‌کنند دوری کنید

برخی ایمیل‌ها و‌، پیام‌ها ،می‌توانند به استرس شما بیفزایند و یا توجه شما را به چیز‌های غیر ضروری جلب کنند. پس از آن‌ها دوری کنید تا پایان روز که بیش‌تر امور مهم خود را انجام داده‌اید و از انرژی و انگیزه‌ی خود بهره کافی برده‌اید.

عادت های افراد موفق در صبح ۵: -هر شب به کار‌هایی که قرار است فردا انجام دهید فکر کنید

افراد موفق هر شب به فهرست کار‌هایی فکر می‌کنند که قرار است فردا انجام دهند. شما باید فهرستی از کار‌هایی تهیه کنید که قرار است فردا انجام دهید. اکثر افراد موفق که درچند سال اخیر با آن‌ها مصاحبه کرده‌ام به من می‌گفتند که آن‌ها هر شب فهرستی از کار‌هایی را که قرار است فردا انجام دهند تهیه می‌کند و این باعث می‌شود  برنامه‌ی مشخصی برای فردا داشته باشند و آن شب بتوانند خواب راحتی داشته باشند و فردا با انرژی کافی به انجام کارها بپردازند.


ترجمه: تحریریه نشریه بازده

منبع: بیزینس اینسایدر

عادت های افراد موفق در صبح: ۵ راه بهبود عادت ها در هنگام صبح

عادت های افراد موفق در صبح


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی