کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ راه آسان برای رهایی از گذشته و موفقیت در زندگی

آیا گاهی درمی‌یابید در گذشته گیرکرده‌اید؟ آیا مرتب برای بعضی تصمیم‌ها افسوس می‌خورید؟ خیلی به خودتان سخت نگیرید، همه‌ی ما این را تجربه کرده‌ایم. ولی آن کسی در زندگی موفق است که راه رهایی از گذشته را دریافته باشد. در این نوشتار ۸ راه آسان برای رهایی از گذشته و دستیابی به موفقیت در زندگی را به شما معرفی می‌کنیم. با ما همراه باشید.

رهایی از گذشته

رهایی از گذشته

همه‌ی ما گذشته‌ای داریم، و شاید این گذشته علت عدم موفقیت بسیاری از ما در زندگی باشد. همه‌ی ما این مراحل را در زندگی‌مان پشت سر می‌گذاریم، تا جایی که آن‌قدر زمان را برای فکر کردن به گذشته از دست می‌دهیم که نمی‌توانیم فرصت‌های جدیدی را ببینیم که هرروز خودشان را نشان میدهند.

شاید فرصت‌هایی را از دست داده باشید یا مرتکب اشتباهاتی شده باشید، اما آنها هرگز برنمی‌گردند، بنابراین باید بی‌خیال شوید و به دنبال فرصت‌هایی بروید که حالا خودشان را به شما نشان می‌دهند. آینده جایی است که می‌توانید تمام آسیب‌هایی را که به زندگی‌تان رسانده‌اید ترمیم کنید.

در ادامه ۸ راه آسان برای رهایی از گذشته و موفقیت در زندگی آمده است:

۱. همه‌ی آنها را به اسم صدا کنید

برای همه‌ی اشتباه‌ها، سرخوردگی‌ّها، ناامیدی‌ها، و شکست‌های‌تان اسم بگذارید. آنها را جایی بنویسید که در دیدتان باشند. آنها را به اسم صدا بزنید، و بعد کاغذ را پاره کنید یا بسوزانید. این را مانند رها شدن از آن بندها در نظر بگیرید. نپذیرید که در زندان گذشته محبوس بمانید.

“کسی که هرگز مرتکب اشتباه نشده‌است هرگز چیز جدیدی را امتحان نکرده‌است.”- آلبرت انیشتین

مطلب مرتبط: ۸ شکل موفقیت در زندگی و کار

۲. به اشتباهات گذشته‌تان احترام بگذارید

اشتباهات‌تان بخشی از تجربه‌ی آن زمان بوده‌اند. دوباره به آنها نگاه کنید و برای مرتکب شدن آنها در آن زمان، به خودتان احترام بگذارید، چون حالا این فرصت را دارید که کارهای درست را انجام دهید. نباید خوشحال باشید که خراب‌کاری کرده‌اید اما این را به عنوان بخشی از فرآیند یادگیری در نظر بگیرید. شما حالا به خاطر آن اشتباه‌ها آدم دیگری هستید. دلیل اصلی فردی که امروز هستید همان اشتباه‌هایی هستند که با تحقیر نگاه‌شان می‌کنید. این واقعیت را جشن بگیرید که درس‌تان را به خوبی آموخته‌اید.

۳. از ارزش دستاوردهای‌تان نکاهید

هنگامی‌که وقت‌تان را با حسرت گذشته می‌گذرانید، دارید همه‌ی دستاوردهای‌تان را نادیده می‌گیرید و آنها را کوچک می‌شمارید، چون تمام توجه‌تان معطوف به گذشته است. روی دستاوردهای‌تان تمرکز کنید نه اشتباه‌های‌تان، و در نهایت پی‌می‌برید اشتباه‌های‌تان چندان جدی نبوده‌اند. شما با تمرکز روی آنها باعث می‌شوید بزرگ‌تر به نظر برسند.

۴. اجازه ندهید اشتباهات‌تان داستان زندگی‌تان باشند

اگر اشتباهات‌تان دائم به شما یادآوری شود، کارهایی را که انجام داده‌اید به داستان زندگی‌تان تبدیل می‌کنید. شما دوست ندارید بهترین روزهای زندگی‌تان در سایه‌ی اشتباه‌های‌تان قرار بگیرد، اشتباه‌هایی که فقط بخش خیلی کوچکی از زندگی‌تان بوده‌اند. اگر از شما بخواهند داستان زندگی‌تان را بنویسید، آیا اشتباهات گذشته‌تان بیش‌ترین بخش داستان خواهدبود؟ من این‌طور فکر نمی‌کنم، بنابراین گذشته را پشت سرتان جا بگذارید و حرکت کنید.

مطلب مرتبط: ۴ تکنیک‌ برای رهایی از استرس در ۱۰ دقیقه

۵. زندگی فعلی‌تان را با گذشته نابود نکنید

با ماندن در گذشته زندگی فعلی‌تان را خراب نکنید. نمی‌توانید وقت‌تان را صرف نگرانی برای چیزهایی بکنید که باید طور دیگری انجام می‌دادید. با فکر کردن به گذشته دارید زندگی فعلی‌تان را بی‌ارزش تلقی می‌کنید. این‌گونه نمی‌توانید در موقعیت کنونی شاد باشید. خودتان را از شاد محروم نکنید.

۶. درس‌های اشتباهات گذشته‌تان را فراموش نکنید

برای بسیاری از ما اشتباهات‌مان بستگی به تعریف خودمان از آنها دارند. باید به یاد داشته‌باشید اشتباهات‌تان شما را تعریف نمی‌کنند. درس‌هایی را که باید از آنها یادبگیرید، فراموش نکنید، حتی اگر فعلا در زندگی‌تان اهمیت ندارند. متاسفانه، زندگی اول امتحان می‌گیرد و بعد درس را به ما آموزش می‌دهد. اشتباهات‌تان فقط بخشی از این فرآیند یادگیری هستند. پیام‌هایی که در گذشته دریافت کرده‌اید برای ساختن آینده‌ی پربار، شاد، و موفق برای شما استفاده خواهندشد.

“اشتباهات بشر دروازه‌ی اکتشاف او هستند.”-جیمز جویس

۷. ببخشید تا بتوانید به جلو حرکت کنید

خیلی وقت‌ها، با نبخشیدن دیگران و خودمان برای بی‌خردی‌های گذشته، خودمان را گرفتار می‌کنیم. برای حرکت رو به جلو، باید بی‌خیال دردها و رنج‌هایی شوید که مانع‌تان شده‌اند. بخشش شما را قادر می‌سازد آزادانه پیش بروید. بخشش بیش از هرکس دیگری کمک‌تان می‌کند. بی‌خیال شوید تا بتوانید آزادانه زندگی کنید.

مطلب مرتبط: این ۵ سوال را از خودتان بپرسید تا بی خیال گذشته تان شوید

۸. از اشتباهات گذشته‌تان برای کمک به دیگران استفاده کنید

در گذشته‌ی همه‌ی ما چیزهایی وجود دارد که باعث سرخوردگی‌مان است. شما با دیگران فرقی ندارید اما نگذارید این چیزها شما را از ساختن آینده‌ای جدید بازدارد. با استفاده از تجربیات گذشته‌تان به کسانی که خودشان را در وضعیت مشابهی می‌یابند کمک کنید. از چیزهایی که باعث سرخوردگی‌تان هستند به عنوان مثالی برای دیگران استفاده کنید. بگذارید بدانند برای تبدیل شدن به فردی که می‌خواهند، هرگز دیر نیست.

همه‌ی ما در زندگی‌مان چیزهایی داریم که باعث افتخار نیستند و دوست داریم از خاطرمان پاک‌شان کنیم اما به یاد داشته‌باشید همان چیزها باعث شده‌اند کسی باشیم که امروز هستیم. از گذشته‌تان شرم‌زده نباشید، چون آن بخش زندگی‌تان باعث شده‌است قوی‌تر و داناتر شوید و بتوانید از پس زندگی بربیایید.

هر روز یک روز جدید برای آغاز همه‌چیز و یادگیری چیزی جدید است. طرح‌های شما برای آینده چه هستند؟


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ مینا بنادکوکی

منبع: لایف هک

۹ راه آسان برای رهایی از گذشته و موفقیت در زندگی


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی