کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ عوامل موفقیت افراد از نگاه برایان تریسی

برایان تریسی در طول دوران کاری خود ۹ عوامل موفقیت افراد را کشف کرده و معتقد است این عوامل می توانند انسان را به سر منزل مقصود برسانند.

برایان تریسی از جمله سخنرانان به نام و مولفان شناخته شده در حوزه مدیریت و کارآفرینی است که سفرهای زیادی هم به اقصی نقاط دنیا دارد. سخنرانی‌ها و سمینارهای او طیف گسترده‌ای از موضوعات را پوشش می‌دهند که از جمله مهم‌ترین آنها می‌توان به رشد فردی، رهبری، مدیریت زمان، سخنرانی در جمع، کسب و کار و آموزش فروش و بازاریابی اشاره کرد.

موفقیت

زمانی که افراد بخشی از این فاکتورها یا تمام آنها را داشته باشند در مسیر صحیح قرار می‌گیرند و می‌توانند با سرعت بیشتری به موفقیت دست پیدا کنند. بنابراین در ادامه به عوامل موفقیت افراد از نگاه برایان تریسی پرداخته می شود.

۱. تحصیلات

تحقیقات نشان داده‌اند که پردرآمدترین افراد آنهایی هستند که درس خوانده‌اند و بیشتر از سایرین می‌فهمند. یک فرد درس خوانده دانش، بینش و حقایقی را در مورد رشته خود در اختیار دارد که دیگران از آن بی‌بهره‌اند و علاوه بر این کاملا از گرایشات و روند تغییرات در حوزه تخصص خود باخبر است.

مطلب مرتبط : موفقیت چیست : واقعا چیست ؟

۲. مهارت

هرچه مهارت‌های شما افزایش یافته و دامنه وسیع‌تری را دربر بگیرند، فرصت‌های بهتری در اختیارتان قرار می‌گیرد تا در کسب و کار خود موفق شوید. برای ارتقای مهارت‌های خود هم می‌توانید به تجربیات شخصی‌تان تکیه کنید و هم این‌که میزان مطالعه‌تان را بالا ببرید.

۳- روابط

این‌که شبکه دوستان و ارتباطات قوی و سالمی داشته باشید بسیار اهمیت دارد. البته این کار به زمان و صرف انرژی نیاز دارد و لازم است که مرتبا آن را دنبال کنید. این‌که شبکه‌ای از افراد را برای خود داشته باشید که به وقت نیاز از شما پشتیبانی می‌کنند و برای حرکت به سمت جلو، هدایت‌تان می‌کنند مسئله‌ای است بسیار خوشایند.

۴. پول

برای آن‌که انسان تاثیرگذاری باشید به پول نیاز دارید. چنانچه پول در اختیار داشته باشید زمانی که فرصتی به شما روی آورد می‌توانید از آن استفاده کنید. برای نمونه اگر شغلی دارید که از آن متنفر هستید اما هیچ پس‌اندازی هم برای خود ندارید، انتخاب‌های پیش روی شما برای تغییر دادن شرایط بسیار محدود خواهند بود. اما زمانی که انتخاب‌هایتان زیاد باشند، آزادی عمل بیشتری خواهید داشت.

مطلب مرتبط : روانشناسی موفقیت:۱۰ توصیه روانشناختی برای موفقیت که تضمینی هستند

۵. عادات کاری خوب

داشتن عادات کاری خوب به شما کمک می‌کند که بهره‌وری بیشتری داشته باشید؛ این یعنی برای خود اولویت تعیین کنید و فعال باشید. توانایی شما در ارتقای بازخورد زمان صرف شده روی انجام امور مختلف باعث خواهد شد که در زمان کمتر به نتیجه بیشتر و بهتری دست پیدا کنید. مطمئن باشید که مرتب بودن و دقت به جزییات همواره نتایج خوبی را برای شما به همراه خواهد داشت.

۶- نگرش ذهنی مثبت

انسان این توانایی را دارد که انتخاب کند یک نگرش ذهنی مثبت داشته باشد یا منفی و فرقی هم نمی‌کند که قصد انجام چه کاری را دارد. این وظیفه بر عهده خود انسان است تا به جنبه‌های مثبت یک امر نگاه کند (تحت هر شرایطی) و زندگی‌اش را به جلو ببرد. یک نگرش مثبت ذهنی هم از نظر شخصیتی و هم از نظر حرفه‌ای به نفع‌تان است.

۷. تصویر مثبت

لباس موفقیت را بر تن کنید. اینکه می‌گویند ظاهر آدم‌ها آنها را به پیش می‌برد امری است کاملا درست و به همین خاطر این‌که دیگران صرفا به خاطر ظاهر و لباس‌تان شما را مورد انتقاد قرار دهند هم اصلا جای تعجبی ندارد.

از همین رو این‌که اندکی از زمان و بودجه خود را صرف بهبود ظاهرتان کنید و کاری کنید که به بهترین شکل ممکن در نظر دیگران به چشم بیایید و تصویری مثبت از خودتان را در ذهن‌شان ایجاد کنید کاملا ارزشش را دارد.

۸. خلاقیت

خلاقیت ابزاری مناسب برای حرکت به سمت جلو در زندگی و یکی از ممهم ترین عوامل موفقیت افراد است؛ اما استفاده از این فاکتور مستلزم آن است که مرتبا در جهت بهبود و پرورش آن تلاش کنید تا حرکت رو به جلوی خود را سرعت بخشیده و هرچه سریع‌تر به رویاهای‌تان برسید. به یاد داشته باشید که در بسیاری از مواقع رسیدن به موفقیت و ثروت تنها یک ایده می‌خواهد. حال تصور کنید که اگر بی‌نهایت ایده در سر داشته باشید چه می‌شود.

 ۹: شخصیت

احترامی که با باور همراه شود بنیانی بسیار قوی برای روابط شخصی و حرفه‌ای شما می‌سازد. رعایت نظم و انضباط و همچنین داشتن صداقت دنیایی از فرصت‌ها را پیش روی شما می‌گشاید. زمانی که افراد بدانند شما انسانی کامل هستید بیشتر باورتان کرده و به شما اعتماد می‌کنند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: بیزنس اینسایدر

عوامل موفقیت افراد از نگاه برایان تریسی


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

جامانا

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی