کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۸ جمله که در محل کار دوست داشتنی تر شوید

وقتی جوان‌تر بودیم همیشه می‌شنیدیم ” مراقب صحبتت باش” و حالا آن جمله‌ی زیبا را دوباره یادآوری کنیم. چون استفاده از واژگان درست در محل کار ، یک روش ساده و اثربخش برای تقویت محبوبیت است و در عین حال باعث می‌شود همکاران‌تان احساس عالی داشته باشند. این نوشتار به ۸ عبارت می پردازد که استفاده آز آن های باعث می شود در محل کار دوست داشتنی تر شوید.

will-make-you-likable.jpg

 

پس حاضر هستید به خاطر اندیشه‌ها، درایت، و نفوذتان متفاوت باشید؟ در اینجا ۸ عبارت آمده است که لازم است در واژه‌نامه‌ی حرفه‌ای شما استفاده شود تا در محل کار دوست داشتنی تر شوید.

۱.”محشر است”

آخرین باری که یک نفر پیشنهاد مرا محشر خواند حقیقتا روزم را دگرگون کرد. “محشر” بسیار قدرت‌مند‌تر از “عالی”، “فوق‌العاده”، یا هر صفت دیگری است که نوعا برای قدردانی و ستایش از کار یا مفهوم شخصی دیگر به کار می‌بریم. از آن زمان تاکنون همواره مراقب هستم از این واژه زمانی استفاده کنم که کسی سزاوار باشد، چون نمی‌خواهم بی‌منطق و نامعتبر جلوه کنم.

مطلب مرتبط : ۱۳ موقع که باید در محل کار نگویید متاسفم

۲.”هوشمندانه است”

مثل قبلی است. شما به ندرت “هوشمندانه ” را می‌شنوید، به همین دلیل قطعا تاثیر نیرومندی دارد. استفاده از آن روشی عالی برای نشان دادن احترام و قدردانی شما از یک همکار است.

۳.”متشکرم”

“تشکر: به نظر می‌رسد گستاخانه است. “بسیار متشکرم” معمولا مبالغه‌آمیز است. ولی “متشکرم! ” (به لحن خیلی رسمی) اگر در محیط هر روز استفاده شود به ندرت اعتبار دارد. ولی یک “متشکرم” ساده در یک دوره‌ی معقول، یک توازن کامل بین اعتبار و سپاسگزاری برقرار می‌کند.

مطلب مرتبط : احترام در محل کار: ۷ رفتار که احترام خود را از دست می‌دهید

۴.”سئوال فوق‌العاده‌ای است”

وقتی یکی سوالی می‌پرسد، تلویحا تایید می‌کند چیزی را نمی‌داند – با این وجود، شما با این پاسخ(سئوال فوق‌العاده‌ای است)، اساسا مسئولیت آن ندانستن را به عهده می‌گیرید.

بنابراین، آن شخص به جای احساس بد، با افتخار و با صفر درصد حواس‌پرتی بدون این که حتی یک کلمه از صحبت شما را از دست بدهد با اشتیاق به شما گوش می‌دهد و این عبارت شما به عنوان یک پاداش، پرسیدن سئوالات آینده را تشویق می‌کند – که به محیطی سالم و شفاف می‌انجامد.

۵.”بله”، و…”

این عبارت شاید کلیشه‌ای باشد، ولی روشی بسیار عالی برای حذف “اما” یا “ولی” از فرهنگ واژگان شما است.(چیزی که من در کنار “واقعا” “متاسفم”، و “مرا” به کار می‌برم.)

هروقت آدم‌ها “اما” یا “ولی” را می‌شنوند، به ناگهان به حالت دفاعی فرو می‌روند. بالاخره، کاملا واضح است شما با آنها موافق نیستید یا از اخبار آنها استقبال نمی‌کنید. جایگزینی “اما” یا “ولی” با “و” به شما اجازه می‌دهد دقیقا همان پیام را برسانید در حالی که اطمینان دارید شنوندگان‌تان با ذهن باز به شما گوش می‌دهند.

۶.”متوجه‌ام”

نیمی از تضادها و تعارض‌ها را که در محل کار می‌بینم فقط می‌توان با گفتن “متوجه‌ام” (نه “متوجه‌ام، ولی…”) حل و فصل کرد.

هیچ‌کس نمی‌خواهد در این وضعیت مثل شخصی دیوانه به نظر برسد.

با تصدیق احساسات یا اظهارنظر یک فر، شما او را با احتمال بیش‌تری در مسیر مصالحه و سازش قرار می‌دهید.

۷.”چه کمکی از دستم برمیاد”

مثل شخصی که نسبتا در پایین “هرم توتم” شرکت قرار دارد سعی می‌کنم کمک‌ام را در هر زمان که می‌توانم پیشنهاد دهم. و تا حالا نگاه‌های سورپرایزکننده‌ای (فوق‌العاده) را دریافت کرده‌ام.

اگر وقت و توانایی کافی دارید، دفعه‌ی بعد بکوشید با همکار یا رییس‌تان که به شما درباره‌ی یک مشکل که با آن روبه رو است می‌گوید پیشنهاد دهید. حتی اگر یک “نه” بشنوید، میل و اشتیاق شما برای پرداختن به مشکلی که مال شما نیست مورد توجه قرار خواهد گرفت – و به خاطر می‌ماند.

۸.”با صلاحدید شما…”

معمولا تلاش می‌کنم بازخوردها را به صورت، “چطور است من انجام‌اش بدهم”، به جای این که “چطور است شما انجام‌اش بدهید” قالب‌بندی می‌کنم. به این صورت شخصی که با او صحبت می‌کنم حق انتخاب دارد: او می‌تواند پیشنهادهای من را قبول کند یا نکند. دادن مشورت مستقیم به آدم‌ها حتی وقتی آنها درخواست آن را می‌کنند – می‌تواند آنها را از این که به آنها گفته شود چه کار بکنند برنجاند.


سایت کسب و کار بازده

منبع: اینک

نویسنده: آجا فراست

مترجم: امیر پوریانسب

۸ عبارت که در محل کار دوست داشتنی تر شوید


برچسب ها

بازده

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بازده

پربازدیدترین ها

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی