کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ علامت سردرد خطرناک که باید بشناسید

1200x600در این نوشتار در باره ۹ علامت سردرد خطرناک بحث می شود. این علایم به شما می گویند که یدن شما در مغرض بیماری های خطرناک و کشنده قرار دارد و باید هرچه زودتر به پزشک تان مراجعه کنید.

بیش‌تر ما در نقطه‌ای از زندگی‌مان سردرد را تجربه کرده‌ایم، اما همه‌ی ما آنها را به طرزی متفاوت تجربه می‌کنیم. برای برخی سدردها مزاحمتی خفیف هستند که اساسا بی‌خطرند، در حالی‌که سایرین سردردهایی به حد مرگ تجربه می‌کنند.

شدت دردتان به احتمال زیاد به این بستگی دارد که آیا یک سردرد خوشه‌ای، سردرد تنشی، یا میگرن را تجربه می‌کنید. بیش‌تر آدم‌ها فکر می‌کنند بلعیدن چند مسکن درد را از بین می‌برد اما اگر این روش موثر نباشد، سردردتان می‌تواند نشانه‌ی چیزی خیلی خطرناک‌تر باشد. در ادامه ۹ علامت سردرد خطرناک را می خوانید که باید آن ها را بشناسید.

مطلب مرتبط : انواع سردرد: ۱۴ علت سردرد و راه های درمان آن ها

۱. سردردهایی با درد گردن

اگر سردردتان با درد صورت و گردن همراه باشد، ظرفیت آن را دارد که یکی از شریان‌های کاروتید واقع در کناره‌های گردن‌تان را پاره کند. هرگونه آسیب وارده به این شریان‌ها منجر به تجمع خون می‌شود که جریان خون تازه را از قلب به مغز مسدود می‌کند، و ظرفیت آن را دارد که باعث سکته شود.

۲. سردردها و کرختی

تجربه‌ی سردرد همراه با بی‌حسی و ضعف متمرکز در یک طرف سر می‌تواند نشانه‌ی ممکن ترومبوز وریدی مغزی باشد.

یعنی در مغز خون مقداری خون اضافه یا خونریزی وجود دارد، که دلیل عمده‌ی دیگری برای سکته است.

۳. سردرد رعدآسا

این سردردها واقعا به اسمشان می‌آیند چرا که به طور ناگهانی و مانند یک رعد و برق حمله می‌کنند، و می‌توانند باعث شوند سرتان حدود یک دقیقه دردی ضربان‌دار را تجربه کند.

مطلب مرتبط :‌ ۵ نشانه که هشدار می‌دهند سردرد شما خطرناک است

با این حال اگر دردتان پس از یک ساعت بازگردد، می‌تواند شروع یک خونریزی زیر عنکبوتیه‌ی مرگبار باشد.

۴. سردردهایی با اختلال بینایی

آرتریت سلول غول‌آسا وضعیتی است که در آن شریان‌های درون سر ملتهب می‌شوند. این التهاب اغلب همراه با درد پشت چشم، بالای گردن، و پشت سر است.

هم‌چنین تجربه‌ی دید تار هم معمول است، و اگر مدت زیادی درمان نشود می‌تواند خطر سکته را افزایش دهد، و حتی منجر به کوری دائمی شود.

۵. سردردهای مربوط به جراحات

اگر سوار بر دوچرخه‌تان تصادف کردید، یا در یک بازی فوتبال یا بسکتبال خودتان را مجروح کردید، و در طول ۱۰ روز پس از آن اتفاق سردردهایی تجربه کردید، احتمال زیادی دارد که دچار ضربه‌ی مغزی شده باشید.

مطلب مرتبط : ۵ چیز غیرمنتظره که علت سردرد های شدید شما هستند

۶. سردردهایی با گردن خشک

این نوع سردرد بیش‌تر احتمال دارد علامت هشداری برای مننژیت باشد زیرا حدود ۹۵ درصد تمام بیمارانی که مننژیت را تجربه می‌کنند، سردردهایی همراه با خشکی گردن را گزارش می‌دهند.

۷. سردردهایی پس از یک رابطه‌ی یک‌شبه

اگر فهمیدید که پس از یک رابطه‌ی یک‌شبه دچار سردرد می‌شوید، یا متوجه رفتارهای پرخطر دیگری شدید، باید هرچه سریع‌تر برای معاینه مراجعه کنید زیرا سردردها یکی از علائم اصلی اچ‌آی‌وی هستند.

مطلب مرتبط : ۱۲ روش که بدون دارو از شرّ سردرد خلاص شویم

۸. سردردهای پس از فعالیت فیزیکی

سردرد گرفتن بعد از تمرین یا ورزش کردن احتمالا نشانه‌ی کم‌آبی است. پس دفعه‌ی بعد که برای یک تمرین شدید از خانه بیرون می‌زنید، یک بطری آب همراه‌تان ببرید تا مطمئن شوید به بدن‌تان آب کافی می‌رسد.

۹. سردردها و بارداری

وقتی باردار هستید در واقع به نوعی معمول است که اغلب اوقات سردردهایی را تجربه کنید، اما اگر این سردرها برای شما غیرمعمولی شوند، یک علامت سردرد خطرناک به شمار می روند، بنابراین عاقلانه آن است به پزشک‌تان مراجعه کنید.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_اسما حسنی

منبع: هایر‌ پرسپکتیو

۹ علامت سردرد خطرناک  که باید بشناسید


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی