کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ نشانه حمله قلبی که به شما هشدار می‌دهند

بیماری عروق کرونری قاتل اصلی مردان و زنان در دنیای امروز است. در ایالات متحده، هر سال بیش از نیم میلیون نفر بر اثر حمله قلبی و بیماری های قلبی جان خود را از دست می‌دهند و تقریبا سه میلیون نفر حملات قلبی خاموش دارند، که علائم ناچیزی تجربه می‌کنند و تا زمانی که در خطر مرگ قرار نگیرند، اصلا تصور نمی‌کنند مشکلی وجود داشته باشد. در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۸ نشانه حمله قلبی که به شما هشدار می‌دهند را بشناسید.

۸ نشانه حمله قلبی که به شما هشدار می‌دهند

چیزی که علائم این فهرست را نامحسوس می‌کند آن است که برای تشخیص‌شان باید تحت آزمایش‌های ” خونی“ آزمایشگاهی قرار بگیرید به همین خاطر معاینه‌های سلامتی منظم برای تشخیص شکل‌گیری یک بیماری قلبی احتمالی در مراحل اولیه اهمیت دارد. هم‌چنین برای سلامت قلبتان ضروری است که سالم غذا خوردن، فعالیت جسمانی و یادگیری فنون مدیریت استرس را شروع کنید.

مطلب مرتبط: معجون سیر و لیمو برای کاهش کلسترول و پاکسازی‌عروق

در ادامه هشت نشانه‌ی نامحسوس بیماریهای قلبی و حمله قلبی را می‌خوانید.

۱. سطوح انسولین: مطالعات بسیاری نشان داده است که سطوح بالاتر انسولین با خطر بیش‌تر بیماری‌های قلبی‌عروقی ارتباط دارد.

۲. نسبت تری‌گلیسرید به اچ‌دی‌ال: ‌این نسبت سطوح تری‌گلیسرید به اچ‌دی‌ال (کلسترول خوب) بدن‌تان است. تری‌گلیسرید نوعی چربی است که در خون یافت می‌شود و مقدار بیش‌از اندازه‌ی آن منجر به بیماری‌ عروق کرونری می‌شود.

۳. پروتئین واکنشی سی با حساسیت بالا: پروتئین‌های واکنشی سی در پاسخ به التهابات بدنی در کبد تولید می‌شوند. مقدار غیرمعمول این پروتئین می‌تواند عفونت عروقی را نشان دهد.

مطلب مرتبط: ۲۱ روش پیشگیری از بیماری قلبی

۴. سطوح منیزیم گلبول قرمز: فقر منیزیم می‌تواند سبب تشنج و گرفتگی در عروق شود که می‌تواند منجر به حمله‌ی قلبی شود.

۵. سطوح هوموسیستئین: هوموسیستئین آمینواسیدی است که در خون یافت می‌شود و عمدتا با خوردن گوشت کسب می‌شود. سطوح بالای این آمینواسید ارتباط قوی با بیماری قلبی‌عروقی را نشان داده است.

۶. سطوح فریتین: فریتین نوعی پروتئین حاوی آهن است. آهن برای بسیاری از فرآیندهای فیزیولوژیکی ضروری است اما سطوح بالای فریتین به عنوان عامل خطری در پیشرفت بیماری عروق کرونری شناخته شده است.

۷. نشانه‌های عفونت‌های مزمن: تعداد وسیعی از مطالعات ارتباط بیماری قلبی کرونری را با باکتری‌های مقاوم و عفونت‌های ویروسی خاصی گزارش داده‌اند.

۸. سطوح تستوسترون: یک مطالعه‌ی جدید نشان داده است که سطوح هورمون مردانه‌ی تستوسترون نقش مهمی در بدتر کردن الگوهای لیپوپروتئینی و ایجاد استعداد بیشتر ابتلا به بیماری قلبی، بازی می‌کند.


ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_اسما حسنی

منبع: هربز اینفو

۸ نشانه حمله قلبی که به شما هشدار می‌دهند


 

برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی