کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ چیز که فقط افرادی با تجربه تصادف وحشتناک درک می کنند

آیا تا به حال به افرادی برخورده اید که در زندگی‌شان تجربه تصادف وحشتناک داشته‌اند؟ آیا ممکن است آنها بعد از تجربه این حوادث مرگبار  حقایقی را درک کنند؟ با ما همراه باشید تا بیشتر در این مورد صحبت کنیم.

هر از چند گاهی افرادی را می‌بینیم که دچار آسیب‌های شدید روحی شده‌اند. بدون شک، این افراد ویژگی‌های قابل تحسین و حسادت برانگیزی دارند. آنها زندگی را از روزنه‌ای تازه و دیدگاهی کاملاً متفاوت از گذشته می‌بینند. زندگی برای نجات یافتگان تصادف اصلاً آسان نیست، آنها بینشی کسب می‌کنند که درکش برای دیگران سخت است.

۸ چیز که فقط افرادی با تجربه تصادف وحشتناک درک می کنند

در زیر مواردی را می‌خوانید که  افرادی با تجربه‌ی تصادف های وحشتناک ناگزیر به درک‌شان می‌شوند:

۱. ما فقط امروز را داریم.

تجربه‌ی تلخی است که حادثه‌ای سخت را پشت سر بگذرانید تا ارزش زندگی در زمان حال را یاد بگیرید. رویارویی با مرگ، ما و شخصیت‌مان را عوض می‌کند. کسانی که با چالش‌های بسیار بد رو به رو می‌شوند معمولاً قوی‌تر می‌شود و بهتر می‌توانند با جهان جدیدشان رویاروی می‌شوند.

مطلب مرتبط: آنچه از تجربه نزدیک به مرگ باید بدانید

۲. ما تمام زیبایی‌های پیرامون‌مان را می‌بینیم.

چیزی که ما قبل از تصادف از آن آگاه نبودیم، این است که زیبایی همه جا هست- در طبیعت، مردم، بچه‌ها، شهرها، گالری‌ها و غیره. هرجا برویم، ارزش دیدن را دارد. کسانی که از آسیب روحی دیده‌اند نیازی به یادآوری این موضوع ندارند- آنها می‌توانند به وضوح زیبایی‌های اطراف‌شان را ببینند.

۳. ممکن است برای باقی زندگی‌مان به حمایت دیگران نیاز داشته باشیم.

هیچکس نمی‌خواهد به دیگران وابسته باشد، اما برای بسیاری از کسانی که تصادفی سخت داشته‌اند، این یک حقیقت غم انگیز است. این موضوع می‌تواند ناامیدکننده، شرم آور و کاملاً غیر قابل تحمل باشد، ولی افراد نجات یافته سرانجام باید بپذیرند که نمی‌توانند برخی کارها را خودشان به تنهایی انجام دهند، بنابراین به دیگران نیاز دارند.

۴. ما از مسائل کوچک رنج نمی‌بریم.

بعد از آنکه ما مسئله‌ای واقعاً بزرگ را پشت سر بگذاریم، در مورد مسائل کوچک‌تر نگران نمی‌شویم. البته دیدگاه ما درباره‌ی مسائل کوچک‌تر هم می‌تواند تغییر کند. ارائه‌ی یک سخنرانی مهم برای نخستین بار یک مسئله‌ی بزرگ محسوب می‌شود اما پس از یک تصادف وحشتناک، ارائه‌ی مذکور به هیچ وجه مسئله‌ی بزرگی نیست- برای یک نجات یافته، این مثل آب خوردن راحت است.

مطلب مرتبط: ۱۰ حقیقت زندگی که خیلی آسان فراموش می‌کنیم

۵. چالش‌هایمان، پاداش‌هایمان هم می‌شوند.

نجات یافتگان سوانح رانندگی، با چالش‌های زیادی رو به رو هستند: ماشین راندن، صحبت کردن، حل کردن مشکلاتشان- این کارها ممکن است دیگر برایشان ساده نباشد. نیمه‌ی پر لیوان این است که ما معمولاً بعد از چنین آسیب‌های جسمی و روحی درک می‌کنیم که هر موفقیت کوچکی در خودش پاداشی دارد. ما خیلی به بُردهای کوچکمان افتخار می‌کنیم.

۶. ما قدر خانواده و دوستان مان را می‌دانیم.

بعد از تصادف‌ها ما عشق بلاعوض نزدیکان مان را با تمام وجود لمس می‌کنیم. ما احساس آسیب‌پذیری می‌کنیم و در آغوش کسانی هستیم که مراقب ما هستند. بعد از یک تصادف می‌فهمیم که هیچ چیز “تا ابد” اینجا نیست – همه چیز و همه کس دیر یا زود خواهند رفت. پذیرفتنش سخت است اما کمک مان می‌کند به کسانی که مهم‌ترین‌های زندگی مان هستند نزدیک‌تر شویم.

۷. ما می‌دانیم که زندگی پر از غافلگیری است.

هیچکس انتظار ندارد تصادف کند و تجربه تصادف وحشتناک را در زندگی با خود به‌همراه بکشد. یک دقیقه همه چیز عالیست – و بعد – بنگ، کل زندگیتان تغییر می‌کند. ممکن است آسیب‌های جدی ببینید یا شاهد یک تصادف باشید و خاطرات آزاردهنده‌ی آن هرگز از ذهنتان پاک نشود. فقط کسانی می‌توانند بفهمند چطور این موضوع بر زندگی روزمره‌تان تأثیر می‌گذارد که تجربه‌اش کرده باشند. چنین تصادفی انسان را در فضای عدم قطعیتی شدید رها می‌کند.

مطلب مرتبط: تجربه نزدیک به مرگ چگونه بر ما اثر میگذارد

۸. ما از خاطرات بدی که رهایمان نخواهند کرد می‌ترسیم.

یادآوری سوانح رانندگی می‌تواند سخت و نفسگیر باشد و برای غلبه بر این افکار منفی قوی باید کمک گرفت. به هرحال، تاریک‌ترین زمان‌ها هم خواهند گذشت. ما از قبل برنامه‌ای برای حضور در تصادف‌های وحشتناک نمی‌چینیم. و هرگز نمی‌خواهیم برای خودمان یا عزیزان مان چنین اتفاقی بیفتد. اما مطمئن باشید به رغم دشواری بهبودی، افراد نجات یافته بیشتر از ما، زندگی را درک می‌کنند.
کسانی که تجربه تصادف وحشتناک داشته‌اند می‌دانند زندگی با ارزش چگونه است، چه چیزی اهمیت دارد یا ندارد – فرد نجات یافته هر روز قوی تر و الهام بخش همه‌ی ما می‌شود.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

نویسنده: برندا ریچاردسون

منبع: لایف هک

۸ چیز که فقط افرادی با تجربه تصادف وحشتناک درک می کنند


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی