کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ چیزی که هرگز نباید از شوهر تان بخواهید

در این مقاله از نکاتی سخن می‌گوییم که برای دوام رابطه و زندگی‌تان هرگز نباید به شوهر تان بگویید. درواقع این ۹ چیزی را هرگز نباید از شوهر تان بخواهید.

شوهر

نباید از شوهر تان بخواهید که:

۱.بین شما و مادرش یکی را انتخاب کند

مشکل‌تان با مادرشوهر هرچه هست – مثلا شاید شوهر تان او را در اولویت قرار می‌دهد یا شما و مادرشوهرت ان باهم نمی‌سازید – به‌خاطر شوهر (و رابطه)تان کوتاه بیایید. بالاخره وجود شوهر تان را- پیش از هرچیزی- مدیون او هستید. کارشناس روابط، آوریل ماسینی، در این‌باره می‌گوید: “وقتی شوهر تان رانندگی می‌کند، اگر بگذارید مادرشوهر تان صندلی جلو بنشیند و شما عقب بشینید که اتفاقی خاصی نمی‌افتد! بله، شاید کمی ناجور است، ولی سعی‌کنید واقع‌بین باشید. بار مسولیت مشکلات‌تان را گردن او نیندازید. اختلاف بین شما دونفر است، نه بین او با مادرش.”

مطلب مرتبط : ۱۹ ویژگی بهترین همسر مناسب برای شما

۲.مثل دوستان‌تان به حرف‌های شما گوش بدهد

شوهر تان باید در روزهای سخت شنونده‌ی خوبی برای شما باشد، نه این‌که هرچه حرف در‌ دل‌تان مانده است روی سرِ او خالی کنید. دیوید بنت، کارشناس روابط و نویسنده‌ی کتاب “۱۱ اشتباهی که زنان سر قرار مرتکب می‌شوند (و روش‌های برطرف‌کردن آن‌ها)”، می‌گوید: “مردان و زنان از برقراری ارتباط اهداف متفاوتی را دنبال می‌کنند، مردان به فکر تشخیص مشکلات و حل آنها و زنان به دنبال ابراز احساسات و برقراری رابطه‌های عاطفی هستند. این‌ توقع که از دل‌وجان به غیبت‌کردن‌های شما گوش بدهد او را ناامید می‌کند، و وقتی ببینید که شوهر تان این نقش را به خوبی ایفا نمی‌کند، شما نیز از او ناامید خواهید شد.”

۳.هرگز به زن دیگری توجه نکند

استاد ارتباطات، جیسون نیک، می‌گوید مردان – و همچنین بسیاری از زنان – نمی‌توانند جلوی خودشان را بگیرند و به زن زیبایی که می‌بینند توجه نکنند پس عاقلانه نیست از همسرتان انتظار داشته ‌باشید وقتی زن زیبایی از کنارش رد می‌شود نگاهش را برگرداند. نگاه‌کردن امری طبیعی است، و تا زمانی‌که فقط همان نگاه‌کردن باقی بماند عمل ناسالمی نخواهد بود. پر واضح است، اگر دیدید شوهر تان با خانم دیگری (چه زیبا باشد چه نباشد) دل می‌دهد و قلوه‌ می‌گیرد، باید جلوی این کار او بایستید.

مطلب مرتبط : ۱۰ عادت شوهرتان که ثابت می‌کند بهترین  همسر دنیا است

۴.از علایق‌اش، چه حرفه‌ای چه شخصی، دست‌ بردارد

علایق شوهر تان احتمالا جزیی از همان‌ مواردی است که آن اوایل شما را شیفته‌ی او کرده بود، پس بعد از ازدواج هم وقتی می‌بینید روی علاقمندی‌هایش وقت و انرژی می‌گذارد، ناراحتی‌تان را بروز ندهید. بنت می‌گوید: وقتی مردی خودش را غرق یک کار یا سرگرمی‌ می‌کند، به معنای بی‌توجهی او به خانواده نیست، بلکه دارد زمینه‌ی رسیدن به شادی بزرگ‌تری را فراهم می‌کند. بااین‌حال، باید تعادل را حفظ کرد: علایق او نباید موجب غفلت از دورهمی‌های معمولِ خانوادگی یا قرارهای شب‌های آخرهفته شود.

۵.مرد متفاوتی باشد

این طبیعی است که – حتی بعد از سال‌ها زندگی مشترک – گاهی از خودتان بپرسید چرا با این آدم ازدواج کرده‌ام. ناکیا ریوز، کارشناس ازدواج و خانواده در فلوریدای جنوبی، می‌گوید یادتان باشد یک ویژگی شوهر تان که از آن بیزار هستید، ممکن است روی کم‌اهمیت‌تر ویژگی‌ای باشد که دوست می‌دارید. این‌طور بگویم که، شوهر سربه‌هوای شما با منظم عمل‌کردن مشکل دارد. ریوز برای پایان دادن به جروبحث‌ها راهی پیشنهاد می‌دهد: “شاید واقعا ضروری باشد که شوهر تان بچه‌ها را از مدرسه برگرداند، ولی کاری به عادت دیررسیدن‌اش سر میز شام نداشته باشید.”

ریوز توصیه می‌کند: “درست مثل کارهای واقعا مهم، برای او شرح وظایف‌اش را در برنامه‌ی کلی و روزانه‌ی خانواده توضیح بدهید؛ بعد، راجع به مسئولیت‌های‌تان صحبت کنید. در این صورت، او احساس می‌کند که بخشی از تصمیم‌گیری برای قبول مسئولیتِ برگرداندن بچه‌ها از مدرسه است، به جای این‌که فکر کند دارید به او نق می‌زنید.”

مطلب مرتبط: اگر شوهرشما این ۱۵ کار را انجام می‌دهد بهترین شوهردنیا است

۶.از دیدن دوستان‌اش دست بکشد

شوهر تان نیاز دارد بیرون از خانه نیز همدم‌هایی داشته باشد، دوستانی از جنس خودش که بتواند با آنها وقت بگذراند، درست مثل شما که نیاز دارید زمانی را با دوستان‌تان باشید. ماسینی می‌گوید: “اگر این منابع را از او بگیرید به مرور سلامت و شادمانی خودش را از دست خواهد داد، و احتمالا شما را منبع این احساسات ناخوشایند بداند.”

روانشناس بالینی دکتر رامانی دورواسولا می‌گوید: حالا می‌رسیم به خانم‌ها؛ وقتی زنی به حدومرزها احترام نمی‌گذارد – و به‌طرز ناجوری بیرون از خانه دلربایی می‌کند – نوبت شوهر است که از همسرش قطع علاقه کند و به او بفهماند این برخورد در چهارچوب زندگی زناشویی او تعریف نشده است.”

۷.تمام لحظاتی را که برای شما خاص هستند به یاد داشته باشد

زنان خاطره‌های عاطفی را بهتر از مردان به یاد می‌سپارند – ذهن ما زن‌ها در این زمینه واقعا پیچیده عمل می‌کند. شما تاریخ و ساعت دقیق نامزدی تان را به یاد دارید، اما شوهر تان نه.

اگر مرحله‌ی‌از زندگی برای شما مهم است، از پیش با شوهر تان مستقیما راجع‌به آن صحبت کنید. اگر او باز هم بی‌اعتنایی کرد، رک و راست و با آرمش بگویید از چه‌چیزی ناراحت هستید: تقصیر را گردن او نیندازید یا انتظار نداشته‌باشید از راه تله‌پاتی بفهمد چه‌قدر از بی‌توجهی او متاثر هستید. ریوز می‌گوید: “واقع‌بینانه نیست انتظار داشته ‌باشید شوهر تان عمق و شدت آهی را که‌ می‌کشید تفسیر کند. کارشناسان اف.بی.آی برای این‌کار سال‌ها آموزش می‌بینند.”

۸.همه‌ی علایق‌تان مشترک باشد

دکتر تینا. بی. تسینا، کارشناس روابط، توصیه می‌کند مدام از شوهر تان نخواهید در فعالیت‌هایی که دوست ندارد به شما بپیوندد. درواقع، گاهی‌وقت‌ها جداگانه، از علایق غیرمشترک لذت بردن رابطه‌ی شما را تقویت می‌کند. او می‌گوید: “بگذارید گاه‌گاهی عدم حضور شما را احساس کند. شوهر تان برخواهدگشت و با نشان دادن رفتاری عاشقانه به شما می‌فهماند که قدرتان را می‌داند.” دکتر تسینا می‌گوید، آن‌وقت، می‌توانید کاری را انجام بدهید که هردو از آن لذت می‌برید، خاطرات خوشی خلق کنید – و با هم خوش‌بگذرانید.

۹.وقتی بچگانه عمل می‌کنید، او نقش بزرگ‌تر را بازی کند

رفتار سرد داشتن و دریغ کردن احساسات(به ویژه‌ معاشقه) برای به کرسی نشاندن حرف‌های‌‌تان، کاری بچگانه و غلط است: شوهر تان به‌جای آن‌که واکنش مثبتی نشان دهد احتمالا از شما دورتر خواهد شد. ریوز توضیح می‌دهد؛ ” شیوه‌ی کم‌محلی-پرخاش‌گری مخرب‌ترین نوع برقراری ارتباط است- چرخه‌ای از انرژی منفی به وجود می‌آورد که فقط اوضاع را بدتر می‌کند و موجب خشم و نفرت می‌شود.”

ریوز می‌گوید اگر احساس می‌کنید شوهر تان یک عذرخواهی به شما بدهکار است، کاری نکنید احساسات‌تان کم‌رنگ‌تر جلوه‌کند (کم محلی)، و به او تشر نزنید (پرخاش‌گری). به‌جای این‌کار، حرف خود را با یک “جمله‌ی من دار” شروع کنید- “من وقتی بی‌توجهی تو رو می‌بینم بهم بر‌می‌خوره، باعث می‌شه فکر کنم تو به حرفام اهمیت نمی‌دی. من فکر می‌کنم به خاطر این‌که منو سر شام تنها گذاشتی حداقل مستحق یه عذرخواهی باشم؛ دفه‌ی بعد، می‌شه لطفا کمی بیشتر اهمیت بدی؟”


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: ام.اس.ان.

۹ چیزی که هرگز نباید از شوهر تان بخواهید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی