کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ کشور با بیشترین آمار طلاق در جهان

۹ کشور با بیشترین آمار طلاق در جهاندر این نوشتار فهرست ۹ کشور با بیشترین آمار طلاق در جهان ارائه شده‌است. نرخ طلاق در بعضی از کشورها به خاطر عوامل اجتناب ناپذیر بسیاری که به جدایی زوج‌ها می‌انجامد، بالا ثبت شده است. عوامل کلی بسیاری مرتبط با طلاق وجود دارند مثلا در یک خانواده‌ی تک سرپرست بزرگ شدن، ازدواج‌های بدون فرزند، تفاوت زیاد در سن زوج‌ها، بیکاری هر یک از طرفین، و غیره. عوامل قانونی نیز می‌توانند بر نرخ طلاق در یک کشور تاثیر بگذارند. از آنجا که تشریفات جدا شدن در بعضی از کشورها آسان است، زوج‌ها، در مقایسه با کشورهایی که این امر در آنها فرآیندی کاملا پیچیده دارد، راحت‌تر از هم جدا می‌شوند.

مطلب مرتبط: ۲۵ پردرآمدترین کشورهای دنیا

۹ کشور با بیشترین آمار طلاق در جهان

طلاق این روزها روند سریعتری به خود گرفته و در چند کشور جهان به عنوان یک اپیدمی رشد کرده است. روسیه در جدول بیشترین نرخ طلاق مقام اول را دارد با ۵ مورد به ازای هر ۱۰۰۰ نفر از جمعیت این کشور در حالی که نرخ بلاروس ۳.۸۰، اوکراین ۳.۶۰، مولداوی ۳.۵۰، جزایر کیمن و ایالات متحده‌ی امریکا ۳.۴۰، برمودا ۳.۳۰، کوبا ۳.۲۰ و لیتوانی ۳.۱۰ است. به خاطر دلایلی چند که باعث جدایی زوج‌ها می‌شود، نرخ طلاق در روسیه همیشه میزان بالایی ثبت شده است. نرخ طلاق نزدیک به ۵۱% است و طبق گزارش‌ها در ۲۰۱۲ حدود ۶۵۰۰۰۰ نفر طلاق گرفتند. دلایل طلاق الکلی بودن، شرایط زندگی پایین‌تر از استاندارد، و مشکلات مالی است. عوامل دیگری که در اینجا می‌توانیم اشاره کنیم فقر، زندگی در خانه‌های شلوغ و کوچک، عدم توانایی در سازش، و خیانت هستند.

به علاوه درصد آدم‌هایی که از ازدواج حمایت می‌کنند نیز در سال ۲۰۱۳ کاهش یافته است. بی‌ثباتی در رشد خانواده، خشونت خانوادگی، بی‌عفتی، قتل هر یک از همسران یا خودکشی همسر نیز بعضی از عوامل دیگر هستند. در حالی که از سوی دیگر، بلاروس دومین بالاترین نرخ را با ۶۸% در جهان دارا است و دلایل آن مادیات، نرخ سقط جنین و رشد فقر است. به علاوه، ۴۰ درصد از آدم‌هایی که در این بخش از کشور زندگی می‌کنند غیرمذهبی هستند، و بنابراین قتل روحانیون و تلاش برای ریشه‌کن کردن اعتقاد به خداوند نیز عاملی دیگر است. اوکراین نرخ طلاق ۴۲% دارد چون مردم آن در سنین خیلی پایین ازدواج می‌کنند که این امر حفظ ازدواج را برای آنها غیرممکن می‌کند. عوامل اضافی طلاق عبارتند از اعتیاد به نوشیدن الکل، فقدان اعتماد، فشار‌های مالی، افزایش تعداد خانواده‌‌های تک سرپرست، و روند آسان طلاق گرفتن.

مطلب مرتبط: ۲۰ حقیقت درباره ازدواج که باید بدانید

اقداماتی برای بهبود نرخ‌های طلاق بالا

پروژه‌هایی در کشورهای غربی به خصوص اروپا و کشورهای امریکایی روی زوج‌ها کار می‌کنند تا باعث دوام ازدواج‌شان شوند. علائم منجر به طلاق ذکر شده استرس شغلی، فشار‌های مالی، خیانت، برنامه‌های کاری نامنظم و غیره هستند. با وجود این، افسران قانون در کشورهای مختلف با تعلیم زندگی زناشویی روی آموزش دادن مهارت‌های ازدواج به زوج‌ها کار می‌کنند. دولت نیز برنامه‌های بسیاری را برای کاهش نرخ طلاق پیش گرفته است که برای زوج‌ها تعاملات به شیوه‌ای سالم را ممکن می‌کند، حل کردن دو طرفه‌ی اختلافات، پیشرفت سطح ازدواج، فراهم آوردن تعلیمات ازدواج برای زوج‌های نامزد کرده و بسیاری از برنامه‌هایی از این دست راه را برای کاهش نرخ طلاق در این کشورها هموار می‌کنند.

مطلب مرتبط: ثروتمندترین کشورهای دنیا کدامند ؟

جدول ۹ کشور با بیشترین آمار طلاق در جهان

رتبهکشورنرخ طلاق(به ازای هر هزار نفر)، 2010

 

۱روسیه5
۲بلاروس3.80
۳اوکراین3.60
۴مولداوی3.50
۵جزایر کیمن3.40
۶ایالات متحده3.40
۷برمودا3.30
۸کوبا3.20
۹لیتوانی3.10

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ کامروا ابراهیمی

منبع: worldatlas.com

۹ کشور با بیشترین آمار طلاق در جهان


 

نوشته های مرتبط

برچسب ها

بازده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی