کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ چیز که به خاطر آنها به هیچ کس مدیون نیستید

۹ چیز که به خاطر آنها به هیچ کس مدیون نیستیدآدم‌ها این روزها فکر می‌کنند به آنها خیلی مدیون هستید. فکر می‌کنند وقتی در کنار آنها هستید به این معنی است که مجبور هستید کارهای معینی را انجام دهید که باب میل آنها است. ولی ما به شما می گوییم در این ۹ مورد به هیچ کس مدیون نیستید .

با خودتان فکر کنید چه‌طور می‌توانید با این حس مدیون بودن زندگی کنید و در عین‌حال عزت‌نفس و مناعت طبع‌تان را تحت‌کنترل داشته باشید؟ شما حق دارید کاری را انجام دهید که دوست دارید انجام دهید مشروط بر این‌که مرتکب جرمی نشوید. و اگر آدم‌ها نمی‌توانند آن را تحمل و درک کنند، چه دوست‌تان باشند، چه خانواده یا بستگان دیگرتان باید بر شأن و جایگاه خودتان و آن‌چه سزاوارش هستید تأکید بگذارید. شما نمی‌توانید بر اساس استانداردها و انتظارات دیگران زندگی کنید.

۱. شما ظاهرتان را به هیچ کس مدیون نیستید

بدن‌تان متعلق به شما است. این که چه‌طور آن را به دنیا نمایش دهید تماما به خودتان بستگی دارد. چه خالکوبی یا تتو داشته باشید که متفاوت و انگشت‌نما باشد یا حتی مسخره به نظر بیاید، یا موهای‌تان را به رنگی زننده و عصبانی‌کننده رنگ کرده باشید، بدن‌تان متعلق به شما است. و این‌که دیگران چه نظری از شما دارند به خودشان مربوط است.

مطلب مرتبط: ۱۰ نوع آدم سمی که باید از آنها دوری کنید

۲. شما به هیچ کس مدیون نیستید که چند تا بچه می‌خواهید

چه بخواهید یک بچه، یا ده بچه داشته باشید، یا اصلاً نخواهید بچه داشته باشید حق شما است که پدر و مادر بچه(هایی) باشید که می‌خواهید. نباید سعی کنیم کسی را که با چنین تصمیمات خطیری نزدمان می‌آید مأیوس و منصرف کنیم.

۳. شما دوستی را به هیچ کس مدیون نیستید

شما حق انتخاب دارید که انتخاب کنید با چه کسی می‌خواهید هم‌نشین و رفیق شوید. چه بسا دوستی‌های غلط برای موفقیت‌تان مضر باشد. چرا باید موفقیت‌تان را تباه کنید چون می‌خواهید فقط دوست‌داشتنی و محبوب به نظر برسید و پذیرفتنی باشید؟ اگر کسی ارزش‌های مشترک یا علایق مشترکی با شما ندارد رابطه‌ی دوستی را به آن شخص مدیون و مقروض نیستید.

۴. شما اطلاعات شخصی زندگی‌تان را به هیچ کس مدیون نیستید

زندگی‌تان مسئولیت خودتان است و نه شخص دیگر. چرا باید به سوالاتی جواب دهید که می‌خواهند جیک و پوک زندگی شخصی‌تان فاش شود.

مطلب مرتبط: ۱۰ موقع برای نه گفتن در زندگی و کار

۵. شما تعهد را به هیچ کس مدیون نیستید

اگر نمی‌خواهید به شخص یا پروژه‌ای تعهد داشته باشید خب نداشته باشید. احساس این که هر تعهد را باید انجام دهید چون یک بدهی است شما را برده می‌سازد. شما به هیچ ‌وجه مدیون نیستید تعهدی را انجام دهید که رویاها و آرزوهای‌تان را از بازی خارج می‌کنند.

۶. شما به هیچ کس مدیون نیستید اگر واقعا لازم نیست معذرت بخواهید

هر معذرتی باید دلیل و معنی برای شما داشته باشد. اگر از شخصی برای تفاهم یا بخشیده‌شدن خواهش کنید در حالی که از کاری که انجام داده‌اید متأسف نیستید واقعا این کار شما هیچ تفاوتی ایجاد نمی‌کند و اصلا هیچ هدفی را برآورده نمی‌کند. بعضی آدم‌ها توقع دارند که ما دائما برای اقدامات اشتباه معذرت بخواهیم، ولی اصلا معنی ندارد.

۷. شما به هیچ کس مدیون نیستید و مجبور نیستید که توضیح دهید وقت‌تان را چگونه می‌گذرانید

چه شما وقت‌تان را تمام روز صرف بازی‌های ویدئویی ‌کنید یا ترجیح دهید در تنهایی به سر ببرید، مجبور نیستید به کسی دیگر توضیح دهید چرا. شما به کسی مدیون نیستید که توضیح دهید چگونه باید وقت‌تان را بگذرانید یا نیت‌تان از گذرندان وقت چیست.

مطلب مرتبط: ۲۰ کاری که بعد از انجام‌شان احساس پشیمانی می‌کنید

۸. شما به هیچ کس مدیون نیستید واکنشی مطلوب به چیزی نشان دهید که به شما ارائه می‌شود

شما به کسی مدیون نیستید واکنش مثبت به آن‌چه به شما نشان می‌دهند داشته باشید. چه آنها خوششان بیاید چه نیاید، باید بیش‌تر نگران احساسی باشید که از چیزی دارید. صداقت برای شما در این شرایط بهترین چیز است.

۹. شما قبول باورهای مذهبی یا سیاسی را به هیچ کس مدیون نیستید

سیستم اعتقادات‌تان باید مبتنی بر چیزی باشد که بهترین نتیجه را برای شما دارد. و این باید با گذر زمان براساس آن‌چه احساس می‌کنید درست یا غلط است بنا شود. شما نباید مجبور شوید چون می‌خواهید پذیرش و توجه دیگران را به‌دست آورید وابستگی مذهبی یا سیاسی جدیدی را بپذیرید. اعتبار این چیزها باید از درون‌تان نشأت بگیرند.


ترجمه: سایت کسب و کار بازده – امیر پوریانسب

نویسنده: کیسی ایمافیدان

منبع: لایف هک

۹ چیز که به خاطر آنها به هیچ کس مدیون نیستید


برچسب ها

بازده

  1. روبرت اصغرینژاد گفت:

    آدم از خود راضی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی