کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۹ دلیل که باید یک وب سایت برای کسب و کار خودتان داشته باشید

آیا هنوز یک وب سایت برای کسب و کار خودتان ندارید؟ آیا می‌دانید وب سایت ها چه مزایایی می‌توانند برای تمام انواع کسب و کارها داشته باشند؟ در اینجا از مزایای داشتن وب سایت برای کسب و کار صحبت خواهد شد و ۹ دلیل مطرح می‌شود که از مزایای داشتن وب سایت برای تمام انواع کسب و کارها پرده برمی‌دارد.

وب سایت برای کسب و کار

در ادامه ۹ دلیل که باید یک وب سایت برای کسب و کار خودتان داشته باشید آمده است:

۱. بازاریابی

وب سایت برای بازاریابی کالاها یا خدمات‌تان ابزار بی‌نظیری است. مهم نیست که لوله کش، گلفروش، فروشنده‌ی فرم دهنده‌ی سینه، طراح مد یا یک میوه‌فروش باشید؛ هر کسب و کاری باید حضور وب‌گاهی کافی داشته باشد. ساخت وب سایت برای کسب و کارتان می‌تواند تبلیغات دهان به دهان را آسانتر کند.

۲. آموزش مخاطبان هدف‌تان

سوای استفاده از وبسایت‌تان برای مطلع کردن مشتریان‌تان درباره‌ی کسب و کار خود، شما می‌توانید از آن برای آموزش آن‌ها درباره‌ی یک کالا یا خدمت خاص که فراهم می‌آورید استفاده کنید و به آن‌ها بگویید چرا باید از شما چیزی را بخرند یا اجازه کنند. به عنوان مثال، اگر شما تکنسین برق هستید، می‌توانید درباره‌ی ایمنی برق سخنرانی کنید یا از طریق یک ویدیو نشان بدهید چگونه یک پریز برق شکسته را تعویض کنند.

مطلب مرتبط: ۱۰۱ ایده کسب و کار کوچک که آینده‌تان را می‌سازد

۳. عرضه‌ی منجر به رهبری

با داشتن وبسایتی برای معرفی کسب و کارتان در سطح جهان و افزایش قابلیت عرضه‌ی آن، می‌توانید خودتان را در حوزه یا صنعت‌تان یک رهبر و پیشرو به حساب آورید. به عنوان یک رهبر، باید حضور خودتان را برای مشتریان به امری حیاتی تبدیل کنید.

۴. فراهم کردن دسترسی ۲۴ ساعته و ۷ روز هفته به مشتریان‌تان

حتی اگر مغازه‌تان در طول روز یا به خاطر تعطیلات بسته باشد، کسب و کارتان به صورت آنلاین برای مشتریان‌تان باز است تا درباره‌ی خدمات سوالات خود را بپرسند و کاتالوگ محصولات شما را بررسی و قیمت‌های محصولات‌تان را با قیمت‌ محصولات رقبای اصلی‌تان مقایسه کنند. وبسایت شما منبع حیاتی اطلاعات مشتریان‌تان خواهد بود، چه در شب چه در روز، چه تعطیلات باشد، چه نباشد.

مطلب مرتبط: ۱۴ ایده کسب و کار اینترنتی که از فردا می‌توانید آغاز کنید

۵. تامین منابع مرتبط

اطلاعاتی که بر روی وبسایت‌تان ارائه می‌دهید به عنوان منابع و ارجاعات مرتبط برای مشتریان‌تان عمل خواهند کرد. و بله، هر مشتری جدیدی از اطلاعاتی که درباره‌ی کسب و کارتان فراهم می‌آورید نهایت استفاده را خواهد برد.

۶. تعامل با مشتریان

برای کسب و کارها ارتباط برقرار کردن با مشتریان امری حیاتی است برای آن که بتوانند اعتمادشان را جلب کنند، آن‌ها را به بازگشت و استفاده از پیشنهاد ارائه شده ترغیب کنند، از آن‌ها به لحاظ فنی پشتیبانی و به خاطر حمایت‌شان تشکر کند. از طریق وبسایت‌تان با مشتریان در ارتباط بمانید و با آن‌ها تعامل داشته باشید. این راه بی‌نظیری برای ایجاد وفاداری مشتریان است.

مطلب مرتبط: ۴ نکته برای تست ایده کسب و کار تان

۷. شهرت  سازی کسب و کارتان

به مشتریان‌تان نشان بدهید که کسب و کاری قانونی را اداره می‌کنید. یک وبسایت خوب طراحی شده نه تنها می‌تواند به افزایش مزایای شما کمک کند بلکه بین شما و مشتریان‌تان رابطه‌های مبتنی بر اعتمادی شکل می‌دهد. این کار همچنین می‌تواند به شما از طریق اینترنت بازخوردهای مثبتی بدهد.

۸. مهار کردن رقابت

شما می‌دانید رقبای‌تان هم مصمم هستند آنلاین شوند. حتی اگر دیر به این عرصه پیوسته باشید، می‌توانید با درست کردن یک وبسایت خوش طرح که حاوی اطلاعات مرتبط است در کورس رقابت باقی بمانید. حتی اگر صاحب یک کسب و کار کوچک یا متوسط هستید، وبسایت‌تان می‌تواند آن را بزرگ جلوه دهد و حتی کاری کند که رقبای‌تان به گرد پای شما هم نرسند.

۹. آسان کردن دستیابی به کسب و کارتان

در کسب و کار امروز، مشتریان بالقوه از یک کسب و کار انتظار خواهند داشت حضوری آنلاین داشته باشد. اگر شما حضور آنلاین نداشته باشید، آنوقت آن‌ها به نوعی کسب و کار شما را پیدا نخواهند کرد.

حضور آنلاین درست داشتن رویکرد جدیدی در کسب و کار است. این امر به مالکان کسب و کار این فرصت را می‌دهد تا کسب و کارهای‌شان را آزادانه مدیریت کنند. این رویکرد برای کسب و کارهای کوچک و متوسط مفید است.

هنوز وبسایت ندارید؟ پس معطل چه چیزی هستید؟ باید یک متخصص طراحی وب پیدا کنید تا برای‌تان یک وبسایت حرفه‌ای طراحی کند.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – کامروا ابراهیمی

منبع: small-business.ezinemark.com

۹ دلیل که باید یک وب سایت برای کسب و کار خودتان داشته باشید


 

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی