کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ عادت ناپسند زبان بدن که به سختی می توان ترک‌ شان کرد

قطعا از اهمیت زبان بدن آگاه هستید.در این نوشتار از ۹ عادت ناپسند زبان بدن برای‌تان می‌گوییم که به سختی می‌توان آن‌ها را ترک کرد.

عادت ناپسند زبان بدن

گاهی اوقات مهم نیست چه می‌گویید، مهم این است آن را چگونه می‌گویید.

مسئله‌ای قدیمی و کلیشه‌ای، ولی همیشه درست و مهم. به همین دلیل است که زبان بدن این چنین به عنوان بخشی حیاتی از فرایند  برقراری ارتباط شناخته می‌شود. شیوه‌ی رفتارتان می‌تواند تمام معنایی را که در کلام‌تان مد نظر دارید، پیچیده کند و به هم بریزد.

گفته می‌شود، غالبا عادات بد را در زبان بدن به این راحتی‌ها نمی‌تواند ترک کرد. آن‌چنان به خمیدن، رو برگرداندن، یا دست به سینه ایستادن عادت کرده‌ایم که به ندرت حتی خودمان متوجه‌ی انجام این کارها از طرف خودمان می‌شویم.

مطلب مرتبط: زبان بدن چیست ؟

در ادامه به چند اشتباه زبان بدن اشاره می‌کنیم که خلاصی از آن‌ها کمی دشوار به نظر می‌رسد. با این حال، اگر قادر به ترک‌شان باشید، قطعا در آینده از این کار خوشحال خواهید شد.

در ادامه ۹ عادت ناپسند زبان بدن  آمده است:

۱. نشان دادن بی قراری با دست‌ها

عادت ناپسند زبان بدن

اگر شما نیز چنین عادتی را دارید، حتما می‌دانید خلاصی از آن دشوار است. با این حال، تلاش برای تسلط بر این عادت عصبی بسیار مهم و ضروری است.

تونیا ریمن، کارشناس زبان بدن و نویسنده‌ی کتاب “‌قدرت زبان تن‌“‌،چندی پیش به بیزینس‌اینسایدر گفت، نشان دادن بی‌قراری و وَر رفتن با دست‌ها نشان‌دهنده‌ی عصبانیت و فقدان قدرت است.

مطلب مرتبط: زبان بدن دست ها : ۱۳ حرکت معنی‌دار دست ها که باید بدانید

۲. وَر رفتن با موها

عادت ناپسند زبان بدن

از ور رفتن با موها‌ی‌تان دست بردارید. دست کشیدن‌های پیاپی روی سر، و پیچاندن و تاب دادن موهای‌تان با دست حواس‌تان را از کارها کاملا پرت می‌کند.

به علاوه، به گزارش ای‌بی‌سی این کار می‌تواند در بلند مدت به موهای‌تان آسیب برساند. ترک این عادت خیلی سخت است، بنابراین سعی کنید به جای موهای‌تان با توپ‌های کوچک و نرم پلاستیکی بازی کنید.

مطلب مرتبط:‌ ۳۱ راه برای درک زبان بدن زنان

۳. اتخاذ وضعیت دفاعی

عادت ناپسند زبان بدن

بسیاری از آدم‌های دست به سینه و کمی رو به جلو می‌ایستند زیرا فقط در آن لحظه نمی‌دانند با دست‌های‌شان باید چه بکنند.

با این حال، این حالت بدن می‌تواند شما را معذب، تدافعی یا غیرقابل اعتماد جلوه دهد.

پتی وود، کارشناس زبان بدن و نویسنده‌ی کتاب “‌ترک عادت: بهترین استفاده از برداشت‌های اول، زبان بدن، و قوانین جذابیت‌” به بیزینس‌اینسایدر گفت: “‌‌هنگام صحبت کردن با دیگران همیشه باید دست‌های‌تان را به گونه‌ای قرار دهید که دیگران بتوانند آن‌ها را ببینند.‌” وقتی مخاطب‌تان نتواند دست‌های‌تان را ببیند، پیش خودش فکر می‌کند سعی دارید چیزی را از وی پنهان کنید.

مطلب مرتبط : ۹۷ حقیقت جالب برای شناخت زبان بدن زنان و مردان

۴. هنگام راه رفتن پای‌تان را روی زمین نکشید

عادت ناپسند زبان بدن

انسان‌ها موجوداتی هستند که دائما در مورد مسائل اطراف‌شان قضاوت می‌کنند. فکر می‌کنیم بر اساس قضاوت‌های سریع و سطحی در مورد چیزهای مختلف، حتی چیزهایی به سادگی حالت‌های راه رفتن، اطلاعاتی زیاد از شخصیت یک فرد به دست خواهیم آوریم.

به گزارش بی‌بی‌سی، نحوه‌ی راه رفتن‌مان می‌تواند ما را حتی واقعا در خطر حمله و تهاجم دیگران قرار دهد.

وقتی به نحوه‌ای خاص از راه رفتن عادت کرده باشیم، به سختی می‌توانیم آن را تغییر دهیم، ولی راه رفتن با اعتماد به نفس و هماهنگی بسیار مهم است. هنگام راه رفتن پاهای‌تان را روی زمین نکشید.

مطلب مرتبط: ۱۱ اشتباه زبان بدن که شما را در مصاحبه استخدامی غیرقابل اعتماد جلوه می‌دهند

عادت ناپسند زبان بدن ۵:

داشتن چهره‌ای عبوس و بدون لبخند

عادت ناپسند زبان بدن

ریمن پیش‌تر به بیزینس‌اینسایدر گفت، لبخند زدن نشان‌دهنده‌ی اعتماد به نفس، صمیمت، گرما و انرژی مثبت است.

وی این‌گونه در این مورد توضیح داد: “لبخند زدن هم‌چنین نورون‌های آیینه‌ای طرف مقابل را تحریک می‌کند، و باعث می‌شود وی نیز در پاسخ به شما لبخند بزند. افراد بدون لبخند، غالبا عبوس و کناره‌گیر شمرده می‌شوند.‌”

۶. داشتن ظاهری مشغول و پریشان

عادت ناپسند زبان بدن

هیچ چیز بیش از این آزاردهنده نیست که با آدمی گفتگو کنید که به وضوح به حرف‌های‌تان توجه نمی‌کند.

برخی آدم‌ها ذاتا حواس‌پرت، پریشان یا مشغول هستند، بنابراین صحبت کردن با آن‌ها باعث می‌شود شما نیز دائما گوشی همراه یا ساعت‌تان را چک کنید. با این حال، وقتی در کنار دیگران قرار دارید یا با آن‌ها صحبت می‌کنید، همیشه باید این وسواس و پریشانی را تحت کنترل قرار دهید. در غیر این صورت، دیگران شما را فردی بی‌ادب و بی‌توجه می‌پندارند.

۷. خمیدن

عادت ناپسند زبان بدنصاف بایستید و صاف بنشینید. حالات و رفتارهای ناپسند بدن به آسانی تبدیل به عادت می‌شوند، به ویژه اگر در مورد خمیدن پشت میز کار در طول روز باشد.

به نوشته‌ی کاترین نیو در سایکولوژی‌تودی، خمیدن نه تنها شما را بدون اعتماد به نفس جلوه می‌دهد بلکه هم‌چنین برای سلامتی کمرتان نیز مضر است. با صاف نشستن، هم به سلامتی‌تان کمک کنید و هم به تصویری که دیگران از شما در ذهن‌شان می‌سازند.

مطلب مرتبط: زبان‌ بدن :۵۰ اصل زبان‌بدن که حتما باید بدانید

۸. برقراری ارتباط چشمی بیش از حد یا عدم انجام این کار

عادت ناپسند زبان بدن

این مورد نیز یکی دیگر از آفات زبان بدن است که با رعایت تعادل برطرف می‌شود.

شارون سیلر، نویسنده‌ی کتاب “‌زبان بدن‌تان چه می‌گوید (و چگونه این پیام را بیاموزیم)‌”‌ چندی پیش به بیزینس‌اینسایدر گفت، مقدار مناسب و ایده‌آل ارتباط چشمی باید به این گونه باشند که “به جای خیره شدن‌های تند و شدید، به مجموعه‌ای از نگاه‌های کوتاه روی بیاورید.‌”

خیره شدن‌های طولانی می‌تواند مخاطب‌تان را کاملا معذب و کلافه کند. از سویی دیگر، اجتناب از برقراری ارتباط چشمی نیز نشان‌دهنده‌ی بی‌میلی به گفتگو با شخص مقابل یا عدم اعتماد به نفس است.

مطلب مرتبط: زبان بدن: زبان چشم ها چه می گوید

عادت ناپسند زبان بدن ۹:

عدم هماهنگی میان ارتباط کلامی و ارتباط غیرکلامی

عادت ناپسند زبان بدن

شاید حرف‌هایی کاملا صحیح و درست به زبان بیاورید – ولی اگر زبان بدن‌تان با آن‌چه می‌گویید هماهنگی نداشته باشید، ممکن است مخاطبان‌تان را به مسیرهای اشتباه بکشانید.

در حقیقت، پژوهشگران دانشگاه سِیکرید هارت در مورد این پدیده مطالعه‌ای کامل به عمل آوردند. سوژه‌های این مطالعه زوج‌های متاهل بودند، ولی یافته‌های آن کاملا استاندارد و همه‌گیر هستند – وقتی پیام‌های کلامی و غیرکلامی با یکدیگر هم‌سو نباشند، “نشانه‌های غیرکلامی به پیام‌های هیجانی به شدت آسیب وارد می‌کنند.‌”

عادت ناپسند زبان بدن


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – امیررضا مصطفایی

منبع: بیزینس اینسایدر

نویسنده: ژاکلین اسمیت

۹ عادت ناپسند زبان بدن که به سختی می توان ترک‌ شان کرد


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی